Aktualizováno

Recenze CoinBank – srovnání kurzů s konkurencí, zkušenosti s Coinbank.cz, návod

Hodnocení:
60%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

CoinBank je internetová směnárna kryptoměn, která působí na českém trhu od konce roku 2017. Mezi hlavní výhody CoinBank patří široké portfolio nabízených kryptoměn a nízké poplatky. Na druhou stranu ovšem klienti musí platit vyšší marže a jsou omezeni denními a měsíčními limity. I přesto se CoinBank může rovnat předním českým směnárnám. Jak ovšem obstojí ve srovnání se zahraničními konkurenty?

Směnárna CoinBank.cz

Projekt CoinBank byl spuštěn v prosinci 2017 a oproti ostatním českým směnárnám se liší zejména množstvím podporovaných kryptoměn. Přes CoinBank můžete obchodovat 35 kryptoměn a nabídka se neustále rozrůstá. Najdete zde Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple, Dash, NEO, EOS, Monero, ZCash, Qtum, OmiseGO, IOTA a desítky dalších titulů. Co do počtu dostupných kryptoměn se tak CoinBank vyrovnává i některým zahraničním burzám.

Denní limity pro vklady a výběry peněz jsou 100 tisíc Kč. Měsíčně pak nesmí vklady ani výběry přesáhnout půl milionu korun. Pro platby s bitcoinem je denní limit 1 BTC a měsíční limit 3 BTC.

Dostupné kryptoměny u Coinbank.cz

Dostupné kryptoměny u Coinbank.cz

Registrace a verifikace

K vytvoření účtu je potřeba vyplnit jen email a libovolné heslo. Jméno ani mobilní kontrakt CoinBank nutně nevyžaduje. Kryptoměny díky tomu můžete nakupovat a prodávat anonymně. Po registraci se ověřuje pouze email. Pokud ovšem vaše transakce budou převyšovat 1000 euro, tak je nezbytné ověřit i obchodní účet. V takovém případě musíte vyplnit všechny osobní údaje a nahrát kopie několika osobních dokumentů (2 průkazy totožnosti a výpis z bankovního účtu).

Registrační formulář

Registrační formulář

K vyššímu zabezpečení účtu je možné aktivovat dvoufázové ověřování. K přihlášení do účtu pak budete muset vyplnit nejen vaše heslo, ale i unikátní kód. Tento kód vám vygeneruje mobilní aplikace, kterou propojíte s vaším účtem. K přihlášení do účtu tedy potřebujete znát nejen heslo, ale musíte mít po ruce i váš mobilní telefon.

NÁVOD: Nákup a uložení kryptoměn na CoinBank

Abyste mohli nakupovat kryptoměny, tak musíte nejprve vložit peníze na obchodní účet. K tomu se využívá bankovní převod (CZK, EUR) nebo platby pomocí kryptoměn. Výhodou je, že vklady jsou bez poplatků. Jakmile vaše prostředky dorazí na účet u CoinBank, můžete je směnit. Po směně lze peníze nechat uložené na účtu nebo je lze vybrat. CoinBank doporučuje, aby si klienti nakoupené kryptoměny ukládali na své vlastní krypto peněženky, ke které budou mít přístup pouze oni. K výběru se opět nabízí bankovní převod (EUR, CZK) nebo převod na virtuální peněženku (kryptoměny).

Návod - prodej BTC prostřednictvím Coinbank

Návod – prodej BTC prostřednictvím Coinbank

Nákup a prodej kryptoměn probíhá velmi jednoduše. Po přihlášení k účtu stačí kliknout na záložku „Nákup“ nebo „Prodej“ a vyplnit požadované množství nakupované měny. Ještě před potvrzením transakce se vám zobrazí, kolik za nákup zaplatíte.

Směnný kurz a poplatky u CoinBank

To, co většinu z nás u směnáren skutečně zajímá, jsou poplatky a směnný kurz. Právě poplatky a kurz totiž určují, jak je směna výhodná nebo nevýhodná. U CoinBank se nejprve podíváme na směnný kurz. Ideální je, když je nákupní a prodejní cena stejná. Rozdíl mezi cenami je marže směnárny, takže čím větší je rozdíl, tím více přeplácíte. Některé společnosti si navíc za každou transakci účtují i poplatek. Ten může být fixní nebo variabilní.

Směnné kurzy

Směnné kurzy

CoinBank má podobné kurzy jako další české směnárny. U Bitcoinu je nákupní cena asi o 5 % vyšší než prodejní. U méně známých kryptoměn se rozdíl cen zvyšuje a mnohdy přesahuje i 15 %, což je ovšem dáno nižší likviditou daných kryptoměn. Transakční poplatky si CoinBank neúčtuje. Platí se pouze malý poplatek (řádově jednotky nebo desítky Kč) za výběr peněz z obchodního účtu. Tento poplatek ale vzniká v kryptoměnových sítích, nikoliv kvůli CoinBank.

Kurzy u Coinbank jsou horší než u konkurence

Kurzy u Coinbank jsou horší než u konkurence

Pojďme se ještě podívat, kolik se platí za obchodování Bitcoinu u konkurenčních společností. Například na populární burze Coinmate, která také podporuje směnu za CZK, je rozdíl nákupní a prodejní ceny BTC pouze 0,5 až 1 %. I když se zde platí poplatek 0,25 % z transakce, je nákup i prodej na Coinmate o něco výhodnější než u CoinBank. Podobnou marži má i zahraniční směnárna Coinbase. Ta si ovšem účtuje vyšší poplatek 1,49 %. V praxi to znamená, že za jeden Bitcoin zaplatíte u CoinBank až o několik tisíc korun více než třeba na burze Coinmate. Obchodování přes směnárny je ale jednodušší, což je vykoupeno právě horší cenou.

Provozovatel směnárny

Provozovatelem směnárny CoinBank je česká společnost MipSoftware s.r.o. se sídlem v Praze. To pro tuzemské klienty přináší řadu výhod. Kromě kompletní podpory českého jazyka má CoinBank bankovní účty vedené v Česku, takže se peníze neposílají do zahraničí. Navíc díky podpoře CZK nemusíte platit poplatky za převod měny. To stejné platí pro slovenské obchodníky, protože CoinBank přijímá i platby v eurech.

Informace o provozovateli směnárny

Informace o provozovateli směnárny

Zákaznickou linku CoinBank je možné kontaktovat telefonicky nebo prostřednictvím emailové adresy. V sekci „Kontakt“ najdete odkaz na výpis z obchodního rejstříku i jména provozovatelů směnárny. Sami si tak můžete ověřit, že provozující společnost skutečně existuje a že se nejedná o žádný anonymní podvod.

Zkušenosti s CoinBank

CoinBank funguje zatím relativně krátce. Nutno ale dodat, že funguje bez negativních ohlasů a stížností. A to je pro směnárny a burzy kryptoměn hlavní. Platforma CoinBank je jednoduchá a přehledná, což ocení především začínající obchodníci, pro které bývá prostředí internetových burz nesrozumitelné. Jednoduchost umocňuje čeština a možnost posílat a přijímat platby v CZK. I díky tomu se platby u CoinBank vyřizují opravdu rychle. Všechny poplatky jsou transparentní, takže ještě před nákup nebo prodejem znáte konečnou cenu. Jak už ale bylo uvedeno výše, za komfort a jednoduchost si musí klienti trošku připlatit.

Populární kryptoměnové burzy a směnárny
Populární
 • Burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH a XRP
 • Možnost nakupovat a prodávat za CZK
 • Velmi nízké poplatky
 • Minimální transakce 26 Kč
 • Směnárna kryptoměn BTC, BCH, LTC a ETH
 • Bonus 10 dolarů při nákupu kryptoměn nad 100 USD
 • Minimální transakce 1 dolar
 • Směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH a XRP s méně výhodnými kurzy
 • Vhodná pro ty, kdo potřebují platformu v češtině
 • Minimální transakce 260 Kč
 • Světová burza s více než stovkou kryptoměn
 • Velmi nízké poplatky
 • Burza s vlastní kryptoměnou BNB

Charakteristika kryptoměnové směnárny

Název CoinBank (směnárna kryptoměn)
Provozovatel MipSoftware s.r.o. (Česko; Praha)
Rok založení 2017
Fiat měny CZK, EUR
Kryptoměny +30 [Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), Dash (DASH), NEO…]
Způsob platby Bankovní převod, kryptoměny
Funkce: Nákup kryptoměn, prodej kryptoměn
Limity pro výběry ANO (měsíčně: 3 BTC, 75 LTC, 500 tisíc Kč…)
Poskytování osobních dokumentů Povinné při transakcích nad 1000 EUR
Obchodní příkazy
Min. transakce Neomezeno
Poplatky za výběr
Rozdíl nákupní/prodejní cena cca 5 – 15 %
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody 2FA
Platby v CZK Ano
Čeština Ano
Investice do kryptoměn je spojena s rizikem ztráty finančních prostředků. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak kryptoměny fungují, a zda si můžete dovolit riziko ztráty finančních prostředků.

Diskuze

Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář