Aktualizováno 5. 4. 2022

Recenze ANYCOIN Zkušenosti se směnárnou Anycoin.cz, poplatky, návod, diskuze

Hodnocení:
85%

Hledáte českou krypto směnárnu, která nabízí výhodné kurzy nejen pro Bitcoin a Ethereum? Tak právě pro vás je tady směnárna Anycoin, která podporuje bezmála stovku kryptoměn a tokenů. Pojďme zjistit, co všechno směnárna nabízí, kolik si účtuje na poplatcích a jaké jsou její silné i slabé stránky.

Recenze Anycoin ve zkratce

Anycoin je česká kryptoměnová směnárna, která vznikla v roce 2019. V současné době můžete přes Anycoin nakupovat nebo prodávat bezmála 100 kryptoměn včetně BTC, ETH, XRP, ADA či DOT.

Směnárna podporuje platby v korunách i v eurech, přičemž platby se realizují pomocí bankovního převodu.

Nákup kryptoměn probíhá přes webovou aplikaci, která je opravdu jednoduchá a intuitivní. Navzdory tomu obsahuje mnoho pokročilých funkcí, jako je například limitní objednávka nebo automatický nákup.

Směnárna Anycoin

Směnárna Anycoin

Silnou stránkou Anycoin.cz jsou také konkurenceschopné poplatky a nízké spready. Celkové náklady za objednávku se díky tomu pohybují kolem 1.6 % + transakční poplatek v kryptoměnové síti.

Samozřejmostí je kompletní podpora češtiny a česká zákaznická linka. Kromě češtiny ovšem Anycoin podporuje také slovenštinu a angličtinu. Více v následující části recenze.

Výhody

 • Česká směnárna
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Jednoduché a přehledné
 • Kompletní podpora češtiny
 • Široká nabídka kryptoměn
 • Možnost obchodovat bez registrace

Nevýhody

 • Relativně nová směnárna bez historie
 • Pouze bankovní převod

Hodnocení Anycoin: 85%

Základní informace o Anycoin

Název Anycoin
Provozovatel MP Developers s.r.o. (Brno, Česko)
Rok založení 2019
Čeština Ano
Fiat měny 2 (CZK, EUR)
Kryptoměny 98 (BTC, LTC, ETH, XRP a další)
Platební metody (FIAT) Bankovní převod
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ano
Podporované funkce Nákup, prodej a uložení kryptoměn
Minimální objednávka 1 CZK
Obchodní limity Ano
Poplatek za nákup/prodej Ano → srovnat s konkurencí
Další poplatky Ne
Zvýhodnění poplatků Ne

Nabídka směnárny Anycoin.cz

Přes směnárnu Anycoin.cz můžete nakupovat nebo prodávat více než 90 kryptoměn za CZK nebo EUR. Přímou směnu dvou různých kryptoměn ovšem Anycoin nepodporuje.

 anycoinBinanceSimplecoinCoinmate
Směna dvou kryptoměn-
Nákup krypto za fiat
Prodej krypto za fiat
Ukládání kryptoměn-
Nákup bez registrace--
Obchodování s pákou---
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate

U směnárny pořídíte například Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple, Cardano, Polkadot, DASH, BAT nebo ChainLink. V nabídce jsou také 3 stablecoiny: Tether (USDT), USD Coin (USDC) a Dai (DAI).

Zakoupené kryptoměny můžete odeslat na externí peněženku nebo je můžete uložit přímo na účtu u Anycoin.

Ukládání kryptoměn u směnárny obnáší rizika. Pokud by došlo k útoku hackerů nebo k podvodu, tak o kryptoměny můžete přijít. Mnohem bezpečnější jsou soukromé peněženky, ideálně bez připojení k internetu (např. Trezor nebo Ledger Nano).

Návod Jak nakupovat na Anycoin bez registrace

 1. Otevřete webovou stránku Anycoin.cz a klikněte na záložku Směna.
 2. Vyberte, jakou kryptoměnu chcete koupit nebo prodat a v jakém množství.
 3. Nastavení směny

  Nastavení směny

 4. Zadejte vaši emailovou adresu.
 5. Uveďte adresu kryptoměnové peněženky, na kterou chcete kryptoměny poslat. Pokud kryptoměny prodáváte, tak budete zadávat číslo bankovního účtu.
 6. Vyberte, kam chcete kryptoměnu zaslat

  Vyberte, kam chcete kryptoměnu zaslat

 7. Zkontrolujte všechny údaje a potvrďte objednávku.
 8. Proveďte platbu podle instrukcí, které obdržíte emailem.
 9. Hotovo! Teď už jenom musíte počkat, až Anycoin objednávku zpracuje. Zakoupené kryptoměny byste měli obdržet do pár minut (okamžitá platba) nebo do 2 pracovních dní (standardní bankovní převod).

Objednávky a platby

Obchodování přes Anycoin může mít 2 podoby:

 • Obchodování bez registrace – Za nákup zaplatíte bankovním převodem a kryptoměny obdržíte na svoji kryptoměnovou peněženku. Při prodeji naopak odesíláte kryptoměny na peněženku směnárny a peníze dostanete na bankovní účet. Pokud překročíte povolený limit (25,000 Kč), tak vás směnárna vyzve k ověření identity přes email.
 • Obchodování s registrací – Nejprve si vytvoříte obchodní účet, bankovním převodem na něj vložíte peníze a můžete začít obchodovat. Zakoupení kryptoměny se ukládají přímo na účet Anycoin, který funguje jako virtuální peněženka. Peníze z účtu si můžete nechat poslat na bankovní účet (fiat) nebo na kryptoměnovou peněženku (kryptoměny).

Všechny převody ve fiat měnách (platby, vklady a výběry) probíhají pomocí bankovního převodu. Anycoin má bankovní účty vedené u Equa banky a přijaté platby zpracovává do 2 minut od připsání na účet.

Vklad u Anycoin.cz

Vklad u Anycoin.cz

Standardní bankovní převod a SEPA platby mohou trvat 1 až 2 pracovní dny. Využít můžete ale i okamžité platby, které se zpracovávají v řádu minut. Okamžité platby podporuje většina velkých bank (AirBank, mBank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa, Fio, KB, Moneta a další).

Automatický nákup

Automatický nákup je speciální nástroj od Anycoin, který vám umožní spořit v kryptoměnách.

Funkce vám vygeneruje platební údaje, které můžete používat opakovaně k automatickému nákupu vybrané kryptoměny. Můžete si například nastavit trvalý příkaz v bance a pravidelně tak ukládat menší částku do kryptoměn (např. každý týden nebo měsíc).

Nastavení automatického nákupu

Nastavení automatického nákupu

Obchodní limity

Minimální objednávka je 1 koruna, zatímco maximální limit na objednávku je 250 000 korun. Malým objednávkám se ale raději vyvarujte. Kvůli transakčnímu poplatku se mohou nepříjemně prodražit (o tom ale až za chvíli).

Objednávky nad 25,000 korun vyžadují ověření identity. Pokud u směnárny nemáte vlastní účet, tak ověření proběhne přes email.

Denní limit pro výběry je 25,000 Kč pro neověřené uživatele a 250,000 Kč pro ověřené uživatele. Je-li denní limit překročen, tak se automaticky vyžaduje ověření.

Poplatky u Anycoin

Poplatky u směnárny Anycoin jsou přehledné a relativně nízké. Platí se pouze poplatek v podobě spreadu a poplatek při odesílání zakoupených coinů na vlastní peněženku. Vklady a výběry bankovním převodem jsou zdarma.

Jednotlivé poplatky si hned vysvětlíme:

 • Spread označuje rozdíl nákupního (vyššího) a prodejního (nižšího) kurzu. Spread u Anycoin je přibližně 3.2 %, takže při každém nákupu i prodeji ztratíte asi 1.6 %.
 • Transakční poplatek sítě – Tento poplatek se platí v případě, že zakoupenou kryptoměnu posíláte na vlastní krypto-peněženku. Poplatek si mimochodem neúčtuje Anycoin.cz, ale je součástí kryptoměnové sítě. Je to v podstatně odměna pro těžaře za zpracování transakce.
 • U některých kryptoměn může být účtován poplatek za vklad. Poplatek uvidíte vždy ve formuláři během nákupu/prodeje.

Nyní se dostáváme k poplatkům za malé objednávky, o kterých jsme se zmiňovali dříve.

Velikost transakčního poplatku se mění podle aktuálního vytížení kryptoměnové sítě. Při našem testování byl poplatek za bitcoinovou transakci 100 korun, takže při nákupu za 100 Kč bychom přepláceli jednou tolik! Sami tedy vidíte, že se malé objednávky nevyplatí.

Srovnání poplatků

Vyplatí se obchodování kryptoměn přes Anycoin nebo je výhodnější nakupovat u konkurence? Posuďte sami! V tabulce níže uvidíte, kolik stojí nákup Bitcoinu přes Anycoin a kolik si za stejnou službu účtují oblíbené směnárny a burzy:

 anycoinBinanceSimplecoinCoinmate
Rychlý nákup (karta) ?
Nelze
2.2 %
Nelze
3.4 %
Rychlý nákup (převod) ?1.6 %
0.2 %
2.5 %1.5 %
Nákup přes burzu ?
Nelze
0.1 %
Nelze
0.5 %
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše poplatku se může měnit.

Chcete ušetřit? Nákup přes online směnárny je snadný, ale také poměrně drahý. Mnohem levnější je obchodování přes kryptoměnové burzy; např. zahraniční Binance nebo českou Coinmate.

Registrace a ověření klienta

Registrace u Anycoin není povinná, ale pokud plánujete obchodovat častěji, tak vám usnadní práci. Účet Anycoin navíc funguje jako online peněženka, na které si můžete nechat všechny zakoupené coiny.

Návod Jak se zaregistrovat u Anycoin?

Registrace je opravdu jednoduchá a rychlá.

Nejprve zadáte svoji emailovou adresu, na kterou vám směnárna pošle potvrzovací odkaz. Odkaz z emailu vás potom přesměruje na stránku, kde nastavíte libovolné heslo. Tím je registrace u konce a můžete začít obchodovat.

Pro nadlimitní objednávky a výběry (nad 25,000 Kč denně) je potřeba obchodní účet také ověřit.

Ověření identity se provádí pomocí kopie dokladu totožnosti, kterou nahrajete na svůj účet. Poslouží například občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas. Dále se vyžaduje ověřovací platba, kterou zašlete na bankovní účet Anycoin. Údaje k platbě najdete po přihlášení k účtu v sekci Můj účet.

Ověření totožnosti

Ověření totožnosti

Proč musím posílat osobní dokumenty? Ověřování klientů vyžadují evropské směrnice a zákon proti praní špinavých peněz. Verifikace vás tedy nemine u žádné směnárny.

Kdo stojí za Anycoin?

Provozovatelem směnárny Anycoin je brněnská společnost MP Developers s.r.o..

Jelikož se jedná o českou krypto-směnárnu, tak si nemusíte lámat hlavu s angličtinou. Všechno je hezky v češtině, a to včetně obchodních podmínek a zákaznické linky, kterou můžete kontaktovat emailem, telefonicky nebo přes kontaktní formulář.

O zabezpečení účtu se stará 2FA (dvoufázové) ověřování, které si ovšem musíte aktivovat na stránce Můj účet pomocí tlačítka Zapnout dvoufázové ověření. Pro 2FA ověřování lze použít Google Authenticator, Authy, nebo jakoukoliv jinou aplikaci dle vašeho výběru.

Zkušenosti s Anycoin

Směnárna Anycoin funguje od roku 2019. Navzdory tomu na internetu nenajdete prakticky žádné recenze ani ohlasy obchodníků.

A to je asi největší problém Anycoinu.

Recenze, které se nám podařilo dohledat, bychom napočítali na prstech jedné ruky. To je na jednu stranu dobrá zpráva, protože potřebu sdílet svoje zkušenosti mají zejména nespokojení klienti. A těch v případě Anycoin očividně není mnoho.

Bohužel, na základě tří nebo čtyř (byť kladných) recenzí nemůžeme dělat opravdu žádné závěry.

Co klienti oceňují:

 • Jednoduchost
 • Umožňuje platby v CZK

Co klienti kritizují:

 • Pouze bankovní převod

Na co si dát pozor?

 • Objednávky nad 25,000 korun vyžadují ověření identity.
 • Pokud nakupujete bez registrace, tak budete potřebovat vlastní kryptoměnovou peněženku.
 • Pozor na malé objednávky. Kvůli transakčnímu poplatku se můžou hodně prodražit!

Shrnutí recenze Anycoin

Silnou stránkou směnárny Anycoin jsou neustálé inovace. Portfolio kryptoměn se rozšiřuje, objevují se nové nástroje (limitní objednávka, automatický nákup) a tak o má být!

Anycoin.cz funguje poměrně krátce, ale už nyní má dobře našlápnuto k úspěchu. Papírově se totiž jedná o jednu z nejlepších směnáren v Česku. Důkazem jsou nejen nízké spready, ale také široká nabídka kryptoměn a intuitivní webová aplikace. Jen čas ale ukáže, jestli obstojí proti silné konkurenci.

Pokud hledáte českou směnárnu, která vám zpřístupní i méně populární kryptoměny, potom je Anycoin ideální volba. Stejně tak směnárnu ocení ti, kteří chtějí nakupovat bez registrace.

Pokud jsou vaší prioritou nízké poplatky, tak oceníte spíše kryptoměnové burzy, kde poplatky často nepřesahují ani půl procenta (např. Binance). Počítejte ale s tím, že nákup přes burzy je složitější a jen malá hrstka z nich podporuje platby v korunách (např. Coinmate).

Máte vlastní zkušenosti s Anycoin? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám do diskuse pod recenzí!

1

Binance

Nejoblíbenější krypto burza
95
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
350+
Podporované měny
EUR, USD…
Minimální obchod
€10 / 0.0001 BTC
Čeština
Částečně

Výhody / nevýhody

 • Celosvětově největší burza
 • Pokročilé nástroje a funkce
 • Nízké poplatky
 • Vklady i výběry v EUR nebo CZK
 • Více než 300 kryptoměn
 • Čeština není kompletní
 • Omezené možnosti pro platby v CZK
 • Vyžaduje ověření totožnosti
Recenze
Vyzkoušet
4000+ našich čtenářů si vybralo Binance
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
7
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
50 Kč / 0.0001 BTC
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká burza
 • Jednoduché a přehledné
 • Nízké poplatky
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Platby kartou nebo převodem
 • Vyžaduje ověření totožnosti
 • Poplatek 1.9 % za platbu kartou
Recenze
Vyzkoušet
2000+ našich čtenářů si vybralo Coinmate
Typ
Směnárna
Dostupné kryptoměny
9
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
€50 (1200 Kč)
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká směnárna
 • Jednoduché a přehledné
 • Nákup bez registrace
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Podporuje češtinu
 • Potřebujete vlastní krypto-peněženku
 • Nízké limity pro obchody bez registrace
 • Platby pouze bankovním převodem
Recenze
Vyzkoušet
1000+ našich čtenářů si vybralo Simplecoin
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • janek
  15.12.2021 14:42
  janek
  Autor

  Dobrý den, krátce..
  Nákup za malé částky vždy bez potíži – cca do 10000 jakékoliv crypto měny. Vždy do půl hodiny na crypto hardware peněžence.
  V posledních pár dnech jsem zakoupil 1 ETH, potvrzení o přijetí platby došlo, ale na hardwarové peněžence zatím nic, cca 24 hodin po potvrzení z jejich strany, že platbu přijali.
  Dnes nakup na zkoušku za 3 tisíce kč (ETH), platba okamžitě odešla na jejich účet a zatím není ani potvrzení o přijetí platby.
  Takže tak

 • Lálouš
  29.11.2021 9:29
  Lálouš
  Autor

  Dobrý den, od května využívám směnárnu Anycoin a bez problémů. Četl jsem předcházející komentář a zarazil mě tam maximální limit nákupu, který pán uváděl 250tis. Tak pozor limit na nákup je 5mil. Což je slušný… Tak uvidíme :))

  • Barista
   29.11.2021 22:35
   Barista
   Autor

   Vzhledem k výši poplatků by člověk musel být naprostej ekonomickej analfabet, aby si přes Anycoin směnil čtvrtmilión, natož pět milionů.

   Při spreadech, které jsou uvedeny v článku výše, mi u Anycoin vychází poplatek za nákup BTC v hodnotě 5 milionů 5000000×0,015 = 75000 Kč. Naproti tomu, Binance si za totožnou transakci vezme na poplatcích 5000000×0,0005 = 2500 Kč.

   Anycoin je tak v uvedeném případě dražší o 72500 Kč !!!!!!

   • Anonym
    30.11.2021 9:12
    Anonym
    Autor

    Zdravím pane Baristo, ať koukám, jak koukám, tak poplatek 0,015 jak píšete, jsem nikde nenašel… Vždyť se koukněte sám.

    • Michal
     7.12.2021 12:44
     Michal
     Autor

     Já ho tam teda vidím. Jde o poplatek, který kupující platí formou spredu ve výši 1.5%. U Binance je to 30krát méně, 0.05%. Mělo by jít o data z května 2021, nemusí to tedy reflektovat aktuální stav. Nicméně v komentáři od Bubana se píše dokonce o 10% spredu, takže bych si na to dal fakt bacha.

 • Buban
  30.7.2021 0:30
  Buban
  Autor

  Dobry den, nejsem si zrovna jistý že vše ohledně směnárny Anycoin je to pravé ořechové. Moje zkušenost je docela odlišná a za mě již nikdy více! Nechápu tu pozitivní reklamu z webových stránek, která na spotřebitele odevšad vyskakuje, že vlastně pouze tato společnost to s vámi myslí dobře a skoro zadarmo! Já nevím, ale realita je někde hooodně jinde! Po registraci na webu jsem převedl z mého bankovního účtu 250 tisíc na jejich účet z důvodu obchodování s virtuální měnou. (vysvětlím později) peníze se objevili na jejich účtu a já za ně mohl okamžitě nakoupit virtuální měnu. Nikdo po mě nechtěl žádné ověření atd. Kurz byl velmi dobrý, ale na první pokus se nákup nepovedl, protože jim spadl systém a nešlo se připojit. Mezi tím se samozřejmě o dost změnil kurz, takže dost ztráta, ale říkal jsem si, no to se stane….. co se dá dělat! Tak a teď to vysvětlení ohledně té částky. 250 tisíc, je maximální částka kterou lze na jeden obchod zainvestovat, takže třeba celý bitkoin, nebo i víc si na jeden obchod nekoupíte! A pak jsem zjistil proč, protože rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou při 250 tisících je 25 tisíc….. což jestli dobře počítám, je 10%. To je pak najednou překvapení! Takže pokud chcete udělat větší nákup bitkoinu, pokaždé zaplatite tento rozdíl z každých 250 tisíc. Prostě ať tak či tak společnost vydělává. To k onomu vysvětlení! I po tomto zjištění, jsem konečně na druhý pokus konečně směnil peníze za bitkoin. Po dvou dnech od směny se začala opět dost výrazně měnit cena, proto jsem provedl směnu zpět na koruny. Po delší době byl kurz bitkoinu opět nízko a tak jsem chtěl na třetí pokus udělat nákup. To se podařilo, ale po pár dnech jsem chtěl opět provést směnu zpět na koruny, jenže bohužel k mému údivu mi zablokovali přístup k účtu a jakékoli manipulaci s mými penězi. Po zavolání na jejich informace, jsem zjistil, že je najednou nutné se doregistrovat a ověřit totožnost! Ok, ale proč jsem do této chvíle mohl třikrát provést nákup virtuální měny, to mi nikdo nevysvětlil……! Jejich ověření ohledně GDPR mě dost překvapilo….. popisuji….. Naskenujte dva doklady z obou stran (OP, ŘP nebo Pas) a pošlete nám je. Pak se vyfotite s jedním dokladem a to k tomu přiložte. My to prověříme a pokud to bude v pořádku, tak vám účet odblokujeme. Po odepsaní že OP mám, ale pas nemám, protože mi propadl a odevzdal jsem ho a ŘP nevlastním, mi nastalo zdlouhavé volání o ničem, protože mi bylo vždy řečeno že to předají dál a nic. Pak po delší době dopisovani po emailu , jsme se nakonec dohodli, že to asi bude stačit! Nicméně fotit se a posílat někam fotku? Bylo mi nato řečeno že pokud to nebude do týdne, prodají můj bitkoin klidně i se ztrátou a co zbude, pak mi pošlou zpět na účet. Tohle jednání mě dost překvapilo, nicméně měl jsem tam peníze a za tu dobu blokace….. 3 dny…. cena bitkoinu se opět o dost propadla, takže ztráta financí již po druhé! Proto jsem nakonec poslal svou fotku s OP a sken OP z obou stran a zhruba do hodiny mi odblokovali účet. Zhruba po měsíci čekání, se kurz bitkoinu malinko vyšplhal nahoru, tak jsem se po zkušenosti s touto společností rozhodl, že vše směním a ukončím. A tak jsem i udělal, jenže ouha, zablokovali mi penize po druhé. Přišel email, abych z důvodu praní špinavých peněz vyplnil původ a nabytí peněz! Po zavolání na info linku s dotazem, proč až teď a ne hned na začátku, mi bylo řečeno že prostě tak to je a hotovo. Při druhém volání na informace, mě po 10 minutách vyzvánění odpojili. Pak přišel do 20 minut email, že pokud nebude toto vyplněno, budou peníze převedeny na můj účet a bude mi zrušena navždy registrace a přístup. Po této zkušenosti jsem souhlasil o zrušení. Peníze mám již na účtu. Děkuji, stačilo to! Jinak ovládání účtu jednoduché a přehledné, jen jsem čekal od společnosti za těch 10% co mají z rozdílu mezi nákupem a prodejí větší vstřícnost a ne tolik arogance!

  • AlfaBet
   11.5.2022 20:29
   AlfaBet
   Autor

   Jak ste přišel na spread 10 %? Pokud Vám Anycoin směnil z investované částky více jak 1,5 % (se spreadem 3 %), které uvádějí, asi by bylo dobré to právně řešit.
   To že ste si nezjistil, kolik je možné nakoupit bez KYC je Vaše chyba.

  • Anonym
   21.11.2022 18:10
   Anonym
   Autor

   Absolútne súhlasím mám takmer identickú negatívnu skúsenosť. ANYCOIN rozhodne neodporúčam. Limity sú pre anycoin absolútne nepodstatné, overenie si vyžiadajú či už si vložíte 1kc alebo 25000 kc (obidve sumy su do limitu). Ak s overenim nesuhlasite mate smolu bitcoin predaju (hoci aj so stratou) a peniaze poukazu na ucet s ktoreho prisli a ucet Vam zablokuju.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář