Automatické obchodní systémy mají tisíce příznivců po celém světě. Tyto programy jsou určené k online obchodování a fungují tak, že na základě zadaných kritérií vyhledávají vhodné investiční příležitosti.  Některé obchodní systémy jsou zcela samostatné a obchodují bez zásahu investora. A právě takových programů na internetu najdete nespočet. V této recenzi se podíváme na obchodního robota iRobot, který dokáže samostatně obchodovat binární opce a jeho používání je bezplatné.

IRoboto je opravdu jednoduchý a přehledný systém, který nevyžaduje stahování ani instalaci. Má ale jeden zásadní nedostatek: Není ziskový. Vlastní zkušenosti s iRobot sice nemáme, ale důvodů, proč se programu vyhnout, je hned několik.

 

Záhadný demo účet

V první řadě je to třeba demo režim, na kterém si můžete robota otestovat. Na demo účtu robot obchoduje podle vlastních pravidel, ceny měnových párů vůbec nekorespondují s cenami na reálném účtu, a navíc robot obchoduje i v sobotu, kdy jsou trhy uzavřené. Autoři robota ovšem vůbec neupozorňují na to, že demo účet o skutečné úspěšnosti robota nic nevypovídá.

 

Při registraci dostanete na výběr z několika brokerů, u kterých si musíte vytvořit účet. Je to sice lepší, než když vám obchodní robot vybere brokera sám, nicméně nabídka brokerů je opravdu omezená. Vytvořením obchodního účtu ale požadavky iRobot nekončí. Tím stěžením krokem je totiž vložení peněz na obchodní účet. Peníze se posílají buď bankovním převodem, nebo například přes platební karty. Počítejte ale s tím, že peníze, které při obchodování robot ztratí, vám už nikdo nevrátí.

Jak se obchodují binární opce?

iRobot a jeho dvojníci

Pokud vám obchodní program iRobot připadá povědomý, tak to bude asi tím, že stejnou webovou aplikaci využívají desítky dalších obchodních robotů. Konkrétně se jedná například o obchodní programy SuperSimpleBot, EZTradingBot, RobotBinario nebo RobotFX. Všichni tito roboti jsou vytvoření pomocí služby White Label Robot, kde si můžete obchodního robota vytvořit i vy.

 

Kromě stejné platformy a nízké úspěšnosti mají tito roboti společný i cíl. Tím není vydělávání peněz, ale nalákání nových obchodníků. Právě proto se při registraci často dočtete, jak je program vysoce ziskový a že vám zajistí snadné a rychlé zbohatnutí, což opravdu není pravda.

 

Pokud chcete na binárních opcích vydělávat, měli byste začít teoretickou a praktickou přípravou. Většina kvalitních brokerů dnes nabízí bezplatný demo účet, na kterém si můžete své strategie a obchodní plány otestovat. Demo účty u kvalitních brokerů věrně napodobují skutečný účet, na rozdíl od demo účtu iRobot. Výsledky na demu vám díky tomu naznačí, jak byste si vedli při skutečném obchodování.

Náhled platformy iRobotWebová stránka podvodného systémuPodvod – obchodní systém iRobot peníze nevydělá – recenze, zkušenosti
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze k systému iRobot

Vložit komentář