Aktualizováno

Recenze CRYPTO.com Zkušenosti, poplatky, návod, platební karta, staking, diskuze

Hodnocení:
90%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

Hledáte způsob, jak využívat kryptoměny v reálném životě? Tak právě pro vás vznikla služba Crypto.com, se kterou můžete kryptoměny nakupovat, utrácet nebo třeba spořit. V této recenzi zjistíte, jak Crypto.com funguje, co všechno nabízí a jak moc se využívání Crypto.com (ne)vyplatí.

Recenze Crypto.com ve zkratce

Crypto.com je kryptoměnový ekosystém, který se snaží přivést virtuální měny a tokeny do každodenního života.

Crypto.com nabízí mobilní aplikaci pro nákup a prodej kryptoměn, kryptoměnovou kartu VISA, decentralizovanou kryptoměnovou peněženku, platební protokol, online burzu a mnoho dalších produktů a služeb. Zkrátka celou infrastrukturu pro adopci kryptoměn.

Pokud si otevřete účet na burze Crypto.com prostřednictvím odkazu v této recenzi a budete stakovat 1000 CRO (resp. 5000 CRO) po dobu 180 dní, získáte bonus 10 USD (resp. 50 USD).

Základní měnou celého ekosystému je digitální token CRO. Za nákup a dočasné uzamčení CRO tokenů navíc získáte řadu benefitů, mimo jiné třeba slevu na poplatcích, cashback z nákupů nebo úročení tokenů sazbou 10 % ročně.

Projekt vznikl v roce 2016, ale neustále se vyvíjí a rozrůstá. A to nejen technologicky, ale také počtem uživatel: Jen mezi květnem 2020 a únorem 2021 se počet klientů zvýšil ze 2 na 10 milionů.

Výhody

 • Spolehlivá platforma
 • Nadstandardní funkce a kvalitní zabezpečení
 • Nákup a prodej kryptoměn za fiat měny
 • Platební karta Crypto.com
 • Možnost výdělku (staking/Crypto Earn)

Nevýhody

 • Pouze v angličtině
 • Poplatek 2.99 % za nákup kryptoměn kartou
 • Nutná KYC verifikace

Hodnocení Crypto.com: 90%

Základní informace o Crypto.com

Název Crypto.com
Provozovatel Foris MT Limited (San Ġiljan; Malta)
Foris DAX Global Limited (Hong Kong; Čína)
Rok založení 2016
Čeština Ne
Fiat měny 21 (USD, EUR, CZK a další)
Kryptoměny 146 (BTC, BCH, XRP, LTC, ETH a další)
Platební metody Bankovní převod, platební karta, krypto
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ne
Podporované funkce Nákup, prodej a uložení kryptoměn, obchodování derivátů, staking, platební karta Crypto.com
Minimální vklad Libovolný
Obchodní limity Ano
Poplatek za nákup kartou 2.99 % (v některých zemích 3.99 %)
Poplatek za transakci na burze Až 0.4 %
Další poplatky Ano
Zvýhodnění poplatků Ano

Co je to Crypto.com

Crypto.com je rozsáhlý projekt, který se zaměřuje na kryptoměny a jejich využití v každodenním životě. Projekt tvoří 5 stěžejních bodů:

 • Aplikace Crypto.com App – mobilní aplikace pro jednoduchý nákup a prodej kryptoměn. Součástí aplikace je softwarová peněženka Crypto.com Wallet. Peněženka je centralizovaná, takže tokeny jsou reálně uložené na účtech Crypto.com.
 • Aplikace Crypto.com DeFi Wallet – decentralizované uložiště kryptoměn. Privátní klíče a seed mají přímo uživatelé, takže nikdo jiný (ani Crypto.com) nemá k peněžence přístup.
 • Burza Crypto.com Exchange – Internetová burza pro obchodování kryptoměn a kryptoměnových derivátů. Burza je dostupná z webové platformy, kterou by v budoucnu měla doplnit také mobilní aplikace.
 • Platební karta Crypto.com – Platební karta od společnosti VISA, na kterou můžete vložit 9 různých kryptoměn a 6 fiat měn. Karta se spravuje přes aplikaci Crypto.com App.
 • Token CRO (Crypto.com coin) – Domovská kryptoměna celého ekosystému Crypto.com.

Nákup a prodej kryptoměn

Nákup a prodej kryptoměn probíhá přes mobilní aplikaci Crypto.com App.

Aplikace Crypto.com App

Aplikace Crypto.com App

Crypto.com podporuje více než 140 kryptoměn, mezi kterými nechybí například Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Cardano nebo Polkadot. Kryptoměny můžete nakupovat nebo prodávat za 21 fiat měn včetně CZK, USD, EUR, nebo GBP.

Nákup probíhá takto:

Návod Nákup kryptoměn u Crypto.com

 1. Otevřete mobilní aplikaci Crypto.com App a zvolte možnost TradeBuy.
 2. Návod: Nákup kryptoměn protřednictvím aplikace Crypto.com

  Návod: Nákup kryptoměn protřednictvím aplikace Crypto.com

 3. Vyberte kryptoměnu, kterou chcete koupit.
 4. Výběr požadované kryptoměny

  Výběr požadované kryptoměny

 5. Nastavte velikost objednávky (množství kryptoměny) a platební metodu. Pro pokračování klikněte na modré tlačítko Buy.
 6. Nastavení parametrů objednávky

  Nastavení parametrů objednávky

 7. Poslední krok je shrnutí objednávky, kde uvidíte konečnou cenu, nákupní kurz a poplatky. Objednávku potvrdíte tlačítkem Confirm.
 8. Shrnutí objednávky

  Shrnutí objednávky

 9. Zakoupené kryptoměny se připíšou na váš Crypto.com účet. Můžete je ale kdykoliv odeslat na vlastní kryptoměnovou peněženku (TransferWithdraw) nebo prodat (TradeSell).
 10. Zakoupené kryptoměny se na účet u Crypto.com připíší okamžitě

  Zakoupené kryptoměny se na účet u Crypto.com připíší okamžitě

Při nákupu kryptoměn máte k dispozici 3 platební metody:

 • Credit Card: Instantní platba kartou VISA nebo Mastercard.
 • Crypto Wallet: Platba kryptoměnami, které vložíte na svůj Crypto.com účet.
 • Fiat Wallet: Platba fiat měnami, které vložíte na svůj Crypto.com účet bankovním převodem.

Při prodeji kryptoměn se nabízí tyto možnosti:

 • Crypto Wallet: Prodej jedné kryptoměny za jinou kryptoměnu.
 • Card Wallet: Odeslání kryptoměny na platební kartu Crypto.com.
 • Fiat Wallet: Prodej kryptoměny za fiat měnu. Peníze se připíšou na váš Crypto.com účet, odkud je můžete odeslat na vlastní bankovní účet.

Burza Crypto.com Exchange

Crypto.com provozuje vlastní kryptoměnovou burzu, přes kterou můžete obchodovat 97 kryptoměn a digitálních tokenů. Kryptoměny se obchodují v páru s USDT, ale některé tituly lze obchodovat také proti BTC nebo CRO.

Burza Crypto.com Exchange

Burza Crypto.com Exchange

Dohromady burza nabídne přes 170 kryptoměnových párů:

Trh Kryptoměny
BTC CRO, USDC, ETH, XRP, LTC, EOS, XLM, ATOM, LINK, XTZ, BCH, VET, ICX, ADA, ALGO, NEO, OMG, MANA, WBTC, MATIC, YFI, ONT, ENJ, DOT, DOGE, UMA, FIL
USDT BTC, CRO, ETH, XRP, LTC, EOS, XLM, ATOM, USDC, LINK, XTZ, BCH, VET, ICX, ADA, ALGO, NEO, COMP, PAXG, BAT, DAI, OMG, MANA, WBTC, QTUM, CELR, MKR, UNI, BAND, EGLD, MATIC, YFI, ONT, ENJ, DOT, DOGE, UMA, FIL, KNC, AAVE, DOT, REN, ONT, LRC, CRV, ZIL, GRT, BNT, KSM, SKL, NEAR, SNX, BAL, STX, FLOW, SAND, ZRX, FIL, THETA, ANKR, MATIC, CHZ, OCEAN, WAVES, RLY, STORJ, HOT, 1INCH, OGN, ONE, KAVA, CHR, SUSCHI, SOL, AVAX, NKN, VTHO, RARI, AUDIO, RSR, SHIB, RLC, CKB, FORTH, INJ, CTSI, MIR, TRB, TFUEL, AXS, NANO, GTC, AMP, BOSON
CRO ETH, XRP, LTC, EOS, XLM, ATOM, LINK, XTZ, BCH, VET, ICX, ADA, ENJ, ALGO, KNC, NEO, DAI, PAXG, BAT, COMP, OMG, MANA, QTUM, CELR, MKR, UNI, YFI, BAND, EGLD, AAVE, DOT, REN, ONT, LRC, CRV, ZIL, GRT, BNT, KSM, NEAR, SNX, BAL, DOGE, UMA, FLOW, SAND, HOT, USDC

Klasické fiat měny burza nepodporuje. Kryptoměny ovšem můžete převést z burzovní peněženky na peněženku mobilní aplikace, a ta už prodej kryptoměn za fiat umožňuje.

Pokud si otevřete účet na burze Crypto.com prostřednictvím odkazu v této recenzi a budete stakovat 1000 CRO (resp. 5000 CRO) po dobu 180 dní, získáte bonus 10 USD (resp. 50 USD).

Jak obchodování probíhá?

Burza je dostupná přes intuitivní platformu, kterou spustíte v klasickém webovém prohlížeči. Pro začátečníky bude platforma možná trochu složitá, ale stačí pár minut a všechno pochopíte.

Platforma vám umožní:

Objednávky se zadávají pomocí 4 pokynů:

 • Market – Tržní objednávka pro okamžitý nákup nebo prodej. Objednávka se zrealizuje ihned po odeslání za nejlepší dostupnou cenu. Nastavuje se pouze množství kryptoměny (Amount).
 • Limit – U limitní objednávky nastavíte objem (Amount) a cenu (Price), za kterou chcete nakupovat nebo prodávat. Objednávka se zrealizuje až ve chvíli, kdy se objeví vhodná protinabídka.
 • Stop Loss – U příkazu nastavíte objem (Amount) a stop cenu (Stop). Jakmile se trh dotkne stop ceny, aktivuje se tržní objednávka a při nejbližší příležitosti dojde k nákupu nebo k prodeji. Prioritou je zrealizovat obchod, cena je až druhořadá (může být horší než stop cena).
 • Stop Limit – U příkazu nastavíte objem (Amnout), stop cenu (Stop) a limitní cenu (Price). Jakmile se cena na trhu dotkne úrovně stop, aktivuje se limitní příkaz pro nákup nebo prodej. Prioritou je dobrá cena (nebude horší než limitní cena), nikoli samotné uskutečnění obchodu.

Při obchodování derivátů jsou možnosti trochu odlišné. K dispozici jsou pouze objednávky typu Market a Limit, ale obchodníci u nich dále specifikují jejich trvání:

 • FOK – Celá objednávka se musí uskutečnit okamžitě nebo se zruší.
 • IOC – Objednávka (nebo její část) se musí uskutečnit okamžitě nebo se zruší.
 • GTC – Objednávka bude aktivní, dokud se nezrealizuje nebo dokud ji manuálně neukončíte.
 • Post-Only – Objednávka se nemůže zrealizovat ihned – nejprve se musí zařadit do knihy objednávek.

Deriváty a pákové obchodování

Vybrané kryptoměny lze obchodovat s trojnásobnou pákou (na marži). Páku lze využít u 16 kryptoměn: BTC, LTC, VET, ADA, DOT, DOGE, CRO, ETH, LINK, ENJ, ALGO, UNI, YFI, KSM, MATIC nebo 1INCH.

Při obchodování na marži financujete jen zlomek celé objednávky. Zbývající peníze vám vypůjčí broker. Obchodování na marži je tedy obchodování s vypůjčenými penězi.

Crypto.com nabízí také obchodování derivátů, které se využívají pro spekulace na růst nebo pokles kryptoměn. U derivátů (narozdíl od maržového obchodování) ovšem nekupujete reálné kryptoměny. Deriváty jsou dostupné ve dvou variantách:

Platforma pro obchodování derivátů

Platforma pro obchodování derivátů

Token CRO (Crypto.com Coin)

CRO je domovská kryptoměna projektu Crypto.com, podobně jako třeba BNB Coin v případě burzy Binance. A stejně jako Binance, také Crypto.com vás odmění za to, že burzovní kryptoměnu držíte nebo používáte.

Princip je jednoduchý: Čím více CRO držíte (stakujete), tím více benefitů získáte. Mezi tyto benefity patří například zvýhodněné poplatky nebo cashback z nákupů realizovaných pomocí Crypto.com karty.

Token CRO zakoupíte v mobilní aplikaci Crypto.com nebo přes kryptoměnové burzy (například Crypto.com, Huobi, Bittrex nebo KuCoin).

Původně token CRO fungoval na standardu ERC-20 (síť Ethereum), avšak od března 2021 má Crypto.com vlastní blockchain – tzv. main net. CRO tedy funguje na dvou odlišných blockchainech, přičemž převod mezi nimi umožňuje mobilní aplikace i burza Crypto.com.

Co je to CRO staking?

V souvislosti se službami Crypto.com se často setkáte s pojmem staking tokenu CRO. Staking si můžete představit jako dočasné propůjčení tokenů burze, která je využívá k verifikaci transakcí na blockchainu.

Abyste mohli se stakingem začít, musíte tokeny CRO nejprve nakoupit. K tomu lze využít jak mobilní aplikaci, tak i burzovní platformu. Jakmile tokeny koupíte, můžete je přes záložku Stake & Earn začít stakovat.

Crypto.com rozlišuje 2 varianty stakingu:

 • CRO staking: Uložení alespoň 5 000 CRO. Za propůjčení tokenů burze získáte úrok 10 % ročně (odměny se vyplácí denně). Při CRO stakingu se tokeny uzamknou na 180 dní (6 měsíců), během kterých nelze tokeny prodat ani vybrat.
 • Soft staking: Flexibilní staking, u kterého vás burza odměňuje každý den na základě vašeho zůstatku na burzovním účtu. Tokeny nemusíte uzamknout na 180 dní, a navíc se počítají i jiné kryptoměny než CRO. Stačí držet minimální množství kryptoměny a aktivovat funkci v nastavení.
Kryptoměna Minimum pro soft staking Roční úrok (staking <100 000 CRO) Roční úrok (staking >100 000 CRO)
BTC 0.02 0.25 % 0.75 %
ETH 0.6 0.5 % 1 %
USDT/USDC/DAI 200 2 % 4 %
CRO 1 350 2 % 2 %

Soft staking je dostupný u 28 kryptoměn. Kompletní seznam najdete zde.

Platební karta Crypto.com

Dalším pilířem ekosystému Crypto.com je platební karta Crypto.com. S kartou zaplatíte na internetu i v kamenných obchodech, v Česku i v zahraničí. Zkrátka všude, kde akceptují platební karty VISA.

Typy karet Crypto.com

Typy karet Crypto.com

Karta od Crypto.com funguje jako předplacená karta, takže není propojená s žádným účtem. To znamená, že peníze na kartu musíte poslat manuálně.

A jak peníze na kartu vložit?

Kartu můžete nabít penězi, které vložíte na svůj Crypto.com App účet. Žádný minimální ani maximální limit pro vklady neexistuje, takže vložit můžete libovolnou částku. Poslat můžete 9 různých kryptoměn (BTC, ETH, LTC, XRP, CRO, BAT, BNB, TUSD, ENJ) nebo 6 fiat měn (GBP, HKD, EUR, JPY, SGD, AUD).

Crypto.com rozlišuje 5 typů karet podle toho, kolik CRO tokenů stakujete:

  Midnight Blue Ruby Steel Royal Indigo / Jade Green Frosted Rose Gold / Icy White Obsidian
Hodnota stakovaných CRO (v USD) $0 $400 $4 000 $40 000 $400 000
Cashback 1 % 2 % 3 % 5 % 8 %
Měsíční limit pro bezplatné výběry z bankomatů $200 $400 $800 $1 000 $1 000

Za platby kartou Crypto.com získáte peníze z nákupů zpět, nebo přesněji řečeno jejich část (tzv. cashback). Tímto způsobem ušetříte 1 až 8 % z každé platby kartou.

Cashback se vyplácí v CRO tokenech na vaši Crypto.com peněženku. Existuje ovšem řada výjimek, na které se cashback nevztahuje (např. platby za služby, platby na čerpacích stanicích atd.). Naopak odběratelé Netflixu nebo Spotify, kteří k uhrazení těchto služeb použijí kartu Crypto.com, získají CELOU částku zpět.

Crypto Earn a další služby

U vyplácení odměn ještě chvíli zůstaneme. V rámci služby Crypto Earn můžete každý rok vydělat až 14 % z tokenů, které na svém účtu dočasně uzamknete (pozor, nejedná se o staking). Během uzamčení nelze kryptoměny vybrat ani prodat.

Služba Crypto Earn

Služba Crypto Earn

Funkce je dostupná z aplikace Crypto.com DeFi Wallet.

Úročení se pohybuje od 1 % až do 14 % ročně, avšak nejvyšší úrok dostanete jen u vybraných kryptoměn při fixaci na 3 a více měsíců. Rozhoduje také množství CRO, které stakujete.

Uzamknout můžete 30 různých kryptoměn včetně BTC, CRO a stablecoinů. Uzamčení kryptoměn je možné z burzovní platformy i z mobilní aplikace. Odměny se vyplácí denně, ale úroky se dále neúročí (tj. žádné složené úročení).

Další služby

Další částí ekosystému Crypto.com je platební protokol, pomocí kterého mohou prodejci přijímat platby v kryptoměnách. Přijaté coiny lze navíc automaticky převádět do stablecoinů nebo na fiat měny.

Poslední služba, na kterou se zaměříme, jsou kryptoměnové půjčky. U Crypto.com si můžete půjčit až 50 % hodnoty svého kryptoměnového majetku, který vložíte na Crypto.com. Pokud tedy vlastníte kryptoměny v hodnotě $10 000, můžete si půjčit až $5 000. Vaše kryptoměny se využijí jako kolaterál, kterým ručíte věřiteli.

Úrok za vypůjčení peněz je ale poměrně vysoký. Základní sazba je 12 % ročně, ale pokud stakujete CRO v hodnotě alespoň $40 000, tak získáte zvýhodněnou sazbu 8 % p. a.

Poplatky u Crypto.com

Už víme, co všechno Crypto.com nabízí. Teď ale musíme zjistit, kolik to stojí.

Poplatky za vklady, výběry a nákup kryptoměn

 • Poplatek za nákup kartou: Pokud kupujete kryptoměny a platíte kreditní kartou, tak zaplatíte poplatek 2.99 %. Prvních 30 dnů po registraci ovšem tento poplatek neplatíte.
 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread): Nákupní kurz je vždycky vyšší než kurz prodejní. Při nákupu tedy přeplácíte, zatímco při prodeji zase dostanete méně. Crypto.com na spread neupozorňuje, ale rozdíl může být i několik procent. Například my jsme měli u Bitcoinu spread 1.4 %, což je docela dost. Počítejte tedy s tím, že při nákupu i při prodeji ztratíte 0.5 až 1 %.
 • Poplatek za výběry: Vklady i výběry bankovním převodem jsou bezplatné, ale za odesílání kryptoměn z Crypto.com peněženky na vlastní krypto-peněženku zaplatíte transakční poplatek. Tento poplatek je součástí kryptoměnové sítě a je to v podstatně odměna pro těžaře za zpracování transakce. Velikost poplatku se liší pro každou kryptoměnu:
  Minimální výběr Poplatek za výběr Poplatek za vklad
BTC 0.0005 BTC 0.0004 BTC 0 BTC
ETH 0.016 ETH 0.008 ETH 0 ETH
USDT 16 USDT 8 USDT 0 USDT
ADA 100 ADA 2 ADA 0 ADA
BCH 0.02 BCH 0.001 BCH 0 BCH

Poplatky spojené s Crypto.com kartou:

 • Poplatek za výběr z bankomatů: Po překročení měsíčního limitu pro bezplatné výběry z bankomatů zaplatíte poplatek 2 % za každý další výběr.
 • Poplatek za konverzi: Pokud při platbě dochází k převodu měn, tak zaplatíte poplatek 0.5 % za konverzi. Ke směně dochází například v situacích, kdy platíte za nákup v korunách, ale kartu máte nabitou kryptoměnami.
 • Neplatí se žádný měsíční poplatek ani poplatku za vydání karty.

Poplatky spojené s obchodováním na burze Crypto.com:

 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread): Velikost spreadů se neustále mění podle likvidity. U párů s vysokou likviditou (např. BTC/USDT) je spread nízký, běžně pod 0.1 %. Pokud ovšem obchodujete méně známé kryptoměny, počítejte s vyššími spready (až 3 %).
 • Poplatek burzy: Za každý nákup nebo prodej si burza naúčtuje poplatek. Velikost poplatků se odvíjí od vašich obchodních objemů za posledních 30 dní. Odlišné jsou také poplatky pro spotové nebo derivátové obchodování:
Úroveň Obchodní objem za 30 dní MAKER / TAKER poplatek (spot) MAKER / TAKER poplatek (deriváty)
1 do $25,000 0.40 % / 0.40 % 0.050 % / 0.070 %
2 do $50,000 0.35 % / 0.35 % 0.040 % / 0.065 %
3 do $100,000 0.15 % / 0.25 % 0.030 % / 0.060 %
4 do $250,000 0.10 % / 0.16 % 0.025 % / 0.040 %
5 do $1,000,000 0.09 % / 0.15 % 0.020 % / 0.035 %
6 do $20,000,000 0.08 % / 0.14 % 0.015 % / 0.030 %
7 do $100,000,000 0.07 % / 0.13 % 0.010 % / 0.025 %
8 do $200,000,000 0.06 % / 0.12 % 0.005 % / 0.020 %
9 nad $200,000,000 0.04 % / 0.10 % 0.000 % / 0.015 %
VIP 1 > 1 % celkového objemu burzy 0.02 % / 0.04 % 0.010 % / 0.030 %
VIP 2 > 2 % celkového objemu burzy 0.01 % / 0.03 % 0.005 % / 0.020 %
VIP 3 > 3 % celkového objemu burzy 0.00 % / 0.02 % 0.0 % / 0.010 %

Co je to MAKER/TAKER poplatek? Pokud vaše objednávka zvyšuje likviditu trhu (zařadí se do orderbooku), tak se jedná o MAKER objednávku. Pokud objednávka naopak likviditu odebere (tzn. okamžitě se zrealizuje), tak spadá do kategorie TAKER.

Zcela objektivně musíme uznat, že základní poplatek 0.4 % je docela vysoký. Například u Binance je základní poplatek pouze 0.1 % – tedy 4x nižší než u Crypto.com.

Poplatky u Crypto.com lze snížit tím, že budete držet token CRO. Za staking tokenů CRO můžete získat slevu na poplatcích v rozmezí 10 až 100 %.  Potřebovat ovšem budete alespoň 5000 tokenů CRO:

Potřebné množství CRO tokenů od 0 CRO od 5,000 CRO od 10,000 CRO od 50,000 CRO od 100,000 CRO od 500,000 CRO od 1,000,000 CRO od 5,000,000 CRO od 50,000,000 CRO
Sleva na poplatcích 0 % 10 % 20 % 40 % 60 % 70 % 80 % 90 % 100 %

Registrace a ověření účtu

K obchodování u Crypto.com budete potřebovat vlastní účet. Registrace naštěstí není složitá a zvládnete ji kompletně online. Potřebovat budete jen pár minut a doklad totožnosti:

Registrace z webu probíhá takto:

Návod Registrace účtu u Crypto.com

 1. Do registračního formuláře vyplníte základní údaje: jméno, příjmení, datum narození, národnost, email a libovolné heslo. Email hned ověříte pomocí kódu, který vám burza pošle.
 2. Následně vyplníte telefonní číslo a ověříte jej pomocí kódu, který obdržíte SMSkou.
 3. Nyní přichází na řadu ověření identity. K tomu si připravte občanský průkaz, řidičák nebo cestovní pas. Doklad nafotíte podle instrukcí webkamerou nebo přes mobilní aplikaci.
 4. Ověření identity u Crypto.com

  Ověření identity u Crypto.com

  Ověřování zákazníků vyžadují evropské směrnice a předpisy (AML, KYC). Jejich cílem je zabránit nelegálním aktivitám, jako je například praní špinavých peněz.

 5. Nakonec vyfotíte jedno selfíčko.
 6. Ověření údajů a aktivace účtu by měla proběhnout do 2 až 3 pracovních dnů. V našem případě to šlo ale mnohem rychleji a účet byl ověřený za necelou hodinu.

Vklady a výběry

Aplikace Crypto.com App funguje jako virtuální peněženka, na kterou můžete ukládat kryptoměny i klasické fiat měny. Vklad fiat měn probíhá pomocí bankovního převodu, stejně jako výběry.

Na burzovní účet Crypto.com Exchange je možné vkládat pouze kryptoměny. Každá kryptoměna se ukládá na oddělenou peněženku, takže si dejte pozor, jakou adresu vyplníte. Pokud byste poslali například Bitcoiny na ETH peněženku, tak o ně můžete přijít.

Odeslání kryptoměn z burzy do aplikace Crypto.com App je instantní a bez poplatků.

Výběr na externí krypto-peněženku může trvat 2 až 3 hodiny. Mnohem pomalejší je výběr bankovním převodem, který může trvat i celý týden: 3 až 5 dnů trvá schválení žádosti o výběr a další 1 až 2 pracovní dny zabere samotný převod mezi bankami.

Důvěryhodnost a zabezpečení

Projekt Crypto.com vznikl v roce 2016. Za vznikem projektu stojí Kris Marszalek – současným CEO burzy, který má za sebou řadu úspěšných projektů (Ensogo, BeeCrazy).

Crypto.com sponzoruje řadu sportovních týmů (fotbalový klub Coppa Italia, hokejový tým Montreal Canadiens) i celé sportovní události (zápasy UFC, závody Formule 1, mistrovství světa v hokeji).

Web a zákaznická podpora

Webová stránka Crypto.com má pouze 3 jazykové verze. Češtinu ani slovenštinu Crypto.com zatím nepodporuje, takže pokročilá znalost angličtiny je nutností.

Zákaznickou podporu Crypto.com můžete kontaktovat emailem nebo přes live chat. Zákaznická linka je bohužel velmi pomalá, takže i na „živém“ chatu se na odpovědi čeká hodiny.

Většinu běžných problémů naštěstí vyřešíte v Help centru. Tam najdete nejen odpovědi na obecné dotazy, ale také návody a praktické tipy. Help Centrum je opravdu propracované a neustále se aktualizuje, což je alespoň malá záplata na mizernou podporu.

Zabezpečení

Všechny klientské kryptoměny a tokeny se ukládají na off-line uložiště (tzv. cold wallet), aby byly v bezpečí před útoky hackerů. Aby ovšem burza zajistila plynulé výběry a obchodování s kryptoměnami, tak musí část tokenů držet online. K tomu Crypto.com využívá vlastní tokeny na vysoce zabezpečených peněženkách s multi-signature technologií.

Off-line uložiště jsou pojištěná do výše 360 milionů USD proti případnému poškození nebo zcizení.

Fiat měny burza ukládá na depozitní účty u regulovaných bank.

Robustní ochranu mají také klientské účty. Ty lze zabezpečit dvoufázovou autorizací 2FA (Authy nebo Google Authenticator) nebo kupříkladu anti-phising kódem.

Zkušenosti s Crypto.com

Internetové recenze hodnotí Crypto.com jako důvěryhodný a spolehlivý projekt. Také v online diskusích má Crypto.com převážně kladné ohlasy, i když občas se setkáte i s kritikou.

A právě kritika a stížnosti nás zajímaly nejvíce.

Nespokojení klienti poukazují zejména na pomalou zákaznickou linku nebo vyšší poplatky. A v obou bodech nemůžeme než souhlasit.

Například poplatky:

Ať už obchodujete přes burzovní platformu nebo nakupujete kryptoměny přes mobilní aplikaci, vždycky existuje levnější alternativa. A řekněme si narovinu, že rozdíly jsou docela propastné (např. 0.4 % u Crypto.com oproti 0.1 % u Binance).

Kritice se nevyhne ani platební karta.

Na kartě Crypto.com je lákavý především cashback. Dejte si ale pozor, protože celkové náklady za převody můžou cashback úplně smazat.

Jak je to možné?

U základní modré karty je cashback 1 %, ale při platbě k v korunách nezískáte ani polovinu. Nejprve zaplatíte 0.5 % za převod na koruny. Další náklady vznikají při nákupu kryptoměn, které na kartu vložíte. Například v aplikaci Crypto.com ztratíte cca 0.5 % kvůli spreadu + dalších 2.99 % za instantní nákup.

Nepotěší ani pomalé dodání karty, které zabere třeba i půl roku.

Připravte se také na neustále inovace. Některé změny bohužel přichází bez včasného varování, a ne vždy jsou pro klienty přínosné (například nedávné snižování odměn za staking nebo zvyšování burzovních poplatků).

Co klienti oceňují:

 • Stabilní a spolehlivá platforma
 • Možnost zhodnocení kryptoměn
 • Časté inovace a neustálý vývoj

Co klienti kritizují:

 • Nízká likvidita u některých kryptoměnových párů
 • Vyšší spread při nákupu nebo prodeji kryptoměn
 • Pomalá zákaznická podpora

Na co si dát pozor?

 • KYC verifikace je povinná pro všechny klienty.
 • Obchodní podmínky a další důležité dokumenty jsou dostupné pouze v angličtině.
 • Při stakingu se kryptoměny uzamknou na 6 měsíců.
 • Za výběr bankovním převodem si Crypto.com neúčtuje žádný poplatek. Pozor ale na poplatky bank.

Závěrečné shrnutí

Služba Crypto.com má jasný cíl – vytvořit rozsáhlou infrastrukturu, která lidem umožní používat kryptoměny v reálném životě. A zatím se jí to daří.

Jen od května 2020 do února 2021 vzrostl počet uživatelů z 2 milionů na 10 milionů.

Musíme ale zdůraznit jednu věc.

Cryptom.com není jediný projekt svého druhu. Prakticky všechny velké burzy se pokouší o adopci kryptoměn do každodenního života, takže Crypto.com vlastně není zas tak unikátní. Mezi největší konkurenty patří například burzy Binance, Huobi nebo Nash Exchange.

Aktuálně je ale Crypto.com jeden z nejkomplexnějších a nejsilnějších ekosystémů vůbec, takže jej ocení snad každý kryptoměnový nadšenec.

Máte vlastní zkušenosti s Crypto.com? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám dolů do komentářů!

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
1831 našich čtenářů si vybralo Binance
99%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
98%
 • Směnárna kryptoměn BTC, BCH, LTC a ETH
 • Bonus 10 dolarů při nákupu kryptoměn nad 100 USD
 • Minimální transakce 1 dolar
98%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové; investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář