UPOZORNĚNÍ
Dne 2.7. 2018 vstoupil v platnost zákaz binárních a digitálních opcí. Toto omezení se vztahuje pouze na neprofesionální obchodníky. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte, prosím, tuto stránku.
Podrobnosti: Kdo je profesionální obchodník? Alternativy k binárním opcím

V této recenzi se podíváme na web OptionRobot.com, který za pouhou registraci nabízí program na binární opce. Stejnojmenný program Option Robot by měl samostatně obchodovat a dosahovat vysoké úspěšnosti (průměrně 83%). Pokud by to byla pravda, mohli by jeho uživatelé dosahovat vysokých zisků prakticky bez práce a z pohodlí domova. Je Option Robots skutečně výnosný program, nebo se jedná jen o další bezcenný systém, který bude z dlouhodobého hlediska ztrátový? 

Jak OptionRobot.com funguje?

Po registraci na webu OptionRobot.com se vám vytvoří obchodní účet u brokera na binární opce, na který musíte vložit alespoň minimální vklad. S tímto vkladem bude robot obchodovat. Zároveň získáte přístup k webové platformě Option Robot. Ta je propojená s obchodním účtem a můžete na ní spustit automatické obchodování. Po spuštění začne robot analyzovat trh a vyhledávat vhodné investiční příležitosti.

 

Na platformě OptionRobot.com si zvolíte, se kterými měnovými páry bude robot obchodovat, jaká bude velikost základní investice, kolik transakcí současně může robot otevřít a jak dlouhá bude exspirace. Vybrat si můžete také indikátory, které robot při analýze trhu zohlední a investiční metodu. Metoda Classic spočívá v investování fixní částky, u metod Fibonacci a Martingale robot investice navyšuje.

 

Option Robot zkušenosti

Obchodní platformu Option Robot jsme se na základě kladných referencí mnoha zahraničních webů rozhodli otestovat. Abychom neriskovali vlastní peníze, využili jsme cvičný demo účet, který je součástí platformy OptionRobot.com. Po spuštění auto-tradingu na demo účtu začal obchodní program ihned uzavírat transakce podle nastavených kritérii. Během několika minut program zobchodoval desítky transakcí, z nichž pouze čtyři byly ztrátové. Úspěšnost programu byla opravdu přibližně 80%.

 

Vybrali jsme tedy několik uzavřených transakcí a porovnali je s daty na platformě brokera IQ Option. Výsledek byl překvapující. Hned první dvě ze tří náhodně vybraných transakcí neodpovídaly skutečnosti. V obou případech program investoval na pokles ceny (možnost PUT), a ačkoliv cena během exspiračního času vzrostla, obě transakce program vyhodnotil jako ziskové (viz foto). Otevírací ceny transakcí byly prakticky stejné, jako ceny ve stejném okamžiku na platformě IQ Option, zatímco ceny v okamžiku exspirace se vůbec neshodovaly.

 

Transakce na demo účtu OptionRobot.com jsou podvod

Poznámka k fotkám: Platforma Option Robot neuvádí časové údaje v středoevropském čase, proto se časy platforem o dvě hodiny liší.

  

Testování na demo účtu Option Robot tak vůbec nemá smysl. Jestliže program vyhodnotí transakce jako ziskové, ačkoliv mají být ztrátové, tak úspěšnost na demo účtu vůbec neodpovídá realitě. Na skutečném účtu se skutečnými penězi program manipulovat s cenami nemůže. Podvodný demo účet jasně naznačuje, že úspěšnost programu Option Robots nebude slibovaných 83%. Podle obchodníků, kteří vyzkoušeli program na skutečném účtu, je úspěšnost přibližně 57%, což stačí sotva na pokrytí ztrát z neúspěšných transakcí.

 

Podrobnosti k této platformě naleznete zde: Binary Option Robot recenze na webu BinarniOpce.biz

Jak se obchodují binární opce?

Binární opce a podvody

Podobných programů na binární opce, které slibují vysokou úspěšnost, je nespočet. Ve skutečnosti vám ale žádný z nich vysoké výdělky nezajistí. Platforma Option Robot není žádnou novinkou. Stejnou platformu využívá několik dalších obchodních programů (Algo Cash System, Super Simple Bot nebo EZTradingBot). Tyto programy taktéž slibovaly vysoké zisky a jednoduché zbohatnutí, ale jejich úspěšnost byla příliš nízká. 

 

Podvodníci často lákají na obchodní roboty na binární opce a tvrdí, že pomocí nich mohou vydělávat i nezkušení lidé.  Snaží se tak získat co nejvíce nových obchodníků k brokerovi, se kterým spolupracují. Ani Option Robot není výjimkou. Při registraci si totiž musíte zvolit jednu z doporučovaných brokerských společností, mezi kterými jsou například StockPair, BinaryTilt, 24Option nebo Banc de Binary.

 

Binární opce nejsou podvod, ovšem pokud na nich chcete vydělávat, budete se muset vzdělávat. Žádné obchodní programy, jejichž autoři lákají na jednoduchost a nereálně vysoké zisky, vám nepomohou. Pozor si dejte také na podvodné brokery a vyberte si důvěryhodnou a regulovanou společnost. Většina kvalitních brokerů vám umožní obchodovat na demo účtu, abyste si mohli binární opce bez rizika a nezávazně vyzkoušet.

 

Kam dál? Czech Method, Ultimate4Trading, Dual Robot recenze

Recenze projektu OptionRobot.comPlatforma softwaru Option RobotSystém používá pochybné brokery bez licenceAutoři podvodného projektu doporučují vložit 500 - 1000 dolarů pro obchodováníPozor na podvod OptionRobot.com (Option Robot) – recenze, diskuze
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze k OptionRobot.com

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář