Publikováno 28. 8. 2016

Spořící účet KB – úroky, bonusy a další informace ke spoření Komerční banky

Úrokové sazby na spořicích účtech neustále klesají a s roční úrokovou sazbou nad 1% se už téměř nesetkáte. Úrokové sazby se na některých spořicích účtech pohybují v řádu setin procent, což je prakticky zanedbatelné. Pokles úroků se ale netýká jen spoření. Na rekordně nízké hranici se totiž drží i úroky půjček a hypoték. 

Spoření

Za poklesem úrokových sazeb stojí mimo jiné velké množství peněz uložených v bankách, které si lidé spoří. Banky mají přebytek peněz, které kvůli nižšímu zájmu o půjčky nevyužijí. Například u spořicího účtu Komerční banky klesl základní úrok na 0,01%. Zmiňovaná úroková sazba se navíc týká financí do 30 milionu Kč. Pokud totiž klient naspoří více, nedostane žádný úrok.

Spořicí účet Komerční banky

Spořící účet Komerční banky - podmínky

Spořící účet Komerční banky - podmínky

Spořicí účet komerční banky aktuálně nabízí velmi nízkou úrokovou sazbou, a to i přesto, že se na něm peníze úročí dvousložkovou sazbou. Ta je složena ze základní a bonusové úrokové sazby.  Základní úroková sazba je 0,01% ročně a fixní bonusová sazba, kterou banka garantuje na celé kalendářní pololetí, je 0,02% ročně. Základní sazba se připisuje čtvrtletně, zatímco bonusová sazba se připisuje pololetně a určuje se z nejnižšího zůstatku za dané pololetí.

Spořicí účet u Komerční banky si můžete založit telefonicky, přes aplikaci MojeBanka nebo osobně na pobočce. Před zavedením spořicího účtu u Komerční banky si musíte otevřít běžný účet. Zřízení a vedení spořicího účtu je zdarma. Minimální počáteční vklad je 5000 Kč. Úspory jsou samozřejmě pojištěné a peníze jsou dostupné bez výpovědní lhůty.

V nabídce Komerční banky je také spořicí konto Bonus Aktiv s bonusovou sazbou 0,05 % p.a. Podmínkou pro připsání bonusu je provedení alespoň 5 plateb v minimální hodnotě 5000 Kč některou z platebních karet Komerční banky. Zbývající spořící konto Bonus Invest má bonusovou úrokovou sazbou 0,04%. Pro získání bonusového úroku ale musíte investovat do vybraných investičních produktů. U obou těchto účtů (Spořicí konto Bonus Aktiv a Spořicí konto Bonus Invest) je základní úroková sazba 0,01%.  

Spoření se stává prodělečným

Spoření KB - detail produktu

Spoření KB - detail produktu

Ve srovnání s konkurencí nabízí Komerční banka na spořicím účtu aktuálně podprůměrné úroky, ovšem není zdaleka jediná. Není se ovšem čemu divit, zvlášť když se v evropských centrálních bankách můžete setkat i se zápornými úroky.

Nízké úrokové sazby na spořicích účtech spolu s inflací mohou vést k tomu, že reálně vám uložené peníze nevydělávají, ale prodělávají. Proto není divu, že mnoho lidí začalo zhodnocení volných finančních prostředků řešit různými investičními produkty. Ty jsou sice rizikovější, ale mohou být také nesrovnatelně výdělečnější.

Diskuze ke spořícímu účtu KB, zkušenosti

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář