Aktualizováno 6. 4. 2022

Recenze CRYPTO.com Zkušenosti, poplatky, platební karta, bezpečnost, diskuze

Hodnocení:
85%

Ať už patříte mezi kryptoměnové nadšence nebo ne, logo společnosti Crypto.com jste už pravděpodobně viděli. Na internetu, v reklamních spotech, při sportovních událostech. Zkrátka všude. Co přesně ale Crypto.com nabízí? A jsou služby Crypto.com stejně kvalitní jako jejich marketing? Více v této recenzi!

Recenze Crypto.com ve zkratce

Crypto.com je kryptoměnový ekosystém, který se snaží přivést virtuální měny do každodenního života. Crypto.com zaujme především universální mobilní aplikací, kryptoměnovou kartou VISA, vlastní burzou nebo úročením kryptoměn, které dočasně uzamknete na svém účtu.

Mobilní aplikace Crypto.com umožňuje nákup i prodej kryptoměn za klasické fiat měny. Nákup lze financovat bankovním převodem (EUR) nebo platební kartou (desítky měn včetně CZK). Za platbu kartou se ovšem platí přirážka 2.99 %. Bez přirážky vás nákup kryptoměn vyjde na 0.3 až 0.8 %.

Burza Crypto.com Exchange

Burza Crypto.com Exchange

Přes burzovní platformu lze obchodovat stovky kryptoměnových párů, přičemž poplatky běžně nepřesahují ani půl procenta za transakci.

Crypto.com má dokonce vlastní kryptoměnu Cronos (CRO), která uživatelům přináší řadu benefitů. Za nákup a dočasné uzamčení CRO tokenů získáte například slevu na poplatcích, cashback z nákupů kartou nebo úročení tokenů CRO sazbou 10 % ročně. Více v následující části recenze.

Výhody

 • Spolehlivá platforma
 • Nadstandardní funkce a kvalitní zabezpečení
 • Nákup a prodej kryptoměn za fiat měny
 • Platební karta Crypto.com
 • Možnost výdělku (staking/Crypto Earn)

Nevýhody

 • Pouze v angličtině
 • Poplatek 2.99 % za nákup kryptoměn kartou
 • Nutná KYC verifikace

Hodnocení Crypto.com: 85%

Základní informace o Crypto.com

Název Crypto.com
Provozovatel Foris MT Limited (San Julians, Malta)
Foris DAX Global Limited (Hong Kong, Čína)
Rok založení 2016
Čeština Ne
Fiat měny EUR
Kryptoměny 300+ (BTC, BCH, XRP, LTC, ETH a další)
Platební metody Bankovní převod, platební karta, krypto
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ne
Podporované funkce Nákup, prodej a uložení kryptoměn, obchodování derivátů, staking, platební karta Crypto.com
Minimální vklad Libovolný
Obchodní limity Ano
Poplatek za nákup kartou 2.99 % (v některých zemích 3.99 %)
Poplatek za nákup/prodej Ano → srovnat s konkurencí
Další poplatky Ano
Zvýhodnění poplatků Ano

Nabídka produktů a služeb

Crypto.com je rozsáhlý projekt, který se zaměřuje na kryptoměny a jejich využití v každodenním životě. Projekt tvoří 5 stěžejních pilířů:

 • Aplikace Crypto.com App – mobilní aplikace pro jednoduchý nákup a prodej kryptoměn. Součástí aplikace je softwarová peněženka Crypto.com Wallet. Peněženka je centralizovaná, takže tokeny jsou reálně uložené na účtech Crypto.com.
 • Aplikace Crypto.com DeFi Wallet – decentralizované uložiště kryptoměn. Privátní klíče a seed mají přímo uživatelé, takže nikdo jiný (ani Crypto.com) nemá k peněžence přístup.
 • Burza Crypto.com Exchange – Internetová burza pro obchodování kryptoměn a kryptoměnových derivátů. Burza je dostupná z webové platformy nebo z mobilní aplikace Crypto.com Exchange.
 • Platební karta Crypto.com – Platební karta od společnosti VISA, na kterou můžete vložit 9 různých kryptoměn a 6 fiat měn. Karta se spravuje přes aplikaci Crypto.com App.
 • Token CRO (Crypto.com coin) – Domovská kryptoměna celého ekosystému Crypto.com.
 crypto comBinanceSimplecoinCoinmate
Směna dvou kryptoměn
Nákup krypto za fiat
Prodej krypto za fiat
Ukládání kryptoměn
Nákup bez registrace---
Obchodování s pákou--
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate

Nákup a prodej kryptoměn

Nejprve se podíváme na to, jak funguje nákup a prodej kryptoměn přes mobilní aplikaci.

Aplikace Crypto.com App

Aplikace Crypto.com App

Aplikace Crypto.com vám umožní nakupovat a prodávat přes 300 kryptoměn, mezi kterými nechybí například Bitcoin, Ethereum, Litecoin nebo Cardano.

Při nákupu máte k dispozici 3 platební metody:

 • Credit Card – Instantní platba kartou VISA nebo Mastercard. Lze zaplatit i v CZK.
 • Crypto Wallet – Platba kryptoměnami, které vložíte na svůj Crypto.com účet.
 • Fiat Wallet – Platba fiat měnami, které vložíte na svůj Crypto.com účet bankovním převodem. Evropští klienti mají k dispozici pouze eurový účet, takže vklady v ostatních měnách se musí převádět.

Při prodeji kryptoměn se nabízí tyto možnosti:

 • Crypto Wallet – Prodej jedné kryptoměny za jinou kryptoměnu.
 • Card Wallet – Odeslání kryptoměny na platební kartu Crypto.com.
 • Fiat Wallet – Prodej kryptoměny za fiat měnu. Peníze se připíšou na váš Crypto.com účet vedený v eurech, odkud je můžete odeslat na vlastní bankovní účet.

Nákup probíhá takto:

Návod Nákup kryptoměn u Crypto.com

 1. Otevřete mobilní aplikaci Crypto.com App a zvolte možnost TradeBuy.
 2. Návod: Nákup kryptoměn protřednictvím aplikace Crypto.com

  Návod: Nákup kryptoměn protřednictvím aplikace Crypto.com

 3. Vyberte kryptoměnu, kterou chcete koupit.
 4. Výběr požadované kryptoměny

  Výběr požadované kryptoměny

 5. Nastavte velikost objednávky (množství kryptoměny) a platební metodu. Pro pokračování klikněte na modré tlačítko Buy.
 6. Nastavení parametrů objednávky

  Nastavení parametrů objednávky

 7. Poslední krok je shrnutí objednávky, kde uvidíte konečnou cenu, nákupní kurz a poplatky. Objednávku potvrdíte tlačítkem Confirm.
 8. Shrnutí objednávky

  Shrnutí objednávky

 9. Zakoupené kryptoměny se připíšou na váš Crypto.com účet. Můžete je ale kdykoliv odeslat na vlastní kryptoměnovou peněženku (TransferWithdraw) nebo prodat (TradeSell).
 10. Zakoupené kryptoměny se na účet u Crypto.com připíší okamžitě

  Zakoupené kryptoměny se na účet u Crypto.com připíší okamžitě

Burza Crypto.com Exchange

Crypto.com provozuje vlastní kryptoměnovou burzu, přes kterou můžete obchodovat přes 150 kryptoměn. Kryptoměny se obchodují v páru s USDT, ale některé tituly lze obchodovat také v páru s USDC, BTC nebo CRO.

Klasické fiat měny burza nepodporuje. Kryptoměny ovšem můžete převést z burzovní peněženky na peněženku mobilní aplikace, a ta už prodej kryptoměn za fiat umožňuje.

Burza Crypto.com Exchange

Burza Crypto.com Exchange

Burza je dostupná z webového prohlížeče nebo z mobilní aplikace pro iOS či Android. Obchodní aplikace je trochu složitější, protože obsahuje velké množství nástrojů a umožňuje 3 formy obchodování:

Objednávky se zadávají pomocí 4 pokynů:

 • Market – Tržní objednávka pro okamžitý nákup nebo prodej. Objednávka se zrealizuje ihned po odeslání za nejlepší dostupnou cenu. Nastavuje se pouze množství kryptoměny (Amount).
 • Limit – U limitní objednávky nastavíte objem (Amount) a cenu (Price), za kterou chcete nakupovat nebo prodávat. Objednávka se zrealizuje až ve chvíli, kdy se objeví vhodná protinabídka.
 • Stop Loss – U příkazu nastavíte objem (Amount) a stop cenu (Stop). Jakmile se trh dotkne stop ceny, aktivuje se tržní objednávka a při nejbližší příležitosti dojde k nákupu nebo k prodeji. Prioritou je zrealizovat obchod, cena je až druhořadá (může být horší než stop cena).
 • Stop Limit – U příkazu nastavíte objem (Amnout), stop cenu (Stop) a limitní cenu (Price). Jakmile se cena na trhu dotkne úrovně stop, aktivuje se limitní příkaz pro nákup nebo prodej. Prioritou je dobrá cena (nebude horší než limitní cena), nikoli samotné uskutečnění obchodu.

Při obchodování derivátů jsou možnosti trochu odlišné. K dispozici jsou pouze objednávky typu Market a Limit, ale obchodníci u nich dále specifikují jejich trvání:

 • FOK – Celá objednávka se musí uskutečnit okamžitě nebo se zruší.
 • IOC – Objednávka (nebo její část) se musí uskutečnit okamžitě nebo se zruší.
 • GTC – Objednávka bude aktivní, dokud se nezrealizuje nebo dokud ji manuálně neukončíte.
 • Post-Only – Objednávka se nemůže zrealizovat ihned – nejprve se musí zařadit do knihy objednávek.

Deriváty a pákové obchodování

Přibližně 50 největších kryptoměn můžete obchodovat s využitím 10násobné finanční páky (tzv. na marži). To jednoduše řečeno znamená, že zisky i ztráty z obchodů budou 10x vyšší než u spotových transakcí.

Obchodování na marži je v podstatě obchodování s vypůjčenými penězi. I malý pohyb ceny na trhu tak může způsobit vysoký zisk nebo vysokou ztrátu.

Crypto.com nabízí také obchodování kryptoměnových derivátů s volitelnou pákou 1x až 100x. Deriváty jsou dostupné ve dvou variantách:

Platforma pro obchodování derivátů

Platforma pro obchodování derivátů

Token CRO (Crypto.com Coin)

CRO je domovská kryptoměna projektu Crypto.com, podobně jako třeba BNB Coin v případě burzy Binance. A stejně jako Binance, také Crypto.com vás odmění za to, že burzovní kryptoměnu držíte nebo používáte.

Princip je jednoduchý: Čím více CRO držíte (stakujete), tím více benefitů získáte. Mezi tyto benefity patří například zvýhodněné poplatky nebo cashback z nákupů realizovaných pomocí Crypto.com karty.

Token CRO zakoupíte v mobilní aplikaci Crypto.com nebo přes kryptoměnové burzy (například Crypto.com, Huobi, Bittrex nebo KuCoin).

Původně token CRO fungoval na standardu ERC-20 (síť Ethereum), avšak od března 2021 má Crypto.com vlastní blockchain – tzv. Cronos. CRO tedy funguje na dvou odlišných blockchainech, přičemž převod mezi nimi umožňuje mobilní aplikace i burza Crypto.com.

Co je to CRO staking?

Staking známá, že zakoupené CRO tokeny propůjčíte burze, za což získáte malou odměnu (úrok).

Abyste mohli se stakingem začít, musíte tokeny CRO nejprve nakoupit. K tomu lze využít jak mobilní aplikaci, tak i burzovní platformu. Jakmile tokeny koupíte, můžete je přes záložku Stake & Earn začít stakovat.

Crypto.com rozlišuje 2 varianty stakingu:

 • CRO staking – Uložení alespoň 5 000 CRO. Za propůjčení tokenů burze získáte úrok 10 % ročně (odměny se vyplácí denně). Při CRO stakingu se tokeny uzamknou na 180 dní (6 měsíců), během kterých nelze tokeny prodat ani vybrat.
 • Soft staking – Flexibilní staking, u kterého vás burza odměňuje každý den na základě vašeho zůstatku na burzovním účtu. Tokeny nemusíte uzamknout na 180 dní, a navíc se počítají i jiné kryptoměny než CRO. Stačí držet minimální množství kryptoměny a aktivovat funkci v nastavení.
Kryptoměna Minimum pro soft staking Roční úrok (staking <100 000 CRO) Roční úrok (staking >100 000 CRO)
BTC 0.02 0.25 % 0.75 %
ETH 0.3 1 % 2 %
USDT/USDC/DAI 200 2 % 4 %
CRO 1 350 2 % 2 %

Soft staking je dostupný u 32 kryptoměn. Kompletní seznam najdete zde.

Platební karta Crypto.com

Dalším pilířem ekosystému Crypto.com je platební karta Crypto.com. S kartou zaplatíte na internetu i v kamenných obchodech, v Česku i v zahraničí. Zkrátka všude, kde akceptují platební karty VISA.

Typy karet Crypto.com

Typy karet Crypto.com

Karta od Crypto.com funguje jako předplacená karta, takže není propojená s žádným účtem. To znamená, že peníze na kartu musíte poslat manuálně.

A jak peníze na kartu vložit?

Kartu můžete nabít penězi, které vložíte na svůj Crypto.com App účet. K tomu lze využít 22 různých kryptoměn (BTC, ETH, LTC, XRP…) nebo SEPA platbu (EUR). Maximální limit pro dobití karty je €25 000 měsíčně.

  Midnight Blue Ruby Steel Royal Indigo / Jade Green Frosted Rose Gold / Icy White Obsidian
Hodnota stakovaných CRO (v USD) €0 €350 $3 500 $35 000 $350 000
Cashback 1 % 2 % 3 % 5 % 8 %
Měsíční limit pro bezplatné výběry z bankomatů €200 €400 €800 €800 €1 000
Měsíční limit pro bezplatnou konverzi měn €2 000 €4 000 €10 000 €15 000 neomezeně

Za platby kartou Crypto.com získáte peníze z nákupů zpět, nebo přesněji řečeno jejich část (tzv. cashback). Tímto způsobem ušetříte 1 až 8 % z každé platby kartou.

Cashback se vyplácí v CRO tokenech na vaši Crypto.com peněženku. Existuje ovšem řada výjimek, na které se cashback nevztahuje (např. platby za služby, platby na čerpacích stanicích a další). Naopak odběratelé Netflixu nebo Spotify, kteří k uhrazení těchto služeb použijí kartu Crypto.com, získají CELOU částku zpět.

Crypto Earn a další služby

U vyplácení odměn ještě chvíli zůstaneme. V rámci služby Crypto Earn můžete každý rok vydělat až 14 % z tokenů, které na svém účtu dočasně uzamknete (pozor, nejedná se o staking). Během uzamčení nelze kryptoměny vybrat ani prodat.

Funkce je dostupná z aplikace Crypto.com DeFi Wallet.

Úročení se pohybuje od 1 % až do 14 % ročně, avšak nejvyšší úrok dostanete jen u vybraných kryptoměn při fixaci na 3 a více měsíců. Rozhoduje také množství CRO, které stakujete.

Služba Crypto Earn

Služba Crypto Earn

Uzamknout můžete 50 různých kryptoměn včetně BTC, CRO a stablecoinů. Uzamčení kryptoměn je možné z burzovní platformy i z mobilní aplikace. Odměny se vyplácí denně, ale úroky se dále neúročí (tj. žádné složené úročení).

Další služby

Další částí ekosystému Crypto.com je platební protokol, pomocí kterého mohou prodejci přijímat platby v kryptoměnách. Přijaté coiny lze navíc automaticky převádět do stablecoinů nebo na fiat měny.

Poslední služba, na kterou se zaměříme, jsou kryptoměnové půjčky. U Crypto.com si můžete půjčit až 50 % hodnoty svého kryptoměnového majetku, který vložíte na Crypto.com. Pokud tedy vlastníte kryptoměny v hodnotě $10 000, můžete si půjčit až $5 000. Vaše kryptoměny se využijí jako kolaterál, kterým ručíte věřiteli.

Úrok za vypůjčení peněz je ale poměrně vysoký. Základní sazba je 12 % ročně, ale pokud stakujete CRO v hodnotě alespoň $40 000, tak získáte zvýhodněnou sazbu 8 % p. a.

Poplatky u Crypto.com

Už víme, co všechno Crypto.com nabízí. Teď ale musíme zjistit, kolik to stojí.

Poplatky za vklady, výběry a nákup kryptoměn

 • Vklad a výběr bankovním převodem – Platby bankovním převodem jsou zdarma. Jak jsme ale uvedli výše, váš účet u Crypto.com bude vedený pouze v eurech. Dejte si tedy pozor na bankovní poplatky (např. poplatek za převod měny).
 • Poplatek za nákup kartou – Pokud kupujete kryptoměny a platíte kreditní kartou, tak zaplatíte poplatek 2.99 %. Prvních 30 dnů po registraci ovšem tento poplatek neplatíte.
 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread) – Každý nákup nebo prodej bude zahrnovat malou ztrátu způsobenou odlišnými kurzy. Velikost této ztráty závisí na spreadu, který se ovšem neustále mění. Při našem testování byl spread u Bitcoinu přibližně 1.2 %, takže za nákup nebo prodej bychom zaplatili 0.6 %.
 • Výběr kryptoměn – Za odesílání zakoupených kryptoměn na externí peněženku zaplatíte transakční poplatek. Tento poplatek je součástí kryptoměnové sítě a je to v podstatně odměna pro těžaře za zpracování transakce. Pro ukázku uvádíme pár příkladů:
  Minimální výběr Poplatek za výběr Poplatek za vklad
BTC 0.0012 BTC 0.0006 BTC 0 BTC
ETH (ERC20) 0.01 ETH 0.005 ETH 0 ETH
USDC 2 USDC 1 USDC 0 USDC
XRP 0.5 XRP 0.25 XRP 0 XRP
BCH 0.02 BCH 0.001 BCH 0 BCH

Poplatky spojené s Crypto.com kartou

 • Poplatek za výběr z bankomatů – Po překročení měsíčního limitu pro bezplatné výběry z bankomatů zaplatíte poplatek 2 % za každý další výběr.
 • Poplatek za konverzi – Pokud při platbě dochází k převodu měn, tak zaplatíte poplatek 0.5 % za konverzi. Ke směně dochází například v situacích, kdy platíte za nákup v korunách, ale kartu máte nabitou kryptoměnami.
 • Dodatečné poplatky za zrušení účtu (€50), vydání nové karty (€50), neaktivitu (€5 po 12 měsících neaktivity) a další.

Poplatky spojené s obchodováním na burze Crypto.com

 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread) – Velikost spreadů se neustále mění podle likvidity. U párů s vysokou likviditou (např. BTC/USDT) je spread nízký, běžně pod 0.1 %. Pokud ovšem obchodujete méně známé kryptoměny, počítejte s vyššími spready (až 3 %).
 • Poplatek burzy – Za každý nákup nebo prodej si burza naúčtuje poplatek. Velikost poplatků se odvíjí od vašich obchodních objemů za posledních 30 dní. Odlišné jsou také poplatky pro spotové nebo derivátové obchodování:
Úroveň Obchodní objem za 30 dní MAKER / TAKER poplatek (spot) MAKER / TAKER poplatek (deriváty)
1 do $25,000 0.40 % / 0.40 % 0.050 % / 0.070 %
2 do $50,000 0.35 % / 0.35 % 0.040 % / 0.065 %
3 do $100,000 0.15 % / 0.25 % 0.030 % / 0.060 %
4 do $250,000 0.10 % / 0.16 % 0.025 % / 0.040 %
5 do $1,000,000 0.09 % / 0.15 % 0.020 % / 0.035 %
6 do $20,000,000 0.08 % / 0.14 % 0.015 % / 0.030 %
7 do $100,000,000 0.07 % / 0.13 % 0.010 % / 0.025 %
8 do $200,000,000 0.06 % / 0.12 % 0.005 % / 0.020 %
9 nad $200,000,000 0.04 % / 0.10 % 0.000 % / 0.015 %
VIP 1 > 1 % celkového objemu burzy 0.02 % / 0.04 % 0.010 % / 0.030 %
VIP 2 > 2 % celkového objemu burzy 0.01 % / 0.03 % 0.005 % / 0.020 %
VIP 3 > 3 % celkového objemu burzy 0.00 % / 0.02 % 0.0 % / 0.010 %

Co je to MAKER/TAKER poplatek? Pokud vaše objednávka zvyšuje likviditu trhu (zařadí se do orderbooku), tak se jedná o MAKER objednávku. Pokud objednávka naopak likviditu odebere (tzn. okamžitě se zrealizuje), tak spadá do kategorie TAKER.

Zcela objektivně musíme uznat, že základní poplatek 0.4 % je docela vysoký. Například u Binance je základní poplatek pouze 0.1 % – tedy 4x nižší než u Crypto.com.

Poplatky u Crypto.com lze snížit tím, že budete držet token CRO. Za staking tokenů CRO můžete získat slevu na poplatcích v rozmezí 10 až 100 %.  Potřebovat ovšem budete alespoň 5000 tokenů CRO:

Potřebné množství CRO tokenů od 0 CRO od 5,000 CRO od 10,000 CRO od 50,000 CRO od 100,000 CRO od 500,000 CRO od 1,000,000 CRO od 5,000,000 CRO od 50,000,000 CRO
Sleva na poplatcích 0 % 10 % 20 % 40 % 60 % 70 % 80 % 90 % 100 %

Srovnání poplatků

Vyplatí se obchodování kryptoměn přes Crypto.com nebo je výhodnější nakupovat u konkurence? Posuďte sami! V tabulce níže uvidíte, kolik stojí nákup Bitcoinu přes Crypto.com a kolik si za stejnou službu účtují oblíbené směnárny a burzy:

 crypto comBinanceSimplecoinCoinmate
Rychlý nákup (karta) ?3.6 %
2.2 %
Nelze
3.4 %
Rychlý nákup (převod) ?0.6 %
0.2 %
2.5 %1.5 %
Nákup přes burzu ?0.4 %
0.1 %
Nelze
0.5 %
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše poplatku se může měnit.

Registrace, vklady a výběry

K obchodování u Crypto.com budete potřebovat vlastní účet. Registrace naštěstí není složitá a zvládnete ji kompletně online. Potřebovat budete jen pár minut a doklad totožnosti:

Registrace z webu probíhá takto:

Návod Registrace účtu u Crypto.com

 1. Do registračního formuláře vyplníte základní údaje: jméno, příjmení, datum narození, národnost, email a libovolné heslo. Email hned ověříte pomocí kódu, který vám burza pošle.
 2. Následně vyplníte telefonní číslo a ověříte jej pomocí kódu, který obdržíte SMSkou.
 3. Nyní přichází na řadu ověření identity. K tomu si připravte občanský průkaz, řidičák nebo cestovní pas. Doklad nafotíte podle instrukcí webkamerou nebo přes mobilní aplikaci.
 4. Ověření identity u Crypto.com

  Ověření identity u Crypto.com

 5. Nakonec vyfotíte jedno selfíčko.
 6. Ověření údajů a aktivace účtu by měla proběhnout do 2 až 3 pracovních dnů. V našem případě to šlo ale mnohem rychleji a účet byl ověřený za necelou hodinu.

Proč musím posílat osobní dokumenty? Ověřování klientů vyžadují evropské směrnice a zákon proti praní špinavých peněz. Verifikace vás tedy nemine u žádné burzy, která podporuje fiat měny.

Vklady a výběry

Aplikace Crypto.com App funguje jako virtuální peněženka, na kterou můžete ukládat kryptoměny i klasické fiat měny (aktuálně jen EUR). Vklad fiat měn probíhá pomocí bankovního převodu, stejně jako výběry.

Na burzovní účet Crypto.com Exchange je možné vkládat pouze kryptoměny. Každá kryptoměna se ukládá na oddělenou peněženku, takže si dejte pozor, jakou adresu vyplníte. Pokud byste poslali například Bitcoiny na ETH peněženku, tak o ně můžete přijít.

Odeslání kryptoměn z burzy do aplikace Crypto.com App je instantní a bez poplatků.

Výběr na externí krypto-peněženku může trvat 2 až 3 hodiny. Mnohem pomalejší je výběr bankovním převodem, který může trvat i celý týden: 3 až 5 dnů trvá schválení žádosti o výběr a další 1 až 2 pracovní dny zabere samotný převod mezi bankami.

Důvěryhodnost a zabezpečení

Projekt Crypto.com vznikl v roce 2016. Za vznikem projektu stojí Kris Marszalek – současným CEO burzy, který má za sebou řadu úspěšných projektů (Ensogo, BeeCrazy).

Crypto.com sponzoruje řadu sportovních týmů (fotbalový klub Coppa Italia, hokejový tým Montreal Canadiens) i celé sportovní události (zápasy UFC, závody Formule 1, mistrovství světa v hokeji).

Čeština a zákaznická podpora

Crypto.com podporuje 14 jazyků, ale čeština ani slověnština mezi nimi nejsou.

Zákaznickou podporu Crypto.com můžete kontaktovat emailem nebo přes live chat. Zákaznická linka je bohužel velmi pomalá, takže i na „živém“ chatu se na odpovědi čeká hodiny.

Většinu běžných problémů naštěstí vyřešíte v Help centru. Tam najdete nejen odpovědi na obecné dotazy, ale také návody a praktické tipy. Help Centrum je opravdu propracované a neustále se aktualizuje, což je alespoň malá záplata na mizernou podporu.

Zabezpečení

Všechny klientské kryptoměny a tokeny se ukládají na off-line uložiště (tzv. cold wallet), aby byly v bezpečí před útoky hackerů. Aby ovšem burza zajistila plynulé výběry a obchodování s kryptoměnami, tak musí část tokenů držet online. K tomu Crypto.com využívá vlastní tokeny na vysoce zabezpečených peněženkách s multi-signature technologií.

Off-line uložiště jsou pojištěná do výše 750 milionů USD proti případnému poškození nebo zcizení.

Fiat měny burza ukládá na depozitní účty u regulovaných bank.

Robustní ochranu mají také klientské účty. Ty lze zabezpečit dvoufázovou autorizací 2FA (Authy nebo Google Authenticator) nebo kupříkladu anti-phising kódem.

Zkušenosti s Crypto.com

Internetové recenze hodnotí Crypto.com jako důvěryhodný a spolehlivý projekt. Také v online diskusích má Crypto.com převážně kladné ohlasy, i když občas se setkáte i s kritikou.

A právě kritika a stížnosti nás zajímaly nejvíce.

Nespokojení klienti poukazují zejména na pomalou zákaznickou linku nebo vyšší poplatky. A v obou bodech nemůžeme než souhlasit.

Například poplatky:

Ať už obchodujete přes burzovní platformu nebo nakupujete kryptoměny přes mobilní aplikaci, vždycky existuje levnější alternativa. A řekněme si narovinu, že rozdíly jsou docela propastné (např. 0.4 % u Crypto.com oproti 0.1 % u Binance).

Kritice se nevyhne ani platební karta.

Na kartě Crypto.com je lákavý především cashback. Dejte si ale pozor, protože celkové náklady za převody můžou cashback úplně smazat.

Jak je to možné?

U základní modré karty je cashback 1 %, ale samotný nákup kryptoměn může být až 3x dražší (viz poplatek 2.99 % za nákup kryptoměn kartou). Pokud navíc vyčerpáte měsíční limit pro bezplatnou konverzi měn, tak budete platit 0.5 % za každou platbu v CZK (koruny karta nepodporuje).

Nepotěší ani pomalé dodání karty, které zabere třeba i půl roku.

Připravte se také na neustále inovace. Některé změny bohužel přichází bez včasného varování, a ne vždy jsou pro klienty přínosné (například nedávné snižování odměn za staking nebo zvyšování burzovních poplatků).

Co klienti oceňují:

 • Stabilní a spolehlivá platforma
 • Možnost zhodnocení kryptoměn
 • Časté inovace a neustálý vývoj

Co klienti kritizují:

 • Nízká likvidita u některých kryptoměnových párů
 • Vyšší spread při nákupu nebo prodeji kryptoměn
 • Pomalá zákaznická podpora

Na co si dát pozor?

 • KYC verifikace je povinná pro všechny klienty.
 • Obchodní podmínky a další důležité dokumenty jsou dostupné pouze v angličtině.
 • Při stakingu se kryptoměny uzamknout na 6 měsíců.
 • Za výběr bankovním převodem si Crypto.com neúčtuje žádný poplatek. Pozor ale na poplatky bank.
 • com nepodporuje CZK, takže korunové platby nebo výběry pomocí karty Crypto.com budou zahrnovat poplatek 0.5 % za převod měny (pokud překročíte měsíční limit pro bezplatnou konverzi).

Uživatelská hodnocení Crypto.com

Crypto.com - recenze a zkušenosti

Crypto.com – recenze a zkušenosti

Shrnutí recenze Crypto.com

Služba Crypto.com má jasný cíl – vytvořit rozsáhlou infrastrukturu, která lidem umožní používat kryptoměny v reálném životě. A zatím se jí to daří.

Jen od května 2020 do února 2021 vzrostl počet uživatelů z 2 milionů na 10 milionů.

Musíme ale zdůraznit jednu věc.

Cryptom.com není jediný projekt svého druhu. Prakticky všechny velké burzy se pokouší o adopci kryptoměn do každodenního života, takže Crypto.com vlastně není zas tak unikátní. Mezi největší konkurenty patří například burzy Binance, Huobi nebo Coinbase (respektive Coinbase Pro).

Aktuálně je ale Crypto.com jeden z nejkomplexnějších a nejsilnějších ekosystémů vůbec, takže jej ocení snad každý kryptoměnový nadšenec.

Máte vlastní zkušenosti s Crypto.com? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám dolů do komentářů!

Populární krypto burzy a směnárny
Přehled nejlepších kryptoměnových burz a směnáren:
1

Binance

Nejoblíbenější krypto burza
95
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
350+
Podporované měny
EUR, USD…
Minimální obchod
€10 / 0.0001 BTC
Čeština
Částečně

Výhody / nevýhody

 • Celosvětově největší burza
 • Pokročilé nástroje a funkce
 • Nízké poplatky
 • Vklady i výběry v EUR nebo CZK
 • Více než 300 kryptoměn
 • Čeština není kompletní
 • Omezené možnosti pro platby v CZK
 • Vyžaduje ověření totožnosti
Recenze
Vyzkoušet
4000+ našich čtenářů si vybralo Binance
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
7
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
50 Kč / 0.0001 BTC
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká burza
 • Jednoduché a přehledné
 • Nízké poplatky
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Platby kartou nebo převodem
 • Vyžaduje ověření totožnosti
 • Poplatek 1.9 % za platbu kartou
Recenze
Vyzkoušet
2000+ našich čtenářů si vybralo Coinmate
Typ
Směnárna
Dostupné kryptoměny
9
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
€50 (1200 Kč)
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká směnárna
 • Jednoduché a přehledné
 • Nákup bez registrace
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Podporuje češtinu
 • Potřebujete vlastní krypto-peněženku
 • Nízké limity pro obchody bez registrace
 • Platby pouze bankovním převodem
Recenze
Vyzkoušet
1000+ našich čtenářů si vybralo Simplecoin
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • Petr
  23.1.2024 17:25
  Petr
  Autor

  mám zablokovanou kartu, odpovídá mi jen automat…neví někdo, kam se obrátit, aby mi ji odblokovali?

 • Al Kapucino
  8.2.2023 23:34
  Al Kapucino
  Autor

  Používam od 2021 a zatiaľ celková spokojnosť. Tie poplatky treba aktualizovať, podobne ako benefity na nižších kratách. Pre ,,deti”, ktoré chceli len Spotify či Netflix zadarmo, to už nie je zaujímavé. S trpezlivosťou sa ale dá počas bull marketu karta pravidelne upgradovať. A získať tak vyššie benefity bez potreby vkladať uvedené(vyššie) sumy. Niekto chce len niečo zadarmo, niekto rýchlo zarobiť a niekto vidí dlhodobejšiu perspektívu. Je to individuálne.🙂

 • Tom
  1.12.2021 9:09
  Tom
  Autor

  Taky na to nemůžu přijít 🤷‍♂️😀

 • Pepino
  19.11.2021 8:56
  Pepino
  Autor

  Jak převést peníze zpět na svůj účet který mam registrovany kdyz nemam jejich kartu

  • Maty
   27.12.2021 16:17
   Maty
   Autor

   Ne asi přišel už někdo na to ?

  • Anonym
   3.1.2022 6:04
   Anonym
   Autor

   Musis si najprv overit ucet tak ,ze im posles nejake € a potom ti ich poslu naspat trva to par dni,nasledne ak mas takto overeny ucet mozes si odoslat peniaze

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář