Aktualizováno 16. 8. 2022

Recenze Wonderinterest Zkušenosti s brokerem, obchodování, poplatky, diskuze

Hodnocení:
70%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

V této recenzi se zaměříme na brokerskou firmu Wonderinterest Trading, která se snaží zaujmou zelenými investicemi a individuálním přístupem ke svým klientům. Pojďme zjistit, co všechno Wonderinterest nabízí, jaké si účtuje poplatky a zda se investování přes tohoto brokera vyplatí.

Recenze Wonderinterest ve zkratce

WONDERINTEREST TRADING je kyperský broker, který od roku 2016 provozuje internetovou obchodní platformu.

Přes platformu lze obchodovat rozdílové smlouvy neboli CFD. Pomocí nich můžete spekulovat na růst nebo pokles měnových kurzů, burzovních indexů, komodit nebo akcií, aniž byste dané aktivum reálně vlastnili. Dále broker nabízí investice do reálných akcií.

Broker Wonderinterest

Broker Wonderinterest

Dobrou zprávou je, že zájemci si mohou obchodování nezávazně vyzkoušet pomocí 30denního testovacího účtu.

Výhodou brokera Wonderinterest je podpora češtiny a možnost vedení účtu v korunách. Společnost navíc podléhá regulacím kyperského úřadu CySEC, takže peníze obchodníků jsou pojištěné proti úpadku brokera a obchodní účty jsou zajištěné proti zadlužení. Nevýhodou jsou naopak vysoké poplatky.

Výhody

 • Reálné akcie a CFD kontrakty na jednom místě
 • Licence CySEC
 • Podporuje češtinu a platby v korunách

Nevýhody

 • Vyšší poplatky
 • Minimum referencí
 • Minimální poplatek 500 Kč za obchod s akciemi

Hodnocení Wonderinterest: 70%

Základní informace o Wonderinterest

Název Wonderinterest
Provozovatel Wonderinterest Trading Ltd (Kypr)
Založeno 2016
Licence pro EU CySEC (Kypr)
Pojištění prostředků ANO (kompenzačním fondem ICF)
Investiční produkty CFD (akcie, měny, komodity, ETF, indexy)
Fyzické akcie
Obchodní platformy MetaTrader 5, (dříve xStation)
Platební metody Bankovní převod, platební karty
Demo účet Ano (na 30 dní)
Poplatky za obchodování Ano → srovnat s konkurencí
Poplatek za výběr Ne
Poplatek za neaktivitu Ano
Měna účtu CZK, USD, EUR, HUF
Finanční páka až 1:30
Minimální vklad 2 000 Kč
Čeština Ano

Nabídka Wonderinterest

Wonderinterest Trading nabízí 2 typy obchodních instrumentů: CFD kontrakty a reálné akcie.

 wonderinterestXTBeToroRobomarkets
AkcieUS vlajkaEU vlajkaUS vlajkaEU vlajkaCZ vlajkaUS vlajkaEU vlajkaUS vlajka
ETF-
Dluhopisy----
Futures a opce----
Kryptoměny---
CFD
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze Robomarkets

Nejprve se podíváme na reálné akcie, které jsou ideální pro dlouhodobé investice. Pokud koupíte reálné akcie, stáváte se skutečným akcionářem společnosti a získáte nárok na vyplacení dividendy. Broker bohužel neuvádí, jakou sazbou dividendy daní.

Broker nabízí stovky akciových titulů z amerických i evropských burz. Samozřejmostí jsou akcie technologických gigantů: Meta (Facebook), Amazon, Apple, Microsoft nebo Alphabet (Google).

Obchodování CFD

Pokud obchodujete s CFD, tak obchody neprobíhají na reálné burze. Broker vám neprodává skutečné akcie ani komodity, ale vysoce rizikové CFD kontrakty.

Co je to CFD? Pomocí CFD kontraktů můžete spekulovat na růst nebo pokles vybraného aktiva, aniž byste jej reálně kupovali. CFD jsou ideální pro krátkodobé spekulace, ale jen za předpokladu, že produktu rozumíte. Pro dlouhodobé investice a nezkušené obchodníky se CFD nehodí.

Prostřednictvím CFD můžete u Wonderinterest obchodovat stovky různých instrumentů:

Dejte si pozor, zda nakupujete reálné akcie nebo CFD

Dejte si pozor, zda nakupujete reálné akcie nebo CFD

Finanční páka

CFD kontrakty se obchodují s využitím finanční páky, která zjednodušeně řečeno znásobí zisky, ale i případné ztráty z vašich obchodů. I malý pohyb na trhu tak může vést k vysokému zisku nebo k vysoké ztrátě.

Maximální velikost pákového efektu vychází z nařízení evropského úřadu ESMA. Toto nařízení musí dodržovat všichni regulovaní brokeři.

Poplatky u Wonderinterest

Poplatky u Wonderinterest jsou poměrně vysoké – zvlášť komisní poplatek za zprostředkování obchodu, swapové poplatky a poplatek za neaktivitu. Na webu brokera navíc chybí sazebník poplatků, ve kterém by byly všechny poplatky přehledně vypsané (sazebník obdržíte emailem až po registraci).

Poplatky za obchodování fyzických akcií

 • Spread – Spread označuje rozdíl mezi nákupní (vyšší) a prodejní (nižší) cenou. Spready u reálných akcií jsou velmi nízké, v přepočtu na procenta prakticky nulové.
 • Poplatek za zprostředkování obchodu (komise) – Za nákup nebo prodej fyzických akcií si broker účtuje komisní poplatek. Velikost poplatku je 0.75 % z objednávky, minimálně však 500 korun za každý obchod. Menší objednávky se tedy prodraží (například při nákupu akcií za 10 tisíc korun ztratíte 5 %).
 • Poplatek za vedení – Je-li obchodní pozice otevřena po uzavření trhu, může si broker naúčtovat poplatek za vedení. Velikost poplatku jsme ale na webu brokera nenašli.

Srovnání komisních poplatků

Jak si stojí broker Wonderinterest v porovnání s ostatními akciovými brokery? Níže naleznete srovnání komisních poplatků při nákupu vybraných českých, amerických, německých a britských akcií:

 wonderinterestXTBeToroDegiro
ČEZ za 20,000 Kč
Nenabízí
CZ akcie
0
Nenabízí
CZ akcie
35
Apple za 1,000 $20 $
0 $
0 $
0.50 $
Allianz za 1,000 €20
0
0
4.40
Tesco za 1,000 £15 £
0 £
0 £
4.40 £
Komisní poplatky ze dne 16.8.2022, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze DEGIRO
Komisní poplatky ze dne 16.8.2022, výše poplatku se může měnit.

Poplatky za obchodování CFD

 • Spread – Spread označuje rozdíl nákupního a prodejního kurzu. Tento údaj vám říká, jak výhodné nebo nevýhodné jsou obchodní kurzy, respektive kolik ztratíte za oboustranný obchod (tj. nákup a prodej).
 • Komisní poplatek – Komisní poplatek je v podstatě poplatek za zprostředkování transakce. Poplatek se platí při otevření i při uzavření obchodu, ale týká se pouze vybraných instrumentů – konkrétně akcií CFD. Velikost komisního poplatku je 0.25 % z obchodu, minimálně však 25 dolarů (500 Kč) za transakci!
Minimální komise u CFD akcií je 25 dolarů

Minimální komise u CFD akcií je 25 dolarů

 • Swap – Swap neboli noční poplatek je malý úrok, který zaplatíte za držení CFD pozice „přes noc“. Poplatek se platí jednou denně u každé CFD pozice, kterou necháte otevřenou i po uzavření trhu. Velikost denních swapů najdete na obchodní platformě.

Srovnání spreadů

Jak si stojí broker Wonderinterest v porovnání s prověřenými brokerskými společnostmi? Níže naleznete podrobné srovnání spreadů u vybraných instrumentů:

 wonderinterestXTBPlus500eToro
EUR/USD2.5 PIP0.9 PIP
0.8 PIP
1.0 PIP
S&P 5000.06 %
0.01 %
0.02 %0.02 %
Bitcoin
Nelze
obchodovat
0.26 %
0.30 %2.00 %
Tesla0.09 %0.05 %
0.04 %
0.23 %
Zlato0.06 %
0.02 %
0.03 %0.03 %
Spready ze dne 16.8.2022, výše poplatku se může měnit.
 Recenze XTBRecenze Plus500Recenze eToro
Spready ze dne 16.8.2022, výše poplatku se může měnit.

Ostatní poplatky

 • Poplatek za vklad/výběr – Není.
 • Poplatek za převod měn – Pokud se měna účtu a měna obchodovaného instrumentu liší, může si broker naúčtovat poplatek za převod měny. Wonderinterest se o tomto poplatku nezmiňuje, ale u konkurenčních brokerů se s ním běžně setkáte. Těžko tedy říct, jestli je poplatek za převod měny nulový nebo netransparentní.
 • Poplatek za neaktivitu – V případě, že je obchodní účet neaktivní nebo nečinný po dobu 1 měsíce, naúčtuje si broker poplatek za údržbu ve výši 89 eur. Poplatek se platí měsíčně. Je-li zůstatek na účtu nižší než 89 eur, broker vám účet vynuluje.

Registrace, vklady a výběry

Registrace obchodního účtu je opravdu rychlá a jednoduchá. Stačí vyplnit jméno, emailovou adresu a telefonní číslo. Heslo vám broker zašle spolu s aktivačním odkazem na emailovou adresu.

Po registraci lze obchodovat pouze v testovacím demo režimu. Pokud byste chtěli obchodovat s reálnými penězi, musíte vyplnit osobní a kontaktní údaje, informace o financích a krátký investiční test.

Verifikace obchodního účtu u Wonderinterest

Verifikace obchodního účtu u Wonderinterest

Jakmile vyplníte všechny potřebné formuláře, můžete na platformu vložit peníze začít obchodovat. Abyste ovšem mohli peníze také vybrat, musíte do systému nahrát kopie 2 osobních dokumentů.

Proč musím posílat osobní dokumenty? Verifikaci klientů vyžadují evropské směrnice a zákon proti praní špinavých peněz. Ověřování vás tedy nemine u žádného regulovaného brokera.

Vklady a výběry

Vklady i výběry peněz lze provádět bankovním převodem nebo kartou přes platební bránu ECOMMPAY. Minimální vklad bankovním převodem je 20 000 korun (respektive 1 000 euro). Pokud vkládáte peníze kartou, stačí vložit 2 000 korun.

 wonderinterestXTBeToroDegiro
Měna účtu
CZK, USD, EUR …
CZK, USD, EUR
USD
CZK, EUR, USD …
Minimální vklad2 000 1 50 $1
Minimální výběr1 3000 30 $1
Min. objednávka (CFD)od 600 od 600 od 600
Nenabízí
Min. objednávka (akcie)1 akcie1 akcie10 $1 akcie
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze Degiro

O společnosti Wonderinterest Trading

Provozovatelem platformy Wonderinterest je kyperská společnost Wonderinterest Trading Ltd, která funguje od roku 2016. Společnost podléhá regulacím úřadu CySEC a její jméno najdete také v evidenci ČNB, takže má povolení poskytovat investiční služby v Česku.

V České republice broker působí prostřednictvím vázaného zástupce, kterým je brněnská společnost Wonderinterest Trading s.r.o.

Za zmínku stojí, že společnost Wonderinterest Trading Ltd provozuje ještě jednu brokerskou značku: ZETANO. Služby brokera ZETANO jsou ovšem prakticky stejné jako u Wonderinterest, a to včetně platforem, investičních produktů a obchodních podmínek.

Zkušenosti s Wonderinterest

Ačkoliv broker funguje od roku 2016, na internetu nedohledáte prakticky žádné ohlasy klientů ani recenze. A to je u brokera s dlouholetou historií poměrně neobvyklé.

Mezi silné stránky Wonderinterest patří vedení účtu v českých korunách nebo podpora češtiny. Na webové stránce je dokonce telefonní kontakt na českou zákaznickou podporu. Jen škoda, že kompletní znění obchodních podmínek je dostupné pouze v angličtině.

Nevýhodou Wonderinterest jsou naopak vysoké poplatky – zejména poplatek za neaktivitu, komisní poplatky a poplatky za držení obchodních pozic mimo obchodní hodiny.

Co se platforem týče, Wonderinterest vsadil na jistotu v podobě systémů MetaTrader a xStation (XOH). V obou případech se jedná o takzvané white-label platformy, které broker převzal od jiných společností. Vlastní platformu broker nemá.

Na co si dát pozor?

 • V dokumentu KID k fyzickým akciím je uvedeno, že do nákladů se počítá spread, komisní poplatek a poplatek za vedení . Poplatek za vedení funguje podobně jako swapový poplatek, takže jej obchodníci platí za každý den, kdy drží reálné akcie po uzavření trhu. Toto je pro klienty Wonderinterest zásadní nevýhoda, protože u konkurenčních brokerů (např. XTB) je držení akcií zdarma.
 • Obchody s CFD neprobíhají na skutečné burze, ale pouze v systému brokera. Brokeři do vašich obchodů mohou vstupovat jako protistrana, takže mohou získat peníze, které v průběhu obchodování ztratíte. Funguje to ale i obráceně, takže pokud vyděláte, bude to na úkor brokera. Myslete na to, až vám budou obchodní manažeři radit, co a jak máte obchodovat.
 • Abyste mohli vybírat peníze z obchodního účtu, musíte do systému nahrát kopie osobních dokumentů.
 • Ve spodní části webu Wonderinterest Trading se dočtete, že většina drobných investorů končí při obchodování s CFD ve ztrátě. Proč tomu tak je, zjistíte v tomto článku.

Shrnutí recenze Wonderinterest

Wonderinterest je licencovaný broker, který má povolení poskytovat investiční služby v Česku a dodržuje nařízení evropských úřadů.

Peníze klientů jsou pojištěné proti případnému bankrotu brokera do výše 20 000 eur, což je u kyperských brokerů s licencí CySEC standard. Samozřejmostí je také zajištění klientských účtů proti zápornému zůstatku, takže obchodníci mohou ztratit jen tolik peněz, kolik na účet pošlou.

Vyplatí se obchodovat přes Wonderinterest?

Poplatky u Wonderinterest jsou poměrně vysoké a nabídka investičních produktů je průměrná. Z těchto důvodů hodnotíme Wonderinterest jako průměrného brokera.

Nabídka Wonderinterest nás příliš nezaujala, protože srovnatelné služby nabízí hned několik konkurenčních brokerů. Pokud si například vytvoříte účet u brokera XTB, budete platit nižší poplatky a budete mít k dispozici více instrumentů. XTB si navíc za obchodování fyzických akcií neúčtuje komisní poplatky ani poplatky za držení, takže ušetříte stovky až tisíce korun.

A jak nabídku brokera hodnotíte vy? Máte zkušenosti s Wonderinterest Trading? Napište nám do diskuse pod článkem!

Kde obchodovat?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří jsou prověřeni tisícemi českých obchodníků:
BROKER
ROKU
 • Jednoduchá platforma a nízký minimální vklad
 • Testovací demo účet zdarma, výukové materiály, semináře
 • Kompletně v češtině, CZ podpora, obchodování v CZK
 • Na trhu od roku 2002, licence, vklady obchodníků pojištěny
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
95%
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Testovací demo účet s kapitálem 100 000 dolarů zdarma
 • Platforma v češtině
 • Na trhu od roku 2006, licence, vklady obchodníků pojištěny
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
90%
Služba CFD. 79% ztrácí peníze
 • Testovací účet zdarma
 • Na trhu od roku 2001, licence, vklady obchodníků pojištěny
85%
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář