UPOZORNĚNÍ
Dne 2.7. 2018 vstoupil v platnost zákaz binárních a digitálních opcí. Toto omezení se vztahuje pouze na neprofesionální obchodníky. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte, prosím, tuto stránku.
Podrobnosti: Kdo je profesionální obchodník? Alternativy k binárním opcím

Aktualizováno: „Jmenuji se Tomáš Stodola a původem jsem z Brna. Je mi 26 let a od maturity až roku 2013 jsem pracoval jako řidič MKD…“. Těmito slovy začíná neuvěřitelný příběh dalšího českého pseudo-zbohatlíka. Po obdobném případu Miroslava Kadlece tak internetem koluje další past (nejen) pro naivní investory.

Říká se, že v jednoduchosti je síla a tento případ mluví za vše. Tvůrci těchto webů nepříliš kreativně používají stále stejný vzor (dokonce i stejnou fotografii…) a i přesto se jim to vyplatí. Snaží se pomocí senzačního příběhu získat důvěru lidí. Pak stačí málo, aby se několik z nich zaregistrovalo u doporučovaného brokera, a záhadný Tomáš Stodola si může připsat nové oběti.

Jedná se o podvod?

Na rozdíl od případů, kdy brokeři úmyslně manipulují s cenami, se v tomto případě nejedná o nic nezákonného. Investor o své úspory nepřijde, svěřuje je ostatně regulovaným brokerům, ale získá falešnou představu o obchodování s opcemi. Není to tedy podvod v pravém slova smyslu, jelikož investor se sám připraví o peníze svým nerozvážným obchodováním. A z každého takového neúspěchu těží právě váš broker. Příčinou takového obchodování jsou i tito fiktivní investoři, kteří binární opce prezentují jako nástroj pro jednoduché zbohatnutí. Ve skutečnosti každý, kdo neví jak na binární opce, velmi riskuje.

 

Tomáš Stodola na svém webu také informuje o tajné metodě, kterou se rozhodl lidem ukázat. Považovat binární opce a obchodování podle trendu za něco tajného je ale směšné. Je to veřejný nástroj pro obchodování, který je na rozdíl od ostatních obchodních instrumentů srozumitelný i začátečníkům.

 

I když investor neuvěří příběhu, ale chce zkusit obchodovat binární opce, neměl by se řídit odkazy na těchto webech. Tomáš Stodola doporučuje brokera Zoomtrader, který v česku neblaze proslul. Zejména po zveřejnění zprávy, ve které ČNB otevřeně varuje před tímto makléřem. Brokeři, kteří využívají takovýchto reklam nebo lákají nové klienty na různé programy (například obchodní bot Optionavigator odkazující na EZTrader), si vaši důvěru určitě nezaslouží.  Pokud se rozhodujete, kde obchodovat opce, zvolte ověřené brokery s dobrou pověstí na základě důvěryhodných recenzí.  

Jak se obchodují binární opce?

Vazby na podvodné systémy

Ve spodní části webu Tomáše Stodoly, kde naleznete informace o doporučovaných brokerských společnostech, se vyskytují odkazy na podvodné obchodní systémy. Jejich princip spočívá například v tom, že obchodníky "navnadí" sérií úspěšných obchodů na demo účtu, na reálném účtu jej pak ale připraví o celý jeho vklad. Příkladem je například systém Dual Robot, o němž jsme již psali. I tento prokazatelný podvod údajný Stodola svým návštěvníkům doporučuje - dokonce jej hodnotí 97 procenty!

 

Na webu je doporučován podvod Dual Robot

 

Na webu je doporučován podvod Dual Robot

 

Na binárních opcích lze vydělat, nikoliv však takto rychle ...

Jelikož většina lidí spolehlivě slyší na pojem rychle vydělané peníze, přibývá podobných webových stránek. Fiktivní osoba nás seznamuje nejen s binárními opcemi, ale prezentuje i způsob jak vydělat na opcích. Taková strategie by ale vyžadovala hodně velkou úspěšnost obchodování, jelikož brokeři, na které tyto weby odkazují, mají zpravidla podprůměrné profity.

 

Pokud stále věříte, že by to mohlo fungovat, není nic jednoduššího, než si to ověřit na vlastní kůži.   Registrujte se u kvalitního brokera, aktivujte demo účet a vyzkoušejte onu zaručenou obchodní strategii s virtuálními penězi. 

Podoba webu TomasStodola.com (.net)Podvodný návod uvedený na webuTomáš Stodola – další podvodný “zbohatlík” na binárních opcích
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze

 • Peter
  16.9.2016 20:54
  Peter
  Autor

  Staci si pozriet klony tychto stranok a je jasne, ze ziadny Tomas Stodola neexistuje.

  zarobicpieniadze(.)com
  arvokoppel(.)com

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář