Aktualizováno

INVESTLY – Zkušenosti, recenze – nelegální projekt chce vaše peníze!

Měsíční výdělky ve výši až 70 tisíc Kč a to bez práce? Vítejte ve světě Investly.cz! Investly je investiční projekt, do kterého mohou lidé vkládat vlastní peníze a pak už jen sledovat jejich zhodnocování. Na první pohled lákavá nabídka, díky které vám projekt Investly zajistí vysoký pasivní příjem. Zvlášť když si Investly neúčtuje žádné poplatky. Jenže není všechno zlato, co se třpytí…

Jak Investly funguje?

Nejprve si musíte vytvořit svůj investorský účet, na který pošlete peníze.  Velikost prvního vkladu musí být minimálně 1000 Kč. Jakmile peníze vložíte, Investly je začne zhodnocovat. Investor nic nenastavuje a o způsobu investování nerozhoduje. Do čeho konkrétně budou peníze zainventovány, to Investly neprozrazuje. Jako příklad uvádí pouze investice do startupů s ambicemi dostat se na burzu.

Platforma investiční služby

Platforma investiční služby

Průměrné měsíční zhodnocení je údajně 7% (84% ročně), což je opravdu hodně. Pokud máte s investováním zkušenosti, tak jistě víte, že k vysokému zhodnocení neodmyslitelně patří i vysoké riziko. Tak třeba investováním do začínajících projektů (byť třeba ambiciózních) podstupujete riziko, že se vám peníze už nevrátí, pokud nebude projekt úspěšný. V případě Investly ale podstupujete i další riziko, jelikož svěřujete peníze neznámé společnosti bez licence. Nabízí se totiž otázka, jestli projekt opravdu funguje tak, jak autoři uvádějí.

Investly nebo MojeZulu

Doména Investly.cz byla zaregistrována v dubnu 2017 (zdroj:cz.nic). Na webu přitom najdete statistiky, které pocházejí z roku 2015 (viz graf v sekci „Reálné výsledky“). Vůbec nejzajímavější je ale podobnost s projektem MojeZulu. Tyto dva projekty nejen že využívají stejnou šablonu webové stránky, ale i stejné statistiky o výdělcích. Vypadá to tedy, že se v obou případech jedná o jeden a ten stejný projekt.

Investly je zřejmě stejný projekt jako MojeZulu

Investly je zřejmě stejný projekt jako MojeZulu

Jednou z mála odlišností mezi MojeZulu a Investly je právě slibované zhodnocení. MojeZulu uvádí měsíční zhodnocení podstatně nižší (2%), ale v sekci „Reálné výdělky našich uživatelů“ je na obou webech uveden stejný seznam, a to včetně jmen klientů a velikosti jejich výdělků. Úplně stejné jsou také recenze od údajných klientů na oficiálním webu MojeZulu a Investly. Nabízí se tedy dvě logické vysvětlení: 1) MojeZulu = Investly, 2) žádné z recenzí a uvedených statistik nejsou pravdivé.

Investly nemá žádná potřebná oprávnění …

Pokud by MojeZULU a Investly byly tentýž projekt, jistě by měly i společného provozovatele. Jenže nemají. MojeZULU má jako provozovatele Symplio Group s.r.o, zatímco Investly uvádí SERIOZA s.r.o. Ani jedna z uvedených společností ovšem není v registru ČNB, takže tyto společnosti nemají žádné oprávnění poskytovat investiční služby.

A pak jsou tady obchodní podmínky. Podle nich mohou investoři ukončit spolupráci s Investly až po třech měsících od prvního vkladu. O výběr mohou zažádat jen jednou měsíčně. Klienti musí při registraci také odsouhlasit, že poskytovatel může získané finanční prostředky použít dle jeho vlastního uvážení. V podmínkách použití je navíc uvedeno, že na webu mohou být uvedeny nesprávné či neúplné údaje a že za případné škody nenese provozovatel zodpovědnost. Ačkoliv je tedy na úvodní stránce napsané, že vklady jsou v plné výši zajištěny, v podmínkách se provozovatel zříká zodpovědnosti za výsledek investování a žádné peníze vám vracet v případě neúspěchu nemusí.

Provozovatel projektu nemá povolení od ČNB - proto jde o nelegální službu

Provozovatel projektu nemá povolení od ČNB – proto jde o nelegální službu

Shrnutí

Dva stejné weby, které nabízejí tutéž službu, uvádějí stejné statistiky, a přesto mají jiné provozovatele. K tomu všemu neuvěřitelně vysoké zhodnocení a to vše zdarma. Doslova geniální projekt, který má mít na svědomí neregulovaná společnost. To příliš věrohodně nepůsobí.

Recenze, zkušenosti s Investly - webová stránka projektu

Recenze, zkušenosti s Investly – webová stránka projektu

Když si Investly neúčtuje žádné poplatky, tak na čem vlastně vydělává? Pokud Investly skutečně investuje a dosahuje vysoké úspěšnosti, tak by mohl profitovat, protože by si vždy nechal část zisku. Jenže tak vysoké úspěšnosti dosáhnete jen obtížně. Ve skutečnosti klienti vůbec netuší, jak se s jejich penězi nakládá a jestli jsou opravdu využity k investování.

V případě jakýchkoliv problémů nemají klienti ani žádnou možnost kontaktovat Investly, jelikož jediný způsob pro komunikaci je kontaktní formulář na webu. Žádný email, žádné telefonní číslo, žádná odpovědná osoba a už vůbec ne žádná adresa.

Pokud se chystáte do Investly zainvestovat, raději si to pořádně rozmyslete. Chcete-li vydělávat obchodováním na internetu, vyvarujte se projektům, které slibují snadné a rychlé zisky bez práce. V drtivé většině se jedná o podvody, které vás dříve nebo později o peníze připraví. Ziskové obchodování vyžaduje důkladnou přípravu, vzdělávání, vytváření strategie a testování na demo účtu.

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze, zkušenosti

 • Eva
  21.1.2024 11:26
  Eva
  Autor

  Hezký den vložila jsem tam 7 tis v roce tuším 2018 a včera mi od nich přišel mail, že moje dluhopisy přednostně odkoupí..mám podepsat smlouvu o odkupu..

  • Anonym
   22.1.2024 18:20
   Anonym
   Autor

   Taky mi přišel dopis a taky sem váhal zda podepsat. Vidím v tom problém, takže podepisovat nebudu. Nemám co ztratit. Peníze tak jako tak neuvidím spíš bych řekl, že se smlouvou k něčemu zavážu a dojde mi další psaní abych danou částku zaplatil.

   • Anonym
    13.4.2024 17:43
    Anonym
    Autor

    Tak ten dopis sem nepodepsal a chodí mi v uvozovkách zatím měsíční splátky jak bylo uvedeno v dopise, tak snad mi přijde celá dlužná částka.

 • Anonym
  23.12.2023 18:41
  Anonym
  Autor

  Dobrý den.Taky jsem jim naletěl a mám jejich dluhopisy.Určitě bych se k hromadné žalobě přidal. RomiStepanek@seznam.cz

 • THO
  16.1.2023 16:58
  THO
  Autor

  Zdravím,
  Už někdo podával Trestní oznámení na Serioza s. r. o.?

 • Jaroslav Konrád
  11.3.2020 12:19
  Jaroslav Konrád
  Autor

  Jsou to podvodníci a všechny fiktivní firmy vedou ke jménu Daniel Brožek narozen 7.8.1974 a pochází z Prahy

 • Genos
  23.3.2019 14:46
  Genos
  Autor

  Pravdepodobne uz skoncili. Chysta se nekdo podat trestni oznámení? Přidal bych se.

  • Martin
   12.4.2019 16:50
   Martin
   Autor

   Ano již jsem informoval pražskou právní kancelář o řešení tohoto případu. pokud se budete chtít připojit můj email je martin.magenheim(zavinac)seznam.cz 777323124

   • Anonym
    9.11.2019 10:53
    Anonym
    Autor

    Rad bych se připojil napište prosím . vladanova@centrum.cz

   • LUBAS
    26.11.2019 11:44
    LUBAS
    Autor

    DO INVESTLY JSEM VLOŽIL 2000 KČ. NEDOSTAL JSEM ANI KORUNU.

   • Lucie
    22.1.2021 1:15
    Lucie
    Autor

    Prosím, jak to vypadá s podáním trestního oznámení, je to nějak v běhu nebo ne? Taky bych se připojila…

    • Anonym
     18.5.2021 21:52
     Anonym
     Autor

     Mam vlozeno pres 60 tisic.. Parkrat mi penize od nich prisli ale za posledni asi 4 roky nic… Taky bych se pripojil k nejakemu rizeni… Kdyztak me kontaktujte na tel 702 942 666,,, ikdyz si myslim, že cokoli je nerealne

     • Anonym
      10.6.2021 10:15
      Anonym
      Autor

      taky bych se přidal, protože jeto dlouhoo. děkuji
      p.kounovsky@seznam.cz

   • Anonym
    13.2.2022 19:24
    Anonym
    Autor

    Dobrý den. Též bych se ráda přidala k společné žalobě. Děkuji Martina
    P.S.: Píši vám mejl

 • Peter
  7.7.2017 9:28
  Peter
  Autor

  Diky za info, mozno by bolo dobre upresnit (uz v hlavicke, aby sa to zobrazilo vo vysledkoch vyhladavania), ze sa jedna o investly.cz, nakolko existuje este odlisny P2P portal investly.co

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář