Krypto podvod: Rudolphe Mayer (Ripstel) a Thomas Lauren (Nedcoin)
Aktualizováno

Krypto podvod: Rudolphe Mayer (Ripstel) a Thomas Lauren (Nedcoin)

Jeden ze starých investičních podvodů se dočkal nové tváře. Jeho podstata ale zůstala stejná: Propaguje pochybné kryptoměnové balíčky pod záminkou vysokého zhodnocení peněz. Za vším se údajně skrývá „nová metoda zvyšování finančních prostředků, která umožňuje vydělat 12000 Kč, 30000 Kč a dokonce 60000 korun navíc, aniž byste opustili domov.“

Krypto podvod: Rudolphe Mayer (Ripstel) a Thomas Lauren (Nedcoin)

Co je to Nedcoin a Ripstel?

Už několik měsíců internetem kolují podvodné reklamy, které nabádají k nákupu kryptoměn Ripstel a Nedcoin. Podvodníci tvrdí, že hodnota těchto kryptoměn bude v blízké budoucnosti rapidně růst, a proto je nejvyšší čas k nákupu.

Tento podvod má mnoho různých verzí, avšak všechny se stejným příběhem. V jedné verzi podvodníci nabízejí kryptoměnu Nedcoin (NED) jménem fiktivního profesora Thomase Laurena. Další verze zase pracuje se jménem Rudolphe Mayer a propaguje kryptoměnu Ripstel.

Podle podvodníků je očekávané zhodnocení až 1000 % měsíčně, což by mělo být prvním varovným signálem. Toto číslo je přehnané a většina zkušených investorů vám potvrdí, že i 10 % měsíčně by znamenalo extrémní riziko. Podvodníci přesto tvrdí, že se metoda nezakládá na riskování úspor. Všechny investice na burze jsou ale rizikové a pro kryptoměny to platí dvojnásobně.

Podvodné weby vypadají jako finanční magazíny

Podvodné weby vypadají jako finanční magazíny

6 důkazů, že se jedná o podvod

Různé varianty jednoho podvodu

Fiktivní profesoři Thomas Lauren a Rudolphe Mayer nejsou žádnou novinkou. Na podobný podvod jste mohli narazit i v minulých letech. Loni podvodníci nabízeli kryptoměnové balíčky za 990 korun jménem fiktivního profesora Grahama Le Rouxe. Předmětem investice měly být kryptoměny Ripple i Bitcoin. O rok dříve stejným způsobem nabízel údajný profesor Adam Peterson kryptoměnu TRON. V obou případech se jednalo o podvody….

Smyšlení profesoři Thomas Lauren a Rudolphe Mayer

Smyšlení profesoři Thomas Lauren a Rudolphe Mayer

Hra s časem

Podvodné reklamy vždy tlačí k rychlé registraci. Některé upozorňují na omezený počet investičních balíčků, u jiných časomíra odpočítává poslední minuty k registraci. Podvodníci zkrátka nechtějí, aby si čtenáři informace ověřovali. Žádné omezení pro registrace ale neexistuje.

Podvodníci tlačí zájemce k rychlé registraci

Podvodníci tlačí zájemce k rychlé registraci

Smyšlené recenze

V dolní části podvodného webu je falešná diskuse, ve které se údajní klienti chlubí se svými zisky. Přidat do diskuse vlastní komentář je ale nemožné. Proč asi?

Fiktivní komentáře na webu, který propaguje Ripstel

Fiktivní komentáře na webu, který propaguje Ripstel

Neexistující produkt

Ripstel ani Nedcoin nenajdete v žádné databázi virtuálních coinů ani na žádné kryptoměnové burze. Nedcoin se bude podle oficiálního webu obchodovat pouze na privátním trhu, a to minimálně do roku 2024. Vydavatelé tak mohou s jeho cenou manipulovat dle vlastních potřeb. O virtuální měně Ripstel nenajdete na internetu ani zmínky. Podvodníci zkrátka nabízejí neexistující nebo bezcenné kryptoměny.

Falešný zpravodajský portál

Podvodné weby se tváří jako zpravodajské portály (WALL STREET MAGAZINE, THE FINANCIAL MAGAZINE), ale i to je součást podvodu.Všechny odkazy na další články nebo rubriky vás totiž přesměrují k nákupu kryptoměny nebo k brokerské společnosti Super-Assets. Tento broker má úplně stejný web jako společnost LYNX, ale nemá licenci pro evropský trh. Podvodné reklamy se navíc nacházejí na doméně tohoto brokera, takže společnost o podvodu musí vědět.

Podvodná stránka je kopií webu brokera LYNX

Podvodná stránka je kopií webu brokera LYNX

Pořád aktuální

Datum publikování článku se každý den obnovuje, takže článek vypadá aktuální. V internetových diskusích ovšem najdete i několik měsíců stará varování před profesorem Laurenem. Jedno z nich se datuje k lednu 2020, takže se nejedná o žádnou novinku.

Jak funguje podvod, za kterým stojí smyšlení profesoři Mayer a Lauren?

Cena investičního balíčku je 790 Kč, ale do objednávky musíte zadat alespoň 3 kusy za celkových 2370 Kč.

Podvodníci odesílají investiční balíčky poštou na dobírku, takže kupující jej zaplatí při převzetí od dopravce. Vlastní zkušenosti s tímto podvodem nemáme, ale u předchozích podvodů zásilka obsahovala jen několik papírů s přihlašovacími údaji. Pomocí těchto údajů byste se měli dostat k účtu se zakoupenou kryptoměnou. Problémem je, že kryptoměnu, která není na burze, nemáte jak prodat. Několik lidí si navíc stěžovalo, že žádnou kryptoměnu ani neobdrželi.

Pozor na výhodné investiční nabídky!

Internetových podvodů, které slibují vysoké zhodnocení investic, jsou desítky. Některé propagují nákup neznámých kryptoměn, jiné nabízejí obchodního robota nebo investiční strategii. Všechny podvody ovšem spojují tyto znaky:

 • Slibují nereálně vysoké zhodnocení peněz (jednoduše, rychle a bez práce)
 • Uvádějí, že vydělat může každý bez ohledu na věk a zkušenosti
 • Nepřipouštějí žádné riziko
 • Zdůrazňují, že se musíte registrovat ihned (kvůli omezenému počtu volných míst apod.)

Někteří podvodníci se po vložení peněz vypaří jako pára nad hrnec, jiní vás budou přesvědčovat k dalším investicím. Bod zlomu ovšem nastane ve chvíli, kdy se pokusíte naspořené peníze vybrat zpět.

Kryptoměny nejsou podvod

Na závěr bychom měli doplnit, že kryptoměny nejsou podvod. Pravdou sice je, že kolem nich vznikají velké investiční bubliny, ale samotné kryptoměnové sítě opravdu fungují a už nyní přepisují historii internetových plateb.

Nejznámější kryptoměnou je Bitcoin, jehož hodnota v poslední dekádě vzrostla z několika centů na tisíce dolarů. Právě toho podvodníci často zneužívají a tvrdí, že našli kryptoměnu, která bude stejně úspěšná.

Obchodováním kryptoměn můžete skutečně vydělávat a například přes CFD kontrakty lze spekulovat i na pokles kryptoměn. Bez zkušeností a trpělivosti to ale nepůjde. Obchodování je zkrátka běh na dlouhou trať, takže na nějaké zbohatnutí přes noc můžete rovnou zapomenout.

Pokud vás obchodování opravdu zajímá, tak začněte na testovacím demo účtu. Demo účet vám bez zbytečného rizika prozradí, jestli dokážete obchodovat ziskově nebo ne. Nikdy ale nevěřte tomu, že zbohatnete přes lákavý reklamní banner.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled ověřených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
BROKER
ROKU
 • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK
 • Testovací demo účet s kapitálem 200 000 Kč zdarma
3225 našich čtenářů si vybralo XTB
98%
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
2398 našich čtenářů si vybralo Plus500
97%
U 76.4% účtů investorů došlo ke ztrátě
 • 17 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
1633 našich čtenářů si vybralo eToro
97%
Služba CFD. 62% ztrácí peníze
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Diskuze, zkušenosti

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář