Aktualizováno

Recenze Kraken Zkušenosti s burzou kryptoměn, návod, poplatky, diskuze

Hodnocení:
80%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

Kraken je známá bitcoinová burza, která vznikla v roce 2011 v San Francisku, ale spuštěna byla až v září 2013. Na burze můžete přes internetovou platformu nakupovat a prodávat všechny známé kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, Monero, Ripple nebo Litecoin. Provozovatelem internetové burzy je společnost Payward Inc. z Kalifornie, která se zaměřuje především na evropské obchodníky. I proto je dnes Kraken bitcoinovou burzou s největším trhem pro obchodování v eurech.

Burza působí v Evropě, v Japonsku a v Severní Americe. Klienti mohou vkládat a vybírat peníze v tradičních měnách EUR, JPY, USD a CAD. Platby jsou možné ale i ve všech podporovaných kryptoměnách, kterých je necelá dvacítka. Kromě webové platformy vám přístup na burzu umožní také mobilní aplikace. Platby v CZK, které jsou možné třeba u burzy Coinmate, Kraken nepodporuje.

Kraken návod: vytvoření účtu a verifikace

Verifikace a limity u Kraken viz. návod

Verifikace a limity u Kraken viz. návod

Při registraci nového účtu (probíhá přes tento formulář) musí klient vyplnit uživatelské jméno, heslo a email, na který ihned obdrží potvrzovací odkaz. Po vtvoření účtu je nezbytné účet verifikovat. Pokud nebudete používat tradiční měny ale jen kryptoměny, tak stačí vyplnit vaše jméno, datum narození a telefon. Pokud chcete využívat i tradiční fiat měny (třeba pro vklady a výběry), tak musíte vyplnit také adresu bydliště. Další stupeň verifikace je poskytnutí kopií osobních dokumentů (kopie občanského průkazy a např. faktury za elektřinu). Tento krok musíte podstoupit jen tehdy, pokud chcete navýšit denní/měsíční limity pro vklady a výběry z 2,000/10,000 dolarů na 25,000/200,000 dolarů.

Ještě než na svůj účet budete posílat peníze, měli byste aktivovat dvoufázovou autentizaci v záložce Security. Jedná se vlastně o další heslo, bez kterého nelze uzavírat transakce, vybírat peníze atd. Heslo si buď nastavíte sami, nebo vám jej vždy vygeneruje mobilní aplikace, kterou propojíte se svým účtem. Pro maximální zabezpečení ukládá Kraken většinu klientských prostředků na offline peněženky a úložiště. I tak je ale bezpečnější, když nebudete měnu na účtu zbytečně nechávat a uložíte si ji na vlastní virtuální peněženku, ke které budete mít přístup pouze vy.

Obchodování na burze

Nakup a prodej kryptoměny najdete po přihlášení do účtu v záložce Trade. Kraken rozlišuje dva základní typy objednávek: Limit a Market. U objednávky Market vyberete jen množství (Amount) a kryptoměnu, kterou chcete koupit (Buy) nebo prodat (Sell). Objednávka se zrealizuje ihned po odeslání za nejlepší dostupnou nabídku, která je na burze dostupná. Objednávka Limit je nabídka na nákup nebo prodej kryptoměny, která se odešle na burzu a tam čeká na realizaci. U této objednávky si klient vybírá také kurz, za který se má objednávka vyplnit.

Jednoduché vs. pokročilé zadávání příkazů

Jednoduché vs. pokročilé zadávání příkazů

Při obchodování lze využít finanční páku (Leverage), nastavit čas pro spuštění objednávky (Start) anebo lze nastavit, aby se objednávka ukončila v případě, že se do určité doby nevyplní (Expires).  Tyto funkce jsou dostupné u pokročilého zadávání objednávek (Advanced). Klienti mají přístup také k profesionální platformě s grafem, který obsahuje různé analytické i grafické nástroje. Kraken je mimochodem první burza, která pro bitcoin zavedla označení  XBT. Známější zkratku BTC byste na platformě hledali zbytečně.

Pomocí Kraken dark pool můžete zadávat anonymní objednávky, které se nezobrazí ve veřejném seznamu. Tuto služba je především pro velké objednávky, které mohou dosáhnout na lepší kurz kryptoměn. Měnové páry obchodované v rámci dark pool se označují písmenem d (např. XBT/EUR.d). K dispozici je také API rozhraní pro vytváření automatizovaných obchodních programů.

Kraken a poplatky

Vklady a výběry

Vklady a výběry

Kraken si účtuje poplatky za transakce i za vklady a výběry bankovním převodem. U klasického bankovního převodu s eury zaplatíte 5 EUR za vklad a 60 EUR za výběr. U SEPA bankovních převodů je vklad zdarma a poplatek za výběr je pouhých 0,09 EUR. Vklady a výběry kryptoměn přes virtuální peněženky jsou bezplatné. Bankovní převody v CAD, USD a JPY nejsou pro Česko dostupné nebo vyžadují zaslání osobních dokumentů. Minimální částka pro vklad a výběr závisí na zvolené metodě, ale obvykle je jen několik jednotek nebo desítek euro.

Kraken - poplatky

Kraken – poplatky

Základní poplatek je 0,16 % pro objednávky Limit a 0,26 % pro objednávky Market. Velikost poplatků se ovšem určuje podle toho, kolik peněz zobchodujete za předchozích 30 dní. Když například klient za 30 dní zobchoduje alespoň 50 tisíc dolarů, sníží se mu poplatky o 0,02 %. Nejnižší poplatky mohou být 0 % (Limit) a 0,1 % (Market). S těmito poplatky ale obchodují jen ti klienti, kteří za 30 dní „protočili“ alespoň 10 milionů dolar. Odlišné poplatky jsou pouze u Tetheru (USDTUSD), kde za transakci zaplatíte v základu 0,2 % (po zvýhodnění až 0 %), a také u měnových párů na dark poolu, kde jsou poplatky o něco vyšší (0,36 % v základu, až 0,20 % po zvýhodnění)

Kraken: zkušenosti a recenze

Recenze a zkušenosti s Kraken

Recenze a zkušenosti s Kraken

Není náhoda, že právě Kraken patří mezi největší bitcoinové burzy na světě. Burza má statisíce uživatelů, podporuje velké množství kryptoměn, účtuje si přijatelné poplatky a díky kvalitnímu zabezpečení nemusela burza řešit žádnou větší krádež. Konkurenční burzy přitom kvůli hackerským útokům přišli o desítky nebo i stovky tisíc bitcoinů (viz Bitfinex nebo MtGox). Na internetu jsou sice zprávy o tom, že někteří klienti byli okradeni, ale podle vyjádření burzy se jednalo jen o několik účtů, jejichž majitelé neaktivovali dvoufázovou autentizaci ani další bezpečností prvky.

Na internetu najdete desítky recenzí, které burzu Kraken hodnotí převážně pozitivně. I přesto jsou mezi příspěvky stížnosti a negativní recenze. Uživatelé v online diskuzích kritizují pomalé výběry a vklady, nekvalitní zákaznickou podporu, která podle některých klientů vůbec nereaguje na dotazy, nebo třeba špatné fungování platformy při větším náporu, které znemožňuje rychlé zadávání a plnění objednávek. Na platformě navíc chybí příkazy typu Stop Limit, Stop Loss, což ale budou postrádat asi jen aktivní obchodníci.

Charakteristika platformy Kraken.com

Název Kraken (burza kryptoměn)
Provozovatel Payward Inc. (USA)
Rok založení 2011 (USA)
Fiat měny EUR, USD, JPY, CAD
Kryptoměny Bitcoin (XBT), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Monero (XMR), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Lumens (XLM), Ethereum Classic (ETC), Augur (REP), ICONOMI (ICN), Melon (MLN), Zcash (ZEC), Dogecoin (XDG), Tether (USDT), Gnosis (GNO), EOS (EOS)
Vklady/výběry bankovní převod, SEPA (fiat měny), virtuální peněženky (kryptoměny)
Minimální vklad/výběr Ano (závisí na zvolené metodě, obvykle jednotky až desítky eur)
Limit pro vklad/výběr Ano (2000 EUR denně/10000EUR měsíčně, lze navýšit)
Poskytování osobních dokumentů Nepovinné (jen pro navýšení limitů)
Obchodní příkazy Limit, Market
Min. transakce cca 12 EUR
Poplatky za vklad/výběr bankovním převodem za transakce (0,16%-0,26 %)
Zvýhodnění poplatků Ano (nutno zobchodovat alespoň 50 tisíc USD/30 dní)
Další výhody API rozhraní, mobilní aplikace, obchodování na páku (až 1:5), 2FA
Platby v CZK Ne
Čeština Ne
Populární krypto burzy a směnárny
Přehled nejlepších kryptoměnových burz a směnáren:
1

Binance

Nejoblíbenější krypto burza
95
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
350+
Podporované měny
EUR, USD…
Minimální obchod
€10 / 0.0001 BTC
Čeština
Částečně

Výhody / nevýhody

 • Celosvětově největší burza
 • Pokročilé nástroje a funkce
 • Nízké poplatky
 • Vklady i výběry v EUR nebo CZK
 • Více než 300 kryptoměn
 • Čeština není kompletní
 • Omezené možnosti pro platby v CZK
 • Vyžaduje ověření totožnosti
Recenze
Vyzkoušet
4000+ našich čtenářů si vybralo Binance
Typ
Burza a směnárna
Dostupné kryptoměny
7
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
50 Kč / 0.0001 BTC
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká burza
 • Jednoduché a přehledné
 • Nízké poplatky
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Platby kartou nebo převodem
 • Vyžaduje ověření totožnosti
 • Poplatek 1.9 % za platbu kartou
Recenze
Vyzkoušet
2000+ našich čtenářů si vybralo Coinmate
Typ
Směnárna
Dostupné kryptoměny
9
Podporované měny
CZK, EUR
Minimální obchod
€50 (1200 Kč)
Čeština
ANO

Výhody / nevýhody

 • Spolehlivá česká směnárna
 • Jednoduché a přehledné
 • Nákup bez registrace
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK
 • Podporuje češtinu
 • Potřebujete vlastní krypto-peněženku
 • Nízké limity pro obchody bez registrace
 • Platby pouze bankovním převodem
Recenze
Vyzkoušet
1000+ našich čtenářů si vybralo Simplecoin
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, reference

 • Constantin
  21.2.2024 21:08
  Constantin
  Autor

  dobrý den můžete mi poradit proč ne můžu se prihlaset na kraken

 • Leoš
  26.1.2024 8:43
  Leoš
  Autor

  Investoval jsem přes Whalestep USD 100. Postupem času částka narostla na 3800 EUR. Chci částku vybrat, ale makléřka Whalestepu mi tvrdí, že musím “zvýšit limit” o cca 1000 USD. Dříve jsme za pomoci makléřky bez problémů vybrali blbých 15 USD, tak proč teď nějaké tvýšení limitu?

  • InvestPlus
   26.1.2024 16:11
   Autor

   Dobrý den, předně zmíněná služba Whalestep nemá s kryptoměnovou burzou Kraken cokoliv společného. A co se týče Vašeho dotazu – oni Vám ty peníze pravděpodobně nevyplatí ani když uděláte to, co po Vás chtějí – viz. diskuze zde.

 • Karel
  8.12.2023 11:34
  Karel
  Autor

  Nemá někdo zkušenosti s navýšením limitu pro výběr finančních prostředků? Chce to po mě 20% ze zasílaných prostředků, jako navýšení limitu pro výběr… Tak nevím…

  • InvestPlus
   8.12.2023 13:52
   Autor

   Cože?

  • Kikinka22
   19.1.2024 14:39
   Kikinka22
   Autor

   ano přesně tohle se mi stalo a nechápu proč… přišlo mi tam více peněz a to už jsem jim to tam poslala a zase chtějí znova a už mě to přestává bavit 🤦😡

   • InvestPlus
    19.1.2024 15:17
    Autor

    Co jste jim poslala? Těch 20%?

    • Kikinka22
     19.1.2024 15:36
     Kikinka22
     Autor

     ano

     • InvestPlus
      19.1.2024 16:24
      Autor

      Kraken nic takového po svých klientech nepožaduje. Však si to ověřte na oficiálním klientském servisu služby, tam Vám to potvrdí. Někdo Vás pravděpodobně okrádá …

 • Jirka
  8.5.2021 0:56
  Jirka
  Autor

  Dobrý den, setkal jsem se s vyšším poplatkem, než píšete. Když na horní liště zvolím Koupit Crypto a navolím cenu, tak mi vyjde poplatek 1,5%. Čím to může být?

 • Jura
  21.5.2019 10:20
  Jura
  Autor

  Bylo přidáno Cardano

 • Brambhurka
  13.4.2018 22:18
  Brambhurka
  Autor

  Zdravim,
  mate nekdo zkusenost s poslanim penez (Eur) zpet do banky? Konkretne Air Bank. Snazim se vytvorit konto podle pokynu, zadavam udaje primo tak jak uvadi Air Bank (BIC, IBAN, adresu) ale Kraken nechce banku akceptovat. Napise ze je neplatna. Nevite nekdo jak dostat penize zpet do moji banky? Diky

 • Kopr
  29.1.2018 15:02
  Kopr
  Autor

  Dnes už lze verifikovat nové účty, takže už to koněčně funguje i pro obchodování.

 • Lukas
  26.1.2018 13:11
  Lukas
  Autor

  Pozdravujem ,

  Ja som sa registroval a robil ucet na Krakene 23.01.2018

  vsetko prebehlo v poriadku , prihlasovanie je v poriadku .

 • Kopr
  22.1.2018 10:52
  Kopr
  Autor

  V současné době se sice lze registrovat, ale účty nejdou ověřit – stejně jako všude, hodně nových registrací a podpora termín, kdy to zase bude fungovat, nezná.

 • Tom
  16.1.2018 11:23
  Tom
  Autor

  Zkoušel jsem se registrovat, jak vyžaduje web Krakenu – tedy email, username a heslo.
  Ale i když jsem při registraci zadával heslo takové, abych ho mohl při verifykaci napsat správně, tak mi na odeslaný email byl sice odeslán odkaz na aktivaci účtu, ale i přes mnoho pokusů se mi už nepovedlo zadat správný username a heslo – tedy alespoň podle upozornění na webu Krakenu.

  Nejdříve jsem si myslel, že jde jen o můj překlep a tak jsem byl nucen založit nový email. Ale ten samý problém jsem měl i u tohoto druhého…

  • InvestPlus
   16.1.2018 11:31
   Autor

   Dobrý den,
   problém reportněte podpoře, je možné, že se jedná o nějaký bug. Já tam mám účet již pár měsíců a login funguje bez problému.

  • Michal
   23.1.2018 18:54
   Michal
   Autor

   Mám naprosto stejnou zkušenost… :-(

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář