UPOZORNĚNÍ
Dne 2.7. 2018 vstoupil v platnost zákaz binárních a digitálních opcí. Toto omezení se vztahuje pouze na neprofesionální obchodníky. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte, prosím, tuto stránku.
Podrobnosti: Kdo je profesionální obchodník? Alternativy k binárním opcím

Vydělávání tisíců EUR týdně z pohodlí domova a bez námahy je snem mnoha lidí. Mnoho lidí také tuší, že v burzovním obchodování se točí neuvěřitelné peníze a s rozmachem internetu může začít obchodovat už téměř každý. Podvodníci toho využívají a lákají na vydělávání peněz z domova právě pomocí obchodování přes internet. V tomto článku se podíváme na web vydelek-penez.com, který již několik měsíců doporučuje obchodovat binárních opcí. 

Nejprve krátce uvedeme, o co se vlastně jedná. Na webu vydelek-penez.com najdete článek o tom, jak 27letý Martin Kozel z Prahy vydělal za pouhý týden práce z domu 3000 EURO. Tohoto výdělku dosáhl díky jednoduché strategii, kterou použil při obchodování binárních opcí.

 

Martin Kozel a jeho strategie

Binární opce fungují tak, že obchodníci odhadují, jestli bude cena aktiva (měn, komodit, akcií…) v určitém okamžiku (např. za 10 minut) vyšší nebo nižší, než je aktuální cena. Strategie Martina Kozla spočívá v tom, že pokud v grafu ceny vidí rostoucí trend, investuje na růst hodnoty. Pokud v grafu vidí klesající trend, uzavře transakci na pokles ceny. Obchodování podle trendu je běžná metoda, ovšem obvykle obchodníci provádí složité analýzy grafu.

 

Pouhým pohledem na graf toho moc nezjistíte. I když má graf rostoucí tendenci, muže kdykoliv dojít ke změně trendu. Křivka v grafu navíc neustále kmitá, takže je zmiňovaná strategie velmi riskantní.

 

Vydelek-penez.com není novinka

Vydelek-penez.com existuje v několika dalších jazykových verzích. Jednotlivé verze jsou si velmi podobné. Liší se ale v uvedených jménech a někdy i v použitých fotografiích. Příběh o Martinu Kozlovi byl na internetu mimochodem už před dvěma lety.

 

Web se původně jmenoval Trade Journal Online a článek o Martinu Kozlovi odkazoval na obchodní program OptioNavigator. Tento program sám analyzoval trh a rozhodnutí, zda investovat na pokles nebo růst ceny, prováděl místo obchodníka. Program měl údajně vydělávat i desítky tisíc EUR měsíčně. Tyto sliby vzaly ale brzy za své. Úspěšnost programu OptioNavigator byla totiž příliš nízká, takže jeho používání bylo ztrátové. Aktuálně web odkazuje na brokera 24Option.  

Jak se obchodují binární opce?

Martin Kozel neexistuje

Web se stejným obsahem existuje na internetu i v cizojazyčných verzích. Jednotlivé jazykové verze popisují stejný příběh ale s jinými jmény. Česká verze článku je například o Martinu Kozlovy z Prahy a připravila ji redaktorka portálu Trade Journal Online Sára Dudková. Na americké verzi se v článku od redaktorky Sarah Hamilton dočtete o Edwardu Greenovi z Washingtonu. Na obou webech autoři navíc použili stejné fotografie, které jsou veřejně dostupné v různých fotobankách.

 

Vydelek-penez.com je podvod

Obchodník binárních opcí Martin Kozel neexistuje, což by mělo každého před projektem varovat. Martin Kozel není ale ani zdaleka jediný fiktivní obchodník, se kterým se na internetu setkáte. V dalších podvodných projektech narazíte například na jména Daniel Dale, Adam Abramovič, Jaroslav Baláž nebo Miroslav Kadlec.

 

Oblíbeným trikem podvodníků je pravidelně se měnící datum publikování článku. Články díky tomu vypadají aktuální a jsou mnohem věrohodnější. Výjimkou není ani článek o Martinu Kozlovi, u kterého se datum každý den aktualizuje. S měnícím datem se můžete setkat i u projektů Star News5 nebo levnytrh.com, které také slibují vysoké zisky prostřednictvím binárních opcí.

 

Binární opce a podvody

Obchodování podle trendové strategie, kterou popisuje Martin Kozel v propagačním videu, je z dlouhodobého hlediska ztrátové. Můžete si to ostatně vyzkoušet sami. U některých brokerů na binární opce (např. IQ Option) si můžete vytvořit zdarma cvičný demo účet, na kterém budete mít k dispozici virtuální vklad. Na tomto demo účtu si můžete úspěšnost strategie bez rizika otestovat. Všechny zisky a ztráty jsou totiž fiktivní.

 

Vydělávat na binárních opcích je možné. Binární opce nejsou žádný podvod. Podvodné jsou pouze „zaručené strategie“ a obchodní programy, které lákají na rychlé a jednoduché zbohatnutí. Bez znalostí trhu a předchozích zkušeností není vaše šance na úspěch vysoká. Pokud chcete na binárních opcích vydělávat, musíte se obchodování věnovat. Budete-li se vzdělávat a důkladně připravovat, mohou vám binární opce zajistit zajímavé zisky. 

Podvod: Martin Kozel a jeho stránka vydelek-penez.comTotožný podvod v anglickém jazyce - thebusinessnewsdaily.comMartin Kozel neexistuje - jeho fotografie pochází z fotobankyPodvod: Martin Kozel a binární opce – recenze, zkušenosti, diskuze
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze - Martin Kozel

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář