Aktualizováno

Recenze ANYCOIN Zkušenosti se směnárnou Anycoin.cz, poplatky, návod, diskuze

Hodnocení:
80%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

Hledáte směnárnu, u které seženete i méně populární kryptoměny bez vysokých poplatků? Potom vás určitě zaujme česká směnárna Anycoin, která podporuje Bitcoin a více než 40 altcoinů. Pojďme si ukázat, co všechno směnárna Anycoin.cz nabízí, kolik si účtuje na poplatcích a jaké jsou její silné i slabé stránky.

Recenze Anycoin ve zkratce

Anycoin je česká kryptoměnová směnárna, která vznikla v roce 2019. V současné době můžete přes Anycoin nakupovat nebo prodávat více než 40 kryptoměn včetně BTC, ETH, XRP, ADA či DOT.

Směnárna podporuje platby v korunách i v eurech, přičemž platby se realizují pomocí bankovního převodu.

Nákup kryptoměn probíhá přes webovou aplikaci, která je opravdu jednoduchá a intuitivní. Navzdory tomu obsahuje mnoho pokročilých funkcí, jako je například limitní objednávka nebo automatický nákup.

Silnou stránkou Anycoin.cz jsou také konkurenceschopné poplatky a nízké spready. Celkové náklady za objednávku se díky tomu pohybují kolem 1.5 % + transakční poplatek v kryptoměnové síti.

Samozřejmostí je kompletní podpora češtiny a česká zákaznická linka. Kromě češtiny ovšem Anycoin podporuje také slovenštinu a angličtinu.

Výhody

 • Česká směnárna
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Jednoduché a přehledné
 • Kompletní podpora češtiny
 • Široká nabídka kryptoměn
 • Možnost obchodovat bez registrace

Nevýhody

 • Relativně nová směnárna bez historie
 • Pouze bankovní převod

Hodnocení směnárny Anycoin: 80%

Základní informace o Anycoin

Název Anycoin
Provozovatel MP Developers s.r.o. (Brno, Česko)
Rok založení 2019
Čeština Ano
Fiat měny 2 (CZK, EUR)
Kryptoměny 46 (BTC, LTC, ETH, XRP a další)
Platební metody (FIAT) Bankovní převod
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ano
Podporované funkce Nákup, prodej a uložení kryptoměn
Minimální objednávka 1 CZK
Obchodní limity Ano
Poplatek směnárny cca 1.5 % → srovnat s konkurencí
Další poplatky Ne
Zvýhodnění poplatků Ne

Nabídka směnárny Anycoin.cz

Přes směnárnu Anycoin.cz můžete nakupovat nebo prodávat více než 40 různých kryptoměn za CZK nebo EUR. Přímou směnu dvou různých kryptoměn ovšem Anycoin nepodporuje.

U směnárny pořídíte Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple, Cardano, Polkadot, DASH, BAT nebo ChainLink. V nabídce jsou také 3 stablecoiny: Tether (USDT), USD Coin (USDC) a Dai (DAI).

Směnárna Anycoin

Směnárna Anycoin

Zakoupené kryptoměny si můžete odeslat na vlastní kryptoměnovou peněženku, nebo si je můžete uložit přímo na svém Anycoin.cz účtu. Ukládání kryptoměn na vlastní peněžence je samozřejmě lepší, zejména pokud se jedná o tzv. cold wallet bez připojení k internetu (např. Trezor nebo Ledger Nano).

Návod Jak nakupovat na Anycoin bez registrace

 1. Otevřete webovou stránku Anycoin.cz a klikněte na záložku Směna.
 2. Vyberte, jakou kryptoměnu chcete koupit nebo prodat a v jakém množství.
 3. Nastavení směny

  Nastavení směny

 4. Zadejte vaši emailovou adresu.
 5. Uveďte adresu kryptoměnové peněženky, na kterou chcete kryptoměny poslat. Pokud kryptoměny prodáváte, tak budete zadávat číslo bankovního účtu.
 6. Vyberte, kam chcete kryptoměnu zaslat

  Vyberte, kam chcete kryptoměnu zaslat

 7. Zkontrolujte všechny údaje a potvrďte objednávku.
 8. Proveďte platbu podle instrukcí, které obdržíte emailem.
 9. Hotovo! Teď už jenom musíte počkat, až Anycoin objednávku zpracuje. Zakoupené kryptoměny byste měli obdržet do pár minut (okamžitá platba) nebo do 2 pracovních dní (standardní bankovní převod).

Objednávky a platby

Obchodování přes Anycoin může mít 2 podoby:

 • Obchodování bez registrace: Za nákup zaplatíte bankovním převodem a kryptoměny obdržíte na svoji kryptoměnovou peněženku. Při prodeji naopak odesíláte kryptoměny na peněženku směnárny a peníze dostanete na bankovní účet. Pokud překročíte povolený limit (25,000 Kč), tak vás směnárna vyzve k ověření identity přes email.
 • Obchodování s registrací: Nejprve si vytvoříte obchodní účet, bankovním převodem na něj vložíte peníze a můžete začít obchodovat. Zakoupení kryptoměny se ukládají přímo na účet Anycoin, který funguje jako virtuální peněženka. Peníze z účtu si můžete nechat poslat na bankovní účet (fiat) nebo na kryptoměnovou peněženku (kryptoměny).

Všechny převody ve fiat měnách (platby, vklady a výběry) probíhají pomocí bankovního převodu. Anycoin má bankovní účty ve Fio bance a Equa bance a přijaté platby zpracovává do 2 minut od připsání na účet.

Vklad u Anycoin.cz

Vklad u Anycoin.cz

Standardní bankovní převod a SEPA platby mohou trvat 1 až 2 pracovní dny. Využít můžete ale i okamžité platby, které se zpracovávají v řádu minut. Okamžité platby podporuje většina velkých bank (AirBank, mBank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa, Fio, KB, Moneta a další).

Automatický nákup

Automatický nákup je speciální nástroj od Anycoin, který vám umožní spořit v kryptoměnách.

Funkce vám vygeneruje platební údaje, které můžete používat opakovaně k automatickému nákupu vybrané kryptoměny. Můžete si například nastavit trvalý příkaz v bance a pravidelně tak ukládat menší částku do kryptoměn (např. každý týden nebo měsíc).

Nastavení automatického nákupu

Nastavení automatického nákupu

Obchodní limity

Minimální objednávka je 1 koruna, zatímco maximální limit na objednávku je 250 000 korun. Malým objednávkám se ale raději vyvarujte. Kvůli transakčnímu poplatku se mohou nepříjemně prodražit (o tom ale až za chvíli).

Objednávky nad 25,000 korun vyžadují ověření identity. Pokud u směnárny nemáte vlastní účet, tak ověření proběhne přes email.

Denní limit pro výběry je 25,000 Kč pro neověřené uživatele a 250,000 Kč pro ověřené uživatele. Je-li denní limit překročen, tak se automaticky vyžaduje ověření.

Poplatky u Anycoin

Poplatky u směnárny Anycoin jsou přehledné a relativně nízké. Platí se pouze poplatek v podobě spreadu a poplatek při odesílání zakoupených coinů na vlastní peněženku. Vklady a výběry bankovním převodem jsou zdarma.

Jednotlivé poplatky si hned vysvětlíme:

 • Spread označuje rozdíl nákupního (vyššího) a prodejního (nižšího) kurzu. Spread u Anycoin je přibližně 3 %, takže při každém nákupu i prodeji ztratíte asi 1.5 %.
 • Transakční poplatek sítě: Tento poplatek se platí v případě, že zakoupenou kryptoměnu posíláte na vlastní krypto-peněženku. Poplatek si mimochodem neúčtuje Anycoin.cz, ale je součástí kryptoměnové sítě. Je to v podstatně odměna pro těžaře za zpracování transakce.
 • U některých kryptoměn může být účtován poplatek za vklad. Poplatek uvidíte vždy ve formuláři během nákupu/prodeje.

Srovnání poplatků

Jak si stojí směnárna Anycoin v porovnání s konkurenčními službami, které umožňují nákup kryptoměn? Níže naleznete srovnání poplatků s nejlépe hodnocenými a prověřenými směnárnami / burzami:

 anycoinBinanceSimplecoinCoinbase
Standardní platba
0 %
0 - 0.1 %
0 %
1.49 %
Instantní platba ?
Nelze
0.50 %
Nelze
3.99 %
Spread u BTC ?3.00 %
0.10 %
6.50 %0.50 %
Celkový poplatek ?1.5 %
0 - 0.5 %
3 - 5 %2 - 5 %
Poplatky ze dne 6.3.2021, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinbase
Poplatky ze dne 6.3.2021, výše poplatku se může měnit.

Nyní se dostáváme k poplatkům za malé objednávky, o kterých jsme se zmiňovali dříve.

Velikost transakčního poplatku se mění podle aktuálního vytížení kryptoměnové sítě. Při našem testování byl poplatek za bitcoinovou transakci 300 korun (0.00025 BTC), takže při nákupu za 300 Kč bychom přepláceli jednou tolik! Sami tedy vidíte, že se malé objednávky nevyplatí.

Chcete ušetřit? Nákup kryptoměn přes směnárny je jednoduchý, ale také poměrně drahý. Levnější alternativou jsou kryptoměnové burzy (např. Coinmate nebo Binance).

Registrace a ověření klienta

Registrace u Anycoin není povinná, ale pokud plánujete obchodovat častěji, tak vám usnadní práci. Účet Anycoin navíc funguje jako online peněženka, na které si můžete nechat všechny zakoupené coiny.

Návod: Jak se zaregistrovat u Anycoin?

Registrace je opravdu jednoduchá a rychlá.

Nejprve zadáte svoji emailovou adresu, na kterou vám směnárna pošle potvrzovací odkaz. Odkaz z emailu vás potom přesměruje na stránku, kde nastavíte libovolné heslo. Tím je registrace u konce a můžete začít obchodovat.

Pro nadlimitní objednávky a výběry (nad 25,000 Kč denně) je potřeba obchodní účet také ověřit.

Ověření identity se provádí pomocí kopie dokladu totožnosti, kterou nahrajete na svůj účet. Poslouží například občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas. Dále se vyžaduje ověřovací platba, kterou zašlete na bankovní účet Anycoin. Údaje k platbě najdete po přihlášení k účtu v sekci Můj účet.

Ověření totožnosti

Ověření totožnosti

Ověřování klientů vyžadují evropské směrnice a předpisy (AML, KYC). Jejich cílem je zabránit praní špinavých peněz a dalším nelegálním aktivitám.

Kdo stojí za Anycoin?

Provozovatelem směnárny Anycoin je brněnská společnost MP Developers s.r.o..

Jelikož se jedná o českou krypto-směnárnu, tak si nemusíte lámat hlavu s angličtinou. Všechno je hezky v češtině, a to včetně obchodních podmínek a zákaznické linky, kterou můžete kontaktovat emailem, telefonicky nebo přes kontaktní formulář.

O zabezpečení účtu se stará 2FA (dvoufázové) ověřování, které si ovšem musíte aktivovat na stránce Můj účet pomocí tlačítka Zapnout dvoufázové ověření. Pro 2FA ověřování lze použít Google Authenticator, Authy, nebo jakoukoliv jinou aplikaci dle vašeho výběru.

Zkušenosti s Anycoin

Směnárna Anycoin funguje od roku 2019. Navzdory tomu na internetu nenajdete prakticky žádné recenze ani ohlasy obchodníků.

A to je asi největší problém Anycoinu.

Recenze, které se nám podařilo dohledat, bychom napočítali na prstech jedné ruky. To je na jednu stranu dobrá zpráva, protože potřebu sdílet svoje zkušenosti mají zejména nespokojení klienti. A těch v případě Anycoin očividně není mnoho.

Bohužel, na základě tří nebo čtyř (byť kladných) recenzí nemůžeme dělat opravdu žádné závěry.

Co klienti oceňují:

 • Jednoduchost
 • Umožňuje platby v CZK

Co klienti kritizují:

 • Pouze bankovní převod

Na co si dát pozor?

 • Objednávky nad 25,000 korun vyžadují ověření identity.
 • Pokud nakupujete bez registrace, tak budete potřebovat vlastní kryptoměnovou peněženku.
 • Pozor na malé objednávky. Kvůli transakčnímu poplatku se můžou hodně prodražit!

Závěrečné shrnutí

Silnou stránkou směnárny Anycoin jsou neustálé inovace. Portfolio kryptoměn se rozšiřuje, objevují se nové nástroje (limitní objednávka, automatický nákup) a tak o má být!

Anycoin.cz funguje poměrně krátce, ale už nyní má dobře našlápnuto k úspěchu. Papírově se totiž jedná o jednu z nejlepších směnáren v Česku. Důkazem jsou nejen nízké spready, ale také široká nabídka kryptoměn a intuitivní webová aplikace. Jen čas ale ukáže, jestli obstojí proti silné konkurenci.

Pokud hledáte českou směnárnu, která vám zpřístupní i méně populární kryptoměny, potom je Anycoin ideální volba. Stejně tak směnárnu ocení ti, kteří chtějí nakupovat bez registrace.

Pokud jsou vaší prioritou nízké poplatky, tak oceníte spíše kryptoměnové burzy, kde poplatky často nepřesahují ani půl procenta. Počítejte ale s tím, že nákup přes burzy je složitější a jen malá hrstka z nich podporuje platby v korunách (např. Coinmate).

Máte vlastní zkušenosti s Anycoin? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám do diskuse pod recenzí!

Populární kryptoměnové burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky
 • Minimální transakce cca 20 Kč
99%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
98%
 • Směnárna kryptoměn BTC, BCH, LTC a ETH
 • Bonus 10 dolarů při nákupu kryptoměn nad 100 USD
 • Minimální transakce 1 dolar
98%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Investice do kryptoměn je spojena s rizikem ztráty finančních prostředků. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak kryptoměny fungují, a zda si můžete dovolit riziko ztráty finančních prostředků.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář