UPOZORNĚNÍ
Dne 2.7. 2018 vstoupil v platnost zákaz binárních a digitálních opcí. Toto omezení se vztahuje pouze na neprofesionální obchodníky. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte, prosím, tuto stránku.
Podrobnosti: Kdo je profesionální obchodník? Alternativy k binárním opcím

Společnost IQ Option patří mezi nejvyhledávanější brokery na binární opce. Důvodem je zejména nízký minimální vklad 10$, transakce od 1$, unikátní obchodní platforma s nástroji pro technickou analýzu, ale i časově neomezený cvičný demo účet. Nyní navíc IQ Option představil funkci obchodních robotů, kterou u konkurence určitě nenajdete. 

Automatické obchodní systémy

Obchodování pomocí speciálních robotů, někdy označovaných jako automatické obchodní systémy (AOS), vám umožní automatizovat různé obchodní strategie. Jinými slovy vytvoříte program, který bude mít jasně stanovené podmínky, kdy a jak má vstoupit do transakce. Pokud se na trhu objeví situace, která bude odpovídat vaším kriteriím, robot zrealizuje transakci přesně podle vašeho požadavku.  Obchodník tak nemusí trávit hodiny vyhledáváním vhodných investičních příležitostí.

 

IQ Option je první regulovaný broker na binární opce s licencí ČNB, který poskytuje platformu pro vytváření obchodních robotů. Platformu IQ Option Robots mohou bezplatně využívat všichni zaregistrovaní uživatelé. Obchodníci mohou využívat nejen vlastní, ale i cizí obchodní roboty. Součástí platformy je totiž katalog, který už po několika týdnech obsahuje tisícovky robotů.  Každého robota si navíc můžete před spuštěním otestovat na historických datech nebo na cvičném demo účtu.

 

IQ Option Robots - výkonnost obchodního robota 

Vyzkoušejte roboty u IQ Option

 

IQ Option Robots: Vytváření vlastních robotů

Nevýhodou je, že broker nepodporuje češtinu a platforma IQ Option Robots je dostupná pouze v angličtině. Na druhou stranu ovládání platformy je velmi intuitivní a díky jednoduchému editoru robotů nemusíte umět žádný speciální programovací jazyk.

 

Na platformě IQ Option Trading Robots najdete dva editory robotů: jednodušší WIZARD a složitější CONSTRUCTOR. U obou editorů můžete vycházet z připravených schémat nebo si vytvořit úplně vlastního robota. Obchodní roboti se vytvářejí tak, že ze seznamu indikátorů přetáhnete zvolený indikátor na pracovní plochu. U každého vloženého indikátoru nastavíte hodnoty, které musí být splněné, aby se transakce zrealizovala. Pokud nevíte, jak nějaký indikátor funguje, můžete otevřít nápovědu kliknutím na symbol otazníku. 

 

Můžete samozřejmě přidat i více indikátorů (kritérií) a spojovat je operátorem AND (chcete, aby robot uzavřel transakci po splnění všech propojených kritérii) nebo operátorem OR (chcete, aby robot uzavřel transakci po splnění alespoň jednoho z propojených kritérií). Kromě indikátorů můžete nastavovat na platformě IQ Option Robots i různé filtry, jako například minimální zhodnocení, při kterém bude robot obchodovat. 

Jak se obchodují binární opce?

Money Management a nastavení rizik u robotů IQ Option

Dalším důležitým krokem je nastavení způsobu investování peněz. Klasickou metodou je investování fixní částky (Fixed Amount) nebo investování vždy určité části celkového rozpočtu (% of Balance). Zvolit můžete ale také zvyšování investice o vydělané peníze (Reinvestment of Profits) nebo navyšování investic po každé neúspěšné transakci (Martingale).

 

Konkrétně metoda Martingale je ale velmi zrádná. Smyslem této metody je zjednodušeně řečeno zdvojnásobení předchozí investice po každém neúspěšném obchodě. Když přijde série neúspěchů, investice se neustále zdvojnásobuje a při nejbližší úspěšné transakci zisk pokryje všechny předchozí ztráty. Problém je v tom, že více neúspěšných transakcí v řadě způsobí rychlý nárůst investice, což mnohdy končí úplným vynulováním účtu.

 

Strategii Martingale lze u každého robota vypnout - v záložce Risk Management stačí nastavit, aby se robot po jedné neúspěšné transakci (Number of consecutive unprofitable trades: 1) restartoval. Robot pak bude investovat fixní částku (nebude tedy docházet k navyšování vkladu po neúspěšné transakci).

 

Dalším krokem je nastavení aktiv, se kterými bude robot obchodovat, velikosti základní investice a vyhrazení maximální částky, kterou může robot při obchodování využívat. V risk managementu si můžete zvolit maximální zisk, ztrátu nebo maximální počet neúspěšných transakcí v řadě. Při dosažení nastavených limitů se obchodní robot buď vypne, nebo restartuje.

 

Další podrobnosti na webu BinarniOpce.biz - IQ Option Robot

 

Katalog cizích obchodních robotů

Součástí platformy IQ Option Robots je také katalog obchodních robotů, ve kterém najdete obchodní roboty ostatních traderů.  Roboty, kterých jsou v katalogu tisíce, můžete vyhledávat a srovnávat podle různých kritérií. Rozhodně to ale nefunguje tak, že si srovnáte roboty podle velikosti profitu nebo podle zhodnocení, aktivujete ty nejlepší a ty z vás udělají milionáře.

 

Katalog obchodních robotů

 

Abyste získali objektivní výsledky, musíte porovnávat statistiky robotů za dlouhé časové období (alespoň několik měsíců). Cizí roboty můžete používat bezplatně. Nevýhodou je, že u robotů z katalogu brokera IQ Option není zobrazeno jejich schéma, takže ani nevíte, na jakém principu fungují. Zasahovat můžete jen do nastavení money managementu a nastavení rizik.

 

U robotů z katalogu můžete měnit maximální limity pro restart nebo vypnutí robota, základní investici, částku alokovanou pro obchodování a také aktiva, se kterými bude robot obchodovat. Ideální je použít hodnoty doporučené autorem, které se zobrazují vždy pod příslušným řádkem.

 

Vyzkoušejte roboty u IQ Option

 

Testování na platformě IQ Option Trading Robots

Nejlepší na celé platformě IQ Option Trading Robots je to, že si své i cizí obchodní roboty můžete před použitím otestovat na demo účtu. Demo účet broker poskytuje bezplatně a můžete na něm kdykoliv obnovit původní virtuální vklad 1000$. Spustit robota na demo účtu a čekat, jakou bude mít úspěšnost, je ale poměrně zdlouhavé.

 

I na to broker IQ Option myslel a proto do platformy zahrnul backtesting robotů. Backtesting je metoda, při které se obchodní robot spustí na datech z minulosti, které si broker ukládá. Backtesting vám během několika sekund prozradí, jakou úspěšnost by obchodní robot měl v předchozím týdnu, měsíci atd. Čím delší dobu pro testování zvolíte, tím přesnější výsledky získáte. 

 

Nástroj na backtesting na platformě IQ Option Trading Robots

 

Po ukončení backtestingu v platformě IQ Option Robots se vám zobrazí výpis, ve kterém mimo jiné uvidíte procentuální úspěšnost transakcí. Kromě toho můžete procházet seznam nasimulovaných transakcí, který vám například odhalí, zda robot používá metodu martingale. (Pokud ano, tak se po každé neúspěšné transakci investice znásobí.)

 

IQ Option Robots: Hodnocení

IQ Option Robots je zajímavá a jedinečná funkce, která obohacuje obchodování s binárními opcemi. Brokerovi se u nové platformy podařilo zachovat jednoduchý princip, který je pro binární opce charakteristický. Ani obchodní roboti ale nejsou zázračný nástroj, pomocí kterého všichni vydělají. Vytvořit vlastního robota není snadné a většina robotů v katalogu nedosahuje potřebné úspěšnosti. Proto byste měli každého robota před spuštěním na skutečném účtu důkladně prověřit.

 

Nezapomeňte také na to, že robot vždy přesně dodržuje zadaná kritéria, nepřemýšlí stejně jako obchodníci a nedokáže zareagovat na neobvyklé události. Trh se navíc pomalu mění, a proto žádný robot nefunguje věčně a vždy nastane okamžik, kde se ze ziskového programu stane ztrátový. I otestované a spuštěné roboty tak musíte kontrolovat, aby náhodou nezačali být proděleční. 

 

Vyzkoušejte roboty u IQ Option

Platforma obsahuje také nástroj na tvorbu vlastních robotůIQRobots a soutěže obchodních robotůZkušenosti s IQ Option Robots – recenze obchodních robotů od IQ Option
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze a zkušenosti - IQ Option Robots

Vložit komentář