Aktualizováno

Kopírování obchodníků je hit: Unikátní platforma hlásí miliony nových uživatelů!

Kopírování obchodníků je hit: Unikátní platforma hlásí miliony nových uživatelů!

Popularita platforem pro sociální obchodování, díky kterým může kdokoliv kopírovat úspěšné obchodníky v reálném čase, stále roste. Zjistěte, jak copytrading funguje, proč je tak oblíbený a jaké jsou jeho silné a slabé stránky!

Kopírování obchodů je hit

Co je to sociální obchodování?

Sociální obchodování [copytrading] je způsob obchodování přes internet, který vám umožní sledovat nebo kopírovat investiční kroky ostatních obchodníků. Svým způsobem se jedná o sociální síť zaměřenou na obchodníky, kteří navzájem sdílejí informace a svoje strategie.

Sociální obchodování je ideální pro ty, kteří nemají čas sledovat trh, nemají potřebné zkušenosti nebo naopak chtějí svoje zkušenosti sdílet s ostatními.

Jak se zapojit?

Sociální obchodování probíhá přes mobilní nebo webové aplikace. Každý obchodník má vlastní účet, pomocí kterého může obchodovat manuálně, kopírovat obchody ostatních nebo sdílet příspěvky s celou komunitou.

Lídrem v oblasti sociálního obchodování je společnost eToro, která eviduje přes 20 milionů uživatelů ze stovky zemí. Pomocí aplikace eToro můžete kopírovat jednotlivce, skupiny obchodníků nebo investiční portfolia.

5 milionů
5 milionů
V uplynulém roce 2020 si zřídilo účet na platformě eToro rekordních 5 milionů nových uživatelů!

Broker eToro funguje od roku 2007 a v současné době nabízí obchodování klasických akcií, kryptoměn a rozdílových smluv. Společnost je držitelem mnoha prestižních ocenění a podléhá regulacím pro evropský trh.

Platforma sociálního obchodování eToro

Platforma sociálního obchodování eToro / Minulá výkonnost neindikuje budoucí výsledky

CopyTrader je produkt, který může zahrnovat CFD. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze 51% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

CopyTrader: Kopírujte zkušené obchodníky

CopyTrader je populární nástroj od eToro, se kterým můžete kopírovat zkušené obchodníky v reálném čase.

Princip CopyTraderu je opravdu snadný! Stačí si vybrat obchodníka, kterého chcete kopírovat, přidělit k němu libovolnou částku a spustit kopírování. Každá transakce, kterou tento obchodník uskuteční, se potom vytvoří také na vašem účtu.

Nástroj eToro CopyTrader je kompletně v češtině

Nástroj eToro CopyTrader je kompletně v češtině / Minulá výkonnost neindikuje budoucí výsledky

Kopírování probíhá automaticky a v reálném čase. Díky tomu nemusíte vysedávat u počítače a ušetřený čas můžete věnovat třeba rodině nebo přátelům. Pořád ovšem máte plnou kontrolu nad svým účtem, takže jednotlivé obchody i celé kopírování můžete kdykoliv ukončit.

Kopírovat můžete až 100 různých obchodníků současně, přičemž minimální částka pro kopírování každého obchodníka je $200 (cca 4.500 korun).

83,7
83,7 procent
Průměrné roční zhodnocení 50 nejkopírovanějších obchodníků činilo v uplynulém roce 83,7%.

Možná se ptáte, proč se úspěšní obchodníci nechávají kopírovat?

Co mají z toho, že sdílí svoje know-how s ostatními?

Populární obchodníky, kteří mají hodně kopírujících, platí přímo eToro. Nejlepší z nich můžou za rok vydělat až 1.5 % z majetku, který spravují. A to už je slušná motivace, nemyslíte?

Výkonnost vybraných obchodníků

Výkonnost vybraných obchodníků

CopyTrader je produkt, který může zahrnovat CFD. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze 51% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Proč zkusit copy trading?

CopyPortfolio: Investice do skupiny

Kopírováním jednotlivých obchodníků to ale u eToro rozhodně nekončí! Využít můžete také unikátní funkci CopyPortfolio, která umožňuje kopírování celých portfolií.

CopyPortfolio je nový nástroj od eToro, který vám umožní kopírovat investiční portfolia nebo celé skupiny obchodníků.

Aplikace eToro nabízí přes 50 investičních portfolií, do kterých můžete investovat jediným kliknutím.

Každé portfolio se zaměřuje na určitý segment trhu nebo na určitou skupinu obchodníků.

Prostřednictvím eToro CopyPortfolio lze investovat do desítek portfolií

Prostřednictvím eToro CopyPortfolio lze investovat do desítek portfolií / Minulá výkonnost neindikuje budoucí výsledky

Populární jsou akciová portfolia, která obsahují desítky akcií z určitého segmentu. Typickým příkladem jsou portfolia se zaměřením na technologické, energetické nebo farmaceutické společnosti. K dispozici je také krypto-portfolio složené ze 14 kryptoměn.

K dispozici jsou také portfolia složená z desítek obchodníků. Funguje to stejně, jako byste kopírovali všechny tyto obchodníky současně. Rozdíl je ale v tom, že je nemusíte zdlouhavě vybírat.

Výkonnost vybraných portfolií

Výkonnost vybraných portfolií

SmartPortfolios je produkt, který může zahrnovat CFD. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze 51% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Proč vyzkoušet CopyPortfolio?

  • Nemusíte sestavovat vlastní portfolio. Všechno už je hotové.
  • Hlavní výhodou je diverzifikace, protože každé portfolio obsahuje desítky akcií nebo kopíruje desítky obchodníků.

Má to háček?

Ano. Každá investice v sobě zahrnuje riziko a sociální obchodování není výjimkou.

Na co si dát pozor:

  • Minulá výkonnost není ukazatelem a ani zárukou budoucí výkonnosti. To, že nějaký obchodník vydělal v minulém roce, ještě neznamená, že vydělá i letos.
  • Čím vyšší je potenciální výnos, tím vyšší je také riziko, které musíte jako investor podstoupit. Proto je lepší kopírovat obchodníky s nižšími, ale stabilními výnosy.
  • Investování je běh na dlouhou trať (ideálně na několik let). Neinvestujte peníze, které budete v brzké době potřebovat a nezapomeňte na finanční rezervu pro případ nečekaných výdajů. Nikdy nevíte, kdy vám dá pračka sbohem.

Svěřili byste peníze cizímu člověku nebo neznámé firmě? Asi ne. Vybírejte proto pečlivě, které obchodníky budete kopírovat. Pokud si s výběrem nevíte rady, pomůže vám 5 tipů, jak vydělat na sociálním obchodování.

Co říkají o platformě uživatelé eToro?

?Zdroj referencí: eToro
andy5201314 napsal

Skvělá platforma! Jednoduché ovládání i pro začátečníky jako jsem já. Nejlepší funkcí je CopyTarder. Palec nahoru!

TheGlobalFund napsal

Zpestřuje to investování! Možnost vidět co dělají ostatní obchodníci mě pomáhá učit se a komunikovat se skvělými lidmi z celého světa.

nicholasalexis napsal

Jako Facebook pro obchodování. Zkoušel jsem dvě další platformy a spoustu cvičných účtů. Musím ale poblahopřát eToro za jejich uživatelské prostředí a funkčnost. Pokračujte v dobré práci.

Zkuste si copytrading nanečisto!

Chcete si sociální obchodování vyzkoušet bez rizika? Chcete vědět, jestli dokážete kopírováním vydělat? Pak pro vás máme dobrou zprávu!

Obchodování přes aplikaci eToro si můžete nezávazně vyzkoušet. Stačí si vytvořit testovací demo účet a začít obchodovat. Nestojí to ani korunu a pokud se vám nebude dařit, nic se neděje.

Všechny obchody na demo účtu jsou fiktivní, ale obchodní podmínky jsou stejné jako na reálném účtu. Díky tomu zjistíte, jak sociální obchodování funguje v praxi a jestli s jeho pomocí dokážete vydělat.

Učte se, testujte a brzy uvidíte pokrok.

Demo účet s virtuálními penězi je dostupný zcela zdarma

Demo účet s virtuálními penězi je dostupný zcela zdarma

CopyTrader je produkt, který může zahrnovat CFD. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze 51% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Máte zkušenosti se sociálním obchodováním? Nevíte si s něčím rady? Napište nám do komentářů pod článkem!

Kam dál?

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
eToro je platforma s mnoha aktivy, která nabízí jak investování do akcií a kryptoměn, tak i obchodování s CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a je s nimi spojeno vysoké riziko rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze 51% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 úplných let a nemusí stačit jako základ pro investiční rozhodnutí.

Copy Trading nepředstavuje investiční poradenství. Hodnota vašich investic může stoupat nebo klesat. Váš kapitál je ohrožen.

Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU neregulované. Bez ochrany spotřebitelů. Může být uplatněna daň ze zisku.

eToro USA LLC nenabízí CFD a nečiní žádná prohlášení a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, která byla vytvořena provozovatelem portálu Investplus.cz s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro a které nejsou specifické pro subjekty.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář