UPOZORNĚNÍ
Dne 2.7. 2018 vstoupil v platnost zákaz binárních a digitálních opcí. Toto omezení se vztahuje pouze na neprofesionální obchodníky. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte, prosím, tuto stránku.
Podrobnosti: Kdo je profesionální obchodník? Alternativy k binárním opcím

V této recenzi se podíváme na investiční projekt Dual Robot, jehož autoři lákají na vysoké a snadné výdělky přes internet. Peníze by měli registrovaní klienti vydělávat pomocí speciálního obchodního robota na binární opce. Tohoto robota může bezplatně získat každý, kdo se na webu včas zaregistruje. Podle autorů robota navíc nepotřebujete žádné speciální znalosti ani zkušenosti, takže zbohatnout by měl úplně každý. Asi vás ale nepřekvapí, že se jedná o další podvod, na kterém peníze spíše proděláte.

Co je to Dual Robot?

Pro pochopení programu Dual Robot si nejprve krátce vysvětlíme pojem binární opce. Binární opce je označení pro legální obchodní nástroj, pomocí kterého lze vydělávat na růstu nebo poklesu hodnot různých měn, aniž byste dané měny skutečně nakupovali. Stačí správně odhadnout, zda bude cena zvolené měny za určitou dobu vyšší nebo nižší, než je aktuální cena.

 

Obchodní program Dual Robot na základě nastavených kritérií zanalyzuje graf a předpoví, jak se bude cena dál vyvíjet. Součástí programu je navíc funkce Auto-trading, díky které obchoduje robot automaticky a bez zásahu investora. Tuto funkci ale nemusíte využívat a můžete obchodovat manuálně podle tipů, které vám program zašle. Autoři tvrdí, že více než 89% transakcí, které robot uzavře, skončí úspěšně. To je opravdu hodně a robot s takovou úspěšností by z vás skutečně mohl udělat milionáře.

 

Pravda o programu DualRobot.com

Pokud se na webu DualRobot.com zaregistrujete, vytvoří se vám automaticky účet u brokera na binární opce. Brokera si ale nemůžete vybrat. Abyste navíc mohli začít obchodovat, budete k brokerovi muset vložit alespoň minimální vklad. Ten se obvykle pohybuje kolem 200$. Tyto peníze využije robot pro obchodování.

 

Po registraci se vám zobrazí platforma DualRobot.com. Na platformě si můžete nastavit základní parametry obchodního robota (velikost investice, metoda investování, měnové páry, maximální počet otevřených transakcí atd.). Součástí platformy je také demo účet, na kterém si můžete obchodního robota bez rizika vyzkoušet. Demo účtu u tohoto programu ale nelze věřit, protože ceny měn na demo účtu jsou záměrně zkreslovány a neodpovídají reálným cenám.

 

Důvěryhodný není ani propagační web Dual Robot. Najdete na něm totiž několik falešných video-recenzí, ve kterých nevystupují skuteční obchodníci ale herci. Ti na internetu nabízejí vytvoření video-recenzí za několik dolarů. Nedůvěryhodně působí také odpočet času zbývajícího do ukončení bezplatné registrace. Podle tohoto času se totiž můžete zaregistrovat pouze do půlnoci, ovšem po půlnoci se začne odpočet vždy znovu opakovat. 

Jak se obchodují binární opce?

Recenze a zkušenosti s Dual Robot

Zejména na zahraničních webech o binárních opcích najdete několik recenzí, které před systémem Dual Robot důrazně varují. Důvodem je zejména příliš nízká skutečná úspěšnost, kvůli které je program z dlouhodobého hlediska ztrátový.

 

Obchodní program je navíc téměř stejný, jako další podvodné programy na binární opce. Stačí si vyhledat programy EZ Trading Bot nebo například AlgoCashSystem. Všechny tyto programy fungují na stejné platformě a používají i podobný způsob klamavé reklamy, ve které slibují snadné zbohatnutí díky nereálně vysoké úspěšnosti robota.

 

Binární opce a obchodní roboti

Binární opce jsou někdy kvůli jistým analogiím s kurzovním sázením považované za hazardní hru. Jedná se ale o obchodní nástroj, protože svoji šanci na úspěch můžete výrazně zvýšit technickou a fundamentální analýzou. Patrné je to také z přístupu státních kontrolních úřadů. Zatímco sázkové kanceláře mohou získat licenci na provozování sázkových her, brokeři na binární opce mohou získat licenci na poskytování investičních služeb. Naopak to opravdu není možné.

 

Představa obchodního robota, který vám bude vydělávat peníze, není žádnou utopií. Obchodní roboti se dnes běžně používají a zejména mezi obchodníky forexu jsou automatické obchodní systémy velmi populární. Obchodování binárních opcí pomocí robotů dlouhou dobu žádný kvalitní broker neumožňoval. Změnu přinesl až broker IQ Option, který v srpnu 2016 představil speciální platformu IQ Option Robots.

 

Určitě nevěřte webovým stránkám, které slibují snadnou a účinnou obchodní metodu na binární opce. Vytvoření dlouhodobě ziskové a stabilní obchodní strategii nebo obchodního robota je reálné, ale ne jednoduché. Proto by se měl každý budoucí investor před obchodováním nejprve vzdělávat a cvičně obchodovat na demo účtu.

Platforma programu DualRobot.comMožnosti nastavení obchodního programuWebová stránka podvodu Dual RobotZkušenosti s programem jsou zakoupeny na službě FiverrPodvod: Dual Robot – recenze, zkušenosti s programem Dualrobot.com
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář