Pomůžeme Vám s osobními financemi - investplus.cz

SERIÁL: Binární opce – strategie investování do binárních opcí

Aktualizováno: Při obchodování s binárními opcemi má investor na výběr mezi dvěma možnými scénáři.  Podle konkrétního typu opce spekulujeme, zda ceny podkladového aktiva porostou či klesnou, nebo jestli se cena udrží v určitém cenovém pásmu či nikoli. Pravděpodobnost, že námi předpovídaný scénář se stane skutečností, podstatně zvyšují různé obchodní strategie. Žádná z nich nezaručí bezrizikové obchodování, ale seznámit se s nimi by měl každý investor. 

Pro příklad si lze uvést několik odlišných strategií:

 

Hedging: Obchodování binárních opcí pomocí této strategie preferují zejména začátečníci. Princip strategie Hedging, označované jako zajištění vkladů, je poměrně jednoduchý. Investor pomocí dvou stejných opcí, kdy u každé z nich zvolí jeden z možných scénářů, zmenšuje riziko obchodu, ale i velikost maximálního zhodnocení. Například pomocí první opce předpokládá růst ceny a druhou opcí naopak pokles hodnoty podkladového aktiva. Podle vývoje trhu „vsázejí“ investoři větší částku pravděpodobnější scénář.

Reversal: Pokud se cena podkladového aktiva prudce vychýlí, lze předpokládat návrat do původní cenové hladiny. Podle strategie Reversal (metoda zvratu) investor při prudkém vzrůstu tržní ceny aktiva předpokládá pokles. Při abnormálním poklesu ceny potom investor volí možnost CALL, tudíž že cena bude stoupat.

 

TIP: Zajímá vás, jak je to u binárních opcí s podvody? Přečtěte si náš nový příspěvek. Hledáte-li vhodného brokera pro binární opce, pak vyzkoušejte TopOption - jako jeden z mála totiž disponuje licencí ČNB.

 

Příklad opční strategie

 

Trendy: Pomocí historie vývoje ceny investor předpoví následující průběh. Vidí-li stabilní růst, bude předpokládat, že tržní cena bude i nadále stoupat. Investoři často kombinují tuto strategii s minutovými opcemi, jelikož pravděpodobnost, že stabilní růst dosáhne vrcholu v tak krátkém intervalu, je mnohem menší, než kdyby volili např. opci s dobou exspirace 60 minut.  Investor musí jinými slovy vysledovat trend ceny, která navzdory tomu, že neustále osciluje, má z dlouhodobého hlediska tendenci stoupat nebo klesat.  Strategie trendu je ovšem mnohem složitější a investor by se měl s principy této strategie seznámit podrobně, než pomocí této strategie začne obchodovat binární opce.

 

Při obchodování ale můžeme narazit i na strategie, jejichž dlouhodobé užívání může vést k bankrotu investora. Nejrozšířenější z nich je strategie Martingale.  

Ukázka prostředí pro obchodování binárních opcí Topoption

Diskuze

Komentovat příspěvek

SERIÁL: Binární opce – strategie investování do binárních opcí

Zhodnoťte své úspory bez rizika!