Aktualizováno

Recenze Czech Method (Česká Metoda) – jde o podvod?

Je to jen několik týdnů, co jsme varovali před podvodem Algo Cash Systém. Nyní se na internetu objevil téměř stejný podvod, který se jmenuje Czech Method (neboli Česká Metoda) a láká na snadné vydělávání peněz.  V této recenzi se podíváme na projekt Czech Method podrobněji a ukážeme si, proč slibům o rychlém zbohatnutí nevěřit.

Co je to Czech Method

Projekt Czech Method a Jakub Petrák

Projekt Czech Method a Jakub Petrák

Na webu Czech Method je umístěno video, podle kterého můžete získat program na binární opce, který vydělává až statisíce eur měsíčně. Tento program obchoduje samostatně, takže prý nepotřebujete žádné znalosti ani zkušenosti. Pokud nebudete s programem spokojeni, garantuje vám autor projektu 10 tisíc dolarů jako kompenzaci za váš čas. Získání programu a jeho používání je samozřejmě zcela zdarma. Bezplatnou licenci údajně získá ale jen prvních 20 registrovaných uživatelů.

S omezeným počtem 20 míst a garantováním peněz pro nespokojené zákazníky se nesetkáváme poprvé. Stejné lži jste mohli slyšet u podvodu Algo Cash Master, který vytvořili pravděpodobně ti stejní lidé. Také tento projekt sliboval vysoce profitabilní obchodní program na binární opce.

Czech Method je podvod

Spojitost s brokerem TitanTrade

Spojitost s brokerem TitanTrade

Czech Method má být soukromá stránka, na kterou získají přístup pouze pozvaní uživatelé. Pokud by to byla pravda, určitě by se stránka nešířila jako placená reklama. Czech Method je navíc jen český překlad mezinárodního projektu. Na internetu můžete dohledat řadu stejných projektů v různých jazycích. Jmenujme například Die Deutsche Methode (německo), The Aussie Method (austrálie) nebo The Brit Method (Velká Británie). 

Propagační videa, která najdete na všech jazykových verzích, mají úplně stejný obsah. Odlišná jsou pouze uvedená jména a klienti, kteří ve videu program vychvalují. Autorem českého videa má být Jakub Petrů, ale u fotografie pod videem najdete jméno Jakub Petrák. Úplně stejná fotografie je také v pravém horním rohu na webové stránce, ovšem se jménem Tomáš Horák. Je evidentní, že fotografii podvodníci převzali z jiného webu a jména jsou vymyšlená.  

Zkušenosti s Czech Method

The Brit Method je jednou zezahraničních variant Czech Method

The Brit Method je jednou zezahraničních variant Czech Method

Na webové stránce projektu najdete několik recenzí, ve kterých údajní klienti zveřejňují dosažené zisky. Ačkoliv jsou na fotografie těchto uživatelů české verzi stejné jako na těch cizojazyčných, jejich jména jsou pro každou jazykovou verzi jiná. Tito lidé jsou stejně jako autor projektu fiktivní. Nevěřte ani uměle vytvořeným příspěvkům z Facebooku a Twitteru.

Ve videu můžete několikrát slyšet, že program je zcela zdarma a nemusíte nic platit. Opak je ale pravdou. Pro aktivaci obchodního programu musíte mít obchodní účet u doporučovaného brokera a na účet musíte vložit alespoň minimální vklad. Ten se obvykle pohybuje v řádu stovek dolarů.

Pokud se zaregistrujete a vložíte požadovanou částku, získáte skutečně přístup k obchodnímu programu na binární opce. Program sice obchoduje samostatně, ale kvůli nízké úspěšnosti je jeho využívání prodělečné. Pokud chcete obchodovat binární opce, ignorujte všechny podobné nabídky na výnosné programy a strategie. Vydělávání na binárních opcích vyžaduje znalosti a zkušenosti, které nezískáte jinak, než vzděláváním nebo cvičným obchodováním na demo účtu. 

Kde obchodovat?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří jsou prověřeni tisícemi českých obchodníků:
ZPŮSOB ŘAZENÍ
1

XTB

Broker roku
95
Měna účtu
CZK, USD, EUR
Minimální vklad
0 Kč ($0)
CFD v nabídce
2 000+
Čeština
ANO
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF a CFD
 • Nízké nebo nulové poplatky
 • Zlomkové akcie (investice od €1)
 • Podporuje češtinu a platby v CZK
 • Poplatek za výběry pod 3 000 Kč
 • Vyšší zdanění českých dividend
Recenze
Vyzkoušet XTB
4000+ našich čtenářů si vybralo XTB
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
2

eToro

90
Měna účtu
USD
Minimální vklad
$100
CFD v nabídce
5 000+
Čeština
Částečně
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF, krypto a CFD
 • Reálné akcie a ETF bez poplatků
 • Zlomkové akcie (investice od $10)
 • Kopírování ostatních obchodníků
 • Čeština není kompletní
 • Účet je vedený v dolarech
 • Nepodporuje výběry v CZK
 • Složité výběry kryptoměn
Recenze
Vyzkoušet eToro
2000+ našich čtenářů si vybralo eToro
Služba CFD. 51% ztrácí peníze
Měna účtu
CZK, EUR
Minimální vklad
30 Kč (€1)
CFD v nabídce
9 000+
Čeština
ANO
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF a CFD
 • Reálné akcie a ETF bez poplatků
 • Zlomkové akcie (investice od 25 Kč)
 • Podporuje češtinu a platby v CZK
 • Vyšší swapy u některých CFDs
 • Nenabízí české akcie
 • Akcie nelze převést k jinému brokerovi
Recenze
Služba CFD. 68% ztrácí peníze
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • Invest
  25.9.2021 19:59
  Invest
  Autor

  Ďakujem za vaše poznatky a komentáre. Len som sa zaregistrovala, ale žiadny účet ani peniaze som na šťastie neposlala. No chyba bola, že som zadala telefón a denne aj tri telefonáty, ale na tie nereagujem.

 • Matěj
  13.6.2021 8:57
  Matěj
  Autor

  Dobrý den když jsem se zaregistroval do czech method musím ten účet povinně aktivovat?

 • Marty
  3.6.2021 17:09
  Marty
  Autor

  Dobrý den chci se zdá zeptat jestli není podvodný CZECH Systém?Jelikož mi přišel email jak Babiš prozradil jak vydělává touhle aplikací jak Babiš tohle jak ostatní tohle a zisky nahoru a podobně…Zrovna Babišovi bych nevěřil a o té stránce bych chtěl zjistit jestli je vážně tak úžasná jak vydělávají lidí obyčejný a jsou znich milionáři a já už nevím co 😂Prosím stručně žádám o odpověď ráznou informací 😀 Děkuji předem za odpověď

 • angel777
  25.5.2021 8:58
  angel777
  Autor

  dobrý den, prosím jaký je zaručený web na obchodování jak poznat podvod či pravdu? Člověk by si rád regulérně přivydělal, protože při českých platech se lidi jen dřou aby se uživili a pak se objeví vidina peněz lepšího života co slibuji a lidé ze zoufalství do toho jdou nedivím se jim, ale je mi jich i upřímně líto, protože na tyto gaunery snad není žádná páka, což je špatně měly by se více kontrolovat weby a ihned blokovat nebo být nadrobro smazány a je zavřít až zčernají. S pozdravem

 • Anonym
  5.5.2021 21:43
  Anonym
  Autor

  Já jim už pochopitelně nevěřím a peníze jim posílat nechci. Jde mi o to, zda po mě můžou vymáhat oněch 8500 euro, jako údajnou provizi a zda je reálně a jak toho docílit, aby byl investiční účet zrušen (tedy pokud je skutečný a nejde jen o fiktivní webovou stránku, to neumím zjistit). Je čas podat trestní oznámení popř. se obrátit na ČNB nebo právníka, nerad bych, aby po mě těch 8500euro vymáhali a nebo chtěli po nějaké době další a další peníze. Moc děkuji za radu, jsem z toho dost nervózní.

  • InvestPlus
   5.5.2021 22:35
   Autor

   Chápete to špatně. Oni tím poplatkem pouze podmiňují výběr uvedeného zůstatku. Je to způsob, jak z Vás dostat další peníze. Však jim napište, ať ten poplatek srazí z Vašeho obchodního účtu. Na to samozřejmě nepřistoupí, protože na Vašem obchodním účtu je tak maximálně původní vklad – tedy 250 EUR. ČNB Vám s tímto opravdu nepomůže, jelikož jde o brokera, který nemá povolení pro poskytování investičních služeb na území ČR.

 • Václav P.
  20.5.2019 14:00
  Václav P.
  Autor

  Teď jsem se díval na stránku která říkala že Elon Musk investoval několik stovek milionů do Czech Method.

 • NoFa
  14.3.2019 15:11
  NoFa
  Autor

  Můžu se zeptat, když je Czech Method podvodný, což je evidentní už z té placené reklamy, proč není zakázáno šíření reklamy a vůbec celý tento systém / společnost? Copak se na to nevztahují české zákony? Děkuji

  • InvestPlus
   14.3.2019 15:16
   Autor

   Tady to bohužel funguje tak, že nejdříve se podvedení musí ozvat ČNB, která projekt několik týdnů posuzuje a pak vydá doporučení se mu vyhnout. Za tu dobu si už jeho provozovatelé převedou peníze neznámo kam a spustí podobnou věc pod jiným názvem a na jiné adrese. A proces se opakuje. Proto se snažíme tyto podvody odhalovat co nejdříve a informovat o nich veřejnost na našem webu.

 • RozumDoHrsti
  3.12.2018 19:41
  RozumDoHrsti
  Autor

  OMG. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy.

 • agáta
  29.5.2018 4:59
  agáta
  Autor

  díky za info :-)

 • Jiří Bartuška
  1.1.2017 19:39
  Jiří Bartuška
  Autor

  Dík za Vaše comenty a zkušenosti,málem jsem taky naletěl.

  • Nikol
   4.1.2023 14:12
   Nikol
   Autor

   tak to já bohužel naletěla.. a ne málo… chtějí po mě zaplatit 10% z částky co prý mám k výběru. to už mi nikdo nevrátí ty moje peníze 😭😭

 • Marika
  29.8.2016 9:55
  Marika
  Autor

  Chtěla bych vás varovat před programem Czech Method. Já jim na to skočila a ten jejich “zaručený systém” mne připravil o všechny peníze, které jsem do toho vložila. Teď, když se na tu jejich webovou stránku dívám znovu, vidím tam spoustu nesrovnalostí ve jménech a podobně. Mělo mne to napadnout hned, ušetřila bych peníze, čas i nervy … Tímto bych chtěla před tímto podvodem varovat i ostatní, tak snad již nikdo nenaletí. Marika

  • Anonym
   5.12.2018 21:37
   Anonym
   Autor

   Jn. za blbost se plati, zde nastesti jen penezma..

 • Stepan
  14.6.2016 7:00
  Stepan
  Autor

  Dobry den, vypada to na novy zpusob “smejdu” jak se dostat k penezum. 2 dny po sobe 2 nabidky. Investicni-guru.com ktera se tvari jako ceska stranka vcetne hrubek a chyb. Dalsi stranka nabizejici Brit Method je nekolikrat presmerovana z puvodniho odkazu v mailu, ktery dokonce prisel pod hlavickou nasich znamych zijicich v zahranici! Pozor tedy i na zdanlive znamy kontakt!

 • Beáta
  1.6.2016 15:53
  Beáta
  Autor

  Dobrý den, děkuji Vám za upozornění. Chtěla bych se ještě zeptat, zda mi hrozí nějaké problémy, když jsem si založila účet v tomto podvodu Czech Method, ale neprovedla jsem požadovaný vklad. Mohou mé informace nějak zneužít? Nebo mi žádný problém nehrozí? Děkuji za odpověď
  Bea

  • Invest+
   1.6.2016 22:12
   Autor

   Dobrý den,

   pokud funguje Czech Method stejně jako ostatní podobné podvodné projekty, tak Váš email zajisté zahrnou do své databáze. Vy tak budete v následujících měsících dostávat zaručené tipy na závratné výdělky apod. Mějte se tedy na pozoru před podobnými zprávami. Jiné problémy Vám ale nehrozí.

  • Ivka
   23.2.2021 12:34
   Ivka
   Autor

   také jsem založila účet s uvedením svého telefonního čísla. Mám očekávat nějaké problémy? Jako telefonáty, emaily? Jde tento účet zrušit?
   Děkuji za radu

   • Anonym
    11.3.2021 16:27
    Anonym
    Autor

    Také jsem naletěl, i vložil peníze pod nátlakem neustálé tel.masáže, vzápětí druhý den jsem ale požadoval účet zrušit a peníze vrátit. Reakce byla spousta výmluv a že musím počkat, čekám cca týden. Můžete mi poradit, jak účet zrušit, zda je reálné, že peníze zašlou zpět a hlavně, zda mi hrozí riziko, že mohou požadovat více než jsem tam sám vložil např. za nějaké poplatky.

    • InvestPlus
     11.3.2021 16:31
     Autor

     O kterého brokera jde?

     • Anonym
      5.5.2021 21:09
      Anonym
      Autor

      Jde o brokera investfeed (nebo investfd), od doby, co jsem psal výše uvedený příspěvek jsem věc nechal být s tím, že jsem prostě přišel o 250euro, ale teď se mi sami ozvali po cca 6týdnech, že prý mám na investičním účtu u nich 70000 euro profit a + 250euro můj vklad a dalších 15000euro jakýsi credit (to prý vložili oni, aby měli větší kapitál mi vytvořit již zmíněný pohádkový profit . Ve zprávě se ptali zda chci peníze vybrat, odpověděl jsem, že ano, ale vzápětí po mě požadovali poplatek a provizi 8500euro (tedy 10%). Odmítl jsem jim posílat další peníze, mohou je po mě požadovat? A je uváděný profit webové stránce brokeru fake?

     • InvestPlus
      5.5.2021 21:11
      Autor

      Nevěřte jim. Snaží se Vás obrat o další peníze.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář