Aktualizováno

WSM a Jiří Kubíček – výsledky policejního šetření šokují, jde o podvod?

Majitel společnosti WSM Investments Jiří Kubíček byl v druhé polovině března zadržen a vyslýchán kvůli podezření z podvodu. Policie provedla domovní prohlídku a následně zajistila nemovitý majetek společnosti WSM Investments. Peníze klientů, které měla společnost zhodnotit pomocí obchodních robotů, se totiž k obchodování možná vůbec nepoužily.

Aktualizace 4.1.2018 – Jiří Kubíček byl v polovině prosince 2017 obviněn z podvodu. Podle informací poskytnutých PČR Jiří Kubíček prodejem FX robotů maskuje pyramidovou hru (resp. letadlo). Způsobená škoda je odhadována na 1 mld korun, poškozených klientů jsou desítky tisíc.

O společnosti WSM Investments

WSM International je společnost, která se údajně zabývá vývojem a prodejem automatických obchodních systému neboli obchodních robotů. Jedná se o programy, které samostatně obchodují na burze a podle WSM dosahují vysoké úspěšnosti. Abyste mohli pomocí obchodního robota vydělávat, nemusíte mít prý žádné zkušenosti. Stačí spustit obchodního robota, svěřit mu peníze, se kterými bude obchodovat, a pak už jen sledovat, jak vaše konto „roste“.

WSM a Jiří Kubíček - výsledky policejního šetření šokují, jde o podvod?

WSM a Jiří Kubíček – výsledky policejního šetření šokují, jde o podvod?

Minimální cena obchodního robota je 650$. V ceně je zahrnuta licence robota (150$) a minimální vklad (500$), který by měla společnost použít pro investování na forexových a komoditních trzích. Jedná se o dlouhodobou investici a to na dobu pěti let. Výběr brokera, u kterého bude robot obchodovat, je libovolný, ale pokud se rozhodnete vložit peníze k brokerovi WSM International Broker, získáte výhodnější podmínky.

Majitel společnosti WSM Jiří Kubíček se nechal slyšet, že i ten nejméně úspěšný obchodní WSM robot dosahuje úspěšnosti 65%. Už to ovšem v očích mnoha obchodníků vzbuzuje pochybnosti. Je zkrátka nepravděpodobné, že by obchodní roboti dosahovali tak dobrých výsledků, jaké společnost WSM uvádí. A to není ani zdaleka jediný varovný signál.

Průlomové obchodní systémy nebo podvod?

V roce 2014 udělila Česká národní banka dvoumilionovou pokutu společnosti WSM za nabízení investičních služeb bez licence. Před činností společnosti varovala ČNB ale už o rok dříve. Ani pokuta ovšem neodradila WSM od nabízení obchodních robotů. Společnost totiž argumentuje tím, že neposkytuje investiční služby ani poradenství, a na prodej obchodních robotů licenci nepotřebuje.

Společnost WSM působí na první pohled seriózně a důvěryhodně: sponzorovala několik extraligových hokejových klubů, je sponzorem národní reprezentace a jméno společnosti WSM mimochodem nesla i druhá nejvyšší česká hokejová liga (WSM liga). Je ale zarážející, že tak prestižní firma sídlí převážně na virtuálních adresách, které si lze pronajmout za pár desítek dolarů měsíčně. Majitel Jiří Kubíček navíc neoprávněně používal vysokoškolský titul inženýr a docent, ačkoliv v rozhovoru pro LN uvedl, že žádnou vysokou školu nevystudoval.

Zakladatel WSM Jiří Kubíček používal neoprávněně vysokoškolské tituly

Zakladatel WSM Jiří Kubíček používal neoprávněně vysokoškolské tituly

Pravda na obzoru?

Miliardář Kubíček, který zbohatnul údajně prodejem obchodních robotů, se stal nyní předmětem vyšetřování Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Ačkoliv zatím nepadlo žádné obvinění, je Jiří Kubíček podezřelý z podvodu a legalizace trestné činnosti.  Policie také provedla razii v pražském sídle jeho společnosti WSM a podle serveru iRozhlas.cz přikročila i k obstavení jeho majetku.

Z posudku zhotoveného pro policii vyplývá, že experti nenalezli žádné platby, „z nichž by bylo možné usuzovat na provádění obchodů s cennými papíry či komoditami“. Z posudku je naopak patrné, že z peněz klientů byly „hrazeny provozní náklady, výplaty provizí partnerů, hrazeny nákupy nemovitostí a obchodních podílů v dalších společnostech, jež se převážně zaměřují na zemědělskou výrobu a jejichž předmět činnosti nesouvisí s obchodováním na trhu s měnami“. Podle policie mohou škody přesahovat 1 miliardu Kč a škoda byla způsobena tisícům lidem z Česka, Polska, Slovenska, Ruska a Maďarska.

Server Lidovky.cz také upozornil na to, že v polovině dubna zkrachovala brokerská společnost Gallant Capital Markets (GCMFX) z Britských Panenských ostrovů, kterou před třemi roky koupila firma Jiřího Kubíčka WSM Invest za necelých 15 milionů dolarů.

Informace o situaci brokera Gallant Capital Markets

Informace o situaci brokera Gallant Capital Markets

WSM jako Ponziho schéma?

Pokud by projekt WSM fungoval jako ponziho schéma, tak by se dříve nebo později zhroutil. Klienti investují do obchodních robotů s vidinou snadného zhodnocení peněz, jenže peníze se vůbec nemusí dostat na trh. U podvodného ponziho schématu se peníze nově příchozích klientů využívají na vyplácení starších klientů. To ovšem funguje jen tak dlouho, dokud klienti vkládají více peněz, než si z projektu vybírají. Právě ve chvíli, kdy klienti vybírají více peněz, než jiní klienti vkládají, se projekt začne hroutit.

Výňatek z usnesení, který obsahuje poznatky Policie ČR o fungování WSM Investments

Výňatek z usnesení, který obsahuje poznatky Policie ČR o fungování WSM Investments

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • Anonym
  20.12.2023 17:32
  Anonym
  Autor

  Podal jsem žalobu na p. Kubíčka, ale předávali si ji soudy, policie, ministrstvo spravedlnosti atd. a dodnes jsem, se nedovéděl, zda mé ukradené peníze byly započítané do celkové škody. Takový obnos nezískal Kubíček sám, ale museli mu pomáhat lidé za provizi. Neslyšel jsem, že by byli vyšetřováni nebo museli něco vrátit. Obrovská částka za podporu hokeje z ukradených peněz nebyla vrácena.

 • Anonym
  3.7.2022 13:18
  Anonym
  Autor

  Dobrý deň, prosím vás máte nejaké správy či klienti po skončení súdu budú oboznámení s výsledkami a poprípade nejakom odškodnení. Ďakujem.

 • Anonym
  9.6.2022 17:34
  Anonym
  Autor

  Boží mlýny melou , tak jak nemelou roboti. přijde čas vyrovnání.

 • Rozalia Peerova
  21.2.2022 19:57
  Rozalia Peerova
  Autor

  Vratte mi moje fin.prostriedky po 4 rokoch ziadania ktore som setrila zivotnym poistenim 15 rokov. Mam zmluvu u vasej firmy WSM a vas pracovnik Pavel Masaryk z Piestan Slov.republiky to spracoval.Suma moja cini 13.000 eur. Ja tie financie velmi potrebujem som dochodkyna a setrila som a pomohla som vam teraz mi ich vratte pan Kubicek.

  • Rozalia Peerova
   7.3.2022 19:51
   Rozalia Peerova
   Autor

   Ja som toto uviedla a je to dkutocna pravda ja nie som anonymna osoba ale som Rozalia Peerova a ziadam moje financie vratit zmluvu mam a tam su uvedene moje data.Byvam v Bratislave na Kazanskej ul.c 50. Zial tak tazko usetrene peniaze na dochodok panu Kubickovi sa neraci mi vratit.

   • Albert
    10.4.2022 12:11
    Albert
    Autor

    Lumpové, kdyby aspoň za ty peníze poděkovali, člověk by měl aspoň hezký pocit, jako když se mohl koukat na fotky z cestovní kanceláře pro plyšáky.

  • Anonym
   14.4.2022 14:30
   Anonym
   Autor

   Předevčírem 12.4.2022 u soudu musel znalec předat nový posudek, s tím, že ten starý byl nepravdivý, nejde mi sem vložit kopie. Mám v tom asi čtvrt milionu, ale znám pár lidí kolem Jiřího Kubíčka, a pořád jsem byla přesvědena, že je to slušný člověk. Patrně to je pravda.

   • InvestPlus
    14.4.2022 14:35
    Autor

    Můžete ten posudek nahrát třeba na https://webshare.cz/ a dát sem odkaz.

   • Eliška
    29.6.2022 21:17
    Eliška
    Autor

    Nebyl to Jiří (tenkrát v roli tradera), kdo před WSM vytuneloval s tajemným panem Martinem DG Trading? Poté se Kubíček stáhnul do ústraní, aby “ochránil peníze klientů”. Následně přišlo WSM, Ponzi jak z učebnice. V době, kdy letadlo začalo padat, honem vymyslel totéž v bledě modrém s názvem AppUmbrella (najdete na YT, doporučuju videa kanálu OnlineInvest, jednoznačně to souvisí s WSM, jsou tam hned čtyři přímé důkazy). Tuto firmu napsal na svého tehdy sotva plnoletého syna pod stejným jménem. Trestná činnost tedy pokračuje a v ní i Kubíčkovi nejvěrnější, za zlínsko třeba Daniel Hlásný, který podvedeným klientům z WSM do očí v létě 2018 lhal, že AppUmbrella s WSM nijak nesouvisí a dělají to úplně jiní lidé. NCOZ samozřejmě ví i o AppU i o lidech, kteří pro Kubíčka okrádali už jednou okradené lidi znovu. Za podvedenéklienty věříme, že ještě padnou další trestní oznámení a spadne klec i na zloděje, kteří pro Kubíčka kradou už roky a další roky krást budou.
    Více o realitě AppUmbrella zde na YT
    https://www.youtube.com/watch?v=-2bJR-_mjyY

 • D. Rokytka
  2.4.2021 14:53
  D. Rokytka
  Autor

  Jiří Kubíček 1.3.2021 poprvé dorazil k soudu – ten nyní rozhodne o tom, jestli je geniální obchodník, jak tvrdí, nebo podvodník. Podnikateli hrozí 10 let za mřížemi.

  Více v reportáži ČT:
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/221452801240010/

  Docela mě pobavila Kubíčkova hláška, že “U nás grafy umí i couvat”. Fakt jsem zvědavý, jak tohle skončí …

 • Bohumil
  22.3.2021 1:26
  Bohumil
  Autor

  Ja to věděl nesel jsem do toho!dik moje intuice!

 • FANNY
  21.5.2018 9:56
  FANNY
  Autor

  Proc jsou vsichni podvodnici tak vypaseny !????

 • Miroslav
  8.2.2018 22:24
  Miroslav
  Autor

  skupina sdružující zklamané klienty WSM: https://www.facebook.com/groups/178200759611226/

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář