Aktualizováno

Recenze Crypto Trader – slibují miliony bez zkušeností, jde ale o podvod! [diskuze]

Kryptoměnám se letos příliš nedaří, ale i přesto se najde mnoho webových stránek, které slibují snadné a rychlé zbohatnutí pomocí digitálních měn. V drtivé většině se ovšem jedná o podvody. Exemplárním případem je zahraniční projekt Crypto Trader, který existuje v mnoha jazykových mutacích včetně češtiny. Právě tento projekt v posledních dnech vzbuzuje velkou pozornost a proto je na místě vysvětlit, proč se jedná o podvod a jak se podobným podvodům vyvarovat.

K projektu Crypto Trader se dostanete například přes propagační webovou stránku Daily Newsfeed. Na zmíněném webu je článek (autor Karel Frýdek) o tom, že Česká republika schválila zákon, který legitimizuje stínové bankovnictví. Právě díky tomu je prý možné efektivně zhodnotit uložené peníze v krátkém čase. Nic z toho ale není pravda.

Recenze: Co je to Crypto Trader?

Recenze - Crypto Trader je podvod

Recenze – Crypto Trader je podvod

Vysoké zhodnocení peněz prý umožňuje program Crypto Trader. Program samostatně obchoduje s penězi, které mu svěříte. Program se pyšní úspěšností přes 87 %, čemuž by mohl závidět kdejaký profesionální obchodník. Uživatelé Crypto Traderu mají vydělávat minimálně 150 tisíc korun měsíčně, přičemž příjem se prý nemusí danit. Skeptiky a nedůvěřivé čtenáře má umlčet věta, že experti metodu považují za bezpečnou. Bližší informace k programu ale autoři nezveřejňují.

Člověk nemusí být ekonomický expert, aby odhalil podvod za tímto rádoby výdělečným systémem. Bylo by naivní věřit tomu, že můžete každý den zhodnotit své peníze pětinásobně. Stejně tak je nesmysl, že příjmy z obchodování (byť automatického) se nemusí danit.

Smyšlené zkušenosti na webu Daily Newsfeed

Uváděné závratné zisky snad nikdo nemůže brát vážně

Uváděné závratné zisky snad nikdo nemůže brát vážně

Na webu Daily Newsfeed je popsán i konkrétní případ, kdy jistý muž zhodnotil vklad 7 tisíc Kč na celých 18 milionů korun. Tak absurdní tvrzení snad ale nikdo nemůže brát vážně. Podobných recenzí a klientských zkušeností je ovšem na webu hned několik. To, že se jedná o podvod a že si recenze vytvořili sami autoři webu, ale odhalíte velmi snadno. Například v diskusi pod článkem stačí kliknout na jméno němého z diskutující a hned uvidíte, že profily jsou smyšlené.

A stejně je tomu i na webu Crypto Trader. Tam třeba narazíte na rozhovor s fiktivním pracovníkem Crypto Traderu Danielem. Fotografie Daniela je zkopírovaná z internetové fotobanky, takže je evidentní, že tento člověk vůbec neexistuje. I on navíc tvrdí, že s počátečním vkladem 12 000 je možné vydělávat i 70 tisíc Kč denně.

Jak bezpečně poznat, že je Cryptotrader podvod?

Cryptotrader má hned několik jazykových mutací

Cryptotrader má hned několik jazykových mutací

Webové stránky Cryptotrader i Daily Newsfeed obsahují mnoho prvků, které jsou typické pro podvodné weby. Tak například datum publikování článku se každý den aktualizuje, takže i když podvodníci loví důvěřivé čtenáře už několik týdnů, jejich články se jeví jako právě zveřejněné.

Dalším důkazem je to, že projekt Cryptotrader má hned několik jazykových verzí (např. anglický The Crypto Trader nebo chorvatská verze Kripto trgovalec). Všechny tyto verze čtenáře seznamují se stejným příběhem, ve kterém se mění pouze jména a čísla.

Platforma podvodného projektu

Platforma podvodného projektu

Kryptoměny nejsou podvod, ale opatrnost je na místě

Obchodováním přes internet se dá skutečně vydělat, nicméně není to snadné. Podvodníci často kladou důraz na to, že obchodováním pomocí jejich metody mohou vydělat i lidé bez znalostí a zkušeností. Jsou to ale právě zkušenosti a znalosti, co odlišuje úspěšné obchodníky od těch neúspěšných. Spoléhat při obchodování na štěstí se vám dříve či později nevyplatí. A spoléhat se na sliby o snadném zbohatnutí od neexistujících lidí? To snad ani nepotřebuje komentář.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Populární
 • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
 • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
 • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

Výhodou je, že dnes si můžete bezplatně stáhnout výukové materiály a začít se vzdělávat i bez drahých kurzů a knih. Mnoho brokerů také poskytuje bezplatné testovací demo účty, na kterých můžete obchodování bez rizika procvičovat. Praktické obchodování (byť s virtuálními penězi) vám ukáže skutečná rizika obchodování a také vám prozradí, zda je vaše obchodní strategie zisková nebo ne. Jedinou nevyhnutelnou investicí při cestě za úspěchem tedy nejsou peníze, ale čas.

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Diskuze

 • Radek
  Publikováno 10.2.2019 16:14
  Radek
  Reagovat
  Autor

  Když jsem si se podíval na komentáře pod jejich super článkem, vidím česká jména, rozkliknu a tam nějakej Brazilec 😀 Další klik byl na vaší stránku abych si svou domněnku potvrdil 😉

 • Martas
  Publikováno 17.5.2019 8:47
  Martas
  Reagovat
  Autor

  Je to podvod🧐

 • Anonym
  Publikováno 23.5.2019 16:51
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Kurník a já už se viděl jak bohatnu

 • Anonym
  Publikováno 1.6.2019 8:31
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Podvod

 • Matej
  Publikováno 16.6.2019 20:12
  Matej
  Reagovat
  Autor

  Podvod

 • Anonym
  Publikováno 16.7.2019 8:49
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Jen vložte peníze , čím víc tím líp. Už je nikdy neuvidíte

 • pedrus67
  Publikováno 17.7.2019 21:44
  pedrus67
  Reagovat
  Autor

  Je to podvod ľudia prosím nechať sa nachytať

 • Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář