Aktualizováno

Recenze FUMBI Zkušenosti s platformou Fumbi Network, poplatky, diskuze

Hodnocení:
80%
Kde nakupovat kryptoměny?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

V této recenzi se zaměříme na slovenskou investiční platformu Fumbi, která podle vlastních slov nabízí chytré a bezpečné investování do kryptoměn. Pojďme zjistit, co všechno Fumbi Network nabízí, kolik si účtuje na poplatcích a jak tuto službu hodnotí samotní investoři!

Recenze Fumbi ve zkratce

Fumbi je slovenská investiční platforma, která vznikla v roce 2019. V současné době Fumbi působí také v Česku a v Poslu a eviduje přes 30 tisíc klientů.

Chcete získat slevu 10 % z licenčního poplatku u FUMBI? Pokud ano, použijte při registraci slevový promo kód fumbiinvest10

Přes platformu Fumbi můžete investovat do kryptoměnového portfolia, které obsahuje téměř 3 desítky různých kryptoměn. Portfolio se každý den automaticky upravuje, aby co nejpřesněji kopírovalo vývoj kryptoměnového trhu.

Vedle vlastního portfolia nabízí Fumbi další 2 produkty: sestavení vlastního portfolia a ukládání kryptoměn.

Investování probíhá přes webovou aplikaci, která je skutečně jednoduchá a intuitivní. Vklady a výběry se realizují bankovním převodem, přičemž investiční účet můžete vytvořit v korunách nebo v eurech.

Vložené peníze lze jednoduše převést do investičního portfolia a nic víc řešit nemusíte. Fumbi peníze převede na kryptoměny a zajistí jejich bezpečné uložení. Svoji investici pak můžete kdykoliv vybrat zpět.

Slabou stránkou Fumbi jsou vyšší poplatky, které můžou přesáhnout až 8 %. Výhodou je naopak kompletní podpora češtiny.

Výhody

 • Jednoduchá investice do kryptoměn
 • Kompletní podpora češtiny
 • Vklady a výběry v korunách

Nevýhody

 • Vysoké poplatky
 • Strohá nabídka služeb a platebních metod

Hodnocení Fumbi Network: 80%

Základní informace o Fumbi

Název Fumbi / Fumbi Network
Provozovatel FUMBI NETWORK j. s. a. (Slovensko; Bratislava)
Rok založení 2019
Čeština Ano
Měna účtu 2 (CZK, EUR)
Typ investice Kryptoměny
Očekávaný výnos Neuvádí
Platební metody Bankovní převod, GoPay
Minimální investice 1,400 Kč
Limity pro výběr Ano
Poplatek platformy až 3,50 %
Výkonnostní poplatek až 7,90 %
Další poplatky Ano
Zvýhodnění poplatků Ano (pro větší investice)

Nabídka Fumbi Network

Fumbi je slovenská investiční platforma se zaměřením na kryptoměny. Platforma umožňuje snadné investování do virtuálních měn a nabízí vlastní investiční portfolio.

Platforma FUMBI Network

Platforma FUMBI Network

Fumbi nabízí 3 produkty:

 • Fumbi Úschova – Služba pro uložení a zabezpečení vašich kryptoměn. Minimální vklad pro využití Fumbi Úschovy je 300,000 korun.
 • Fumbi Vlastní Volba – V rámci tohoto produktu si můžete sami vybrat, do kterých kryptoměn chcete investovat. Je tu ale jeden zásadní problém: vybrat můžete jen Bitcoin nebo Ethereum.
 • Fumbi Index Portfolio – Jedná se o investiční portfolio z kryptoměn, které sestavuje přímo Fumbi. Investicí do tohoto portfolia investujete do desítek populárních kryptoměn.

První dva produkty nás příliš nezaujaly. Nakupování kryptoměn dle vlastního výběru a jejich uložení totiž nabízí kdejaká burza nebo směnárna, a to mnohem levněji než Fumbi.

Stěžejním bodem nabídky Fumbi je produkt Index Portfolio, který cílí na úplné začátečníky a příležitostné investory. Slibuje totiž kvalitní portfolio vytvořené z 28 kryptoměn, pravidelnou aktualizaci portfolia a bezpečné zajištění investic. A to bez práce a bez starostí.

Je ale toto portfolio opravdu tak skvělé, jak Fumbi tvrdí?

Fumbi Index Portfolio

Podle oficiální webové stránky Fumbi.network je složení portfolia následující (duben 2021):

Kryptoměna Symbol Podíl v portfoliu
Bitcoin BTC 71 %
Ethereum ETH 14 %
Binance Coin BNB 2.7 %
Cardano ADA 2.6 %
Polkadot DOT 2 %
Ostatní 7.7 %

Jak můžete vidět, každá kryptoměna má v portfoliu jinou váhu. Váha se určuje podle tržní kapitalizace, takže kryptoměny s vysokou tržní kapitalizací mají v portfoliu větší zastoupení. V důsledku toho je ale rozložení portfolia nerovnoměrné, takže samotný Bitcoin tvoří téměř čtvrtinu celého portfolia.

85 % investičního portfolia tvoří Bitcoin a Ethereum. Zbylých 15 % je rozděleno mezi 26 kryptoměn.

Stejnou strategii při sestavování portfolia využívají i populární indexové fondy, které se snaží kopírovat výkonnost burzovních indexů (např. DAX, SP500 nebo NASDAQ-100). Zatímco indexové ETF se ale zaměřují na akcie, portfolio Fumbi se snaží kopírovat výkonnost kryptoměnového trhu.

Pravidla pro sestavení portfolia

V současné době obsahuje portfolio 28 kryptoměn, které musí splňovat 5 kritérií:

 • Tržní kapitalizace kryptoměny patří mezi TOP 50 podle CoinMarketCap.
 • Kryptoměnu lze ukládat v dostupné zabezpečené struktuře.
 • Kryptoměna není spojena s MLM, nepředstavuje etické riziko a má jasný způsob využití.
 • Hodnota kryptoměny není vázaná na fiat peníze.
 • Kryptoměna se obchoduje na významné kryptoměnové burze a průměrné objemy obchodů přesahují 5 milionů EUR denně.

V portfoliu najdete platební kryptoměny (Bitcoin, Litecoin, Stellar …), Web 3.0 tokeny (Ethereum, Cardano, EOS…) a tokeny decentralizovaného finančnictví DeFi (Maker, Aave, Compound…).

Rebalancování portfolia

Složení investičního portfolia se neustále upravuje, aby zůstalo aktuální a reagovalo na změny trhu. Aktualizaci zajišťuje speciální algoritmus a úpravy probíhají na denní bázi.

Algoritmus, který rebalancování zajišťuje, funguje na jednoduchém principu: Odebírá z portfolia kryptoměny, které ztrácejí na hodnotě, a dokupuje kryptoměny, které naopak rostou.

Jak to celé funguje?

 1. Nejprve si vytvoříte investiční účet a vložíte na něj peníze.
 2. Pomocí pár kliknutí převedete vložené peníze do portfolia Fumbi Index.
 3. Fumbi za vaše peníze nakoupí kryptoměny podle výše uvedených pravidel a zajistí jejich bezpečné uložení.
 4. Aktuální stav vaší investice (zisk/ztrátu) uvidíte ve svém účtu, stejně jako aktuální složení investičního portfolia.
 5. Pokud se rozhodnete peníze vybrat, tak Fumbi převede kryptoměny zpět na koruny a pošle vám je na bankovní účet.

Zakoupené kryptoměny se ukládají na virtuálních peněženkách, které spravuje společnost Ledger Vault. Tato firma se zabývá správou kryptoměn a patří mezi lídry ve svém oboru.

Účet Fumbi můžete využít také ke spoření do kryptoměn. Stačí si nastavit trvalý příkaz a odesílat malou částku v pravidelných intervalech (třeba každý měsíc). Pravidelná investice navíc snižujete riziko špatného načasování, což je největší strašák u jednorázových investic.

Poplatky u Fumbi

Fumbi vám zprostředkuje snadnou investici do kryptoměn, ale není to zadarmo.

Poplatky jsou nastavené tak, aby Fumbi profitovalo vždy, bez ohledu na výkonost investičního portfolia.  Na tom by ještě nebylo nic špatného, protože tento byznysový model využívá řada investičních služeb. Problémem je, že poplatky u Fumbi jsou poměrně vysoké.

Jak moc? Uveďme jeden příklad:

Řekněme, že vložíte 20,000 Kč do řízeného portfolia. Nejprve zaplatíte 1.49 % za převod vkladu na krypto. Další 3 % ročně se platí za využívání portfolia. Při výběru ztratíte 5.90 % ze zisku kvůli výkonnostnímu poplatku, a nakonec zaplatíte ještě 1.49 % za převod kryptoměn zpět na fiat.

Pro lepší představu si jednotlivé poplatky hned ukážeme:

 • Úschovný poplatek: Roční poplatek za uložení kryptoměn. Velikost úschovného poplatku je 0.89 až 1.99 %.
 • Výměnný poplatek: Jednorázový poplatek při vkladu a výběru EUR. Je to v podstatě poplatek za konverzi mezi fiat měnami a kryptem. Velikost poplatku je 1.49 %.
 • Portfoliový (licenční) poplatek: Roční poplatek za využívání Fumbi algoritmu. Podle Fumbi tento poplatek zahrnuje roční náklady na rebalancování portfolia a úschovu kryptoměn.
 • Podíl ze zisku: Jednorázový poplatek, který se platí při výběru peněz z investičního účtu. Pokud výběr a první vklad dělí alespoň 2 roky, tak se poplatek neplatí. Velikost poplatku je 2.90 až 7.90 % z dosaženého zisku. V případě ztráty se poplatek neplatí.

Schéma poplatků se liší pro každý produkt a velikost poplatků závisí na investované částce. Platí jednoduché pravidlo: Čím více peněz vložíte, tím lepší sazbu na poplatky získáte.

Konkrétní hodnoty najdete v následující tabulce:

Fumbi Index Portfolio

Vklad Výměnný poplatek Poplatek za službu Podíl ze zisku
< 15,000 Kč 1.49 % 3.50 % p. a. 7.90 %
< 250,000 Kč 1.49 % 3.00 % p. a. 5.90 %
< 2,500,000 Kč 1.49 % 2.00 % p. a. 3.90 %
> 2,500,000 Kč 1.49 % 1.50 % p. a. 2.90 %

Fumbi Vlastní volba

Vklad Výměnný poplatek Úschovný poplatek
< 25,000 Kč 1.49 % 1.99 % p. a.
< 250,000 Kč 1.49 % 1.49 % p. a.
< 2,500,000 Kč 1.49 % 1.29 % p. a.
> 2,500,000 Kč 1.49 % 1.09 % p. a.

Fumbi Úschova

Vklad Úschovný poplatek
250,000 až 2,500,000 Kč 1.29 % p. a.
< 25,000,000 Kč 1.09 % p. a.
> 25,000,000 Kč 0.89 % p. a.

Registrace a financování účtu

Produkty Fumbi jsou dostupné pouze registrovaným klientům, takže v první řadě si musíte vytvořit investiční účet. Vytvoření účtu je ovšem rychlé a zvládnete jej i z obýváku za pár minut.

Návod: Jak se zaregistrovat u Fumbi?

Registrace začíná krátkým formulářem, do kterého vyplníte emailovou adresu a libovolné heslo. Na zadaný email obdržíte potvrzovací odkaz, který vás přesměruje k dalšímu kroku registrace.

Chcete získat slevu 10 % z licenčního poplatku u FUMBI? Pokud ano, použijte při registraci slevový promo kód fumbiinvest10

Následují 3 krátké formuláře, do kterých vyplníte postupně osobní údaje a bydliště, údaje z občanského průkazu a základní informace o svých příjmech. Tím je registrace hotová a můžete začít investovat.

Účet u Fumbi může být vedený v CZK nebo v EUR

Účet u Fumbi může být vedený v CZK nebo v EUR

Jakmile investice přesáhne 10,000 EUR, tak vás Fumbi vyzve k ověření identity. Při ověřování musíte poskytnout doplňující informace a kopie 2 dokumentů. První dokument slouží k ověření totožnosti (např. občanský průkaz nebo cestovní pas) a druhý dokument slouží k ověření adresy (faktura za energie, zadní strana občanky a podobně).

Ověřování klientů vyžadují evropské směrnice a předpisy (AML, KYC). Jejich cílem je zabránit praní špinavých peněz a dalším nelegálním aktivitám.

Vklady a výběry

Minimálním částka pro investování je 50 euro, respektive 1,400 korun.

Fumbi uvádí, že vklad je možné realizovat bankovním převodem, přes službu PayPal nebo platební kartou. Při našem testování byl ovšem k dispozici pouze bankovní převod.

Minimální vklad je 1400 Kč

Minimální vklad je 1400 Kč

Nejnižší částka pro dílčí výběr je 10,000 EUR. Pokud máte na účtu nižší částku, tak ji musíte vybrat celou.

Vklady ani výběry v kryptoměnách Fumbi nepodporuje.

Vyplatí se investovat přes Fumbi?

Přidanou hodnotu projektu Fumbi vidíme především v zabezpečení kryptoměn a aktivní správě portfolia. Tyto výhody jsou bohužel vykoupené vysokými poplatky.

Fumbi se jistí portfoliovým poplatkem, takže i když bude kryptoměnový trh klesat, provozovatel platformy vydělá. Veškeré riziko nesou investoři, a proto si myslíme, že by jim měl náležel také celý zisk. Jenže Fumbi si vedle licenčního poplatku nárokuje také podíl ze zisku (až 7.90 %).

Investoři tedy platí nemalé poplatky za využívání služby, podstupují vysoké riziko, a ještě se v případě úspěchu musí dělit.

Nabízí se tedy otázka, jestli je pro investory tato služba opravdu potřeba. Není lepší nakupovat kryptoměny samostatně?

Alternativy

Pokud budete nakupovat kryptoměny samostatně, tak neplatíte žádný licenční ani výkonnostní poplatek. Například na burze Binance nezaplatíte na poplatcích ani 1 %, takže úspora je opravdu znatelná.

Investování na vlastní pěst má ale i své nevýhody. Portfolio si musíte budovat sami, a navíc byste neměli podceňovat zabezpečení kryptoměn. Zakoupené coiny sice můžete nechat na burzovním účtu, ale tato varianta není zrovna nejbezpečnější.

Další možností jsou ETF (fondy obchodované na burze), které se zaměřují na kryptoměny. Princip je podobný jako u Fumbi: Investoři vloží peníze a správci fondu je zainvestují podle vlastní strategie.

I tady ovšem narážíme na jednu velkou nevýhodu. Kryptoměnové ETF jsou teprve v plenkách a jejich nabídka je opravdu chudá. Zájem investorů o tyto investiční produkty je ale ohromný, takže se situace snad brzy změní.

První kryptoměnové ETF bylo představeno v únoru 2021. Fond kopíruje kryptoměnový index NASDAQ Crypto Index, správcem je brazilská společnost Hashdex a investoři platí poplatek 1 % ročně za správu. Výkonnostní poplatek investoři neplatí, takže celkové náklady jsou mnohonásobně nižší než u Fumbi.

Zkušenosti s Fumbi

Projekt Fumbi vznikl v roce 2019 na Slovensku, avšak brzy expandoval také na český a polský trh. Projekt založil Juraj Forgács, který je v současné době také CEO v provozující společnosti FUMBI NETWORK j. s. a.

V souvislosti s projektem Fumbi se šíří několik zavádějících informací, které bychom rádi uvedli na pravou míru:

 • Přímé vlastnictví kryptoměn: Fumbi tvrdí, že kryptoměny vlastní přímo investoři. Realita je ale trochu jiná, protože ke kryptoměnám má přístup pouze Fumbi. O přímém vlastnictví bychom mohli mluvit v případě, že by investoři měli vlastní krypto-peněženku s vlastním privátním klíčem. Jenže to nemají.
 • 28 kryptoměn = kvalitní diverzifikace: Diverzifikace u kryptoměn příliš nefunguje, protože hodnoty jednotlivých coinů navzájem silně korelují a trend určuje především Bitcoin. Není náhoda, že téměř 90 % celého portfolia Fumbi tvoří jen 2 kryptoměny: BTC a ETH.
 • Bezpečná investice do kryptoměn: Fumbi se prezentuje jako bezpečná a jednoduchá investice. S jednoduchostí bychom ještě souhlasili, ale označovat investice do kryptoměn jako bezpečné nám připadá minimálně zavádějící. Kryptoměny jsou vysoce rizikové, takže při jejich propagaci nejsou fráze typu „bezpečné investování“ nebo „minimální riziko“ na místě.

V internetových recenzích a diskusích má Fumbi převážně kladná hodnocení. Najdete ovšem i kritiku, která se týká především vysokých poplatků.

Co klienti oceňují:

 • Jednoduchá investice do kryptoměn
 • Investice do 28 kryptoměn jedním kliknutím
 • Podporuje CZK

Co klienti kritizují:

 • Vysoké poplatky

Na co si dát pozor?

 • Investiční portfolio Fumbi tvoří převážně Bitcoin a Ethereum.
 • Minimální částka pro částečný výběr je 1400 CZK/50 EUR
 • Investice nad 10,000 EUR vyžaduje ověření identity.

Závěrečné shrnutí

V minulých letech dosahovalo portfolio Fumbi úctyhodných výsledků. Zásluhy ovšem nemůžeme připisovat investiční strategii Fumbi, ale situaci na kryptoměnovém trhu.

Pokud byste v daném období investovali pouze do Bitcoinu a Etherea, dosáhli byste srovnatelných výsledků. A to bez vysokých poplatků.

Proč tedy investovat přes Fumbi?

Jeden silný argument bychom našli.

Bitcoin je nejsilnější kryptoměnou celého trhu, ale tato nadvláda nemusí trvat věčně. Vznikají totiž nové a technologicky vyspělejší kryptoměny, které můžou Bitcoin překonat. Jenže která z nich to bude?

S Fumbi takové starosti nemáte. Algoritmus sleduje 50 největších kryptoměn a vybírá z nich ty nejlepší, takže se nemusíte bát, že promarníte velkou investiční příležitost.

Chcete získat slevu 10 % z licenčního poplatku u FUMBI? Pokud ano, použijte při registraci slevový promo kód fumbiinvest10

Máte vlastní zkušenosti s Fumbi? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám dolů do komentářů!

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
1831 našich čtenářů si vybralo Binance
99%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
98%
 • Směnárna kryptoměn BTC, BCH, LTC a ETH
 • Bonus 10 dolarů při nákupu kryptoměn nad 100 USD
 • Minimální transakce 1 dolar
98%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové; investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • Martin
  7.4.2021 14:41
  Martin
  Autor

  V popisu Fumbi Index Portfolio na svém webu uvádí, že …

  “Ve Fumbi věříme v transformační sílu a vysoký růstový potenciál kryptoměn. Jelikož jsou kryptoměny stále v „plenkách“, je pro většinu lidí těžké do nich investovat.”

  To jako vážně? Ví vůbec, že už je rok 2021 a i největší krypto burza Binance už je komplet v češtině a umožňuje třeba přímý nákup kryptoměn kartou. Navíc s x-krát nižšími poplatky, než mají oni?

 • F520
  1.4.2021 22:22
  F520
  Autor

  Děkuji autorovi za recenzi Fumbi, plně s ní souhlasím. Nějaké menší prostředky jsem do projektu na zkoušku vložil a poté položil firmě několik otázek. Na otázku vlastnictví kryptoměn mi odpověděli jakýmsi atestem, který je ovšem k ničemu, protože mé kryptoměny a přístup k nim mají jen oni. Dotaz ohledně vysokých poplatků přešli mlčením. Dokonce malou část mých prostředků vložili do položky, která se jmenuje FMBS (se znakem firmy Fumbi), o které není nikde na stránkách firmy zmínka, o co jde – zřejmě další poplatek nebo malá domů. Za mě celkově zklamání.

  • Helmut
   2.4.2021 9:28
   Helmut
   Autor

   Ten FMBS (FUMBI STABLE) vypadá jako stable coin s fixní cenou 1 FMBS = 1 euro. Token běží na síti Ethereum (standard ERC20), ale žádné další informace jsem nenašel. Opravdu by mě zajímalo, jak se taková věc mohla dostat do portfolia, když porušuje 4 z 5 základních kritérií, které vyžaduje přímo Fumbi:
   (1) Kryptoměna není v TOP50 na Coinmarketcap, (2) nemá jasný původ využití (alespoň pro nás investory), (3) je pravděpodobně vázaná na fiat měnu a (4) neobchoduje se na žádné významné burze a nesplňuje požadované denní objemy obchodů. Za mě obrovské zklamání a palec dolů.
   PS: Mohl by mi někdo z investorů napsat, kolik % z investice se převádí na FMBS? Docela by mě to zajímalo.

   • F520
    4.4.2021 11:41
    F520
    Autor

    Myslím, že to bude zhruba 0,25%. Není to zdánlivě moc, ale způsob, jakým svůj produkt podstrčí všem klientům do jejich portfolia je opravdu podivný. Vynásobte počtem klientů…..a je to.

    • HonzaL.
     7.4.2021 12:20
     HonzaL.
     Autor

     Na FMBS jsem se dotázal přímo u Fumbi, zde je odpověď:

     Dobrý den, jedná se o náš stablecoin, který připravujeme pro umožnění dalších nových funkcí jako je například Stop loss. Tato funkce bude mít za úkol zabránit výrazným ztrátám v případě velkých poklesů na trhu.

     Jde o nás stablecoin, který zvyšuje likviditu sítě a zrychluje rebalansování. Jeho zastoupení se pohybuje od 0 do 1% v portfoliu, nikdy však ne více než 2%. Jeho graf se nemůže měnit, protože je stabilní. Technicky jde o Fumbi token, který, jak jsme uvedli, urychluje proces nákupu a prodeje a také tvoří základ pro funkci Stop Loss a switch mezi krypto a stable portfoliem. Zároveň slouží k dočasnému mikrobalansování ve Fumbi, které je třeba, aby mohla fungovat funkce Rychlý vklad. V další fázi bychom chtěli, aby bylo možné držet ho samostatně a později i použít k placení.

     Na dotaz, jak může být ve Fumbi Indexu zařazen coin, který nesplňuje 4 z 5 kriterií (viz komentář výše), jež si pro zalistování kryptoměn stanovilo přímo Fumbi, mi support odpověděl následovně:

     FMBS je námi vytvořený stablecoin, ne kryptoměna, která se dá běžně nakupovat. Z tohoto důvodu se na něj nevztahují Vámi uvedené podmínky.

     Přesto vše do FMBS jde od 0 do 1% (max 2%) z celkového vkladu investorů. Tohle opravdu nepůsobí dobrým dojmem. Kromě poměrně vysokých poplatků si tak ještě Fumbi část vkladů přelívá do vlastního tokenu. Navíc jsem o této skutečnosti nenašel jedinou zmínku na jejich webu.

    • Fumbi
     8.4.2021 8:52
     Autor

     Dobrý deň,

     FMBS v žiadnom prípade neslúži ako “malá domov” a Fumbi rozhodne neprelieva žiadne prostriedky k sebe, narozdiel od iných služieb, ako napríklad vyššie zmieňovaný Binance, ktorý za týmto účelom spustil Binance coin. FMBS sa môže v index portfóliu objaviť len dočasne. Jeho účelom je premostiť časové nesúlady pri rebalancovaní portfólia a po krátkom čase je odkupovaný naspäť.

     FMBS bude v budúcnosti slúžiť ako kreditný systém, cez ktorý môže investor nakúpiť a následne z neho okamžite investovať do jednotlivých produktov. Odstránime tak časové rozpätie spracovania vkladov, ktoré momentálne máme.

     Ospravedlňujeme sa za menej transparentné vysvetlenie FMBS na naších stránkach. Momentálne pripravujeme Fumbi Web2.0, ktorý bude obsahovať aj podstránky s týmito informáciami.

     Fumbi

     • HonzaL.
      8.4.2021 12:39
      HonzaL.
      Autor

      To je ironie? Vy tu haníte Binance Coin, ten přitom splňuje všech pět kritérií, které používá váš algoritmus pro identifikaci kvalitních kryptoměn. Narozdíl od vašeho coinu FMBS, který je i přesto zařazen ve vašem indexu.

      Vy asi pořád nechápete, o co tu jde. Investorům slibujete investici do pečlivě vybraných kryptoměn a pak část jejich peněz putuje do vašeho coinu, o kterém se nedá nic dohledat.

      Omlouváte se za méně transparentní vysvětlení FMBS na vašem webu, ale já tam o FMBS teda nenašel ani čárku.

      Tohle mi tedy přijde jako pořádný fail, sorry.

     • F520
      8.4.2021 19:17
      F520
      Autor

      Takže ….pouze na doplnění. Pokud si na Binance koupíte jakoukoli kryptoměnu, zaplatíte sice poplatek, ale ani malý zlomek procenta vám z té kryptoměny nepřelijí do svého coinu. A už vůbec ne tajně, bez předešlého upozornění. Taková věc je podvod a oni (Binance) to ví.
      Fumbi na svých stránkách uvádí, že má 34024 registrací, s průměrným vkladem 20202,- Kč. Celkový vklad je tedy 687 352 848,- Kč .
      Pokud si například vezmou do FMBS 1% , znamená to, že disponují v rámci svého FMBS částkou 6 873 528,48 Kč !!!
      Jenže, jak bylo uvedeno výše, FMBS nesplňuje kritéria, je vymyšlené a nemá žádnou obchodovatelnou hodnotu. Takže je oprávněné se ptát, kde ty peníze doopravdy jsou a k čemu je používají. Ke zvyšování výnosu vložených prostředků klientů zdá se ne.
      Opravdu nemá Fumbi klientům co vysvětlovat ? Určitě ano. A taky omluvit a urychleně napravit.
      Koneckonců, obraz firmy, jak ji vnímají stávající a hlavně potenciální klienti, si dělá firma sama.

      PS: A pak ty poplatky….Srovnatelně fungující Portu si účtuje ročně 1% a 0% z vašeho zisku. Styl práce se mi zdá být stejný.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář