Aktualizováno

Recenze Binatex Zkušenosti s Binatex.com, poplatky, diskuze, je to podvod?

Hodnocení:
20%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

Internetem se šíří reklamy na brokerskou společnost Binatex, která umožňuje obchodovat binární opce. Reklamní články lákají smyšlenými příběhy na snadné zbohatnutí, což je samozřejmě nesmysl. Ve stejném duchu ovšem Binatex představuje binární opce i na svém oficiálním webu. Tam mimo jiné najdete i falešnou statistiku platformy v reálném čase nebo pochybné recenze několika obchodníků, jejichž fotografie jsou zkopírované z veřejných fotobank. Dá se takové společnosti věřit?

Některé z informací z webu Binatex jsou jednoznačný podvod

Některé z informací z webu Binatex jsou jednoznačný podvod

Broker je sice regulovaný ruským úřadem FMRRC, ale licenci ČNB nemá, takže nemá oprávnění k poskytování investičních služeb v Česku. Broker nemá ostatně ani licenci CySEC, ačkoliv se o získání licence pokoušel. Broker tuzemské obchodníky láká na nízký minimální vklad, nízké minimální transakce a kompletní překlad webu a platformy do češtiny. Český překlad ovšem působí spíše strojově a nízké finanční náklady doprovází i relativně nízké zhodnocení.

Absence potřebných licencí nezpůsobuje pouze to, že broker nesmí poskytovat své služby českým obchodníkům (jde tedy o nelegální službu). Zároveň nedochází k pojištění vkladů obchodníků proti případnému úpadku brokera, což ze společnosti Binatex činí naprosto nevěrohodnou a pochybnou firmu.

Obchodní platforma Binatex

Broker umožňuje obchodovat pouze klasické a minutové opce. Binatex má vlastní platformu, která bohužel nepatří mezi nejrychlejší. Platforma je ale elegantní a poměrně jednoduchá, takže pokud jste se s binárními opcemi už setkali, určitě nebudete mít problém platformu ovládat. Součástí platformy je také externí graf s řadou analytických nástrojů, nástroj pro odprodej aktivních opcí a ukazatel volby ostatních obchodníků.

Recenze platformy brokera Binatex.com

Recenze platformy brokera Binatex.com

Platforma Binatex obsahuje 14 akciových titulů a 33 měnových párů. Obchodní instrumenty jsou rozšířeny také o Bitcoin, Litecoin a  Ethereum, které lze obchodovat i o víkendu. Dejte si ale pozor, protože zhodnocení může o víkendu klesnout i na pouhých 10%! Ano, čtete správně, pouze 10%! Přes týden, když jsou otevřené burzy, je zhodnocení vyšší. U měnových párů se zhodnocení pohybuje běžně mezi 60-80%. Vyšší zhodnocení je na platformě spíše výjimkou.

Obchodní účty, vklady, výběry a bonusy

Broker nabízí 5 druhů účtů: Minimum, Novice, Skilled, Expert, Professional. Podle zvoleného typu účtu se liší požadovaný vklad, ale také velikost finančního bonusu za vklad. Broker totiž nabízí finanční bonus v rozmezí od 15% až do 60%, což mimochodem regulátor CySEC zakazuje. Aby vám ovšem broker umožnil výběr zisků a bonusů, musíte zobchodovat požadovaný objem transakcí.

Vklad na obchodní účet a deposit bonus

Vklad na obchodní účet a deposit bonus

Vedení účtu je možné ve třech měnách: EUR, USD a RUB. Vklad lze provést pomocí platební karty nebo přes internetové peněženky (QIWI, WebMoney, Yandex). Minimální velikost vkladu je 10$ a minimální investice je pouze 1 USD. Stejné minimální vklady a investice mimochodem najdete také u brokera IQ Option, který je ovšem regulovaný a ověřený.

Demo účet, výukové materiály a klientská podpora

Broker Binatex láká také na demo účet s virtuálním vkladem 1000 dolarů. Na demo účtu je ovšem vyšší profit než na reálném účtu (90%), takže je vydělávání na cvičném účtu mnohem snazší. Za neúspěšné transakce se vám navíc na cvičném účtu vrací 10% ztracené investice, což při skutečném obchodování opravdu nehrozí. I když možnost testování platformy určitě vítáme, podmínky na demo účtu by měly být stejné jako na reálném účtu. V opačném případě je totiž demo účet nepoužitelný pro testování strategií a obchodních plánů, což je případ Binatexu.

Broker klientům poskytuje výukové materiály, články o obchodování a také vzdělávací videa. Nečekejte ale žádné komplexní edukační programy, ale jen základní informace, které možná už dávno víte. Výukové materiály, které broker nabízí, jsou dostupné často jen v cizích jazycích. Brokera lze kontaktovat pouze přes email.

Podvodné reklamy na Binatex

Brokera propaguje několik webových stránek, které pod záminkou snadného vydělávání lákají k obchodování binárních opcí u Binatexu. Jeden z podvodných webů například popisuje příběh člověka, který se během měsíce stal milionářem, a to byl prý původně zadlužený a nezaměstnaný. Podle této osoby jsou binární opce řešením všech finančních problémů, ale realita je jiná.

Další podvodný web zase píše o bývalém prodavači kancelářských potřeb, který za měsíc vydělal údajně přes 230 milionů Kč. I on prý vydělával málo peněz a potřeboval nutně peníze na léčbu jeho dítěte. Na internetu našel návod k vydělávání peněz přes binární opce u brokera Binatex a během prvního měsíce vydělal 230 milionu korun. Oba příběhy jsou ale vymyšlené a žádný ze zmiňovaných mužů neexistuje.

Oba dva zmiňované weby navíc zdůrazňují, že vydělávat může každý, protože nepotřebujete žádné zkušenosti ani velký kapitál. Bez zkušeností a znalostí ale o svůj vklad pravděpodobně velmi rychle přijdete. Skutečnost, že se jedná o podvodné stránky, potvrzují i falešné diskuze a nefunkční odkazy na další články, které vás pouze přesměrují na web brokera. Binatex možná na první pohled zaujme, ale množství kritiky v zahraničních recenzích a diskuzích a podvodné reklamy mnoho důvěry nevzbuzují.

Falešná statistika výběrů a vkladů obchodníků opakuje totožná jména pořád dokola

Falešná statistika výběrů a vkladů obchodníků opakuje totožná jména pořád dokola

Upozornění ČNB na brokera Binatex

V polovině května 2017 vydala ČNB upozornění na obchodní platformu Binatex. Borker (respektive jeho provozující společnost ENCHANTED BUSINESS SOLUTIONS LP) totiž nabízí investiční služby v češtině a za využití bankovních účtů v Česku. Binatex přitom nemá (k dnešnímu dni) žádné oprávnění k poskytování investičních služeb na území ČR. ČNB upozornila také na skutečnost, že na brokera nedohlíží a investice klientů nejsou ze zákona pojištěné.

Varování před brokerskou společností vydala i ČNB

Varování před brokerskou společností vydala i ČNB

Broker nesplňuje ani zpřísňující se požadavky komise CySEC. Binatex například nabízí finanční bonus ve výši až 60% vkladu, což už regulovaní brokeři nesmí. CySEC po regulovaných brokerech navíc vyžaduje, aby si mohli klienti snadno dohledat zdroj použitých cen. Pokud tedy broker umožňuje obchodovat například zlato, musí uvádět zdroj, ze kterého je cena zlata na platformě převzata. Jde především o to, aby si brokeři nevytvářeli ceny libovolně (například v neprospěch klientů), ale aby tržní ceny byly skutečné. To, z jakého zdroje pocházejí nákupní a prodejní ceny použité na platformě Binatex, ovšem broker neuvádí.

Kde obchodovat opce?
Binární opce jsou od 2.7.2018 zakázány pro retailové investory, nadále s nimi mohou obchodovat pouze profesionální obchodníci. Nejste-li profesionální obchodník, opusťte tuto stránku nebo se informujte o alternativách binárních opcí, které jsou dostupné i pro běžné retailové klienty.

Nejlépe hodnocený broker s licencí ČNB, který umožňuje obchodování s binárními opcemi a FX opcemi:
Populární
 • Binární a FX opce pro vybrané měnové páry, indexy a komodity
 • Minimální vklad $10, jednotlivé investice od $1
 • Testovací účet s neomezeným kapitálem zdarma
 • Na trhu od roku 2013, licence, vklady obchodníků pojištěny

Charakteristika brokera

Sídlo Skotsko, UK
Provozovatel: COVERDEAL HOLDINGS LIMITED
Regulace FMRRC
Minimální vklad 10 USD
Minimální objem transakce 1 USD
Zhodnocení 10% – 80%
Demo účet Ano
Mobilní aplikace Ne
Druhy opcí Klasické a minutové
Platební metody WebMoney, QIWI, platební karty, Yandex
Odprodej opcí Ano
Čeština Ano (strojový překlad)
Vedení účtu USD, EUR, RUB
Varování ČNB ANO
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze, zkušenosti

 • Bojovník proti podvodům
  4.9.2019 18:47
  Bojovník proti podvodům
  Autor

  Lidi neobchodujte sou to jen podvody jak vás obrat openíze udělejte si raději radost za vaše peníze a něco si kupte nasebe nebo do sebe a pamatujte není zlá doba jak všichni říkají jenom lidi sou čím dál větší svině a hladovost po penězích šmejdů nezná mezí…

 • Pišta
  13.3.2019 22:00
  Pišta
  Autor

  vložil som 125e automaticky bez toho aby som mal záujem mi dali 100% bonus..obchodoval som urobil zisk a chcel som vybrať len výnos nad 250e a systém ma blokoval, že musím urobiť obrat v hodnote 3000e. písal som na podporu, že nemám záujem o ich bonus…po pár minútach, že spracujeme to a potom o pár hodín, že žiaľ nie je to možné. Skúšal som pár mailov ale bez úspechu nie sú ochotný mi vrátiť môj depozit

  • InvestPlus
   14.3.2019 14:03
   Autor

   Čekal jste snad od této pochybné společnosti něco jiného, než podraz?

 • Ul
  13.11.2018 20:33
  Ul
  Autor

  Dobrý den,dnes jsem jim asi taky naletel,vložil jsem tam 50E,na úctě mám (údajně )cca 540E.Jak mám aspoň nárok dostat spet těch 20E,nebo mám šanci to dostat s těmi 540 E.Jestli můžete tak prosím poraďte .

 • Miki
  16.8.2018 21:29
  Miki
  Autor

  Máte pravdu …. bohužel… také jsem naletěl a přišel o 40 éček.

 • Vinnetou
  29.6.2018 12:56
  Vinnetou
  Autor

  Binatex jen otravuje život jsou to zloději a blbý hovada

 • Majkl
  13.6.2018 17:34
  Majkl
  Autor

  Demo účet pro zábavu,při několika minutách denně za 14 dní bylo na účtu půl milionu eur,to by jsme byli všichni multimilionáři,kdyby to bylo tak snadný.Podvod jako prase!

 • Jožínek z Jičína
  3.6.2018 13:40
  Jožínek z Jičína
  Autor

  Je to jeden veliký podvod , také jsem to zkusil a ani jsem nezačal a 8 EU bylo v řiti a když jsem chtěl pokračovat tak mi to psalo že mám vložit další peníze to už jsem neudělal a vybrat tak to už vůbec nemáte šanci, varuji všechny raději to nezkoušejte !!!! Já to zkusil a přišel jsem o tisícovku proto to V A R O V Á N Í !!

 • Vladimír
  8.9.2017 14:38
  Vladimír
  Autor

  Každému, kdo chce mít problémy, vřele ten Binatex doporučuji. Přivydělávám si k důchodu prodejem digitálních produktů (softwarové aplikace, grafika, šablony, e-knihy apod). Někde jsem našel stránku na Binatex. OK, založil jsem DEMO účet a byl z 90% úspěšný. Tak jsem si řekl, zkusíš, maximálně pár Eur proděláš. Udělal jsem reálný účet, vložil 20 Eur a začal. Po prvním dnu můj výsledek je níže:

  Vklad 20 EUR
  1. obchod za 10 eur, výdělek 16 eur, stav účtu 36 Eur
  2. obchod za 20 eur, prodělek 20 eur, stav účtu 16 eur
  3. obchod za 10 eur, výdělek 16 eur, stav účtu 32 eur
  4. obchod za 10 eur, výdělek 16 eur, stav účtu 48 eur
  5. obchod za 10 eur, prodělek 10 eur, stav účtu 38 eur
  6. obchod za 10 eur, prodělek 10 eur, stav účtu 28 eur
  7. obchod za 10 eur, výdělek 16 eur, stav účtu měl by být 44 €, ale na displeji byly jen 4 €
  ===========================================================
  Pokud umím základní počty, tak tam měl být zůstatek 44 Eur a ne jen 4. Těch 40 EUR se někam vypařilo. Poslal jsem slušný email na jejich Help. Odpověď přišla za dva dny ve smyslu, že na můj dotaz mi Světlana neumí odpovědět, takže to předala finančnímu oddělení a odpoví mi, až dostane od nich zprávu. Od té doby uplynul týden a žádná další reakce.

  • Lukáš
   3.6.2018 15:38
   Lukáš
   Autor

   Vladímíre, je to tak. Opravdu neumíte základní počty

 • JLo
  31.7.2017 12:03
  JLo
  Autor

  Přátelé, ten Binatex už mi začíná lézt na nervy! Pořád na mne vyskakujou reklamy kde jaká matka samoživitelka vydělala miliony nebo jak si chudý student koupil za měsíc obchodování dva baráky a sporťáka k tomu. Lze to někde nahlásit, aby už s tím dali pokoj?
  Já si jenom říkám, že na to snad nikdo nemůže naletět – vždyť to je přece úplně jasnej podvod.

 • Martina
  14.6.2017 8:51
  Martina
  Autor

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda to zvládnu i bez znalosti angličtiny, láká mě to už delší dobu. Ještě jedna otázka, jak dlouho mohu trénovat na demo účtu zdarma u IQ Option.
  Díky

  • Invest+
   14.6.2017 9:00
   Autor

   Dobrý den,
   dle mých zkušeností to jde zvládnout i bez znalosti jazyka. U IQ Option je vše intuitivní, případně můžete využít překladač. Pokud byste něčemu nerozuměla, klidně napište do diskuze pod recenzi brokera IQ Option na tomto webu, dotaz tam zodpovím. Demo účet u IQ Option je neomezený, můžete tedy trénovat jak dlouho budete chtít.

 • Fanda
  25.4.2017 9:33
  Fanda
  Autor

  Dobrý den,
  mám podezření, že demo účet u této společnosti funguje tak, aby obchodník uzavíral většinu transakcí jako úspěšné. Na demu jsem obchodoval s 90% úspěšností, pak jsem si zřídil skutečný účet a tam byla má úspěšnost velmi nízká a to tak, že jsem přišel o všechny vložené peníze. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

 • Nikolas
  12.4.2017 12:39
  Nikolas
  Autor

  No já si teda myslím, že jde o podvod protože jak tak snadno se dají vydělávat tolik peněz? Šak to není ani možné, rád bych si to vyzkoušel ale ale vůbec nevím jestli to mám zkusit protože tomu nedokážu věřit.

  • Invest+
   12.4.2017 13:42
   Autor

   Dobrý den,
   pokud jste článek výše četl, pak jistě víte, že vše nasvědčuje tomu, že je Binatex podvod. Určitě brokerovi Binatex neposílejte žádné finanční prostředky, už byste je nikdy nemusel vidět. Pokud chcete obchodovat binární opce, zvolte některého z prověřených a licencovaných brokerů. Například IQ Option, který všem obchodníkům nabízí testovací demo účet zdarma.

 • Vojtěch
  23.3.2017 21:48
  Vojtěch
  Autor

  Dobry den, a které jsou ty ověřené? Rád bych to aspoň vyzkoušel, pokud to půjde dobře budu pokračovat. Děkuju za odpověd…

  • Invest+
   23.3.2017 23:25
   Autor

   Dobrý den,
   jednoznačně IQ Option. Tento broker nabízí demo účet na vyzkoušení zcela zdarma (bez nutnosti vkladu). Jinak vklady jsou tohoto brokera samozřejmě pojištěny, IQ Option má veškerá oprávnění pro provozování služby na území ČR.

 • Jana K.
  21.3.2017 10:20
  Jana K.
  Autor

  Dobrý den, věřila jsem jim ty sliby, založila si účet a provedla vložení peněz (2000 Kč). Můžete mi prosím poradit, jak o tyto finance neprijít? Zatím jsem neobchodovala. Děkuji

  • Invest+
   21.3.2017 12:10
   Autor

   Dobrý den,
   pokud Vám prostředky již připsali na obchodní účet, požádejte o výběr peněz v administraci. Pokud by tento postup broker zamítl, obraťte se přímo na podporu Binatex a výběr urgujte tam. Nenechat se odbýt – to je to, co v podobných případech funguje.

   • Myš
    21.11.2018 13:26
    Myš
    Autor

    Dobrý den, mám podobný případ jako paní Jana K. Vložila jsem peníze, něco si ,,vydělala,, a ted bych chtěla peníze vybrat, ale chtějí po mě fotografii občanského průkazu. To se mi moc nechce jim posílat takto citlivé údaje.
    Poraďte prosím jak postupovat, abych si ty peníze mohla vybrat. Děkuji předem.

    • InvestPlus
     21.11.2018 13:50
     Autor

     Dobrý den,
     jak jsme již zmínili v recenzi – Binatex je neregulovaný a neschválený broker, který nemá oprávnění poskytovat své služby v ČR. Jako takový si tak defacto může dělat co chce – může Vám například nařídit, aby jste mu kopii občanského průkazu přinesla osobně na jejich centrálu na Seychelech…

    • Michal
     26.7.2019 8:24
     Michal
     Autor

     Dobrý den,
     můžete mi prosím napsat jak jste dopadla?Mám ten samí problém a zatím jsem to nechal být.
     Děkuji.

 • Majk
  21.3.2017 0:29
  Majk
  Autor

  Nejvíc komická je ta “kalkulačka” výdělků na hlavní stránce Binatex. Podobnou věc mají i v administraci při vkládání peněz – rovnou mi ukázali, kolik si při daném vkladu vydělám. Tohle je docela síla.

 • Michal
  20.3.2017 6:15
  Michal
  Autor

  Je to přesně tak, jak tu píšete. Na zahraničních fórech se navíc píše, že ten jejich demo účet vás nechá schválně vyhrát a na skutečným účtu vás pak oškubou. Je to prostě past.

  Můžete mi poradit, kde mám tedy obchodovat binární opce aniž bych o své peníze přišel?

  • Invest+
   20.3.2017 10:13
   Autor

   Dobrý den,
   pokud zvolíte brokera, který je ověřen českými obchodníky a vlastní potřebné licence vč. pojištění vkladů obchodníků, nemusíte se ničeho obávat. Pak už záleží jen na Vás, zda dokážete obchodovat ziskově … vhodné je proto začít na demo účtu, kde si vše můžete vyzkoušet na nanečisto.

  • Mirek
   10.8.2017 10:58
   Mirek
   Autor

   Pozor BINATEX, také jsem četl příběh Jana Nováka, nedávno jsem četl příběh Daniela Horáka a ještě dřívě těhotné maminky z Opavy Jany Janečkové, všichni tři ukázali výpis z elektronické peněženky a ejhle, všechny částky jsou u těch třech lidí stejné!!! To nemůže být náhoda. A navíc i komentáře pod články se opakují, ale akorát pod jinými jmény!!! Takže si dejte pozor, než něčemu uvěříte, je to určitě pouze cílená reklama!!!!

   • Invest+
    10.8.2017 14:07
    Autor

    Dobrý den,

    je to přesně tak, jak píšete. Moc kreativní nejsou, pořád tam dávají ty samé obrázky které dokazují, že je to celé jeden velký podvod.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář