Aktualizováno 8. 4. 2024

Recenze ANYCOIN Zkušenosti se směnárnou Anycoin.cz, poplatky

Hodnocení:
85%

Anycoin patří mezi nejoblíbenější směnárny kryptoměn na českém trhu. Je totiž intuitivní, umožňuje platby v korunách a má relativně nízké poplatky. Není v tom ale háček? Je obchodování přes Anycoin opravdu výhodné? A jak směnárnu hodnotí zákazníci? Nejen to zjistíte v této recenzi Anycoin!

Recenze Anycoin ve zkratce

Anycoin je česká směnárna kryptoměn, která umožňuje nákup nebo prodej kryptoměn za klasické peníze (CZK nebo EUR).

Anycoin podporuje přes 200 kryptoměn včetně BTC, ETH nebo USDT. Minimální velikost objednávky je necelých 200 Kč a objednávky do 25 000 Kč nevyžadují ověření totožnosti.

Směnárna Anycoin

Směnárna Anycoin

Nákup kryptoměn přes Anycoin je opravdu snadný. Stačí vytvořit objednávku a zaplatit bankovním převodem. Jakmile směnárna platbu obdrží, pošle kryptoměny na vaši peněženku. Poplatky jsou relativně nízké (od 1.6 % + transakční poplatek) a jsou zahrnuté ve směnném kurzu.

Registrovaným uživatelům směnárna nabízí úschovu zakoupených kryptoměn a řadu pokročilých funkcí (stakování, Lightning Network, automatické nákupy). Více v následující části recenze Anycoin.

Výhody

 • Spolehlivá česká směnárna
 • Jednoduché a přehledné
 • Obchodování bez registrace
 • Podporuje češtinu a platby v CZK
 • Široká nabídka kryptoměn

Nevýhody

 • Nákupy nad €1000 vyžadují registraci
 • Pouze bankovní převod

Hodnocení Anycoin: 85%

Základní informace o Anycoin

Název Anycoin
Provozovatel MP Developers s. r. o. (Brno, Česko)
Rok založení 2019
Čeština Ano
Fiat měny 2 (CZK, EUR)
Kryptoměny 200+ (BTC, LTC, ETH, XRP a další)
Platební metody Bankovní převod
kryptoměny
Podporované funkce Nákup krypto za CZK nebo EUR
Prodej krypto za CZK nebo EUR
Nákup bez registrace Ano
Ukládání kryptoměn Ano
Minimální objednávka 0.0001 BTC (cca 200 Kč)
Maximální limity Obchod (anonymně) – 25 000 Kč
Obchod (ověřený klient) – 5 000 000 Kč
Výběry (anonymně) – 25 000 Kč/denně
Výběry (ověřený klient) – 250 000 Kč/denně
Poplatky Za směnu (od 1.6 %) → srovnat s konkurencí
za výběr kryptoměn
Zvýhodnění poplatků Ne
Speciální služby a funkce Úročení kryptoměn pomocí stakingu
Automatický nákup/prodej kryptoměn

Jak funguje Anycoin.cz

Anycoin je česká internetová směnárna, která nabízí nákup nebo prodej kryptoměn za klasické měny (CZK nebo EUR).

Směnárna Anycoin podporuje přes 200 kryptoměn a tokenů. Jmenovitě například Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple nebo Cardano. Více než polovinu nabídky tvoří tokeny typu ERC-20, mezi kterými nechybí ani dolarové stablecoiny (USDC, USDT, UST nebo DAI).

Obchodování probíhá přes webovou stránku nebo přes mobilní aplikaci směnárny. Zakoupené kryptoměny můžete odeslat na externí peněženku nebo je můžete uložit přímo na účtu u Anycoin. Ukládání coinů u směnárny je ale dostupné pouze pro registrované uživatele.

 anycoinBinanceSimplecoinCoinmate
Směna dvou kryptoměn-
Nákup krypto za fiat
Prodej krypto za fiat
Ukládání kryptoměn
Nákup bez registrace--
Obchodování s pákou---
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate

Obchodní limity

Minimální velikost objednávky závisí na tom, jakou kryptoměnu zvolíte a jaký bude kurz. Například Bitcoin lze obchodovat od 0.0001 BTC, což je přibližně 200 Kč (necelých 10 EUR). Dávejte si ale pozor! Malé objednávky se mohou prodražit kvůli transakčnímu poplatku – viz sekce Poplatky.

Maximální limit na objednávku je 5 milionů korun (200 000 EUR).

Pokud si u směnárny vytvoříte účet, denní limit pro výběry je 25 000 Kč (neověřený uživatel) nebo 250 000 Kč (ověřený uživatel).

Ověření totožnosti není povinné

Objednávky do 25 000 Kč (respektive €1 000) nevyžadují ověření identity. Pokud tento limit překročíte nebo pokud směnárna vyhodnotí objednávku jako podezřelou, budete vyzváni k ověření totožnosti.

Tady ale pozor!

Směnárna vás k ověření totožnosti může vyzvat až poté, co se nákup kryptoměn uskuteční. Pokud taková situace nastane a vy odmítnete verifikaci dokončit, směnárna kryptoměny prodá a peníze vám pošle zpět. Vrácená částka ale může být nižší. Jednak kvůli poplatkům a jednak kvůli tomu, že cena kryptoměny při nákupu bude odlišná než cena při prodeji.

Obchodování bez registrace

Anycoin je jeden z mála prodejců kryptoměn, který umožňuje obchodování bez registrace. Je to ovšem jedna podmínka – velikost objednávky nesmí překročit 25 000 Kč (respektive €1 000).

Nákup kryptoměn bez registrace je opravdu snadný. Stačí vytvořit objednávku na webu směnárny a zaplatit bankovním převodem. Platební instrukce obdržíte e-mailem. Jakmile směnárna platbu obdrží, pošle zakoupené coiny na vaši kryptoměnovou peněženku.

Pokud kryptoměny naopak prodáváte, budete posílat kryptoměny na peněženku směnárny. Jakmile směnárna kryptoměny obdrží, pošle vám peníze na bankovní účet, který uvedete do objednávky.

Zpracování objednávky trvá déle

Všechny platby ve fiat měnách probíhají pomocí bankovního převodu (CZK) nebo SEPA platbou (EUR).

Korunový účet směnárny je vedený u NEY spořitelního družstva. NEY bohužel nepodporuje okamžité platby, takže převod zabere běžně 1 až 2 pracovní dny. Eurový účet směnárny je vedený u společnosti OpenPayd a zpracování SEPA platby by nemělo trvat déle než 1 pracovní den.

Obchodování s registrací

Registrace není povinná, ale přináší řadu výhod: vyšší limity, úschovu zakoupených kryptoměn, daňové podklady nebo třeba úročení uložených kryptoměn pomocí stakingu.

Registrace a ověření účtu

Registrace je opravdu jednoduchá a rychlá. Stačí vyplnit emailovou adresu a nastavit libovolné heslo. Tím je registrace u konce a můžete začít obchodovat. Pokud ale chcete navýšit obchodní limity, musíte ověřit svoji totožnost.

Ověření identity se provádí tak, že na účet nahrajete kopii platného průkazu totožnosti. Směnárna akceptuje občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas. Dále musíte provést ověřovací platbu, kterou zašlete na bankovní účet Anycoin. Platební instrukce najdete v sekci Můj účet.

Ověření totožnosti

Ověření totožnosti

Ověřování identity vyžadují všechny kryptoměnové burzy a směnárny. Tuto povinnost jim ukládá zákon, který bojuje proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Dávejte si ale pozor! Osobní údaje lze poměrně lehce zneužít, takže byste je neměli svěřovat nedůvěryhodným firmám.

Vklady a výběry

Abyste mohli začít obchodovat, musíte na účet nejprve vložit peníze. Platby probíhají bankovním převodem (CZK) nebo SEPA platbou (EUR), takže zaberou 1 až 2 pracovní dny. Vložit ale můžete také kryptoměny.

Vklad u Anycoin

Vklad u Anycoin

Pokud chcete vklad peněz urychlit, můžete využít funkci Okamžité Připsání Platby. Funguje to tak, že uživatel nahraje potvrzení o platbě a směnárna mu peníze připíše okamžitě. Zakoupené kryptoměny ale můžete vybrat až poté, co peníze reálně dorazí na bankovní účet směnárny.

Výběry se realizují bankovním převodem (CZK), SEPA platbou (EUR) nebo pomocí kryptoměn.

Objednávky se vyřizují okamžitě

Vložené peníze můžete kdykoliv použít k nákupu kryptoměn. Objednávky se vyřizují prakticky ihned, protože nemusíte čekat na bankovní převod.

Zakoupené kryptoměny se ukládají přímo na účet Anycoin, odkud je můžete vybrat na vlastní krypto-peněženku. Stejně tak ale můžete zakoupené kryptoměny nechat u směnárny a později je prodat.

TIP

Ukládání kryptoměn u směnárny je rizikové, protože směnárna může vaše kryptoměny ztratit nebo zpronevěřit. Bezpečnější bude, když si kryptoměny uložíte na vlastní peněženku (ideálně Trezor nebo Ledger).

Poplatky u Anycoin

Anycoin si naúčtuje poplatek za každý zrealizovaný obchod. Velikost poplatku je 1.60 % z objemu objednávky, což je poměrně výhodná nabídka. Ostatní české směnárny si za stejnou službu naúčtují zpravidla 2x až 3x více. Kryptoměnové burzy jsou ale levnější.

Do celkových nákladů se promítne také transakční poplatek, který budete platit při převodu zakoupených kryptoměn na vlastní kryptoměnovou peněženku. Velikost poplatku bývá obvykle několik desítek korun, ale při větším vytížení sítě se mohou transakční poplatky zvyšovat. Vklady a výběry bankovním převodem jsou zdarma.

Jednotlivé poplatky si nyní podrobně vysvětlíme:

Poplatek směnárny

Za každý nákup nebo prodej kryptoměn zaplatíte přibližně 1.60 % z objemu objednávky. U méně populárních kryptoměn a tokenů může být poplatek vyšší.

Poplatek směnárny je „skrytý“ ve směnném kurzu, takže na první pohled si jej vůbec nemusíte všimnout. Když si ale srovnáte nákupní a prodejní kurz kryptoměny, poplatek nelze přehlédnout. Rozdíl kurzů (tzv. spread) bývá minimálně 3.20 %.

Transakční poplatek

Pokud dochází k převodu kryptoměn mezi peněženkou klienta a peněženkou směnárny, klient musí uhradit transakční poplatek. Tento poplatek si ovšem neúčtuje směnárna Anycoin, ale je součástí kryptoměnové sítě. Je to v podstatně odměna pro těžaře za zpracování transakce.

Poplatek hradí vždy odesilatel platby. Pokud ale poplatek uhradí směnárna, naúčtuje si jej zpátky. Funguje to následovně:

Požadovaná akce Kdo platí transakční poplatek
Nákup krypto na účet Anycoin
Prodej krypto z účtu Anycoin
Transakční poplatek neplatíte. Kryptoměny zůstanou na peněžence směnárny a nikam se nepřevádí.
Nákup krypto na vlastní peněženku
Výběr krypto z účtu Anycoin
Transakční poplatek zaplatí směnárna, ale hned si jej naúčtuje zpět (poplatek se odečte od zasílané částky).
Prodej krypto z vlastní peněženky
Vklad krypto na účet Anycoin
Transakční poplatek uhradí klient při zadávání kryptoměnové transakce.

Velikost transakčního poplatku se mění podle aktuálního vytížení kryptoměnové sítě. Při našem testování byl poplatek za bitcoinovou transakci bezmála 100 korun (0.00003 BTC), takže při nákupu BTC za 100 Kč bychom přepláceli jednou tolik! Sami tedy vidíte, že malé objednávky se nevyplatí.

Srovnání poplatků

Vyplatí se obchodování kryptoměn přes Anycoin nebo je výhodnější nakupovat u konkurence? Posuďte sami! V tabulce níže uvidíte, kolik stojí nákup Bitcoinu přes Anycoin a kolik si za stejnou službu účtují další směnárny a burzy:

 anycoinBinanceSimplecoinCoinmate
Rychlý nákup (karta) ?
Nelze
2.2 %
Nelze
3.4 %
Rychlý nákup (převod) ?1.6 %
0.2 %
2.5 %1.5 %
Nákup přes burzu ?
Nelze
0.1 %
Nelze
0.5 %
Poplatky ze dne 2.7.2024, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate
Poplatky ze dne 2.7.2024, výše poplatku se může měnit.
TIP

Chcete ušetřit? Nákup přes online směnárny je snadný, ale také poměrně drahý. Mnohem levnější je obchodování přes kryptoměnové burzy; např. zahraniční Binance nebo českou Coinmate.

Jak nakupovat přes Anycoin (návod)

Návod Nákup kryptoměn na Anycoin bez registrace

 1. Přejděte na web Anycoin.cz a klikněte na Směna.
 2. Vyplňte parametry objednávky a  zadejte emailovou adresu.
 3. Nastavení směny

  Nastavení směny

 4. Uveďte adresu peněženky, na kterou chcete kryptoměny poslat. Pokud kryptoměny prodáváte, vyplníte číslo bankovního účtu.
 5. Vyberte, kam chcete kryptoměnu zaslat

  Vyberte, kam chcete kryptoměnu zaslat

 6. Zkontrolujte všechny údaje a potvrďte objednávku.
 7. Uhraďte objednávku podle instrukcí, které obdržíte emailem.
 8. Hotovo! Jakmile Anycoin platbu obdrží, pošle kryptoměny na vaši peněženku.

Pokročilé funkce a nástroje

Úročení kryptoměn (staking)

Vybrané kryptoměny, které uložíte na účet Anycoin, můžete využít ke stakingu. To znamená, že kryptoměny dočasně uzamknete na svém účtu a za odměnu budete dostávat malý úrok. Staking kryptoměn můžete kdykoliv spustit nebo ukončit přes tlačítko STAKING.

Stakovat můžete celkem 15 kryptoměn včetně ETH nebo ADA. Za staking budete dostávat odměny v podobě úroků, přičemž roční úrokové sazby se pohybují od 0.8 % do 5.6 %. Úroky se připisují postupně, zpravidla 1x týdně ve čtvrtek.

Seznam kryptoměn, které lze u Anycoin stakovat:

Cardano (ADA)
odměna: 2.4 % p.a.
výplaty: čtvrtek 7:00
Flow (FLOW)
odměna: 0.8 % p.a.
výplaty: čtvrtek 8:00
Mina (MINA)
odměna: 5.6 % p.a.
výplaty: čtvrtek 9:00
Algorand (ALGO)
odměna: 0.8 % p.a.
výplaty: čtvrtek 2:30
The Graph (GRT)
odměna: 3.2 % p.a.
výplaty: čtvrtek 4:45
Secret (SCRT)
odměna: 4.8 % p.a.
výplaty: čtvrtek 4:15
Cosmos (ATOM)
odměna: 4.8 % p.a.
výplaty: čtvrtek 4:00
Kava (KAVA)
odměna: 2.4 % p.a.
výplaty: čtvrtek 2:30
Solana (SOL)
odměna: 1.6 % p.a.
výplaty: čtvrtek 9:30
Polkadot (DOT)
odměna: 5.6 % p.a.
výplaty: čtvrtek 5:00
Kusama (KSM)
odměna: 5.6 % p.a.
výplaty: čtvrtek 6:00
Tron (TRX)
odměna: 0.8 % p.a.
výplaty: čtvrtek 8:30
Ethereum (ETH)
odměna: 2.4 % p.a.
výplaty: středa 20:45 / neděle 3:30
Polygon (MATIC)
odměna: 0.8 % p.a.
výplaty: čtvrtek 3:00
Tezos (XTZ)
odměna: 3.2 % p.a.
výplaty: čtvrtek 4:30

Automatický nákup

Chcete pravidelně investovat do kryptoměn – třeba tisícovku měsíčně? Anycoin vám umožní celý proces zautomatizovat, abyste nákupy nemuseli zadávat ručně.

Automatický nákup vytvoříte v sekci Můj účetSpoření (DCA)Nastavit automatický nákup. Zde si zvolíte kryptoměnu a všechny potřebné parametry. Nakonec vám směnárna vygeneruje platební údaje, pomocí kterých nastavíte trvalý příkaz v online bankovnictví.

Automatický nákup

Automatický nákup

Nově Anycoin umožňuje také automatický prodej kryptoměn. Pokud tedy pobíráte příjmy v kryptoměnách, můžete je automaticky převádět do fiatu.

Lightning Network

Svůj Anycoin účet můžete využít k odesílání i přijímání bitcoinů prostřednictvím Lightning Network. Jedná se o sekundární bitcoinovou vrstvu, která umožňuje téměř okamžité bitcoinové transakce s minimálními poplatky, typicky v řádu několika haléřů.

Zkušenosti s Anycoin

Kdo stojí za Anycoin

Provozovatelem směnárny Anycoin je brněnská společnost MP Developers s.r.o.

Jelikož se jedná o českou krypto-směnárnu, tak si nemusíte lámat hlavu s angličtinou. Všechno je hezky v češtině, a to včetně obchodních podmínek a zákaznické linky, kterou můžete kontaktovat emailem, telefonicky nebo přes kontaktní formulář.

Bezpečnost

 • Historie – Směnárna působí bezproblémově od roku 2019.
 • Zabezpečení obchodního účtu – Účty klientů jsou zabezpečené heslem. V nastavení účtu lze aktivovat také 2FA neboli dvoufázové ověřování (Můj účetZapnout dvoufázové ověření). Pro 2FA ověřování lze použít Google Authenticator, Authy, nebo jakoukoliv jinou aplikaci dle vašeho výběru.
 • Zabezpečení uložených kryptoměn – Anycoin uvádí, že kryptoměny klientů jsou „bezpečně uloženy ve specializovaných institucích, kde jsou chráněny před hackery nebo krádeží“. Zní to sice hezky, ale reálně to klientům nic neřekne. Už z toto důvodu byste měli zakoupené kryptoměny ukládat na vlastní krypto peněženku.

Zkušenosti uživatelů

Zkušenosti uživatelů jsou převážně kladné. Klienti vyzdvihují zejména snadné a intuitivní ovládání, možnost nakupovat bez registrace nebo relativně nízké poplatky.

A nevýhody?

Uživatelé kritizují zejména ověřování totožnosti, které si směnárna může vyžádat až po nákupu kryptoměn. Kryptoměny v takovém případě zůstanou zablokované na účtu směnárny a pokud svoji totožnost včas neověříte, směnárna kryptoměny prodá a peníze vám (obvykle se ztrátou) vrátí.

Další nevýhodou je, že směnárna nepodporuje okamžité platby, takže vyřizování objednávek je pomalejší.

Co klienti oceňují:

 • Nákup je snadný a intuitivní
 • Možnost platit v korunách
 • Možnost obchodovat bez registrace
 • Úschova kryptoměn pro registrované
 • Podporuje přes 200 kryptoměn a tokenů

Co klienti kritizují:

 • Platby pouze bankovním převodem
 • Poplatek minimálně 1.6 %
 • Nepodporuje okamžité platby (pomalejší zpracování objednávky)

Na co si dát pozor?

 • Objednávky nad €1000 (25 000 Kč) vyžadují ověření identity.
 • Pokud nakupujete bez registrace, budete potřebovat vlastní krypto peněženku.
 • Ukládání kryptoměn u směnárny je rizikové, protože směnárna může vaše kryptoměny ztratit nebo zpronevěřit. Větší obnosy ukládejte vždy na vlastní peněženku.
 • Pozor na malé objednávky! Kvůli transakčnímu poplatku se mohou hodně prodražit.

Shrnutí recenze Anycoin

Pokud hledáte snadný a pohodlný způsob pro obchodování kryptoměn, české směnárny jsou k tomu jako stvořené. Podporují totiž platby v korunách a kladou důraz na jednoduchost.

Proč ale zvolit právě Anycoin?

Ve srovnání s ostatními českými směnárnami má Anycoin 3 velké výhody – podporuje více kryptoměn (200+), má výhodnější směnné kurzy (poplatky od 1.60 %) a nabízí řadu praktických funkcí (nákup bez registrace, úschova kryptoměn, stakování, podpora LN, automatické nákupy).

Začátečníky a příležitostné investory tedy Anycoin určitě nezklame.

Pokud ovšem plánujete investovat větší částky nebo chcete aktivně spekulovat na růst nebo pokles kryptoměn, oceníte spíše kryptoměnové burzy. Ty jsou sice složitější, ale mají nižší poplatky.

TIP

Levnější nákup kryptoměn za CZK umožňuje například česká burza Coinmate. Ještě nižší poplatky mají zahraniční burzy (například Binance), ale ty nepodporují platby v korunách.

Máte zkušenosti s Anycoin? Zapojte se do diskuse pod článkem a podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenáři!

Populární krypto burzy a směnárny
Přehled nejlepších kryptoměnových burz a směnáren:
1

Binance

Nejoblíbenější krypto burza
95
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
350+
Podporované měny
EUR, USD…
Minimální obchod
€10 / 0.0001 BTC
Čeština
Částečně

Výhody / nevýhody

 • Celosvětově největší burza
 • Pokročilé nástroje a funkce
 • Nízké poplatky
 • Vklady i výběry v EUR nebo CZK
 • Více než 300 kryptoměn
 • Čeština není kompletní
 • Omezené možnosti pro platby v CZK
 • Vyžaduje ověření totožnosti
Recenze
Vyzkoušet
4000+ našich čtenářů si vybralo Binance
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
7
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
50 Kč / 0.0001 BTC
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká burza
 • Jednoduché a přehledné
 • Nízké poplatky
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Platby kartou nebo převodem
 • Vyžaduje ověření totožnosti
 • Poplatek 1.9 % za platbu kartou
Recenze
Vyzkoušet
2000+ našich čtenářů si vybralo Coinmate
Typ
Směnárna
Dostupné kryptoměny
9
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
€50 (1200 Kč)
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká směnárna
 • Jednoduché a přehledné
 • Nákup bez registrace
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Podporuje češtinu
 • Potřebujete vlastní krypto-peněženku
 • Nízké limity pro obchody bez registrace
 • Platby pouze bankovním převodem
Recenze
Vyzkoušet
1000+ našich čtenářů si vybralo Simplecoin
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • janek
  15.12.2021 14:42
  janek
  Autor

  Dobrý den, krátce..
  Nákup za malé částky vždy bez potíži – cca do 10000 jakékoliv crypto měny. Vždy do půl hodiny na crypto hardware peněžence.
  V posledních pár dnech jsem zakoupil 1 ETH, potvrzení o přijetí platby došlo, ale na hardwarové peněžence zatím nic, cca 24 hodin po potvrzení z jejich strany, že platbu přijali.
  Dnes nakup na zkoušku za 3 tisíce kč (ETH), platba okamžitě odešla na jejich účet a zatím není ani potvrzení o přijetí platby.
  Takže tak

 • Lálouš
  29.11.2021 9:29
  Lálouš
  Autor

  Dobrý den, od května využívám směnárnu Anycoin a bez problémů. Četl jsem předcházející komentář a zarazil mě tam maximální limit nákupu, který pán uváděl 250tis. Tak pozor limit na nákup je 5mil. Což je slušný… Tak uvidíme :))

  • Barista
   29.11.2021 22:35
   Barista
   Autor

   Vzhledem k výši poplatků by člověk musel být naprostej ekonomickej analfabet, aby si přes Anycoin směnil čtvrtmilión, natož pět milionů.

   Při spreadech, které jsou uvedeny v článku výše, mi u Anycoin vychází poplatek za nákup BTC v hodnotě 5 milionů 5000000×0,015 = 75000 Kč. Naproti tomu, Binance si za totožnou transakci vezme na poplatcích 5000000×0,0005 = 2500 Kč.

   Anycoin je tak v uvedeném případě dražší o 72500 Kč !!!!!!

   • Anonym
    30.11.2021 9:12
    Anonym
    Autor

    Zdravím pane Baristo, ať koukám, jak koukám, tak poplatek 0,015 jak píšete, jsem nikde nenašel… Vždyť se koukněte sám.

    • Michal
     7.12.2021 12:44
     Michal
     Autor

     Já ho tam teda vidím. Jde o poplatek, který kupující platí formou spredu ve výši 1.5%. U Binance je to 30krát méně, 0.05%. Mělo by jít o data z května 2021, nemusí to tedy reflektovat aktuální stav. Nicméně v komentáři od Bubana se píše dokonce o 10% spredu, takže bych si na to dal fakt bacha.

 • Buban
  30.7.2021 0:30
  Buban
  Autor

  Dobry den, nejsem si zrovna jistý že vše ohledně směnárny Anycoin je to pravé ořechové. Moje zkušenost je docela odlišná a za mě již nikdy více! Nechápu tu pozitivní reklamu z webových stránek, která na spotřebitele odevšad vyskakuje, že vlastně pouze tato společnost to s vámi myslí dobře a skoro zadarmo! Já nevím, ale realita je někde hooodně jinde! Po registraci na webu jsem převedl z mého bankovního účtu 250 tisíc na jejich účet z důvodu obchodování s virtuální měnou. (vysvětlím později) peníze se objevili na jejich účtu a já za ně mohl okamžitě nakoupit virtuální měnu. Nikdo po mě nechtěl žádné ověření atd. Kurz byl velmi dobrý, ale na první pokus se nákup nepovedl, protože jim spadl systém a nešlo se připojit. Mezi tím se samozřejmě o dost změnil kurz, takže dost ztráta, ale říkal jsem si, no to se stane….. co se dá dělat! Tak a teď to vysvětlení ohledně té částky. 250 tisíc, je maximální částka kterou lze na jeden obchod zainvestovat, takže třeba celý bitkoin, nebo i víc si na jeden obchod nekoupíte! A pak jsem zjistil proč, protože rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou při 250 tisících je 25 tisíc….. což jestli dobře počítám, je 10%. To je pak najednou překvapení! Takže pokud chcete udělat větší nákup bitkoinu, pokaždé zaplatite tento rozdíl z každých 250 tisíc. Prostě ať tak či tak společnost vydělává. To k onomu vysvětlení! I po tomto zjištění, jsem konečně na druhý pokus konečně směnil peníze za bitkoin. Po dvou dnech od směny se začala opět dost výrazně měnit cena, proto jsem provedl směnu zpět na koruny. Po delší době byl kurz bitkoinu opět nízko a tak jsem chtěl na třetí pokus udělat nákup. To se podařilo, ale po pár dnech jsem chtěl opět provést směnu zpět na koruny, jenže bohužel k mému údivu mi zablokovali přístup k účtu a jakékoli manipulaci s mými penězi. Po zavolání na jejich informace, jsem zjistil, že je najednou nutné se doregistrovat a ověřit totožnost! Ok, ale proč jsem do této chvíle mohl třikrát provést nákup virtuální měny, to mi nikdo nevysvětlil……! Jejich ověření ohledně GDPR mě dost překvapilo….. popisuji….. Naskenujte dva doklady z obou stran (OP, ŘP nebo Pas) a pošlete nám je. Pak se vyfotite s jedním dokladem a to k tomu přiložte. My to prověříme a pokud to bude v pořádku, tak vám účet odblokujeme. Po odepsaní že OP mám, ale pas nemám, protože mi propadl a odevzdal jsem ho a ŘP nevlastním, mi nastalo zdlouhavé volání o ničem, protože mi bylo vždy řečeno že to předají dál a nic. Pak po delší době dopisovani po emailu , jsme se nakonec dohodli, že to asi bude stačit! Nicméně fotit se a posílat někam fotku? Bylo mi nato řečeno že pokud to nebude do týdne, prodají můj bitkoin klidně i se ztrátou a co zbude, pak mi pošlou zpět na účet. Tohle jednání mě dost překvapilo, nicméně měl jsem tam peníze a za tu dobu blokace….. 3 dny…. cena bitkoinu se opět o dost propadla, takže ztráta financí již po druhé! Proto jsem nakonec poslal svou fotku s OP a sken OP z obou stran a zhruba do hodiny mi odblokovali účet. Zhruba po měsíci čekání, se kurz bitkoinu malinko vyšplhal nahoru, tak jsem se po zkušenosti s touto společností rozhodl, že vše směním a ukončím. A tak jsem i udělal, jenže ouha, zablokovali mi penize po druhé. Přišel email, abych z důvodu praní špinavých peněz vyplnil původ a nabytí peněz! Po zavolání na info linku s dotazem, proč až teď a ne hned na začátku, mi bylo řečeno že prostě tak to je a hotovo. Při druhém volání na informace, mě po 10 minutách vyzvánění odpojili. Pak přišel do 20 minut email, že pokud nebude toto vyplněno, budou peníze převedeny na můj účet a bude mi zrušena navždy registrace a přístup. Po této zkušenosti jsem souhlasil o zrušení. Peníze mám již na účtu. Děkuji, stačilo to! Jinak ovládání účtu jednoduché a přehledné, jen jsem čekal od společnosti za těch 10% co mají z rozdílu mezi nákupem a prodejí větší vstřícnost a ne tolik arogance!

  • AlfaBet
   11.5.2022 20:29
   AlfaBet
   Autor

   Jak ste přišel na spread 10 %? Pokud Vám Anycoin směnil z investované částky více jak 1,5 % (se spreadem 3 %), které uvádějí, asi by bylo dobré to právně řešit.
   To že ste si nezjistil, kolik je možné nakoupit bez KYC je Vaše chyba.

  • Anonym
   21.11.2022 18:10
   Anonym
   Autor

   Absolútne súhlasím mám takmer identickú negatívnu skúsenosť. ANYCOIN rozhodne neodporúčam. Limity sú pre anycoin absolútne nepodstatné, overenie si vyžiadajú či už si vložíte 1kc alebo 25000 kc (obidve sumy su do limitu). Ak s overenim nesuhlasite mate smolu bitcoin predaju (hoci aj so stratou) a peniaze poukazu na ucet s ktoreho prisli a ucet Vam zablokuju.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář