Pomůžeme Vám s osobními financemi - investplus.cz

Podvod ProfitOnline a PracujOnline – varování vydala i ČNB

Aktualizováno: V posledních dnech zaplavily český internet reklamy odkazující na projekt ProfitOnline.  Příběh o matce samoživitelce, která díky zázračnému systému vydělává přes 7 tisíc Eur měsíčně, recenze a diskuze plné kladných ohlasů naznačují, že je možné vydělávat z pohodlí domova téměř bez práce. Jaká je ale skutečnost o projektu ProfitOnline?

Recenze ProfitOnline cz

Profit Online je služba vyžadující registraci. Návštěvníci oficiálního webu profitonline.cz nejsou nijak seznámeni s principem projektu a není jim ani nastíněno o co se vlastně jedná. Po registraci u profitonline se vám automaticky vytvoří účet u brokera EZTrader, který umožňuje obchodovat binární opce.

 

ProfitOnline je systém, který generuje tipy na obchodování binárních opcí (tzv. signály), které jsou pak hromadně rozesílány mezi zaregistrované klienty. Na tom není nic tak hrozného, ovšem příběhy o rychlém zbohatnutí a vysoké úspěšnosti zaslaných tipů jsou smyšlené. Generované signály jsou s největší pravděpodobností zcela náhodné a jejich úspěšnost není pro výnosné obchodování dostačující.

 

Pokud se tedy investor těmito signály bude řídit a bude uzavírat transakce přesně podle obdržených tipů, hraje velmi nebezpečnou hru. Nelze vyloučit, že několik transakcí dopadne úspěšně, ovšem z dlouhodobého hlediska je takové obchodování ztrátové.

 

Falešné recenze a zmanipulované diskuze - PracujOnline

Podvod Profit online se od ostatních podvodů liší zejména v tom, že ho podpírá mnoho podvodných webů a smyšlených recenzí, které systém vychvalují. Tyto weby obvykle neobsahují žádné další informace ani žádné jiné rubriky a články, jelikož vznikly jen proto, aby přesvědčili naivní investory.

 

Projekt Profit online existuje v mnoha jazykových verzích a to včetně propagačních webů. Ty například obsahují stejný příběh o ženě, která pomocí daného systému vydělává tisíce EUR měsíčně. V české verzi na webu PracujOnline se píše o Lucii Květoňové z Prahy (ve španělské verzi je to pak například Valeria Oritz z Madridu).  Je neuvěřitelné, že také falešné videoreportáže existují pro ostatní země s tím rozdílem, že ve video vždy vystupují rodilí mluvčí daného státu.

 

Ti opatrní si určitě zjistili, že adresa webu profit online byla zaregistrovaná v červnu 2015. Není tedy možné, aby někteří klienti ProfitOnline mohli pomocí systému obchodovat déle než jeden měsíc, jak je v podvodných článcích často uvedeno.

 

Zdroj: Profit Online je podvod

 

EZTrader – broker bez zábran

Samotný broker EZTrader, kterého autoři webu profit online doporučují, byl v minulosti několikrát kritizován za pochybné reklamní kampaně. Broker je sice licencovaný u kyperské komise CySEC, ale licenci ČNB nemá. EZ Trader navíc patří mezi makléře s nejnižším zhodnocením, takže aby jeho klienti vydělali, musí mít vyšší úspěšnost při obchodování než například u brokera TopOption. Ten totiž nabízí zhodnocení v průměru o 10% vyšší.

 

Nepochybujte o tom, že se jedná o další podvod. Stačí si uvědomit, že ProfitOnline vykazuje výraznou podobnost s podvodným projektem OptioNavigator. Ten taktéž doporučoval brokera EZTrader  a byl vystavěn na stejném systému. Důrazně vám tedy doporučujeme se projektu ProfitOnline vyvarovat. 

Varování před aktivitami projektu ProfitOnline vydala již i ČNB, která varovala před skutečností, že peníze investorů nejsou u tohoto projektu ze zákona pojištěny. 

Binární opce samotné podvod nejsou a je pravda, že se pro mnohé mohou stát přivýdělkem i hlavním zdrojem příjmů. Takoví investoři se ovšem musí vzdělávat a věnovat obchodování svůj volný čas. Projekt ProfitOnline cílí na důvěřivé lidi, kteří chtějí vydělávat bez práce. Takhle to ale v binárním obchodování nefunguje.

Webová stránka ProfitOnline cz Dokončení registrace na webu ProfitOnline a spojení s EZTrader Web PracujOnline s falešnými recenzemi Španělská verze webu PracujOnline ProfitOnline je podvod - varování vydala i ČNB

Diskuze k projektu ProfitOnline (PracujOnline)

3 komentáře

  1. Michal
    Michal at ·

    Díky že ste se podělili o vaše zkušenosti teď vím že do toho nemám chodit.Právě ny seznamu byla od nich reklama že můžu vydělávat 700 euro deně a že maj posledních 36 volných míst a pro založení účtu musim vložit 2.500kč.Otevřeli ste mi oči,cice účet sem si založil ale peníze tam posílat nebudu vdy si radši ověřim co píšou lidi mimo jejich stránky.Teď vím že sou to akorát podvodníci a peníze odemě neuviděj

  2. Zdeňka
    Zdeňka at ·

    Zdravím, sama jsem tento systém vyzkoušela a přišla jsem o vše, co jsem vložila. Napsala jsem tento poznatek do recenzí na jejich reklamní stránce, kde jsou všichni „údajně“ spokojení a má recenze nebyla zveřejněna. Tím se mi potvrdilo to, co jsem si myslela. Jde o to, vytahat s lidí, kteří na to nejsou školeni co jak nejvíc peněz. Je mi líto těch, kteří do tohoto vkládají své poslední naděje pod záminkou, že budou rychle a snadno vydělávat.

Komentovat příspěvek

Podvod ProfitOnline a PracujOnline – varování vydala i ČNB

Zhodnoťte své úspory bez rizika!