Aktualizováno

Recenze Wonderinterest Zkušenosti s brokerem, obchodování, poplatky, diskuze

Hodnocení:
50%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

V této recenzi se zaměříme na brokerskou firmu Wonderinterest Trading, která se snaží zaujmou zelenými investicemi a individuálním přístupem ke svým klientům. Pojďme zjistit, co všechno Wonderinterest nabízí, jaké si účtuje poplatky a zda se investování přes tohoto brokera vyplatí.

Recenze Wonderinterest ve zkratce

WONDERINTEREST TRADING je kyperský broker, který od roku 2014 provozuje internetovou obchodní platformu.

Přes platformu lze obchodovat rozdílové smlouvy neboli CFD. Pomocí nich můžete spekulovat na růst nebo pokles měnových kurzů, burzovních indexů, komodit nebo akcií, aniž byste dané aktivum reálně vlastnili. Broker by měl nabízet také skutečné akcie, ale ty jsme na platformě nenašli.

Obchodní platforma brokera Wonderinterest

Obchodní platforma brokera Wonderinterest

Dobrou zprávou je, že zájemci si mohou obchodování nezávazně vyzkoušet pomocí 30denního testovacího účtu.

Výhodou brokera Wonderinterest je podpora češtiny a možnost vedení účtu v korunách. Společnost navíc podléhá regulacím kyperského úřadu CySEC, takže peníze obchodníků jsou pojištěné proti úpadku brokera a obchodní účty jsou zajištěné proti zadlužení. Nevýhodou jsou naopak vysoké a nepřehledné poplatky.

Výhody

 • Široká nabídka CFD instrumentů
 • Licence CySEC
 • Podporuje češtinu a platby v korunách

Nevýhody

 • Netransparentní a vysoké poplatky
 • Smluvní dokumenty v angličtině
 • Broker láká na reálné akcie, které však na platformě chybí
 • Minimum referencí

Hodnocení Wonderinterest: 50%

Základní informace o Wonderinterest

Název Wonderinterest
Provozovatel Wonderinterest Trading Ltd (Kypr)
Založeno 2014
Licence pro EU CySEC (Kypr)
Pojištění prostředků ANO (kompenzačním fondem ICF)
Investiční produkty CFD (akcie, měny, komodity, kryptoměny, indexy)
Fyzické akcie
Obchodní platformy xStation (XOH), MetaTrader 5
Platební metody Bankovní převod, platební karty
Demo účet Ano (na 30 dní)
Poplatky za obchodování Ano → srovnat s konkurencí
Poplatek za výběr Ne
Poplatek za neaktivitu Ano
Měna účtu CZK, USD, EUR, HUF
Finanční páka až 1:30
Minimální vklad 20 000 Kč
Čeština Částečně

Co broker nabízí?

Wonderinterest Trading je CFD broker, takže obchody neprobíhají na reálné burze. Broker vám neprodává skutečné akcie ani komodity, ale CFD kontrakty.

 wonderinterestXTBeToroRobomarkets
Akcie-US vlajkaEU vlajkaCZ vlajkaUS vlajkaEU vlajkaUS vlajka
ETF-
Dluhopisy----
Futures a opce----
Kryptoměny---
CFD
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze Robomarkets

Co je to CFD? Pomocí CFD kontraktů můžete spekulovat na růst nebo pokles vybraného aktiva, aniž byste jej reálně kupovali. CFD jsou ideální pro krátkodobé spekulace, ale jen za předpokladu, že produktu rozumíte. Pro dlouhodobé investice a nezkušené obchodníky se CFD nehodí.

Wonderinterest umožňuje obchodovat CFD kontrakty na stovky různých aktiv:

Broker uvádí, že klienti mohou investovat také do reálných (fyzických) akcií. Fyzické akcie by měly být dostupné z platformy xStation, nicméně nám platforma zobrazovala pouze CFD akcie. A to jak na testovacím účtu, tak na reálném účtu.

Finanční páka

CFD kontrakty se obchodují s využitím finanční páky, která zjednodušeně řečeno znásobí zisky, ale i případné ztráty z vašich obchodů. I malý pohyb na trhu tak může vést k vysokému zisku nebo k vysoké ztrátě.

Maximální velikost pákového efektu vychází z nařízení evropského úřadu ESMA. Toto nařízení musí dodržovat všichni regulovaní brokeři.

Poplatky u Wonderinterest

Největší nevýhodou brokera Wonderinterest, na kterou jsme v průběhu testování narazili, jsou bezesporu poplatky. V první řadě proto, že jsou netransparentní a obchodníci si je musí složitě dohledávat. Na webu brokera totiž není žádný sazebník ani seznam poplatků.

A pak je tu ještě jedna nevýhoda. Poplatky, které se nám podařilo dohledat, jsou poměrně vysoké – zvlášť komisní poplatek za zprostředkování obchodu a poplatek za neaktivitu. Posuďte sami:

Poplatky za obchodování CFD

 • Spread – Spread označuje rozdíl nákupního a prodejního kurzu. Tento údaj vám říká, jak výhodné nebo nevýhodné jsou obchodní kurzy, respektive kolik ztratíte za oboustranný obchod (tj. nákup a prodej).
 • Komisní poplatek – Komisní poplatek je v podstatě poplatek za zprostředkování transakce. Poplatek se platí při otevření i při uzavření obchodu, ale týká se pouze vybraných instrumentů – konkrétně akcií CFD. Velikost komisního poplatku na platformě xStation je 0.50 % z obchodu, minimálně však 20 dolarů za transakci!
Minimální komise u CFD akcií je 20 dolarů

Minimální komise u CFD akcií je 20 dolarů

 • Swap – Swap neboli noční poplatek je malý úrok, který zaplatíte za držení CFD pozice „přes noc“. Poplatek se platí jednou denně u každé CFD pozice, kterou necháte otevřenou i po uzavření trhu. Velikost denních swapů najdete na obchodní platformě.

Srovnání poplatků

Jak si stojí broker Wonderinterest v porovnání s prověřenými brokerskými společnostmi? Níže naleznete podrobné srovnání spreadů u vybraných instrumentů:

 wonderinterestXTBPlus500eToro
EUR/USD2.5 PIP0.9 PIP
0.8 PIP
1.0 PIP
S&P 5000.06 %
0.01 %
0.02 %0.02 %
Bitcoin
Nelze
obchodovat
0.26 %
0.30 %2.00 %
Tesla0.09 %0.05 %
0.04 %
0.23 %
Zlato0.06 %
0.02 %
0.03 %0.03 %
Spready ze dne 3.5.2022, výše poplatku se může měnit.
 Recenze XTBRecenze Plus500Recenze eToro
Spready ze dne 3.5.2022, výše poplatku se může měnit.

Ostatní poplatky

 • Poplatek za vklad/výběr – Není.
 • Poplatek za převod měn – Pokud se měna účtu a měna obchodovaného instrumentu liší, může si broker naúčtovat poplatek za převod měny. Wonderinterest se o tomto poplatku nezmiňuje, ale u konkurenčních brokerů se s ním běžně setkáte. Těžko tedy říct, jestli je poplatek za převod měny nulový nebo netransparentní.
 • Poplatek za neaktivitu – V případě, že je obchodní účet neaktivní nebo nečinný po dobu 1 měsíce, naúčtuje si broker poplatek za údržbu ve výši 100 eur. Poplatek se platí měsíčně. Je-li zůstatek na účtu nižší než 100 eur, broker vám účet vynuluje.

Registrace, vklady a výběry

Registrace obchodního účtu je opravdu rychlá a jednoduchá. Stačí vyplnit jméno, emailovou adresu a telefonní číslo. Heslo vám broker zašle spolu s aktivačním odkazem na emailovou adresu.

Po registraci lze obchodovat pouze v testovacím demo režimu. Pokud byste chtěli obchodovat s reálnými penězi, musíte vyplnit osobní a kontaktní údaje, informace o financích a krátký investiční test.

Jakmile vyplníte všechny potřebné formuláře, můžete na platformu vložit peníze začít obchodovat. Abyste ovšem mohli peníze také vybrat, musíte do systému nahrát kopie 2 osobních dokumentů.

Verifikace obchodního účtu u Wonderinterest

Verifikace obchodního účtu u Wonderinterest

Vklady a výběry

Vklady i výběry peněz lze provádět bankovním převodem nebo platební kartou. Minimální vklad je 20 000 korun (respektive 1 000 euro), ale pro jednotlivé platební metody se může minimální vklad lišit.

 wonderinterestXTBeToroDegiro
Měna účtu
CZK, USD, EUR …
CZK, USD, EUR
USD
CZK, EUR, USD …
Minimální vklad1 000 1 50 $1
Minimální výběr0 3000 30 $1
Min. objednávka (CFD)od 600 od 600 od 600
Nenabízí
Min. objednávka (akcie)1 akcie1 akcie10 $1 akcie
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze Degiro

O společnosti Wonderinterest Trading

Provozovatelem platformy Wonderinterest je kyperská společnost Wonderinterest Trading Ltd, která funguje od roku 2014. Společnost podléhá regulacím úřadu CySEC a její jméno najdete také v evidenci ČNB, takže má povolení poskytovat investiční služby v Česku.

V České republice broker působí prostřednictvím vázaného zástupce, kterým je brněnská společnost Wonderinterest Trading s.r.o.

Za zmínku stojí, že společnost Wonderinterest Trading Ltd provozuje ještě jednu brokerskou značku: ZETANO. Služby brokera ZETANO jsou ovšem prakticky stejné jako u Wonderinterest, a to včetně platforem, investičních produktů a obchodních podmínek.

Zkušenosti s Wonderinterest

Ačkoliv broker funguje od roku 2014, na internetu nedohledáte prakticky žádné ohlasy klientů ani recenze. A to je u brokera s bezmála 10letou historií poměrně neobvyklé.

Mezi silné stránky Wonderinterest patří vedení účtu v českých korunách nebo podpora češtiny. Český překlad bohužel není kompletní, takže například obchodní podmínky jsou dostupné pouze v angličtině.

Klientská zóna u Wonderinterest

Klientská zóna u Wonderinterest

Nevýhodou jsou naopak vysoké spready a vysoké poplatky – zejména poplatek za neaktivitu a komisní poplatek u CFD akcií.

Co se platforem týče, Wonderinterest vsadil na jistotu v podobě systémů MetaTrader a xStation (XOH). V obou případech se jedná o takzvané white-label platformy, které broker převzal od jiných společností. Vlastní platformu broker nemá.

Na co si dát pozor:

 • Poplatky za obchodování fyzických akcií broker neuvádí. V dokumentu KID je ovšem uvedeno, že do nákladů se počítá nejen spread a komisní poplatek, ale také poplatek za vedení. Poplatek za vedení funguje podobně jako swapový poplatek, takže jej obchodníci platí za každý den, kdy drží reálné akcie po uzavření trhu. Toto je pro klienty Wonderinterest zásadní nevýhoda, protože u konkurenčních brokerů (např. XTB) je držení akcií zdarma.
 • Obchody s CFD neprobíhají na skutečné burze, ale pouze v systému brokera. Brokeři do vašich obchodů vstupují jako protistrana, takže mohou získat peníze, které v průběhu obchodování ztratíte. Funguje to ale i obráceně, takže pokud vyděláte, bude to na úkor brokera. Myslete na to, až vám budou obchodní manažeři radit, co a jak máte obchodovat.
 • Abyste mohli vybírat peníze z obchodního účtu, musíte do systému nahrát kopie osobních dokumentů.
 • Ve spodní části webu Wonderinterest Trading se dočtete, že „naprostá většina drobných investorů“ končí při obchodování s CFD ve ztrátě. Proč tomu tak je, zjistíte v tomto článku.

Shrnutí recenze Wonderinterest

Wonderinterest je licencovaný broker, který má povolení poskytovat investiční služby v Česku a dodržuje nařízení evropských úřadů.

Peníze klientů jsou pojištěné proti případnému bankrotu brokera do výše 20 000 eur, což je u kyperských brokerů s licencí CySEC standard. Samozřejmostí je také zajištění klientských účtů proti zápornému zůstatku, takže obchodníci mohou ztratit jen tolik peněz, kolik na účet pošlou.

Vyplatí se obchodovat přes Wonderinterest?

Poplatky u Wonderinterest jsou nepřehledné, slibované akcie na platformě chybí a český překlad není kompletní. Z těchto důvodů hodnotíme Wonderinterest jako průměrného brokera.

Pokud si například vytvoříte účet u brokera XTB, který využívá stejnou platformu xStation, budete platit nižší poplatky a budete mít k dispozici více instrumentů (včetně reálných akcií). XTB má navíc českou podporu s českou telefonní linkou, zatímco na webu Wonderinterest je pouze kontakt na kyperskou centrálu.

A jak nabídku brokera hodnotíte vy? Máte zkušenosti s Wonderinterest Trading? Napište nám do diskuse pod článkem!

Informace platné ke dni 3.5.2022

Kde obchodovat?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří jsou prověřeni tisícemi českých obchodníků:
BROKER
ROKU
 • Jednoduchá platforma a nízký minimální vklad
 • Testovací demo účet zdarma, výukové materiály, semináře
 • Kompletně v češtině, CZ podpora, obchodování v CZK
 • Na trhu od roku 2002, licence, vklady obchodníků pojištěny
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
95%
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Testovací demo účet s kapitálem 100 000 dolarů zdarma
 • Platforma v češtině
 • Na trhu od roku 2006, licence, vklady obchodníků pojištěny
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
90%
Služba CFD. 78% ztrácí peníze
 • Testovací účet zdarma
 • Na trhu od roku 2001, licence, vklady obchodníků pojištěny
85%
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář