Aktualizováno

Nejlepší aplikace na nákup kryptoměn

Nejlepší aplikace na nákup kryptoměn

Obchodování kryptoměn přes mobilní aplikace je pohodlné, snadné a intuitivní. Kryptoměnových aplikací ovšem existují desítky, takže vybrat tu pravou může být opravdu výzva. Pojďme se tedy podívat, které aplikace pro nákup kryptoměn jsou nejlepší a čím se liší.

Nejlepší aplikace na nákup kryptoměn

Srovnání aplikací na nákup kryptoměn

Všechny uvedené aplikace jsou dostupné jak pro Android, tak pro iOS.

Poplatky za obchodování* Podporované kryptoměny Podporované fiat měny Hodnocení uživatelů

Binance
Vyzkoušet
verze LITE
1 až 3 %
verze PRO
0.1 %
přes 300
(BTC, ETH, USDT…)
EUR
CZK (pouze ve verzi LITE)
App Store
4.7/5
Google Play
4.3/5

eToro
Vyzkoušet
1 % přes 20
(vybrat lze pouze BTC, ETH, LTC, XLM a BCH)
USD (měna účtu)
EUR
CZK (pouze vklady kartou)
App Store
4.3/5
Google Play
4.1/5

Bybit
Vyzkoušet
rychlý nákup
1 až 3 %
pokyn přes burzu
0.1 %
přes 160
(BTC, ETH, USDT…)
EUR
CZK (pouze rychlý nákup)
App Store
4.6/5
Google Play
4.7/5

Kucoin
Vyzkoušet
rychlý nákup
1 až 5 %
pokyn přes burzu
0.1 %
přes 700
(BTC, ETH, USDT…)
EUR
CZK (pouze rychlý nákup)
App Store
4.6/5
Google Play
4.2/5

Kraken
Vyzkoušet
rychlý nákup
1 až 5 %
verze PRO
0.3 %
přes 230
(BTC, ETH, USDT…)
EUR
USD
App Store
4.7/5
Google Play
4.5/5

Crypto.com     
Vyzkoušet
rychlý nákup
1 až 3 %
pokyn přes burzu
0.1 %
přes 300
(BTC, ETH, USDT…)
EUR App Store
4.5/5
Google Play
4.4/5

Coinbase
Vyzkoušet
základní verze
2 až 4 %
verze PRO
0.6 %
přes 300
(BTC, ETH, USDT…)
EUR App Store
4.7/5
Google Play
4.0/5

Revolut
Vyzkoušet
3 % přes 30
(BTC, ETH, USDC…)
EUR
CZK
USD
App Store
4.8/5
Google Play
4.7/5

Change
Vyzkoušet
1 % přes 80
(vybrat lze pouze BTC, ETH, XRP, LTC, USDC a USDT)
EUR App Store
4.8/5
Google Play
4.2/5

Gemini
Vyzkoušet
nákup < €200
až 10 %
nákup > €200
1.49 %
přes 80
(BTC, ETH, USDT…)
EUR
USD
App Store
4.8/5
Google Play
4.1/5

*orientační poplatek za nákup BTC (komisní poplatek + spread)

Všechny uvedené aplikace fungují jako kryptoměnové peněženky, takže na nich můžete ukládat zakoupené kryptoměny. Dejte si ale pozor! Uložení a zabezpečení kryptoměn zajišťuje správce aplikace, takže uživatelé kryptoměny reálně nevlastní.

TIP

Pokud chcete mít plnou kontrolu nad svými kryptoměnami a nechcete spoléhat na cizího správce, používejte self-custody kryptoměnové peněženky.

Binance

Binance je největší kryptoměnová burza na světě, přes kterou můžete obchodovat stovky kryptoměn. Asi vás tedy nepřekvapí, že jejich mobilní aplikace patří mezi nejlepší kryptoměnové aplikace na trhu.

Aplikace má dvě varianty – Lite (zjednodušená verze) a Pro (klasická verze), mezi kterými lze přepínat v nastavení. Verze Lite obsahuje jen základní funkce, takže je ideální pro začátečníky a nenáročné investory. Verze Pro nabídne více funkcí a nižší poplatky, ale není příliš intuitivní.

Binance Lite

Binance Lite

Binance Pro

Binance Pro

Aplikace má český překlad, podporuje 2FA a umí zasílat libovolné notifikace (včetně cenových alertů).

Vyzkoušet aplikaci Binance

eToro

eToro je známá brokerská společnost, přes kterou můžete obchodovat CFD kontrakty, akcie a nově také kryptoměny. Pro investování do kryptoměn je ovšem aplikace poměrně nepraktická. Důvodem jsou vyšší poplatky (1 % za každý obchod) a komplikované výběry kryptoměn.

Abyste mohli kryptoměny vložit nebo vybrat, musíte využít mobilní peněženku eToro Money. Převody mezi aplikacemi eToro a eToro Money ovšem nejsou zadarmo (zaplatíte standardní poplatek pro těžaře) a navíc můžete převádět jen 5 kryptoměn (BTC, BCH, ETH, LTC a XLM).

Pokud tedy plánujete kryptoměny aktivně používat, eToro nebude nejlepší volba.

Vyzkoušet aplikaci eToro

Coinbase

Coinbase je americká kryptoměnová směnárna, která funguje od roku 2012. Služby Coinbase jsou dostupné z webové platformy nebo přes dvojici mobilních aplikací.

První aplikace (Coinbase) slouží pro snadný a rychlý nákup kryptoměn. Tato aplikace využívá jednoduché rozhraní a čistý design, takže je vhodná zejména pro začátečníky. Náročnější obchodníci ocení spíše aplikaci Coinbase Pro, která vám zpřístupní stejnojmennou burzu. Obchodování přes aplikaci Coinbase Pro je sice trochu složitější, ale až 10x levnější.

Vyzkoušet aplikaci Coinbase

Crypto.com

Crypto.com je kryptoměnová burza, přes kterou můžete obchodovat stovky kryptoměn a virtuálních tokenů. Mobilní aplikace Crypto.com je opravdu komplexní, ale pro začátečníky může být trochu nepřehledná a složitá.

Aplikace využívá standardní metody zabezpečení (2FA, PIN, biometrie) a můžete ji jednoduše propojit s decentralizovanou peněženkou Crypto.com DeFi Wallet. Za zmínku stojí nastavitelné notifikace, NFT tržiště nebo bezplatný nákup kartou (tato akce je však časově omezená).

Revolut

Revolut funguje jako moderní alternativa ke klasickému bankovnímu účtu. Přes aplikaci Revolut můžete posílat okamžité platby, vytvářet jednorázové virtuální karty nebo spravovat a směňovat valuty.

Poslední novinkou je investiční sekce, přes kterou můžete nakupovat akcie nebo kryptoměny. Aplikace podporuje přes 30 kryptoměn, které můžete nakupovat, prodávat a nově také přijímat nebo odesílat. Snad jedinou nevýhodou je vyšší poplatek za každý obchod (cca 3 %).

Gemini

Zatímco ostatní aplikace se snaží zaujmou nízkými poplatky a všelijakými vychytávkami, Gemini se zaměřuje především na zabezpečení kryptoměn a klientských účtů. Také díky tomu je aplikace od Gemini považována za jednu z nejbezpečnějších aplikací pro nákup a uložení kryptoměn.

Další výhodou aplikace Gemini je snadné ovládání a intuitivní uživatelské prostředí. Aplikace není zahlcená textem ani grafickými prvky, takže působí čistým a minimalistickým dojmem. Samozřejmostí jsou nastavitelné notifikace a dvoufázové ověřování identity, které je v případě Gemini povinné.

Change

Aplikace Change (dříve Change Invest) nepatří mezi největší hráče na trhu. Jako jedna z mála ale nabízí bezplatné vklady kartou, zatímco jiné aplikace vám za platbu kartou strhnou běžně 2 až 4 %.

Aplikace Change je opravdu intuitivní, ale obsahuje jen základní funkce (nákup, prodej, vklad a výběr). V nastavení lze aktivovat 2FA, odemykání otiskem prstu nebo dva typy notifikací (upozornění na výrazné pohyby cen nebo každodenní oznámení o stavu portfolia).

Aplikace podporuje přes 80 kryptoměn, ale jen 6 z nich můžete vložit nebo vybrat (BTC, ETH, USDT, USDC, XLM a LTC). Češtinu ani platby v korunách aplikace nepodporuje.

KuCoin

Mobilní aplikace KuCoin zaujme především širokou nabídkou kryptoměn a pokročilými funkcemi. Za zmínku stojí také obchodní robot, což je v podstatě nástroj pro automatický nákup nebo prodej kryptoměn podle nastavených parametrů.

Aplikace KuCoin cílí především na pokročilé obchodníky, takže pro začátečníky může být trochu složitější. Podobně jsou na tom také burzovní aplikace Kraken nebo Bybit.

Shrnutí – aplikace na nákup kryptoměn

Vybrat aplikaci pro nákup kryptoměn není žádná věda. Musíte ale vědět, co hledáte a jaké jsou vaše priority.

Při výběru aplikace se zaměřte především na důvěryhodnost a zabezpečení aplikace. Všechny ostatní parametry (např. poplatky nebo bonusy) jsou až druhořadé.

Na závěr máme 3 rychlé tipy:

  • BINANCE – Všestranná aplikace pro kryptoměnové nadšence. Aplikace má dvě verze – LITE (zjednodušené rozhraní, vyšší poplatky, lze platit korunami) nebo PRO (standardní rozhraní, nízké poplatky, platby v EUR). Vyzkoušet aplikaci Binance
  • REVOLUT – Peněženka, směnárna a investiční appka v jednom. Revolut je opravdu jednoduchý, přehledný a umožňuje nákup kryptoměn za CZK. Nevýhodou jsou ale vyšší poplatky. Vyzkoušet aplikaci Revolut
  • COINBASE – Aplikace Coinbase klade důraz na jednoduchost a minimalistický design. Cenou za pohodlí jsou ovšem trochu vyšší poplatky. Vyzkoušet aplikaci Coinbase
TIP

Chcete nakoupit kryptoměny za české koruny bez vysokých poplatků? Vyzkoušejte českou burzu Coinmate.

Která aplikace pro nákup kryptoměn je podle vás nejlepší? A které aplikace vás naopak zklamaly? Podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi pod článkem!

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář