BITCOIN Kurz, graf, kde koupit BTC, těžba, cena, vývoj hodnoty, kalkulačka, nákup

Bitcoin cena

57348.4

USD
Kurz BTC v CZK

1340232.108

CZK
Změna 24H

-2.48%


USD

Co je to Bitcoin?

Bitcoin (zkráceně BTC) je nejznámější digitální měna, která vznikla v roce 2009. Jedná se také o stejnojmennou internetovou platební síť, ve které se Bitcoin používá jako měna. Síť má veřejně dostupný zdrojový kód (open source) a neexistuje v ní žádný centrální server, přes který by všechny platby procházely. Bitcoin navíc nepodléhá žádné regulační autoritě ani žádné centrální bance, takže je tato měna decentralizovaná. Díky tomu neexistuje žádná instituce, která by trh Bitcoinu regulovala nebo by s hodnotou měny mohla manipulovat.

Datum uvedení měny 3. ledna 2009
Status Aktivní
Dílčí jednotky millibitcoin, microbitcoin, satoši
Vývojáři Bitcoinu Satoshi Nakamoto
Licence MIT
Oficiální web www.bitcoin.org

Uživatele sítě lze rozdělit na koncové uživatele a těžaře. Koncoví uživatelé využívají Bitcoin jako měnu při placení za produkty nebo služby, takže vytváří nabídku a poptávku. Těžaři zjišťují bezpečnost a fungování sítě, za což je systém odměňuje novými Bitcoiny. Počet Bitcoinů je konečný a v budoucnu celkový počet Bitcoinů nepřesáhne 21 milionů. Každý Bitcoin je ale dělitelný na 8 desetinných míst, takže nedostatek virtuálních mincí nehrozí.

Oficiální webové stránky kryptoměny Bitcoin

Oficiální webové stránky kryptoměny Bitcoin

V síti probíhá každou minuté velké množství transakcí. Transakce se sdružují do bloků (každých deset minut vzniká 1 blok) a bloky dávají dohromady Blockchain (řetězec bloků). Blockchain můžete chápat jako databázi nebo veřejný záznam všech transakcí, který se pravidelně aktualizuje.

Uživatelé mají své virtuální peněženky (v počítači, v mobilu nebo online), ve kterých si mohou vtvořit libovolný počet bitcoinových adres. Platby probíhají tak, že odesilatel zadá požadovaný počet bitcoinů, vyplní bitcoinovou adresu příjemce a transakcí potvrdí svým klíčem. Platba postupně prochází sítí, je ověřována a nakonec je zařazena do blockchainu, čímž je potvrzena.

Hlavní výhody kryptoměny

Transakce lze dohledat na základě 34 místné adresy serverem BlockChain.info

Transakce lze dohledat na základě 34 místné adresy serverem BlockChain.info

Kromě již zmiňované decentralizace a omezeného počtu mincí má Bitcoin mnoho dalších výhod. Bitcoin je doslova celosvětovou měnou, je směnitelný za „tradiční“ měny a umožňuje rychlé a levné mezinárodní platby přes internet. Měna je zajištěna kryptografií a silným šifrováním, aby uživatelé nemohli používat bitcoiny, které již utratili. Do jisté míry je Bitcoin také anonymní, protože při odesílání a přijímání plateb se používají takzvané bitcoinové adresy. Bitcoinová adresa je 34místný kód, který neobsahuje žádné informace o vlastníkovi účtu (jméno ani bydliště).

Průměrná výše poplatků (v USD)

Průměrná výše poplatků (v USD)

Za pomocí bitcoinových adres se všechny transakce zaznamenávají. Adresy jsou sice anonymní, ale jakmile s bitcoinovou adresou ztotožníte konkrétní osobu, tak lze dohledat veškeré její platby. Existuje ovšem několik způsobů, jak tomu předcházet a jak dosáhnout vyšší anonymity.

Jednou z výhod Bitcoinu měly být i levné transakce, což dnes ovšem bohužel neplatí. Bitcoin se v poslední době potýká s problémem rostoucích poplatků, takže přestává být využitelný na platby malých objemů. Velikost poplatků je sice volitelná, ale průměr se neustále zvyšuje. Čím vyšší poplatek totiž uhradíte, tím rychleji by se platba měla zpracovat. Původně poplatky nepřesahovaly několik centů, ale dnes musíte za platbu uhradit i několik dolarů.

Princip fungování

Uveďme jednoduchou ukázku: Uživatel Honza posílá jeden bitcoin uživateli Petr za zboží, které si chce koupit. Z Honzovi bitcoinové peněženky tedy odejde oznámení o přesunutí 1 BTC na peněženku Petra. Tato informace je současně přenesena do několika uzlů. Uzly nejsou nic jiného, než počítače v síti s potřebným programem, které mohou provozovat i běžní uživatelé. Každý uzel uchovává aktuální kopii celého blockchainu. V uzlech dojde ke kontrole Honzových transakcí (například jestli se nepokusil stejnou částku současně převést k více příjemcům).

Počítače těžařů představují speciální bitcoinové uzly, které mají za úkol nově příchozí transakce zaúčtovat. Toho dosáhnou tak, že vyřeší speciální matematickou úlohu. Odhalit řešení úlohy je složité, ale ověřit správnost řešení je snadné. Řešením úlohy je vlastně zašifrovaný nový blok, který obsahuje informace o posledních platbách a otisk předchozích bloků. Jakmile těžař najde řešení úlohy, odešle do ostatních uzlů informaci o vyřešení úlohy spolu s transakcemi, které v rámci úlohy řešil. Ostatní uzly řešení zkontrolují transakce, a pokud je vše bez problému, tak se potvrdí vznik nového bloku, transakce se zaúčtují, a blockchain se aktualizuje.

Bitcoin těžba

Těžaři zabezpečují síť a potvrzují všechny translace, ke kterým v síti dojde. Bez těžařů by se síť zhroutila a měna by ztratila veškerou hodnotu. Těžení (tzv. mining) je ovšem velmi komplikovaný a výpočetně náročný proces. Těžaři musí investovat nemalé částky do kvalitního a výkonného hardwaru, jeho chlazení, a v neposlední řadě do energií. Proto za každý vytěžený blok těžaři získají odměnu v podobě nových Bitcoinů a poplatků z transakcí daného bloku.

Těžba Bitcoinu - princip miningu digitální měny

Těžba Bitcoinu – princip miningu digitální měny

Těžaři mají k dispozici kopii aktuální blockchainu (tj. všech zaúčtovaných transakcí) a nově provedené (nezaúčtované) transakce, které se pokoušejí uložit do nového bloku. Pro řešení úlohy se využívá hashovací funkce (SHA-256), která má velké množství vstupních dat převést do relativně malého čísla. Proces řešení úlohy není nijak sofistikovaný: počítače jen vytváření různé číselné kombinace a snaží se „trefit“ do té správné. Úloha je vyřešena v okamžiku, kdy je výsledné číslo menší, než je tzv. složitost sítě Bitcoinu („bitcoin difficulty“).

Pořadí mining poolů dle geolokace

Pořadí mining poolů dle geolokace

Každý těžař řeší trochu jiný blok a odměnu získá pouze ten, který „svůj“ blok vyřeší nejrychleji. Jakmile je blok vytěžen, začínají všichni těžit nový blok s novými transakcemi. Odměnu tedy získá ten nejrychlejší. Z toho důvodu také vznikají tzv. mining pools, což jsou skupiny těžařů, kteří na vytěžení bloku pracují společně a odměnu si dělí podle toho, jakým výkonem přispěli na vytěžení bloku.

Má těžba smysl?

Statistiky českého poolu SlushPool.com

Statistiky českého poolu SlushPool.com

V současné době je za vyřešení úlohy (bloku) odměna kolem 10 BTC. Složitost těžení se automaticky upravuje tak, aby se jeden blok vytěžil každých 10 minut. Čím vyšší je tedy celková výpočetní kapacita těžařů, tím obtížnější je řešená úloha. Naopak odměna za vyřešený blok se posupně snižuje (za každých 210 000 vytvořených bloků klesne na polovinu). I přesto těžení zůstává výhodné, protože se hodnota bitcoinu v dlouhodobém horizontu zvyšuje a stejný trend se očekává i v budoucnu.

K těžbě bitcoinů se původně měli používat počítačové procesory, nicméně brzy je nahradily grafické karty. Dnes se využívají především ASIC čipy. Těžením se zabývají velká datová centra nebo tzv. mining pools. Vznik mining pools bohužel způsobuje, že v oblasti těžení bitcoinu dochází k centralizaci. Majitelé mining pools jsou totiž vlivnější než ostatní.

Graf vývoje Bitcoinu

Jak používat graf Bitcoinu?

Graf zobrazuje vývoj BTC za vybrané období, které můžete měnit v levém dolním okraji. V pravém dolním okraji se nastavuje zobrazení svislé osy: klasické (auto), logaritmické (log) nebo procentuální (%).

Na horní liště najdete pokročilé nástroje, pomocí kterých se mění styl zobrazení grafu (čárový, svíčkový nebo sloupcový). Změnit můžete také časový interval mezi jednotlivými body/svíčkami v grafu. K dispozici je rozsah 1 minuta (1m) až 1 měsíc (M).

Pomocí symbolu plus v kroužku (⊕) můžete srovnat Bitcoin s jiným instrumentem. Přes tlačítko fx do grafu vložíte technické indikátory.

Historické milníky kryptoměny

Síť Bitcoin funguje od roku 2009. Za vznikem nejznámější kryptoměny stojí programátor nebo skupina programátorů vystupující pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Do roku 2010 byla hodnota bitcoinu prakticky nulová a o existenci měny věděla jen úzká skupina nadšenců. Vůbec první obchod s BTC se uskutečnil v květnu 2010, kdy si maďarský programátor Lazslo koupil za 10 000 BTC dvě pizzy. Rok poté už hodnota bitcoinu přesahovala $30. Velký historický milník nastal v listopadu 2013, kdy hodnota bitcoinu poprvé překročila $1000. Dlouho ovšem bitcoin na tisícidolarové hranici nevydržel a už po půl měsíci klesl na poloviční hodnotu.

Bitcoin - graf vývoje ceny

Bitcoin – graf vývoje ceny

Na začátku roku 2014 cena bitcoinu opět atakovala hranici tisíci dolarů, nicméně v únoru 2014 došlo k největší bitcoinové krádeži. Burza Mt.Gox tehdy oznámila krádež 850 tisíc bitcoinů. Necelá čtvrtina (200 tisíc BTC) byla o měsíc později „nalezena“ na neaktivních účtech. Od začátku roku 2014 se tedy bitcoin propadal a na začátku roku 2015 dosáhl pomyslného dna. Tehdy byla jeho hodnota asi 150 dolarů. Přispělo k tomu také dopadení největšího černého tržiště s bitcoiny (Silk Road 2.0) v listopadu 2014. Během roku 2015 cena bitcoinu oscilovala kolem 250 dolarů a na konci roku poskočila na necelých 500 dolarů za BTC.

Důležité milníky v historii měny

Důležité milníky v historii měny

Rok 2016 byl pro příznivce nejznámější kryptoměny přínosný, protože v průběhu roku kurz vzrostl na necelých 1000 dolarů za bitcoin. Ještě výraznější růst přinesl rok 2017. Během první poloviny roku cena vyšplhala téměř na 3 a půl tisíce dolarů za Bitcoin, což ovšem doprovázelo několik hlubokých propadů. Na kurzu se odrazila také nejistota ohledně rozdělení Bitcoinu na dvě kryptoměny, ke kterému došlo na začátku srpna. Za rapidním růstem hodnoty Bitcoinu údajně stáli velcí investoři, kteří začali nejznámější digitální měnu ve velkém nakupovat jako dlouhodobou investici. K růstu ovšem přispělo i to, že Japonsko Bitcoin uznalo jako oficiální (a legální) měnu a další země naznačily, že uvažují o stejném kroku.

NÁKUP: Jak a kde koupit Bitcoin

Abyste mohli bitcoiny používat, budete potřebovat bitcoinovou peněženku. Peněženku si můžete stáhnout buď přímo do počítače, nebo existují online bitcoinové peněženky. Bitcoiny lze získat mnoha způsoby – mezi nejpopulárnější patří zejména nákup ve směnárně (nejpoužívanější směnárna Coinbase aktuálně nabízí 10 USD bonus při nákupu libovolné kryptoměny v ceně 100 USD) nebo nákup přímo na burze (na krypto burze Coinmate lze kupovat Bitcoin za české koruny).

Peněženky dle platforem

Peněženky dle platforem

Nakupování bitcoinů přes internet není příliš anonymní, protože za sebou vždy necháte „stopu“. Při nákupu bitcoinů na burze například musíte ověřit svoji totožnost. Mezi anonymnější metody pro dobití bitcoinové peněženky patří například Bitcoinmaty. Ty najdete už i v České republice.

Bitcoin nákup – obchodování kryptoměn umožňuje například broker Plus500

Bitcoin nákup – obchodování kryptoměn umožňuje například broker Plus500

Kvůli nestabilní hodnotě jsou digitální měny v čele s Bitcoinem často vnímány spíše jako vysoce spekulativní investice, než měna pro běžné placení. S využitím různých investičních nástrojů dnes můžete vydělávat nejen na růstu, ale i na poklesu kurzu. A to vše aniž byste měnu reálně vlastnili a riskovali, že vám ji někdo ukradne. Online obchodování s kryptoměnami (včetně bitcoinu) umožňují například brokeři Plus500 a eToro. Obě společnosti navíc poskytují bezplatný testovací účet, takže si obchodování s bitcoiny můžete vyzkoušet nezávazně a bez rizika.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled ověřených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
ZPŮSOB ŘAZENÍ
1

XTB

Broker roku
95
Měna účtu
CZK, USD, EUR
Počet kryptoměn
10+
Minimální vklad
0 Kč ($0)
Čeština
ANO
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF a CFD
 • Nízké nebo nulové poplatky
 • Zlomkové akcie (investice od €1)
 • Podporuje češtinu a platby v CZK
 • Poplatek za výběry pod 3 000 Kč
 • Vyšší zdanění českých dividend
Recenze
Vyzkoušet XTB
4000+ našich čtenářů si vybralo XTB
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
2

eToro

90
Měna účtu
USD
Počet kryptoměn
80+
Minimální vklad
$100
Čeština
Částečně
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF, krypto a CFD
 • Reálné akcie a ETF bez poplatků
 • Zlomkové akcie (investice od $10)
 • Kopírování ostatních obchodníků
 • Čeština není kompletní
 • Účet je vedený v dolarech
 • Nepodporuje výběry v CZK
 • Složité výběry kryptoměn
Recenze
Vyzkoušet eToro
2000+ našich čtenářů si vybralo eToro
51% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze
Měna účtu
CZK, EUR
Počet kryptoměn
10+
Minimální vklad
30 Kč (€1)
Čeština
ANO
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF a CFD
 • Reálné akcie a ETF bez poplatků
 • Zlomkové akcie (investice od 25 Kč)
 • Podporuje češtinu a platby v CZK
 • Vyšší swapy u některých CFDs
 • Nenabízí české akcie
 • Akcie nelze převést k jinému brokerovi
Recenze
Služba CFD. 68% ztrácí peníze

Bitcoin kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Bitcoin BTC 57348.4 USD 1340232.108 Kč 1,130,000,000,000 $

Aktualizace: 12.07. 2024 13:55
Bitcoin kurz

Bitcoin kurz

Ve výše uvedené tabulce naleznete kurz Bitcoinu v dolarech (USD) a českých korunách (CZK). Při pohledu na historický graf hodnoty bitcoinu je hned patrné, že Bitcoin není stabilní měna a nedokáže si dlouhodobě udržet konstantní hodnotu. Charakteristickým znakem tržní ceny BTC je vysoká volatilita. Kurz výrazně osciluje, typické jsou skokové změny ceny a rychle se měnící trend. Dlouhodobě převládá rostoucí trend, nicméně už několikrát došlo k výraznému propadu.

Státy, které bitcoin uznávají jako oficiální a legální měnu, nemohou bitcoin regulovat. Regulace je možná pouze ve smyslu zákazu používání kryptoměny nebo například danění zisků z těžení kryptoměn, z obchodování s kryptoměnami atd.

Kalkulačka BTC/CZK/USD/ETH/EUR (převodník)

Výše uvedenou kalkulačku (resp. převodník) lze použít pro konverzi kurzu mezi následujícími měnovými páry – BTC/CZK, BTC/USD, BTC/ETH a BTC/EUR. Převodní kurzy jsou aktuální – jejich aktualizace probíhá každou minutu.

Prognóza pro Bitcoin: Výhled a predikce vývoje

Výše uvedenou technickou analýzu trhu poskytuje společnost Tradingview prostřednictvím nástroje Tradingview Technicals. Portál Invetsplus.cz není autorem uvedených analýz a upozorňuje, že obchodní signály od Tradingview mohou být nesprávné!

UPOZORNĚNÍ!

Nástroj Tradingview Technicals NESLOUŽÍ jako doporučení pro nákup nebo prodej finančního instrumentu! Nástroj pouze ukazuje výsledek technické analýzy, která je založena na sledování několika vybraných indikátorů.

Nástroj Tradingview Technicals při výpočtu zohledňuje pouze hrstku vybraných indikátorů a zcela ignoruje řadu faktorů, které mají zásadní vliv na vývoj trhu (například fundamentální zprávy nebo sentiment trhu). Uvedené signály tedy bývají zavádějící a nepřesné.

POUŽITÁ METODIKA

Tradingview Technicals vytváří predikce na základě 24 technických indikátorů, které lze rozdělit do dvou skupin. První skupinu tvoří indikátory založené na klouzavém průměru, které sledují dlouhodobé tržní trendy. Druhou skupinu tvoří takzvané oscilátory, které sledují překoupenost nebo přeprodanost trhu.

 • Indikátory založené na klouzavém průměru (zkráceně MA) fungují tak, že vyfiltrují krátkodobé fluktuace trhu a vyhladí cenovou křivku. Výslednou křivku analytici používají zejména pro potvrzení dlouhodobého trendu (směr křivky) nebo k odhalení sílícího nebo slábnoucího trendu (sklon křivky). Rychlé a výrazné pohyby trhu ovšem klouzavý průměr předpovědět nedokáže a navíc na ně reaguje s výrazným zpožděním.
 • Oscilátory se používají zejména k určení síly trendu nebo k předpovídání potenciálních obratů na trhu. Hodnoty oscilátorů se pohybují v rozmezí 0 až 100, přičemž horní hranice indikuje překoupenost trhu (signál pro možný pokles ceny) a dolní hranice indikuje přeprodanost trhu (signál pro možný růst ceny). Spolehlivost oscilátorů bývá vyšší ve fázi konsolidace, tedy když je trh stagnující bez výrazného trendu. V trendu bývají signály oscilátorů často zavádějící a nepřesné.

Každý indikátor je v podstatě matematický vzorec, který sleduje nebo porovnává určitá tržní data. Na základě naměřených hodnot indikátory vysílají signály k nákupu nebo k prodeji finančního instrumentu, které Tradingview v reálném čase zprůměruje a zobrazí formou grafického ukazatele.

Podrobný popis použité metodiky najdete na webu Tradingview (článek Technical ratings).

Rizika a kontroverze

Většina uživatelů využívá k uchovávání bitcoinů prostředníky (online peněženky, burzy, směnárny). Poměrně často se ale setkáváme se zprávami o tom, že nějaká bitcoinová burza byla hacknuta a klienti přišli o miliony dolarů. Ke krádeži došlo i na českém směnárenském serveru Bitcash. Nejen že uložené bitcoiny nejsou 100% v bezpečí, ale krádeže mohou mít negativní dopad také na kurz měny.

V roce 2013 byla vykradena české peněženka BitCash

V roce 2013 byla vykradena české peněženka BitCash

Další nevýhodou Bitcoinu je nevratnost transakcí. Jednou odeslané peníze už nelze získat zpět (snad jen po domluvě s příjemcem). Pokud navíc ztratíte klíč (heslo) ke svému účtu, nenabízí se možnost klíč resetovat, takže se k bitcoinům na účtu už nedostanete.

Hodnota každé kryptoměny je ryze spekulativní a není ničím podložena. Příznivci digitálních měn sice namítají, že u tradičních (fiat) měn je tomu v dnešní době stejně, nicméně tradiční měny jsou realitně stabilní. U kryptoměn o stabilitě nemůže být řeč, ačkoliv někteří odborníci zastávají názor, že po několika letech se hodnota bitcoinu také stabilizuje. Kryptoměny jsou kritizovány také kvůli jejich snadnému zneužití pro trestnou činnost. Vystopovat platby a vlastníky bitcoinových adres, kteří si na anonymitě zakládají, bývá obtížné.

Bitcoin je průkopníkem v oblasti digitálních měn, ale ani zdaleka není jedinou kryptoměnou. Existují tisíce alternativních kryptoměn (tzv. Altcoiny), z nichž nejznámější jsou Ethereum, Litecoin nebo například Ripple. Více o digitálních měnách naleznete například zde.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Bitcoin v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu BTC za uplynulých 12 měsíců.

Disclaimer: Informace uvedené v tomto článku nebo na této webové stránce neslouží jako výzva k nákupu nebo prodeji finančních instrumentů a nejsou ani návrhem na uzavření smlouvy. Uvedené informace mají pouze informativní charakter a nepředstavují investiční doporučení ani investiční poradenství dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu... číst disclaimer
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

BTC – související kryptoměny

Diskuze, zkušenosti

 • Petr
  27.5.2019 8:47
  Petr
  Autor

  Přiznám se, že jsem Bitcoinu nikdy příliš nevěřil a když před pár lety jeho kurz vystřelil, čekal jsem pád na úplné dno. A konec. Možná to bylo ovlivněné tím, že jsem zažil DOTcom bublinu, která měla až nápadně podobný průběh. Tenkrát stačilo k názvu akciovky přidat “.com” a její cena vyletěla o polovinu nahoru. U krypta to bylo podobné, proto jsem usoudil, že se jedná o podobnou bublinu, která velmi rychle splaskne. Nicméně události posledních dnů ve mne vyvolávají řadu pochybností o mém úsudku. Kdyby byl Bitcoin tak bezcenný, jak se občas říká, trhy by se postaraly o to, aby padl. Ale jeho cena za poslední měsíc vyletěla snad o 100%. No, tohle bude ještě zajímavé.

 • Nick
  24.5.2019 7:12
  Nick
  Autor

  Nevíte někdo něco o tom, že by měl Bitcoinové platby začít přijímat eBay? Viděl jsem to hned na několika zahraničních fórech ale vždy bez zdroje. Ani Googlení mi moc nepomohlo. Nedávno se podobně psalo o integraci plateb u AT&T, což prý už taky běží…

  • @ndrew
   24.5.2019 10:36
   @ndrew
   Autor

   Taky jsem to slyšel. Já bych to bral všema deseti, podobně jako u dalších platforem, kde musí člověk platit kartou a kde jsou ty platební údaje lehce zneužitelný – třeba Booking nebo AliExpress. Podle mne jde pouze o spekulaci. Pokud by to ale klaplo, bylo by to super!

 • Robin
  11.5.2019 10:22
  Robin
  Autor

  No, tak to vypadá, že je Bitcoin konečně zase ve hře. Já jsem ho kupoval asi před dvěma lety – mám rád technologické vychytávky a novinky a tohle mi přišla jako super příležitost. O další kryptoměny jsem se nezajímal, ony stejně ve většině případů kopírují kurz Bitcoinu, takže pro mne bylo logické, nakoupit pouze balík BTC. Už v té době jsem tuhle investici vnímal jako vysoce rizikovou a spekulativní u které jsou možné pouze dva scénáře – buďto půjde Bitcoin do kytek, a nebo vystřelí do nebes a jeho držitelé už nebudou muset nikdy pracovat :) A když se smíříte s tou první možností, pak už vás Bitcoin může pouze příjemně překvapit :) A přesně to dělá v posledních dnech – na začátku dubna jsme překonali hranici 5000 USD, na začátku května šel kurz přes 6000 USD a teď už se blížíme k ceně 7000 USD. Ono to vyjde, jen to chce čas. HODL!

 • Kohout M.
  9.12.2017 10:10
  Kohout M.
  Autor

  Dík za článek. Obchoduji na Coinbase a jsem zatím spokojený.

 • Mirek
  25.10.2017 12:22
  Mirek
  Autor

  Dobrý den, mohu se zeptat, kde mohu koupit ty nový bitkojny a jaká je jejich cena?

  • Invest+
   25.10.2017 13:18
   Autor

   Dobrý den,
   pokud myslíte nově vzniklou kryptoměnu Bitcoin Gold, tak aktuální cena je cca 115 USD. Tato kryptoměna se obchoduje na Bitfinexu, tak třeba tam …

 • Michal
  22.9.2017 14:46
  Michal
  Autor

  Bolo by celkom zaujímavé investovať aj do ďalších kryptomien. Uvažujem kúpiť Ethereum, čisto len na špekuláciu. Uvidíme čo to prinesie. Bitcoin je stále vysoko, aj keď mena je veľmi volatilná. Treba počkať na správny čas a nakúpiť.

  • REED
   3.11.2017 19:43
   REED
   Autor

   Já to řeším tak, že nakoupím a pak to vždy cca týden držím. Zatím tahle strategie na Bitcoin evidentně funguje :) Btw je docela masakr, jak to jde vzhůru. Podle mne bude do konce roku kurz Bitcoinu na 10 000 USD.

 • Hanzi
  19.8.2017 11:52
  Hanzi
  Autor

  Díky za podrobný článek. Mohu poprosit o podrobnosti k té anonymitě? Jak tedy konkrétně provést nákup, aby to nebylo dohledatelné? Díky

  • Invest+
   19.8.2017 12:02
   Autor

   Dobrý den,
   nejjednodušší je využít bitcoinmaty. Důvod je prostý – většina online směnáren vyžaduje ověření osobních údajů, což následně znemožní anonymní nákup BTC. U ATM toto pochopitelně vyžadováno není. Vhodné je takto zakoupené BTC následně promixovat s bitcoiny, které vlastní další lidé. K tomu se používají nástroje jako CoinMixer či CryptoMixer.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář