Aktualizováno

Recenze BITPANDA Zkušenosti s Bitpanda / Bitpanda Pro, poplatky, diskuze

Hodnocení:
85%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

Kryptoměnová burza, investiční aplikace a virtuální peněženka v jednom. Přesně tak funguje rakouský fintech Bitpanda, na který jsme se v této recenzi podrobně zaměřili. Pokud chcete vědět, co všechno Bitpanda nabízí, jaké si účtuje poplatky a zda se investování u Bitpandy vyplatí, jste tady správně!

Recenze Bitpanda ve zkratce

Bitpanda je obchodní aplikace, která umožňuje investovat do kryptoměn, akcií, ETF fondů nebo drahých kovů. Služba funguje od roku 2014 a aktuálně eviduje přes 3 miliony klientů.

Přes aplikaci Bitpanda můžete nakupovat a prodávat 101 kryptoměn včetně BTC, ETH nebo ADA. Aplikace umožňuje nákup i prodej za eura, ale také směnu dvou různých kryptoměn. Dále můžete nakupovat drahé kovy (zlato, stříbro, platina a paladium) nebo cenné papíry (akcie a ETF).

Rozhraní platformy Bitpanda

Rozhraní platformy Bitpanda

Minimální vklad je 25 euro, ale objednávky lze zadávat už od 1 eura. Za zprostředkování obchodu si Bitpanda naúčtuje poplatek kolem 1 až 2 %. O něco levnější je obchodování přes burzovní platformu Bitpanda Pro, kde poplatky nepřesahují ani 0.5 %.

Vklady i výběry se provádí v EUR, USD, GBP, CHF nebo TRY. Alternativní možností jsou platby pomocí kryptoměn. Korunové platby ani češtinu Bitpanda bohužel nepodporuje. Více v následující části recenze.

Výhody

 • Spolehlivá platforma
 • Nákup a prodej kryptoměn za EUR
 • Nízké poplatky u Bitpanda Pro
 • Objednávky od 1 eura
 • Možnost investovat do drahých kovů

Nevýhody

 • Nelze obchodovat bez registrace
 • Nepodporuje češtinu ani CZK

Hodnocení Bitpanda: 85%

Základní informace o Bitpanda

Název Bitpanda
Provozovatel Bitpanda GmbH (Vídeň, Rakousko)
Rok založení 2014 (Rakousko)
Čeština Ne
Fiat měny 5 (EUR, USD, GBP, CHF, TRY)
Investiční produkty 101 kryptoměn (BTC, ADA, ETH, XRP…)
4 drahé kovy (zlato, stříbro, platina, paladium)
Derivátové kontrakty (akcie a ETF)
Platební metody Bankovní převod, krypto, platební karta, Skrill, NETELLER, Sofort
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ne
Minimální objednávka 25 Kč / 1 € / 0.0002 BTC
Obchodní limity Ano
Poplatek za nákup/prodej Ano → srovnat s konkurencí
Další poplatky Ano
Zvýhodnění poplatků Ano

Co Bitpanda nabízí

Bitpanda je kryptoměnová burza, investiční platforma a virtuální peněženka v jednom. Služba je dostupná přes mobilní aplikaci nebo přes webovou platformu a nabízí 4 základní funkce:

Minimální objednávka je 1 euro, takže nakupovat můžete i zlomky akcií a kryptoměn.

Saving Plan

Pokud chcete investovat pravidelně, můžete využít funkci Saving Plan. Stačí zvolit, jaký produkt chcete nakupovat, jak často a za jakou částku. Nákupy pak budou probíhat zcela automaticky, přičemž k úhradě lze využít platební karty nebo SEPA platbu.

Bitpanda navíc umožňuje investovat nejen do jednotlivých kryptoměn, ale také do celého kryptoměnového trhu. Slouží k tomu takzvané Crypto Indexy, což jsou v podstatě investiční koše složené z 10, 15 nebo 25 různých kryptoměn.

Kryptoměnové indexy

Kryptoměnové indexy

Na stejném principu fungují také ETF fondy, avšak ty neobsahují kryptoměny, ale desítky až stovky akciových titulů.

Obchodování kryptoměn

Kryptoměny lze obchodovat dvěma způsoby. První možností je nákup nebo prodej kryptoměn přes webovou nebo mobilní aplikaci Bitpanda. V nabídce najdete přes 100 různých kryptoměn včetně BTC, ETH, XRP, LTC nebo ADA.

Webová platforma Bitpanda

Webová platforma Bitpanda

K úhradě objednávek se používají fiat měny (např. eura nebo dolary), které vložíte na svůj obchodní účet. Zakoupené kryptoměny lze uložit na účtu Bitpanda, odeslat na externí krypto peněženku nebo prodat zpět za fiat měny.

Ukládání kryptoměn u třetích stran obnáší rizika. Pokud by došlo k hackerskému útoku nebo k podvodu, tak o kryptoměny můžete přijít. Mnohem bezpečnější jsou privátní peněženky, ideálně bez připojení k internetu (např. Trezor nebo Ledger Nano).

Aplikace vám umožní také směnu dvou různých kryptoměn. Tato funkce je schovaná pod tlačítkem Swap.

Návod Nákup Bitcoinu u Bitpanda

 1. Vytvořte si obchodní účet (návod najdete níže).
 2. Pošlete na účet peníze. Vklad můžete provést pomocí SEPA platby, platební kartou nebo elektronické peněženky.
 3. Otevřete obchodní aplikaci a klikněte na kryptoměnu, kterou chcete koupit (v našem případě BTC).
 4. Pro nákup kryptoměny zvolte možnost Buy. Pokud kryptoměnu prodáváte, klikněte na Sell.
 5. Zadejte velikost objednávky a potvrďte ji kliknutím na tlačítko Buy now.
 6. Hotovo! Zakoupené coiny můžete nechat na účtu Bitpanda nebo je můžete zaslat na vlastní krypto peněženku přes záložku Send.

Druhou možností je obchodování kryptoměn přes kryptoměnovou burzu Bitpanda Pro. Tato varianta je trochu složitější, ale také výrazně levnější.

Bitpanda Pro

Bitpanda Pro

Burzovní platforma obsahuje přibližně 40 kryptoměn, které lze obchodovat za eura. Mezi nimi například Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dogecoin nebo Cardano.

Platforma podporuje objednávky typu Market (nákup za aktuální cenu), Limit (nákup za zvolenou cenu) nebo Stop (ukončení pozice při nastaveném kurzu).

Dobrou zprávou je, že zasílání peněz mezi účty Bitpanda a Bitpanda Pro je zdarma.

Token ekosystému BEST

Burza Bitpanda má vlastní token, který najdete pod názvem Bitpanda Ecosystem Token (BEST). Jedná se o klasický ERC-20 token, který funguje na síti Ethereum.

BEST dává uživatelům spoustu výhod. Uveďme jeden příklad za všechny: Pokud kryptoměnu použijete k úhradě poplatků, budou poplatky o 20 % nižší. Podobný koncept využívají také konkurenční burzy, například Binance (BNB) nebo Crypto.com (CRO).

Akcie, ETF a drahé kovy

Vedle kryptoměn Bitpanda nabízí také obchodování drahých kovů, akcií a ETF fondů.

 • Drahé kovy – Klienti Bitpanda mohou investovat do reálného zlata, stříbra, platiny a palladia. Zakoupené kovy samozřejmě neobdržíte fyzicky, ale Bitpanda je nakoupí a uloží přes další společnosti. Nákupy a prodeje probíhají přes firmy ProAurum, GVS nebo philoro. Uložení a zabezpečení investičních kovů pak zajišťuje americká firma Brink’s.
 • Akcie a ETF – Nejnovějším přírůstkem v nabídce investičních produktů jsou akcie a ETF fondy. Má to ovem háček. Obchodníci totiž nekupují klasické akcie, ale pouze derivátové kontrakty. Na oficiálním webu je sice uvedeno, že Bitpanda dané akcie nakoupí a uloží u partnerské společnosti, avšak obchodníci akcie reálně nevlastní.

Poplatky u Bitpanda

Nákup kryptoměn přes aplikaci Bitpanda stojí asi 2 %, což není zrovna málo. Podobné poplatky zaplatíte také při obchodování drahých kovů nebo cenných papírů. O poznání levnější je obchodování kryptoměn přes platformu Bitpanda Pro, kde celkové náklady nepřesáhnou obvykle ani 0.3 %.

Bitpanda si účtuje nejen poplatky za obchodování, ale také poplatky za vklady a výběry, poplatek za uložení drahých kovů nebo poplatek za neaktivitu. Nevýhodou je, že poplatky jsou poměrně nepřehledné a obtížně se dohledávají. Některé z nich vám navíc Bitpanda ukáže až po ověření obchodního účtu.

Hlavní poplatky si nyní stručně ukážeme:

Obchodování kryptoměn

 • Pokyn přes Bitpanda – Veškeré poplatky jsou zahrnuté v kurzech, takže při nákupu nepatrně přeplácíte a při prodeji zase dostanete méně. Uveďme konkrétní příklad: při našem testování byla nákupní cena Bitcoinu o 3.80 % vyšší než prodejní cena, takže každý nákup nebo prodej by stál 1.90 %.
 • Pokyn přes Bitpanda Pro – Do celkových nákladů se počítají dvě položky – spread (rozdíl nákupní a prodejní ceny) a komisní poplatek. Velikost komisního poplatku závisí na tom, jak se objednávka zrealizuje a jaký je celkový objem vašich obchodů.
 • Objem uzavřených obchodů TAKER MAKER
  do 100 BTC 0.150 % 0.100 %
  od 100 BTC 0.130 % 0.100 %
  od 250 BTC 0.130 % 0.090 %
  od 1 000 BTC 0.100 % 0.075 %
  od 5 000 BTC 0.090 % 0.060 %
  od 10 000 BTC 0.075 % 0.050 %
  od 20 000 BTC 0.065 % 0.050 %

  Co je to MAKER/TAKER? Pokud se objednávka uskuteční ihned, účtuje se poplatek TAKER. Pokud na trhu neexistuje vhodná protinabídka a obchod se neuskuteční ihned, zaplatíte poplatek MAKER.

  Spready jsou tržní, takže jsou opravdu nízké. Vlivem spreadu ztratíte asi 0.1 % z každé objednávky (někdy více, někdy méně, záleží na likviditě trhu).

  Kryptoměna BTC/EUR XRP/EUR LTC/EUR ADA/EUR ETH/EUR
  Spread 0.04 % 0.10 % 0.18 % 0.18 % 0.08 %

  Aktualizace: Duben 2022

Srovnání poplatků

Vyplatí se obchodování kryptoměn přes Bitpandu nebo je výhodnější nakupovat u konkurence? Posuďte sami! V tabulce níže uvidíte, kolik stojí nákup Bitcoinu přes Bitpanda a kolik si za stejnou službu účtují oblíbené směnárny a burzy:

 bitpandaBinanceSimplecoinCoinmate
Rychlý nákup (karta) ?3.4 %
2.2 %
Nelze
3.4 %
Rychlý nákup (převod) ?1.9 %
0.2 %
2.5 %1.5 %
Nákup přes burzu ?0.2 %
0.1 %
Nelze
0.5 %
Poplatky ze dne 2.7.2024, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate
Poplatky ze dne 2.7.2024, výše poplatku se může měnit.

Obchodování akcií, ETF a drahých kovů

 • Drahé kovy – Za zprostředkování obchodu s drahými kovy si Bitpanda naúčtuje poplatek ve výši 0.5 % až 2.5 %. Konečný poplatek bude ovšem vyšší kvůli spreadu. Kromě poplatku za zprostředkování obchodu zaplatíte také poplatek za uložení drahých kovů.
 •   Poplatek za nákup Poplatek za prodej Poplatek za uložení
  Zlato 0.5 % 1 % 0.0125 % týdně
  stříbro 2.5 % 2 % 0.0250 % týdně
  Paladium 2.2 % 1.8 % 0.0250 % týdně
  Platina 2.5 % 2 % 0.0250 % týdně
 • Akcie a ETF – Za nákup nebo prodej akcií si Bitpanda neúčtuje žádný poplatek. Zadarmo to ale nebude. Do nákladů se promítne spread – rozdíl nákupní a prodejní ceny. Uložení akcií je ale zdarma.

Ostatní poplatky

 • Poplatek za vklady a výběry – Vklady i výběry pomocí SEPA platby jsou zdarma. U ostatních platebních metod si Bitpanda účtuje poplatky.
 • Platební metoda Poplatek za vklad Minimální vklad Poplatek za výběr Minimální výběr
  SEPA platba €0 €25 €0 €25
  Sofort 1.99 % €25 Nelze
  Platební karty 1.50 % €25 Nelze
  Bitcoin 0.0001 BTC 0.0005 BTC 0.00006 BTC 0.00057 BTC
  Ethereum 0.002 ETH 0.004 ETH 0.0026 ETH 0.020 ETH
  Ripple 0 XRP 0.1 XRP 0.1 XRP 25XRP
  Dash 0.0001 DASH 0.01 DASH 0 DASH 0.01 DASH
  Cardano 0.2 ADA 2 ADA 0.165 ADA 2 ADA

Registrace, vklady a výběry

Návod Jak se zaregistrovat u Bitpanda

 1. Prvním krokem je registrační formulář, do kterého vyplníte jméno, národnost, email a libovolné heslo. Ihned po odeslání formuláře obdržíte email s ověřovacím odkazem pro aktivaci účtu.
Registrační formulář

Registrační formulář

 1. Po prvním přihlášení musíte zodpovědět 6 otázek ohledně vašich příjmů, vašeho zaměstnání a plánovaných investic.
 2. Posledním krokem je ověření totožnosti. Nejprve vyplníte adresu bydliště a telefonní číslo. Telefon si Bitpanda ihned ověří pomocí SMS kódu.
 3. Následuje ověření pomocí webkamery (PC) nebo přes mobilní aplikaci. K ověření si připravte platný doklad totožnosti (např. občanku nebo cestovní pas), který nafotíte podle instrukcí. Pak ještě natočíte krátké selfie video a máte hotovo.

Proč musím posílat osobní dokumenty? Ověřování klientů vyžadují evropské směrnice a zákon proti praní špinavých peněz.

 1. Pokud jsou všechny údaje v pořádku, verifikace by měla proběhnout do několika minut.

Vklady a výběry

Jakmile máte ověřený účet, přichází na řadu vklad peněz. Pro vklady i výběry můžete použít klasické fiat měny (EUR, USD, GBP, CHF, TRY) nebo 53 různých kryptoměn.

 • Vklady a výběry v EUR – Bitpanda podporuje platby bankovním převodem (SEPA), platební kartou (VISA, Mastercard) nebo přes elektronické peněženky (Skrill, NETELLER…). SEPA platby zaberou nejvíce času, ale narozdíl od ostatních metod jsou zdarma. Minimální velikost platby je 25 euro a maximálně lze poslat až 5 milionů eur měsíčně.

O společnosti

Platforma vznikla v roce 2014 pod názvem Coinimal. K přejmenování na Bitpanda došlo v roce 2016. Původně platforma obsahovala pouze kryptoměny, avšak v roce 2019 se nabídka rozrostla o cenné kovy a v roce 2021 přibyly také akcie.

Za projektem stojí trojice krypto-nadšenců z Rakouska: Paul Klanschek, Eric Demuth a Christian Trummer. Všichni tři na projektu pracují dodnes, Klanschek a Demuth na pozici výkonných ředitelů (CEO) a Trummer jako technický ředitel (CTO).

Zakladatelé Bitpandy

Zakladatelé Bitpandy

Zkušenosti s Bitpanda

Bitpanda má potenciál konkurovat největším kryptoměnovým burzám a směnárnám. Uživatelé chválí především jednoduchou mobilní aplikaci, nízké poplatky na burze Bitpanda Pro, ale také možnost investovat do drahých kovů.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace

V diskusích ale nechybí ani kritika.

Stížnosti se týkají především zákaznické podpory. Ta údajně reaguje pomalu, takže řešení problémů trvá v lepším případě dny, v horším případě týdny. Veškerá komunikace navíc probíhá emailem, takže ji nelze nijak urychlit.

Najdete také několik stížností, podle kterých Bitpanda bezdůvodně blokuje účty. Burza ovšem uvádí, že k blokování účtů přistupuje jen při porušení obchodních podmínek. To zahrnuje například podezření z nezákonných aktivit (daňové podvody, praní špinavých peněz…), používání více obchodních účtů současně, sdílení jednoho účtu s dalšími uživateli nebo uvedení nepravdivých údajů při verifikaci. Všechny důvody jsou vypsané v obchodní smlouvě (část 10 a 11).

Co klienti oceňují:

 • Široká nabídka investičních produktů
 • Nízké poplatky na burze Bitpanda Pro
 • Jednoduchá a přehledná mobilní aplikace

Co klienti kritizují:

 • Nepodporuje češtinu ani platby v korunách
 • Vyšší poplatky u některých kryptoměn
 • Pomalá zákaznická linka

Na co si dát pozor?

 • Vklady a výběry peněz (krypto i fiat) lze provádět až po ověření účtu.
 • Pozor na transakční poplatek při výběru kryptoměn na externí peněženku. Malé platby se mohou hodně prodražit!

Uživatelská hodnocení Bitpanda

Bitpanda - recenze a zkušenosti

Bitpanda – recenze a zkušenosti

Shrnutí recenze Bitpanda

Bitpandu ocení každý, kdo hledá universální investiční aplikaci se silnou vazbou na kryptoměnový trh.

Co se poplatků týče, Bitpanda se svými 1 až 2 % patří mezi průměr. Obchody realizované přes burzu Bitpanda Pro jsou ale levné, takže celkové náklady nepřesahují ani 0.5 %. Relativně levný je také vklad kartou, který stojí 1.50 %. S takovými poplatky může Bitpanda Pro konkurovat i populární burze Binance.

Potěší také široká nabídka kryptoměn nebo možnost investovat do drahých kovů, cenných papírů či kryptoměnových indexů.

Bitpanda má ovšem i slabé stránky – například absenci českého jazyka nebo povinné ověření účtu. Počítejte také s dodatečnými náklady za převod korun na cizí měnu (ideálně EUR, protože dolarové platby jsou dražší).

Pokud jsou pro vás korunové platby nebo čeština důležité, oceníte spíše burzu Coinmate nebo české krypto směnárny (např. SimpleCoin).

Máte vlastní zkušenosti s Bitpanda? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám dolů do komentářů!

Populární krypto burzy a směnárny
Přehled nejlepších kryptoměnových burz a směnáren:
1

Binance

Nejoblíbenější krypto burza
95
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
350+
Podporované měny
EUR, USD…
Minimální obchod
€10 / 0.0001 BTC
Čeština
Částečně

Výhody / nevýhody

 • Celosvětově největší burza
 • Pokročilé nástroje a funkce
 • Nízké poplatky
 • Vklady i výběry v EUR nebo CZK
 • Více než 300 kryptoměn
 • Čeština není kompletní
 • Omezené možnosti pro platby v CZK
 • Vyžaduje ověření totožnosti
Recenze
Vyzkoušet
4000+ našich čtenářů si vybralo Binance
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
7
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
50 Kč / 0.0001 BTC
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká burza
 • Jednoduché a přehledné
 • Nízké poplatky
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Platby kartou nebo převodem
 • Vyžaduje ověření totožnosti
 • Poplatek 1.9 % za platbu kartou
Recenze
Vyzkoušet
2000+ našich čtenářů si vybralo Coinmate
Typ
Směnárna
Dostupné kryptoměny
9
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
€50 (1200 Kč)
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká směnárna
 • Jednoduché a přehledné
 • Nákup bez registrace
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Podporuje češtinu
 • Potřebujete vlastní krypto-peněženku
 • Nízké limity pro obchody bez registrace
 • Platby pouze bankovním převodem
Recenze
Vyzkoušet
1000+ našich čtenářů si vybralo Simplecoin
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář