Aktualizováno

Jak lze vydělat na binárních opcích? Snadné to není, ale …

Minimální obchody od 10$, fixní zisk i ztráta a pouze dva možné scénáře. To jsou binární opce.  Zaručený způsob, jak vydělat na binárních opcích neexistuje, ale to neznamená, že to není možné. Jako každý obchodní instrument jsou i opce rizikové a výnosné zároveň.

Začněte pečlivým výběrem vhodného brokera (námi doporučované brokery naleznete například zde – kde obchodovat – brokeři). Tento krok nepodceňujte a výběr proveďte na základě důvěryhodných referencí. O svoje peníze můžete přijít, aniž byste se stali obětí podvodu. I broker se může dostat do situace, kdy nebude schopen vaše peníze vydat. Proto by měl mít pojištěné peníze svých klientů proti případnému úpadku

Dobití, obchodování a výběry

Jak vydělat nákupem opcí? Příklad obchodu na TopOption

Jak vydělat nákupem opcí? Příklad obchodu na TopOption

Způsobů, jak dobít svůj účet, je mnoho. Většina brokerů vám umožní vložit vaše peníze pomocí bankovního převodu, kreditní/debetní karty nebo pomocí internetových peněženek – obvykle Skrill a Nettler.  Vyjma bankovního převodu jsou jednotlivé prostředky omezeny maximální částkou. Bankovní převod může trvat i několik pracovních dní. Naopak pomocí karet či internetových peněženek dobijete svůj účet prakticky okamžitě. Při dobíjení účtu si dejte pozor na poplatky za jednotlivé služby, které mnoho lidí nepříjemně překvapí.

Náš tip: Srozumitelný návod pro začátečníky – jak na opce.

Po založení účtu a zaslání vkladu lze začít obchodovat. Doporučujeme každému budoucímu investorovi, aby si vyžádal od svého brokera aktivaci demo účtu. Seznámíte se tak s obchodním prostředím a můžete zkoušet jak vydělat na opcích nanečisto. Postup při obchodování na demo účtu a reálném účtu se neliší.

Jak začít?

Obchod začíná výběrem libovolného aktiva z široké škály podkladových aktiv, kterou dnes brokeři nabízejí. Následuje volba doby exspirace opce. Určíte tak časový horizont, kdy bude vaše transakce dokončena. Na základě pomocného grafu, který ukazuje pohyby aktiva v reálném čase, vyhodnotíte situaci. Pomoci vám může i panel znázorňující volbu ostatních obchodníků, ten naleznete například na platformě TopOption.

Poté co určíte, kterým směrem se podle vás bude cena aktiva pohybovat, zvolíte částku, kterou chcete investovat. To bude i vaše ztráta v případě neúspěchu, pokud opci za sníženou cenu neodprodáte před její exspirací nebo odmítnete možnost refundace. Naopak v případě úspěchu získáte svůj zhodnocený vklad zpět. Výše provize, kterou vždy znáte již před uzavřením transakce, se pohybuje průměrně kolem hranice 80%.

Při vybírání peněz z obchodního účtu na váš osobní bankovní účet je nutné prokázat svou totožnost. Obvykle zasláním ofoceného nebo oskenovaného občanského průkazu přes email. Je to zcela obvyklý způsob, jak zvýšit bezpečnost. Nezapomeňte, že každý váš výdělek z binárních opcí musí být podle zákona zdaněn

Kde obchodovat opce?
Binární opce jsou od 2.7.2018 zakázány pro retailové investory, nadále s nimi mohou obchodovat pouze profesionální obchodníci. Nejste-li profesionální obchodník, opusťte tuto stránku nebo se informujte o alternativách binárních opcí, které jsou dostupné i pro běžné retailové klienty.

Nejlépe hodnocený broker s licencí ČNB, který umožňuje obchodování s binárními opcemi a FX opcemi:
Populární
 • Binární a FX opce pro vybrané měnové páry, indexy a komodity
 • Minimální vklad $10, jednotlivé investice od $1
 • Testovací účet s neomezeným kapitálem zdarma
 • Na trhu od roku 2013, licence, vklady obchodníků pojištěny
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze

 • Karel
  4.2.2016 23:57
  Karel
  Autor

  Pěkný a zřejmě první článek který poskytuje realistický pohled na binární opce. Mockrát dík!

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář