Aktualizováno

Jak vyzrát na binární opce – rady pro začátečníky

Získat kontrolu nad obchodováním s opcemi a dosáhnout vysněného úspěchu není jednoduché. Nejprve musí člověk získat kontrolu sám nad sebou, aby se při obchodování vyvaroval chyb.

Na čem záleží?

Binární opce - náhled obchodu v platformě TopOption

Binární opce - náhled obchodu v platformě TopOption

Binární opce jsou zcela legální obchodní instrument, nikoli zlatý důl. Málokdo má takové štěstí jako fiktivní Miroslav Kadlec (SPAM), který nás přesvědčuje, že vydělat za pomocí binárních opcí miliony není vůbec složité. Dlouhodobé úspěchy ve skutečnosti vyžadují promyšlený obchodní management a disciplínu. V následujících bodech naleznete souhrn několika doporučení, které vám při obchodování mohou pomoci:

 • Výběr brokera: Svěřit své peníze lidem, které neznáte, není jednoduché. Vyberte si brokera na základě jeho reputace, abyste se vyhnuli možným podvodům. Až potom zohledňujte výhody, bonusy a jak vysoké profity broker nabízí.  Pro bezpečné obchodování můžete využít služeb brokera IQ Option.  
 • Obchodní plán: Je nutné striktně dodržovat vybudovanou obchodní strategii. Bezhlavé investování na základě chvilkového přesvědčení není nic jiného než hazardní hra. Podle výše profitu si zjistěte, jak vysokou úspěšnost musíte mít, aby vám vaše obchody vynášely. Do jednoho obchodu investujte řádově jen setinové částky z celkové sumy na účtu. Vyhnete se tak rychlému bankrotu, který potkal mnoho ukvapených začátečníků. Zvažte užití nabízených funkcí. Například u mnohých brokerů lze opce ještě před jejich exspirací odprodat nebo při neúspěchu obdržet refundaci, což je část ceny opce.
 • Rychlost obchodů: Obchodujte s chladnou hlavou. Nesnažte se zdvojnásobit své jmění během měsíce. Investujte do výhodnějších dlouhodobých opcí, kde je šance úspěchu mnohdy větší.  Jestliže jste zastáncem minutových opcí, berte na vědomí, že budete muset kvůli nižším profitům dosáhnout vyšší úspěšnosti.
 • Sledování trhu: Zaměřte se na více obchodů a uzavírejte jen ty nejvýhodnější. Mnoho lidí věnuje veškerou pozornost jedinému aktivu a ve snaze uzavřít konečně nějaký ten obchod se vrhají do nepříznivých situací. Nevsázejte vše na jedinou kartu. Sledujte vývoj cen více aktiv, zvýšíte tak šanci, že narazíte na výhodnou příležitost.
 • Emoce stranou: Chvilkové euforii z úspěšného obchodu podlehne většina nezkušených investorů. Transakce, které uzavřete pod vlivem emocí, ovšem nebývají ty nejúspěšnější. Naučte se minimalizovat vliv těchto psychických vlivů na své obchodování.
 • Zpracovávání informací: Pouhý pohled na graf zkušeným obchodníkům mnoho prozradí. Při obchodování zohledňujte fakta a trendy. Seznamte se s funkcemi platformy a otestuje svoji strategii například pomocí demo obchodního účtu.
 • Investice: Peníze nejsou jediná věc, kterou budete muset investovat. Získávejte ve svém volném čase zkušenosti, aby vaše obchodování mělo smysl. Nemusíte před monitorem vysedávat celé hodiny, ale obchodovat během obědové pauzy není taky moc rozumné.

Riziko u binárních opcí

Jak tedy na binární opce? Chce-li investor vydělat na opcích, vždy podstupuje určité riziko. Případný neúspěch má být upozorněním, že něco nefunguje. Proto nikdy nespoléhejte na strategii, která opakovaně selhala. Binární opce jsou pastí pro naivní obchodníky a skvělým pomocníkem pro zodpovědné investory. Je jenom na vás, do které z těchto dvou skupin se zařadíte.  

Kde obchodovat opce?
Binární opce jsou od 2.7.2018 zakázány pro retailové investory, nadále s nimi mohou obchodovat pouze profesionální obchodníci. Nejste-li profesionální obchodník, opusťte tuto stránku nebo se informujte o alternativách binárních opcí, které jsou dostupné i pro běžné retailové klienty.

Nejlépe hodnocený broker s licencí ČNB, který umožňuje obchodování s binárními opcemi a FX opcemi:
Populární
 • Binární a FX opce pro vybrané měnové páry, indexy a komodity
 • Minimální vklad $10, jednotlivé investice od $1
 • Testovací účet s neomezeným kapitálem zdarma
 • Na trhu od roku 2013, licence, vklady obchodníků pojištěny
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze

 • Martin
  29.2.2016 12:15
  Martin
  Autor

  Dobrý den,

  řekl bych, že tato webová stránka obsahuje velké množství informací na téma obchodování binárních opcí. Stačí jen hledat. Dalším zajímavým zdrojem co se týče binárních opcí je web http://binarniopce.biz/.

 • Pavel
  12.1.2015 13:25
  Pavel
  Autor

  Dobrý den,
  rád bych se dozvěděl více jak obchodovat s binárními opcemi.

  S pozdravem

  pavel

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář