Kryptoměnám se letos příliš nedaří, ale i přesto se najde mnoho webových stránek, které slibují snadné a rychlé zbohatnutí pomocí digitálních měn. V drtivé většině se ovšem jedná o podvody. Exemplárním případem je zahraniční projekt Crypto Trader, který existuje v mnoha jazykových mutacích včetně češtiny. Právě tento projekt v posledních dnech vzbuzuje velkou pozornost a proto je na místě vysvětlit, proč se jedná o podvod a jak se podobným podvodům vyvarovat.

K projektu Crypto Trader se dostanete například přes propagační webovou stránku Daily Newsfeed. Na zmíněném webu je článek (autor Karel Frýdek) o tom, že Česká republika schválila zákon, který legitimizuje stínové bankovnictví. Právě díky tomu je prý možné efektivně zhodnotit uložené peníze v krátkém čase. Nic z toho ale není pravda.

Recenze: co je to Crypto Trader?

Recenze - Crypto Trader je podvod

Recenze – Crypto Trader je podvod

Vysoké zhodnocení peněz prý umožňuje program Crypto Trader. Program samostatně obchoduje s penězi, které mu svěříte. Program se pyšní úspěšností přes 87 %, čemuž by mohl závidět kdejaký profesionální obchodník. Uživatelé Crypto Traderu mají vydělávat minimálně 150 tisíc korun měsíčně, přičemž příjem se prý nemusí danit. Skeptiky a nedůvěřivé čtenáře má umlčet věta, že experti metodu považují za bezpečnou. Bližší informace k programu ale autoři nezveřejňují.

Člověk nemusí být ekonomický expert, aby odhalil podvod za tímto rádoby výdělečným systémem. Bylo by naivní věřit tomu, že můžete každý den zhodnotit své peníze pětinásobně. Stejně tak je nesmysl, že příjmy z obchodování (byť automatického) se nemusí danit.

Smyšlené zkušenosti na webu Daily Newsfeed

Uváděné závratné zisky snad nikdo nemůže brát vážně

Uváděné závratné zisky snad nikdo nemůže brát vážně

Na webu Daily Newsfeed je popsán i konkrétní případ, kdy jistý muž zhodnotil vklad 7 tisíc Kč na celých 18 milionů korun. Tak absurdní tvrzení snad ale nikdo nemůže brát vážně. Podobných recenzí a klientských zkušeností je ovšem na webu hned několik. To, že se jedná o podvod a že si recenze vytvořili sami autoři webu, ale odhalíte velmi snadno. Například v diskusi pod článkem stačí kliknout na jméno němého z diskutující a hned uvidíte, že profily jsou smyšlené.

A stejně je tomu i na webu Crypto Trader. Tam třeba narazíte na rozhovor s fiktivním pracovníkem Crypto Traderu Danielem. Fotografie Daniela je zkopírovaná z internetové fotobanky, takže je evidentní, že tento člověk vůbec neexistuje. I on navíc tvrdí, že s počátečním vkladem 12 000 je možné vydělávat i 70 tisíc Kč denně.

Jak bezpečně poznat, že je Cryptotrader podvod?

Cryptotrader má hned několik jazykových mutací

Cryptotrader má hned několik jazykových mutací

Webové stránky Cryptotrader i Daily Newsfeed obsahují mnoho prvků, které jsou typické pro podvodné weby. Tak například datum publikování článku se každý den aktualizuje, takže i když podvodníci loví důvěřivé čtenáře už několik týdnů, jejich články se jeví jako právě zveřejněné.

Dalším důkazem je to, že projekt Cryptotrader má hned několik jazykových verzí (např. anglický The Crypto Trader nebo chorvatská verze Kripto trgovalec). Všechny tyto verze čtenáře seznamují se stejným příběhem, ve kterém se mění pouze jména a čísla.

Platforma podvodného projektu

Platforma podvodného projektu

Kryptoměny nejsou podvod, ale opatrnost je na místě

Obchodováním přes internet se dá skutečně vydělat, nicméně není to snadné. Podvodníci často kladou důraz na to, že obchodováním pomocí jejich metody mohou vydělat i lidé bez znalostí a zkušeností. Jsou to ale právě zkušenosti a znalosti, co odlišuje úspěšné obchodníky od těch neúspěšných. Spoléhat při obchodování na štěstí se vám dříve či později nevyplatí. A spoléhat se na sliby o snadném zbohatnutí od neexistujících lidí? To snad ani nepotřebuje komentář.

Kde bezpečně obchodovat kryptoměny?
Broker Měna 1 Min. transakce Páka Čeština Demo účet  
1 FIAT měna, ve které je veden obchodní účet
Poslední aktualizace: Srpen 2018
Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty finančních prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.
Doporučujeme
Plus500
5/5
CZK - ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. 80,6% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, ETH, LTC, XRP, IOT
IQ Option
5/5
USD 1 USD ANO NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, BTG, ETH, ETC, DASH, XMR, LTC, ZEC, XRP, OMG, TRX, QTUM, XLM
Markets
5/5
USD, EUR 1 USD ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, LTC, XRP
Etoro
5,0/5
USD 50 USD NE NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, BCH, ETH, ETC, DASH, LTC, XRP

Výhodou je, že dnes si můžete bezplatně stáhnout výukové materiály a začít se vzdělávat i bez drahých kurzů a knih. Mnoho brokerů také poskytuje bezplatné testovací demo účty, na kterých můžete obchodování bez rizika procvičovat. Praktické obchodování (byť s virtuálními penězi) vám ukáže skutečná rizika obchodování a také vám prozradí, zda je vaše obchodní strategie zisková nebo ne. Jedinou nevyhnutelnou investicí při cestě za úspěchem tedy nejsou peníze, ale čas.

Diskuze

Vložit komentář