UPOZORNĚNÍ
Dne 2.7. 2018 vstoupil v platnost zákaz binárních a digitálních opcí. Toto omezení se vztahuje pouze na neprofesionální obchodníky. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte, prosím, tuto stránku.
Podrobnosti: Kdo je profesionální obchodník? Alternativy k binárním opcím

Mnoho lidí hledá metodu, jak vydělat peníze na internetu. Ať už mezi tyto lidi patříte nebo ne, může se vám snadno stát, že si taková metoda najde vás. Stejně jako v případě portálu star-news5.com, který se šíří formou reklamy a spamu. Portál Star News5 totiž propaguje článek o tom, jak si zaměstnanec Vodafonu ve svém volném čase vydělal 45 235 EUR a zveřejňuje, jak toho dosáhl.

Star-News5.com a zbohatlík Lukáš Brabec

Na webové stránce najdete příběh o tom, jak mladý podnikatel z Prahy Daniel T. vydělal na binárních opcích přes milion EURO za měsíc. To inspirovalo redaktory portálu Star-News5.com natolik, že vyhledali úspěšného obchodníka (Lukáš Brabec), aby jim o binárních opcích prozradil více. Bohužel, popisovaný Daniel, Lukáš a vlastně ani redaktor a údajný autor článku Jan Tomáš neexistují.

 

Stačí si ověřit fotografie použité na podvodném webu.  Muž s delšími prošedivělými vlasy totiž není žádný Lukáš Brabec, jak se na webu píše, nýbrž německý podnikatel Robert Geiss.

 

Lži o binárních opcích

Text na podvodné stránce je plný lží. Úspěšný obchodník měl například říct, že všichni chtějí binární opce udržet jako tajemství. Americké úřady prý dokonce odrazují lidi od používání, protože se bojí, že by lidé začali dávat výpovědi a byla by ohrožena zaměstnanost. To je ale naprostý nesmysl. Binární opce jsou totiž běžný investiční nástroj a rozhodně se nejedná o žádnou tajnou nebo zázračnou metodu.

 

Další velkou lží je například to, že díky binárním opcím mohou i lidé bez zkušeností vydělávat jako profesionální investoři. Bez důkladné teoretické a praktické přípravy v podobě vzdělávání a cvičného obchodování na demo účtu na binárních opcích zbohatnete jen těžko. Obchodování bez zkušeností je pouhý hazard, ve kterém stojí pravděpodobnost proti vám.

 

Mezinárodní projekt

Star-News5.com není český projekt. Na internetu můžete dohledat další cizojazyčné verze, které popisují podobný příběh, ovšem s rozdílnými jmény. Například v německé verzi je autorem recenze Frank Bauer a milionář se jmenuje Jonas Schäfer.

 

Podvodný portál STAR NEWS5

Celá stránka STAR NEWS5 vypadá jako běžný informační portál. Menu tvoří několik rubrik a pod článkem jsou zobrazeny komentáře k článku z Facebooku. Pokud ovšem kliknete na některou položku v menu, na jméno některého z diskutujících nebo třeba zkusíte „lajknout“ některý z příspěvků, tak se nic nestane. Žádné odkazy nefungují a ani komentáře nejdou přidávat. Ačkoliv se celá stránka tedy tváří jako informační portál, jedná se o pouhou reklamu.

 

Dalším důkazem podvodu Star News5 je měnící se datum u článku. Datum se každý den aktualizuje, takže článek vypadá nový a pro čtenáře je tím pádem i mnohem zajímavější. Tento způsob, jak přesvědčit návštěvníky webu a jedinečné příležitosti a přimět je k registraci, využívá téměř každý podvod. V banneru pod článkem autoři varují, že nabídka pro velký zájem vyprší „dnes“, přičemž i zde se každý den aktualizuje datum.

 

Pokud se zaměříte na diskuzi pod článkem, najdete v ní několik vymyšlených recenzí. Vymyšlený ale není jen obsah recenzí, ale také jména uživatelů. Jak jinak lze vysvětlit, že autoři používají na různých jazykových verzích podvodného webu stejné fotografie, ale uvádějí u nich odlišná jména. Některé recenze jsou navíc špatně přeložené. Například recenze, jejímž autorem je Eva Týce, je napsaná v mužském rodě.

 

Reklama na brokera AnyOption

Veškeré funkční odkazy z podvodného webu směřují na brokera AnyOption a systém SuperAlertsPro. AnyOption je sice regulovaný broker, ovšem obchodovat u této společnosti je poměrně nevýhodné. Už jen proto, že broker poskytuje nižší zhodnocení než konkurence. Obchodníci tak musí dosáhnout vyšší úspěšnosti, aby vůbec vydělali. Broker je navíc poměrně často spojován s podvody, protože na něj velké množství z nich odkazuje.

 

Německá verze podvodu odkazuje na brokera 24Option. Také tento broker je regulovaný. Rozhodně se ale nemůže pochlubit tak dobrou pověstí, jako jiní brokeři na binární opce. U obou zmiňovaných brokerů lákají podvodníci na bonus 100% za první vklad. Podmínky bonusů si ovšem brokeři vytvářejí tak, aby se bonusy nedaly zneužívat. U některých brokerů například nebudete po přijetí bonusu moci určitou dobu vybírat nejen bonusovou částku, ale i dosažené zisky.

 

Obchodní systém SuperAlertsPro

Systém SuperAlertsPro je jeden z programů na binární opce, který by měl generovat vysoké zisky. Tyto programy mají obecně funkci AutoTrader, která zajišťuje automatické obchodování a 100% samostatnost. Obchodník program spustí a pak už jen sleduje, jak SuperAlertsPro uzavírá sám transakce. Pokud by ale úspěšnost programu byla vysoká a program by byl ziskový, jistě by autoři v propagačních článcích nemuseli lhát.

Jak se obchodují binární opce?

Má smysl obchodovat binární opce?

Na závěr ještě zopakujme, že samotné binární opce nejsou podvod. Počet podvodných projektů, které binární opce zneužívají, ovšem rapidně roste. Rozpoznat podvodný projekt naštěstí není příliš složité. Všechny totiž nabízejí rychlé, snadné a zaručené výdělky. Pokud nechcete přijít o své peníze, tak podobné články a reklamy jednoduše ignorujte.

 

Pokud si zvolíte dobrého brokera a budete se vzdělávat, tak můžete na opcích dlouhodobě vydělávat. Nečekejte ale tak astronomické sumy, jak podvodné projekty s oblibou prezentují. Hledat na internetu zázračný program nebo systém, který udělá práci za vás, a spoléhat na jeho úspěšnost, se ale u obchodování nevyplácí. 

 

Kam dál? Czech Method, Binary Option Robot, Profits Maker, ProfitSignalsPro

Webová stránka Star-news5-com a Lukáš BrabecTotožný podvod v německém jazyce a Jonas SchaferMuž z obrázku je ve skutečnosti Robert GeissPodvod STAR-NEWS5.com a Lukáš Brabec – recenze, zkušenosti, diskuze Star News5
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze k Star-news5.com

 • Anonym
  2.7.2018 18:42
  Anonym
  Autor

  Prosím neposílejte mi vámi nabízenou službu docela by mne zajímalo kde a jak jste přišel na mé telefonní číslo ještě jedna taková Sms a jdu to nahlásit na policii.Děkuji za pochopení.

  • InvestPlus
   2.7.2018 19:08
   Autor

   Článek výše informuje o tom, že se jedná o podvod. Tady Vám s otravnými telefonáty nepomůžeme – musíte se obrátit přímo na ty, kdo Vás kontaktují …

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář