Aktualizováno

Ceny komodit Kurzy, grafy, vývoj, online predikce pro komodity

  Komodita Kurz Cena v CZK Změna 24H NástrojeTip  
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě.
Ropa logo Ropa 89.02 2041.23 -0.74% Obchodovat
Ropa Brent logo Ropa Brent 92.46 2120.11 -0.89% Obchodovat
Zlato logo Zlato 1912.9 43862.8 -0.14% Obchodovat
Stříbro logo Stříbro 23.04 528.31 -0.30% Obchodovat
Zemní plyn logo Zemní plyn 2.61 59.85 -0.96% Obchodovat
Měď logo Měď 3.64 83.47 -0.33% Obchodovat
Platina logo Platina 903.75 20722.99 -0.82% Obchodovat
Bavlna logo Bavlna 86.42 1981.61 1.83% Obchodovat
Kukuřice logo Kukuřice 480.28 11012.82 -0.20% Obchodovat
Pšenice logo Pšenice 593.7 13613.54 0.80% Obchodovat
Cukr logo Cukr 26.33 603.75 0.08% Obchodovat
Kakao logo Kakao 3502 80300.86 0.17% Obchodovat
Káva logo Káva 149.1 3418.86 0.20% Obchodovat

Komodity mají na burze unikátní postavení. Obchodovaly se totiž už ve starověku a narozdíl od akcií či dluhopisů mají praktické využití. Díky tomu jsou komodity v čele se zlatem populární také mezi investory. Ti vsází nejen na drahé kovy, ale také na průmyslové kovy, energetické komodity a zemědělské produkty. Není ostatně rozhodující, zda investujete do kávy nebo do platiny. Důležité je správné načasování.

Ropa Brent

Ropa je bezesporu jednou z nejznámějších a nejžádanějších komodit na trhu. Je nepostradatelnou surovinou pro výrobu plastů, chemikálií, paliv a pohonných hmot. Trochu znepokojujícím faktem je, že za posledních 30 let se spotřeba ropy zvýšila o 50 % a nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měnil. Na druhou stranu rostoucí poptávka dělá z této komodity zajímavý a spekulanty hojně využívaný investiční nástroj… číst vše.

Zlato

Zlato je nejznámější drahý kov a pravděpodobně i nejznámější komodita na trhu vůbec. Už tisíce let je symbolem bohatství a celosvětově uznávaným směnným prostředkem. Dnes je navíc zlato ceněno i pro své chemické a fyzikální vlastnosti v mnoha průmyslových oborech. Dlouhodobě je zlato komoditou k uchování hodnoty a díky vysoké poptávce a omezené produkci je populární i mezi investory … číst vše.

Stříbro

Stříbro bylo už od starověku považováno za směnný prostředek a hodnotnou komoditu. Dnes je stříbro jednou z nejvíce žádaných komodit a mezi drahými kovy je větší zájem pouze o zlato. Stříbro navíc díky svým unikátním vlastnostem nachází využití v mnoha odvětvích průmyslu. Díky vysoké poptávce, omezené produkci a relativně nízké ceně je stříbro oblíbené i jako investiční instrument… číst vše.

Platina

Platina je vzácný kov, který kromě tradičního využití v průmyslu našel své místo i na burze. Tento drahý kov se využívá jako uchovatel hodnoty a po zlatě a stříbře se jedná o třetí nejvíce obchodovaný drahý kov. Platinu lze obchodovat v podobě futures kontraktů, jako ETF nebo pomocí finančních derivátů v čele s CFD kontrakty… číst vše.

Ropa WTI

Byť se na komoditním trhu obchodují desítky titulů, málokterý z nich je tak populární jako ropa. Právě ropa měla velký vliv na rozvoj automobilového průmyslu, výrobu umělých hmot nebo na chemický průmysl. A tato odvětví jsou na ropě závislá dodnes. Ropa se někdy označuje také jako surová nafta nebo černé zlato. V anglicky mluvících zemích se používá označení crude oil. Český název je odvozen z polštiny a v překladu znamená „hnis“ … číst vše.

Měď

Jedním z prvních kovů, které před tisíci lety začali lidé používat, byla měď. Typickou vlastností mědi je dobrá vodivost a tvárnost, stejně jako tomu je u zlata a stříbra. Na rozdíl od drahých kovů se ale měď v přírodě vykytuje v podstatně větším množství. Díky tomu je kov levnější a dostupnější, takže nachází uplatnění ve stavebnictví, elektrotechnice, automobilovém průmyslu nebo třeba při výrobě vytápěcích a chladicích systémů … číst vše.

Bavlna

Bavlna je tradiční zemědělská komodita, která nachází uplatnění především v textilním průmyslu. Statistiky z let 2011-2015 ukazují, že celosvětová spotřeba bavlny se pohybuje kolem 26,2 milionů tun ročně a má rostoucí tendenci. Díky rostoucí poptávce je komodita populární i mezi obchodníky a spekulanty. Vydělat na bavlně je ovšem téměř nemožné, pokud neznáte faktory, které ovlivňují její cenu na burze … číst vše.

Kukuřice

Kukuřice je komoditní surovina, která nachází široké uplatnění v potravinářském průmyslu i mimo něj. Rostlina pochází ze Střední Ameriky, kde se pěstovala už od dob pravěku. Do Evropy se kukuřice dostala až kolem 16. století. Kukuřice je dodnes významným zdrojem obživy v rozvojových zemích a žádanou komoditou ve vyspělých zemích, kde je ovšem její využití jako potraviny okrajové … číst vše.

Pšenice

Pšenice (anglicky wheat) je travina, která se hojně pěstuje v Evropě, Asii i Americe. Plodina se pěstuje kvůli zrnům, které tvoří plod pšenice – obilku. Současné poznatky historiků a archeologické nálezy prozrazují, že se tato obilnina pěstovala již v dobách pravěku, a to dokonce i na území dnešního Česka … číst vše.

Cukr

Cukr je přírodní sladidlo, které se využívá především v potravinářském průmyslu. Tento zemědělský produkt se získává z cukrové řepy nebo z cukrové třtiny. Vysoká poptávka dělá z cukru žádanou komoditu, která je na burze populární i mezi spekulanty a investory. Spolu s ostatními zemědělskými produkty (káva, kakao, obilí…) se cukr řadí mezi takzvané měkké (soft) komodity … číst vše.

Kakao

Kakao je tmavý prášek extrémně hořké chuti, který se získává z kakaových bobů. Využívá se především v potravinářství jako základní surovina pro výrobu čokolády. Kakaové boby se získávají z plodů kakaovníků, které se pěstují na malých farmách v rovníkových oblastech. Pro export mnoha rozvojových zemí je kakao nepostradatelným artiklem. Pěstování a zpracování kakaa navíc poskytuje živobytí asi 50 milionům lidem … číst vše.

Káva

Pod pojmem káva si většina z nás vybavuje nápoj z kávových zrn. Káva je ovšem název i pro samotný prášek, ze kterého se nápoj vyrábí. Název káva (anglicky coffee) se používá také na komoditní burze, kde je káva spolu s ropou nejžádanější komoditou. I díky tomu je káva populární také mezi spekulanty, kteří se snaží vydělat na cenových pohybech kávy … číst vše.

Zemní plyn

Zemní plyn (anglicky natural gas) je hořlavý plyn přírodního původu. Pokrývá přibližně pětinu celosvětové energetické spotřeby, takže je spolu s ropou a uhlím hlavním zdrojem energie. Právě díky tomu je zemní plyn vysoce žádaný na komoditní burze. Jeho cena je ovšem ovlivněna mnoha faktory, takže je poměrně nestabilní a těžko předvídatelná … číst vše.

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze - vývoj cen a kurzů, grafy

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář