Aktualizováno

Jak získat Bitcoin zdarma?

Jak získat Bitcoin zdarma?

Určitě víte, že bitcoiny se dají koupit přes kryptoměnové burzy nebo směnárny. Bitcoiny ale můžete získat i zadarmo! A je to mnohem jednodušší, než byste čekali. Pojďme se tedy podívat, jak získat bitcoiny zdarma a kolik BTC můžete reálně získat!

Získat Bitcoin zdarma

Rychlý přehled – Jak získat bitcoiny zdarma?

V tomto článku se zaměříme na 7 ověřených způsobů, jak získat bitcoiny zdarma:

Každou metodu vysvětlíme a uvedeme konkrétní příklady, abyste měli lepší představu o tom, jak velké odměny můžete získat. Než se do toho ale pustíme, pojďme si zodpovědět 2 klíčové otázky:

Bude to opravdu zadarmo?

Ne, úplně zadarmo to nebude.

Abyste získali bitcoiny zdarma, vždy musíte splnit nějaký úkol nebo zainvestovat vlastní peníze. Reálně tedy nedostanete bitcoiny zadarmo, ale spíše jako odměnu za váš čas, vaše úsilí nebo za riziko, které budete podstupovat.

Jak velké odměny můžu čekat?

Sbírání bitcoinů zdarma může být zábava, ale není to rychlá cesta k penězům. Abyste totiž vydělali větší částku, museli byste obětovat spoustu času nebo vyvinou velké úsilí.

Pokud ale hledáte způsob, jak získat první bitcoiny na zkoušku nebo jak si přivydělat nějakou tu korunu bokem, za pokus to určitě stojí.

POZOR

Dejte si pozor na projekty, které nabízí pohádkové zisky nebo vysoké zhodnocení. Většina z nich jsou podvody nebo pyramidové hry, které vás o peníze naopak připraví.

1. Bitcoinové faucety (klikačky)

Bitcoinový faucet je webová stránka, která vám vyplatí malou odměnu za zobrazení reklamy nebo přepsání CAPTCHA kódu.

Jeden z nejstarších bitcoinových faucetů vznikl v roce 2010 a dával každému uživateli 5 BTC denně za přepsání CAPTCHA kódu. Tímto způsobem faucet rozdal bezmála 20 tisíc bitcoinů[1]. Jenže to bylo v době, kdy se bitcoiny prodávaly za pár centů.

Současné bitcoinové faucety fungují podobně, ale odměny jsou pochopitelně nižší. Obvykle získáte 5 až 10 satoshi za splnění úkolu, což je v přepočtu na koruny pár haléřů. Teoreticky ale můžete získat až několik tisíc Kč! Velikost odměn se totiž určuje podle toho, jaké číslo vám faucet vygeneruje (viz obrázek níže).

Bitcoin faucety

Bitcoin faucety

Po získání odměny musíte čekat 30 až 60 minut, než vám faucet umožní hrát znovu. Nasbírané bitcoiny můžete převést na vlastní bitcoinovou peněženku, avšak výběry jsou limitované minimální částkou (obvykle musíte nabírat alespoň 30 000 satoshi).

Součástí faucetů bývají i různé loterie nebo hazardní hry, pomocí kterých lze nasbírané bitcoiny zhodnotit.

Bitcoinové faucety – výhody a nevýhody

Výhody

 • Dostupné pro každého
 • Nemusíte nic kupovat ani investovat
 • Možnost zhodnotit BTC přes hazardní hry

Nevýhody

 • Odměny v řádu haléřů
 • Výběry jsou podmíněné minimální částkou
 • Časově náročné (aktivní příjem)

Tipy na známé bitcoinové klikačky

 • Freebitco.in – Jeden z nejstarších a nejznámějších faucetů. Uživatelé získávají BTC za klikání na tlačítko ROLL. Kliknou můžete 1x za hodinu a zpravidla dostanete pár satoshi v hodnotě cca 0.005 USD. Při troše štěstí jsou odměny vyšší. Minimální částka pro výběr je 30 000 satoshi. Součástí faucetu jsou také hazardní hry nebo affiliate program. Podmínky a registrace →
 • Cointiply.com – Bitcoinový faucet, který rozdává vlastní coiny (1 coin = 0.0001 USD) za zobrazování reklam (1 sekunda = 1 coin) nebo přes free-spiny (kliknout lze 2x denně, odměna bývá 10 coinů). Výběry probíhají v BTC a minimální částka je 30 000 satoshi. Součástí jsou také hazardní hry a affiliate program.
 • Satoshihero – Uživatelé si mohou každých 30 minut vytočit odměnu na „kole štěstí“. Obvykle dostanete bitcoiny v hodnotě cca 0.005 USD. Bezplatné coiny získáte také za hraní online her nebo za přivedení aktivních uživatelů. Minimum pro výběr je 30 000 satoshi.
POZOR

Používejte pouze známé a ověřené faucety. Mezi faucety existuje řada podvodů, které vám nasbírané bitcoiny nikdy nevyplatí.

2. Promo akce směnáren a burz

Bitcoiny zdarma můžete získat také při nákupu kryptoměn. Některé burzy a směnárny totiž nabízí uvítací bonusy pro nové klienty.

Podmínky pro získání bonusové částky bývají různé. Obvykle se ale musíte zaregistrovat přes partnerský odkaz, ověřit svoji totožnost a nakoupit kryptoměny v určitém objemu. Jakmile podmínky splníte, burza nebo směnárna vám odměnu vyplatí.

Velikost uvítacích bonusů je zpravidla 100 až 1000 korun. Částku obdržíte přímo v BTC nebo v jiné kryptoměně/měně, za kterou můžete bitcoiny nakoupit.

Některé platformy nabízí také odměny za aktivní obchodování nebo bonusy za vklad. Tyto bonusy jsou ale určené k obchodování, takže je nemůžete vybrat.

Promo akce – výhody a nevýhody

Výhody

 • Relativně vysoké odměny
 • Rychlé a bezpracné, stačí splnit podmínky
 • Promo akce nabízí desítky platforem

Nevýhody

 • Jednorázové odměny
 • Pouze pro nové uživatele
 • Musíte se zaregistrovat a nakoupit krypto

Tipy na promo akce

Chcete vědět, kdo nabízí uvítací bonusy a jak velké odměny můžete získat? Podívejte se na vybrané promo akce od známých prodejců kryptoměn:

3. Odměny za používání kryptoměn (cashback)

Bitcoiny zdarma můžete získat také za to, že budete používat kryptoměnové karty. Jde v podstatě o klasické platební karty od společností VISA nebo Mastercard, které jsou propojené s vaší kryptoměnovou peněženkou (nikoliv s bankovním účtem).

Kdykoliv kartou zaplatíte, kryptoměny se automaticky převedou na klasické peníze (například na koruny) a ty se následně odešlou prodejci. Celý proces trvá jen pár sekund, takže kartu můžete používat i pro každodenní nákupy.

A kde jsou ty slibované bitcoiny zdarma? Většina kryptoměnových karet nabízí cashback, takže vám vrátí malou část z každé útraty – obvykle 1 až 2 %. Odměny se vyplácí v kryptoměnách, které pak můžete směnit na BTC nebo prodat.

Je tu ovšem jedna nevýhoda. Většina obchodů kryptoměny neakceptuje, takže kryptoměny se musí převádět na klasické peníze. Směnné kurzy ale bývají poměrně nevýhodné, takže převodem měn můžete ztratit více, než získáte na cashbacku.

Cashback – výhody a nevýhody

Výhody

 • Odměna za každou provedenou platbu
 • Vysoké odměny (až 8 % z útraty)
 • Pomáháte kryptoměnám růst

Nevýhody

 • Musíte vlastnit kryptoměny a aktivně je používat
 • Musíte si zřídit kryptoměnovou kartu
 • Vyšší poplatky za převody měn/kryptoměn

Tipy na známé karty s cashbackem

 • karta od GEMINI – Kryptoměnová karta s cashbackem 1 až 3 %. Odměny obdržíte v libovolné kryptoměně – zvolit můžete i BTC. Staking není podmínkou. Podmínky a registrace →
 • karta od Crypto.com – Kryptoměnová karta s cashbackem až 5 %. Odměny jsou podmíněné stakingem tokenu CRO (čím více tokenů držíte, tím větší je cashback). Odměny se vyplácí v tokenech CRO. Podmínky a registrace →
 • karta od Coinbase – Nabídka a velikost odměn se neustále mění, ale v průměru můžete očekávat cashback 1 až 2 %. Seznam aktuálních nabídek najdete v klientské zóně. Podmínky a registrace →

4. Affiliate programy (referral)

Affiliate programy představují jeden z nejlepších způsobů, jak získat bitcoiny zdarma. Jedná se o partnerské programy různých firem, které vás budou odměňovat za propagaci jejich služeb a produktů.

Výhodou je, že affiliate programy nabízí téměř všechny firmy, které působí v kryptoměnovém segmentu. Jsou to například burzy, směnárny, kryptopeněženky nebo obchodní platformy.

Pokud se chcete affiliate programu zúčastnit, stačí se u dané firmy zaregistrovat. Tím získáte svůj osobní odkaz, pomocí kterého se mohou registrovat ostatní uživatelé. Samotná registrace ale nestačí. Abyste odměnu získali, přivedený uživatel musí provést určitou akci – například nakoupit kryptoměny.

Affiliate je ideální pro ty, kteří dokážou oslovit velké množství lidí (například pomocí webu, blogu nebo přes sociální sítě). Pokud takové možnosti nemáte, můžete oslovit alespoň své známé nebo kamarády.

Dávejte si ale pozor, jaké služby budete propagovat! Na internetu je nespočet podvodníků, kteří slibují vysoké zhodnocení investic a zároveň nabízí bohaté odměny za přivedení nových klientů. Pokud na podobnou službu narazíte, bude to pravděpodobně podvodné ponziho schéma.

Affiliate programy – výhody a nevýhody

Výhody

 • Partnerské programy nabízí stovky firem
 • Ideální pokud dokážete oslovit větší množství lidí
 • Možnost vybudovat pasivní příjem

Nevýhody

 • Jednotlivé odměny jsou relativně nízké
 • Musíte propagovat služby nebo produkty
 • Výběry jsou podmíněné minimální částkou

Tipy na affiliate programy

 • kryptoměnové burzy a směnárny – Partnerské programy v různých formách nabízí téměř všechny kryptoměnové směnárny a burzy. Například Binance vám vyplatí až 50 % z poplatků, které zaplatí vámi přivedení uživatelé.
 • kryptoměnové faucety – Odměny za přivedení aktivních uživatelů rozdávají také kryptoměnové faucety. Například u Freebitco.in dostanete odměnu kdykoliv vámi doporučený uživatel získá nebo vyhraje nějaké bitcoiny.
 • další krypto-projekty – Partnerské programy nabízí také výrobci hardwarových peněženek (Trezor, Ledger, KeepKey…), online kasina, obchodní platformy nebo třeba některé softwarové peněženky.

5. P2E online hry

Bitcoiny zdarma můžete získat také přes P2E (play-to-earn) online hry. Máte-li tedy dostatek volného času a rádi hrajete onlinovky nebo mobilní hry, tato metoda vás určitě potěší.

Bitcoiny získáte jako odměnu za výhru nebo odměnu za pravidelnou aktivitu. Žádné zázraky ale nečekejte. Odměny jsou podobné jako u kryptoměnových faucetů, takže za den nasbíráte sotva pár centů.

Nasbírané BTC můžete vybrat nebo použít k nákupu lepšího vybavení, což by mělo zvýšit budoucí odměny. Postupně lze samozřejmě nasbírat i větší částky, ale bude vás to stát spoustu času.

A kde se tyto bezplatné bitcoiny berou?

P2E hry bývají plné reklam, pomocí kterých vývojáři generují zisky. Část těchto zisků se následně rozdává mezi hráče, takže reálně nedostáváte bitcoiny za hraní her, ale spíše za zobrazování reklam.

P2E hry – výhody a nevýhody

Výhody

 • Zábavné a nenáročné
 • Nemusíte nic kupovat
 • Možnost znásobit získané BTC

Nevýhody

 • Odměny jsou minimální
 • Hry bývají plné reklam
 • Nízká pravděpodobnost větší výhry

Tipy na P2E hry

 • RollerCoin – Online hra, ve které hráči „těží kryptoměny“. Ačkoliv se nejedná o skutečnou těžbu, hra vás bude odměňovat skutečnou kryptoměnou. Tímto způsobem můžete získat 3 různé kryptoměny – Bitcoin, Ethereum nebo Dogecoin. Podmínky a registrace →
 • Bitcoin Miner Earn Real Crypto – Další aplikace, která simuluje těžbu bitcoinů. Za „těžbu“ získáváte speciální vouchery, které lze následně směnit za reálné BTC. Ke směně ovšem potřebujete další aplikaci – mobilní peněženku Zebedee.

6. Těžba bitcoinů (mining)

Bitcoinovou síť neřídí žádná vláda, firma ani instituce. Bitcoin je decentralizovaný, takže chod sítě zajišťují tisíce dobrovolníků – těžařů.

Úkolem těžařů je kontrolovat transakce v síti a zapisovat je do blockchainu, což je v podstatě veřejná účetní kniha sítě. Za tuto práci dostávají těžaři odměnu v podobě nových BTC, které bitcoinový protokol postupně uvolňuje do sítě.

Princip těžby je snadný: Uživatel si do počítače nainstaluje speciální program a nechá jej pracovat. Má to ale háček: Většina těžařů používá super-výkonné sestavy optimalizované přímo na těžbu, kterým běžné počítače ani mobily nedokážou konkurovat. Těžební hardware si ale nemusíte hnedka kupovat – dá se vzdáleně pronajmout.

Pokud budete těžit jako jednotlivec, šance na získání odměny bude minimální. Můžete se ale připojit ke skupině dalších těžařů (tzv. těžební pool), kteří na těžbě spolupracují a případné odměny si dělí.

Těžba bitcoinu – výhody a nevýhody

Výhody

 • Podílíte se na fungování sítě
 • Možnost získat vysoké odměny
 • Těžba probíhá automaticky (pasivní příjem)

Nevýhody

 • Potřebujete výkonný hardware
 • Vysoká spotřeba energie
 • Těžba přes běžný PC se nevyplatí

Tipy na známé bitcoinové pooly

 • BRAIINS Pool (dříve Slush Pool) – Nejstarší těžební pool, který vznikl v roce 2010 v Česku. Vytěžené BTC se dělí podle skóre uživatelů (metoda Score). Poplatek poolu je 0 až 2 % z vyplacených zisků.
 • F2 Pool – Vytěžené kryptoměny se dělí podle toho, jakým výpočetním výkonem uživatel přispěl k těžbě (metoda PPS+). Poplatek poolu je 2.5 % z vyplacených zisků.
 • Antpool – Vytěžené kryptoměny se dělí podle toho, jakým výpočetním výkonem uživatel přispěl k těžbě (metoda PPS+). Poplatek poolu je 0 až 4 % z vyplacených zisků.

7. Nákup BTC za bezplatné altcoiny

Získat bitcoiny zdarma je rok od roku složitější. Počet nabídek totiž neustále klesá a když už nějaké bitcoiny získáte, jsou to obvykle jen haléře. Bitcoin je zkrátka příliš žádaný na to, aby jej lidé rozdávali zadarmo.

Existují ovšem stovky dalších kryptoměn a tokenů, které seženete mnohem snadněji. Nasbírané mince pak můžete směnit za bitcoiny, nebo je můžete dlouhodobě držet (pokud věříte, že jejich hodnota poroste).

A jak získat altcoiny zdarma?

Využít můžete již zmiňované metody (faucety, P2E hry…) nebo několik dalších způsobů. Například Learn & Earn programy nebo Airdropy kryptoměn. Jednotlivé metody jsme rozebrali v článku Jak získat kryptoměny zdarma.

 • Learn & Earn programy – Krátké vzdělávací kurzy zakončené jednoduchým testem. Za správné vyplnění testové otázky dostanete malou odměnu v podobě bezplatných coinů.
 • Airdropy kryptoměn a tokenů – Marketingová strategie, která spočívá v rozdávání nových coinů nebo tokenů. Tuto strategii využívají zejména nové projekty, které chtějí získat pozornost veřejnosti a nové uživatele.

Jak zhodnotit získané bitcoiny?

Nyní už víme, jak získat bitcoiny zdarma. Možná vás ale zajímá, jak nasbírané bitcoiny zhodnotit a které metody jsou k tomu nejlepší.

Bitcoinové půjčky

Nejméně rizikovou cestou ke zhodnocení bitcoinů jsou bitcoinové půjčky. Tuto službu nabízí téměř všechny velké burzy – například Binance, Crypto.com nebo NEXO.

Funguje to jednoduše. Uživatel svěří své bitcoiny burze a burza mu za odměnu vyplácí úroky.

Velikost úroků se liší podle toho, kolik bitcoinů burze půjčíte a na jakou dobu půjčku zafixujete (delší doba fixace = vyšší úrok). V průměru ale dostanete 1 až 4 % ročně.

A co se děje s vypůjčenými bitcoiny za oponou? Burza vaše bitcoiny poskytne spekulantům, kteří s bitcoiny obchodují. Není to ale zadarmo. Spekulanti musí platit každodenní úroky za vypůjčení BTC, které se potom rozdělí mezi burzu a mezi obchodníka, který bitcoiny poskytl.

Spekulativní obchodování

Obchodování s kryptoměnami je velmi atraktivní, protože potenciální výnosy nejsou nijak limitované. O výnosech rozhodují pouze dovednosti a finanční možnosti obchodníka.

Nejjednodušší formou tradingu je spotové obchodování, což je klasické nakupování a prodávání bitcoinů za účelem zhodnocení peněz. Jednotlivé transakce mohou trvat hodiny, dny i celé měsíce. Princip je ale vždy stejný: prodat bitcoiny za vyšší cenu, než jakou jste zaplatili při nákupu.

Druhou možností je obchodování s deriváty, které poskytují větší flexibilitu než klasické spotové obchodování. Pomocí derivátů můžete spekulovat na růst i pokles různých kryptoměn. Při obchodování lze navíc využívat finanční páku, která znásobí všechny vaše zisky nebo ztráty.

Spotové i derivátové obchodování nabízí téměř všechny velké kryptoměnové burzy. Populární je například burza Binance, která si účtuje jedny z nejnižších poplatků na trhu.

Hazardní hry, sázky

V neposlední řadě můžete vyzkoušet online kasina a sázkové kanceláře, které přijímají bitcoin jako platidlo. Hazardní hry bývají také součástí bitcoinových faucetů nebo některých P2E her.

Hazardní hry a sázky mohou být zábavné, ale uživatelé zde peníze spíše prodělávají. O výsledku totiž nerozhodují dovednosti nebo schopnosti hráče, ale pouze štěstí a náhoda. Většina her je navíc sestavená tak, aby pravděpodobnost výhry byla na straně kasina.

Hledáte-li zábavu a odreagování, online kasina vás asi nezklamou. Pokud ale chcete bitcoiny opravdu zhodnotit, hazardním hrám a sázkám se vyhýbejte.

Jak získat BTC zdarma – shrnutí

Nejjednodušší cestou pro získání BTC zdarma jsou bitcoinové faucety a P2E hry, kde dostáváte bitcoiny za zobrazování reklam. Nepotřebujete žádné speciální dovednosti, nemusíte propagovat žádné produkty a nemusíte investovat žádné peníze. Odměny ale bývají nízké.

Další možností je affiliate marketing, neboli získávání bitcoinů za propagaci různých služeb nebo produktů. Za jedno doporučení získáte například $10 v bitcoinech. Není to moc, ale pokud dokážete oslovit desítky nebo stovky lidí, celková částka zajímavě poroste.

Bitcoiny zdarma můžete získat také při nákupu kryptoměn (uvítací bonusy) nebo pokud kryptoměny aktivně používáte (karty s cashbackem). Tímto způsobem lze získat poměrně velké odměny bez práce. Není to ale bez rizika, protože musíte zainvestovat vlastní peníze do kryptoměn.

V neposlední řadě se nabízí také těžba bitcoinů. I v tomto případě ale musíte zainvestovat vlastní peníze (nákup nebo pronájem těžebního hardwaru) a podstoupit nemalé riziko (vytěžené BTC mohou ztratit svoji hodnotu).

Má to smysl?

Jak můžete vidět, získat bitcoiny zdarma není zas tak složité. Nečekejte ale rychlou a snadnou cestu k penězům. Abyste bitcoiny získali, musíte vynaložit značné úsilí nebo zainvestovat vlastní peníze.

Za zkoušku to ale stojí!

Už jen z toho důvodu, že hodnota nasbíraných bitcoinů může postupně růst. Stačí si vzpomenout na první bitcoinové faucety, které vyplácely 5 BTC denně každému uživateli. Tehdy to byly také jenom haléře, ale dnes mají hodnotu milionů…

Podařilo se vám získat bitcoiny zdarma? Znáte jiné způsoby, jak získat bitcoiny zdarma? Podělte se o své zkušenosti v diskusi pod článkem!

Zdroje
https://bitcointalk.org/index.php?topic=183.0
https://www.binance.com/cs/event/affiliate_bonus_campaign
https://coinmate.io/cz/coinmate-bonus/
https://kriptomat.io/cs/program-doporucovani/

Diskuze, zkušenosti

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář