Aktualizováno

Recenze BITBELI Zkušenosti se směnárnou, poplatky, návod, diskuze

Hodnocení:
80%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

V dnešní recenzi se zaměříme na českou krypto-směnárnu Bitbeli, která umožňuje směnu Bitcoinu a populárních altcoinů za české koruny. Pojďme zjistit, co všechno směnárna nabízí, kolik si účtuje na poplatcích a jak službu Bitbeli hodnotí ostatní klienti!

Recenze Bitbeli ve zkratce

Bitbeli je česká internetová směnárna, která funguje od roku 2019. Aktuálně u Bitbeli seženete 10 kryptoměn, mezi kterými nechybí Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple ani Bitcoin Cash. Pětici jmenovaných coinů můžete přes Bitbeli také prodat.

Obchodování probíhá přes webovou aplikaci, která vsází na jednoduchý a čistý design. Pro platby směnárna podporuje rychlý bankovní převod nebo platební bránu GoPay. Díky tomu se platby vyřizují v řádu minut!

Bitbeli si za každou objednávku účtuje poplatek kolem 1 %. Celkové náklady jsou ale mnohem vyšší, protože se do nich propisuje také spread a partnerský poplatek. Počítejte tedy s tím, že každý nákup nebo prodej přes Bitbeli stojí přibližně 2.5 %.

Jelikož se jedná o českou směnárnu kryptoměn, tak si nemusíte lámat hlavu s angličtinou. Webová stránka, obchodní podmínky i zákaznická linka jsou dostupné v češtině.

Výhody

 • Česká směnárna
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Jednoduché a přehledné
 • Kompletní podpora češtiny

Nevýhody

 • Povinná registrace
 • Potřebujete vlastní kryptoměnovou peněženku
 • Relativně nová směnárna bez historie

Hodnocení směnárny Bitbeli: 80%

Základní informace o Bitbeli

Název Bitbeli
Provozovatel Bitbeli s.r.o. (Praha, Česko)
Rok založení 2019
Čeština Ano
Fiat měny 1 (CZK)
Kryptoměny 10 (BTC, LTC, ETH, XRP a další)
Platební metody Bankovní převod, GoPay
Ukládání kryptoměn Ne
Nákup bez registrace Ne
Podporované funkce Nákup a prodej kryptoměn
Minimální objednávka 0.005 BTC
Obchodní limity Ano
Poplatek směnárny cca 2.5 % → srovnat s konkurencí
Další poplatky Ne
Zvýhodnění poplatků Ne

Nabídka směnárny Bitbeli

Přes Bitbeli můžete nakupovat celkem 10 populárních kryptoměn za české koruny. Zpětný prodej ovšem směnárna podporuje jen u poloviny z nich.

Ukládání kryptoměn Bitbeli nepodporuje, což bude pro začátečníky asi největší překážka. Ještě před nákupem si tedy musíte zřídit kryptoměnovou peněženku. Jsou to sice starosti navíc, ale je to opravdu snadné a zvládnete to za pár minut.

Směnárna Bitbeli

Směnárna Bitbeli

Objednávky a platby

Při nákupu kryptoměn si můžete vybrat jednu ze tří platebních metod:

 • Rychlý bankovní převod (doba převodu: okamžitě)
 • Platební brána GoPay (doba převodu: okamžitě)
 • Klasický bankovní převod (doba převodu: 1 až 2 pracovní dny)

Rychlý bankovní převod podporuje celkem 8 bank: Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, Fio banka, Raiffeisenbank, Unicredit bank, UniCredit Bank a mBank.

Do budoucna Bitbeli připravuje také podporu platebních karet, což bychom určitě uvítali. Otázkou ovšem zůstává, jestli platba kartou nebude znatelně dražší, jak je tomu například u Coinbase nebo Binance.

Návod Jak nakupovat přes Bitbeli

 1. Otevřete webovou stránku Bitbeli, přihlaste se ke svému účtu a klikněte na záložku Chci nakoupit.
 2. Vyberte, jakou kryptoměnu chcete koupit a v jakém množství.
 3. Výběr kryptoměny

  Výběr kryptoměny

 4. Zadejte adresu vaší kryptoměnové peněženky, na kterou chcete coiny poslat.
 5. Zadání adresy krypto peněženky

  Zadání adresy krypto peněženky

 6. Vyberte platební metodu.
 7. Výběr platební metody

  Výběr platební metody

 8. Zkontrolujte všechny údaje a potvrďte objednávku.
 9. Shrnutí objednávky

  Shrnutí objednávky

 10. Proveďte platbu podle instrukcí směnárny.
 11. A je to! Teď už jenom počkejte, až Bitbeli objednávku zpracuje. Zakoupené kryptoměny byste měli obdržet do pár minut (vyjma klasického převodu, který trvá až 2 pracovní dny).

Obchodní limity

Minimální objednávka se liší pro každou kryptoměnu, ale obvykle se pohybuje v řádu tisíců korun (v době psaní recenze byl minimální objem nákupu pro BTC 7100 Kč). Podle oficiálního webu jsou limity následující:

Kryptoměna Min. objednávka (nákup) Min. objednávka (prodej)
Bitcoin 0.005 BTC 0.025 BTC
Bitcoin Cash 0.001 BCH 0.06 BCH
Ethereum 0.02 ETH 0.1 ETH
Litecoin 0.1 LTC 0.3 LTC
Ripple 30 XRP 85 XRP

Maximální nákupní limity jsou 4,000 EUR denně nebo 15,000 EUR měsíčně (respektive odpovídající částka v korunách). Do budoucna bychom se měli dočkat navyšování limitů, ale prozatím tato možnost chybí.

Poplatky u Bitbeli

Bitbeli si zakládá na transparentním přístupu ke klientům, takže všechny poplatky jsou přehledné a snadno je dohledáte. Za každý nákup zaplatíte poplatek kolem 2.5 %, ze kterého část získá Bitbeli a část putuje k partnerům, kteří zajištují platby.

Složení poplatků u Bitbeli

Složení poplatků u Bitbeli

Složení poplatků si krátce rozebereme:

 • Spread: Rozdíl nákupního (vyššího) a prodejního (nižšího) kurzu. Spread u Bitbeli je přibližně 5 %, takže každý nákup nebo prodej stojí asi 2.5 %.
 • Poplatek směnárny: Směnárna si účtuje fixní poplatek 1 % za nákup a 1.64 % za prodej kryptoměny. Poplatek je již zahrnutý ve spreadu.
 • Partnerský poplatek: Poplatek pro partnery směnárny. Velikost poplatku je fixní: 1.5 % při nákupu a 0.76 % při prodeji. Poplatek je již zahrnutý ve spreadu.
 • Poplatek sítě: Tento poplatek si neúčtuje Bitbeli, ale je součástí kryptoměnové sítě. Je to v podstatně odměna pro těžaře za zpracování transakce. Velikost poplatku závisí na aktuální vytíženosti sítě, ale přibližné hodnoty najdete na obrázku.

Srovnání poplatků

Jak si stojí směnárna Bitbeli v porovnání s konkurenčními službami, které umožňují nákup kryptoměn? Níže naleznete srovnání poplatků s nejlépe hodnocenými a prověřenými směnárnami / burzami:

 bitbeliBinanceSimplecoinCoinbase
Standardní platba
0 %
0 - 0.1 %
0 %
1.49 %
Instantní platba ?
0 %
0.50 %
Nelze
3.99 %
Spread u BTC ?5.00 %
0.10 %
6.50 %0.50 %
Celkový poplatek ?2.5 %
0 - 0.5 %
3 - 5 %2 - 5 %
Poplatky ze dne 6.3.2021, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinbase
Poplatky ze dne 6.3.2021, výše poplatku se může měnit.

Chcete ušetřit? Nákup kryptoměn přes směnárny je jednoduchý, ale také poměrně drahý. Levnější alternativou jsou kryptoměnové burzy (např. Coinmate nebo Binance).

Registrace a ověření klienta

Služby Bitbeli jsou dostupné pouze registrovaným klientům, takže prvním krokem je registrace. Vytvoření účtu je naštěstí rychlé a zvládnete jej za pár minut i z obýváku. Potřebujete jen počítač a připojení k internetu.

Hledáte českou směnárnu, kde můžete nakupovat a prodávat kryptoměny bez registrace? Pak rozhodně vyzkoušejte populární službu SimpleCoin.

Návod: Jak se zaregistrovat u Bitbeli?

Registrace začíná krátkým formulářem, do kterého vyplníte váš email a libovolné heslo. Následuje  ověření identity, které probíhá přes službu třetí strany (GoPay). Samotná směnárna nemá oprávnění provádět verifikaci uživatelů, protože nemá licenci ČNB.

Verifikace je pro používání směnárny nezbytná

Verifikace je pro používání směnárny nezbytná

Ověření přes GoPay probíhá následovně:

Nejprve udělíte společnosti GoPay souhlas o předání identifikačních údajů směnárně Bitbeli. Potom stačí nafotit požadované doklady a ověřit bankovní účet, který se spáruje s vaším účtem Bitbeli. Tento bankovní účet budete muset využívat pro všechny budoucí nákupy u Bitbeli.

Verifikace probíhá prostřednictvím služby GoPay

Verifikace probíhá prostřednictvím služby GoPay

Ověřování klientů vyžadují evropské směrnice a předpisy (AML, KYC). Jejich cílem je zabránit praní špinavých peněz a dalším nelegálním aktivitám.

Kdo stojí za Bitbeli?

Směnárnu Bitbeli založil v roce 2019 kryptonadšenec Rosťa Plachý, který byl ještě donedávna majitelem směnárny. V lednu 2021 však směnárnu odkoupila pražská společnost Blockchain Group Management s.r.o.

Současným provozovatelem internetové směnárny je společnost Bitbeli s. r. o. (dříve nakupkrypto s.r.o.), která je dceřinou společností Blockchain Group Management s.r.o..

Jelikož se jedná o českou krypto-směnárnu, tak si nemusíte lámat hlavu s angličtinou. Všechno je hezky v češtině, a to včetně obchodních podmínek a zákaznické linky. Jedinou nevýhodou je, že zákaznickou linku můžete kontaktovat pouze emailem.

Zkušenosti s Bitbeli

Ohlasy obchodníků napříč internetem jsou výborné a nenajdete prakticky žádnou kritiku. Zcela objektivně ale musíme dodat, že recenzí a příspěvků na téma Bitbeli na internetu není mnoho.

A to je asi největší problém.

Bitbeli je relativně nová směnárna, která si klientskou základu teprve vytváří. Jen čas ukáže, jestli dokáže obstát proti silné konkurenci.

Jako největší výhodu vidíme jednoduchou a intuitivní webovou aplikaci, na které se neztratí ani začátečník. Poplatky jsou navíc hezky přehledné, takže ještě před potvrzením objednávky vidíte, kolik vás to bude stát. A tak to má být!

Malým zklamáním jsou nejednotné informace na webu směnárny, kvůli kterým obchodník až do poslední chvíle netuší, co vlastně Bitbeli podporuje.

Uveďme jeden příklad za všechny:

Na webu Bitbeli.cz se dočtete, že směnárna podporuje „5 kryptoměn“, „více než 10 kryptoměn“ nebo dokonce „přes 20 kryptoměn“. Tak jak to tedy je? My jsme napočítali přesně 10.

Stejně tak je na webu uvedeno, že prodej kryptoměn se teprve připravuje, zatímco jinde směnárna upozorňuje na to, že kvůli velkému počtu prodejních objednávek dochází k pomalejšímu zpracování.

Jsou to sice maličkosti, ale pokud s nákupem krypta někdo opravdu spěchá, tak nechce ztrácet čas dohledáváním základních informací.

Co klienti oceňují:

 • Jednoduchost
 • Rychlé vyřízení a relativně nízké poplatky
 • Umožňuje platby v CZK

Co klienti kritizují:

 • Vyšší minimální objem pro prodejní objednávky.
 • Limity 4,000 € denně (respektive 15,000 € měsíčně) nelze navýšit.

Na co si dát pozor?

 • Bitbeli neumožňuje nákup ani prodej kryptoměn bez registrace.
 • Budete potřebovat vlastní kryptoměnovou peněženku.
 • Některé informace, které najdete na oficiálním webu, už neplatí.

Závěrečné shrnutí

Bitbeli je kvalitní česká směnárna, která má co nabídnout.

Silnou stránkou jsou rychlé platby, férové poplatky a intuitivní webová platforma. Objednávky se vyřizují automaticky, takže je můžete zadávat i o víkendu, v noci nebo třeba o svátcích. Prostě 24/7.

Nabídka kryptoměn je poměrně chudá, ale většinu obchodníků bude zajímat stejně jenom Bitcoin nebo Ethereum. A ty Bitbeli podporuje.

Stále je tady ale jedna nezodpovězená otázka:

Kdo směnárnu Bitbeli ocení nejvíce?

Bitbeli je skvělá volba pro ty, kteří hledají snadný a rychlý nákup kryptoměn za české koruny. To vše za férové a relativně nízké poplatky a s kompletní podporou češtiny. Malou nevýhodou je povinná registrace a skutečnost, že musíte mít vlastní kryptoměnovou peněženku.

Pokud jsou vaší prioritou nízké poplatky, tak oceníte spíše kryptoměnové burzy, kde poplatky nepřesahují obvykle ani 1 %. Počítejte ale s tím, že nákup přes burzy je složitější a jen malá hrstka z nich podporuje platby v CZK (např. Coinmate).

Máte zkušenosti se směnárnou Bitbeli? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám do diskuze pod recenzí!

Populární kryptoměnové burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky
 • Minimální transakce cca 20 Kč
99%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
98%
 • Směnárna kryptoměn BTC, BCH, LTC a ETH
 • Bonus 10 dolarů při nákupu kryptoměn nad 100 USD
 • Minimální transakce 1 dolar
98%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Investice do kryptoměn je spojena s rizikem ztráty finančních prostředků. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak kryptoměny fungují, a zda si můžete dovolit riziko ztráty finančních prostředků.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář