Aktualizováno

Recenze ATC BROKERS Zkušenosti s brokerem, demo účet, poplatky, diskuze

Hodnocení:
50%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

ATC BROKERS je brokerská společnost, která umožňuje online obchodování s měnovými páry a CFD. K obchodování broker poskytuje platformu MT4. ATC BROKERS zaujme nízkými variabilními spready, což je ovšem kompenzováno vysokým požadovaným vkladem ($5000).  Jedná se ale o regulovaného brokera, takže prostředky klientů jsou pojištěné a klienti si je mohou kdykoliv vybrat zpět.

Regulace a zabezpečení peněz

Společnost byla založena v roce 2005 v USA a o necelých deset let později vznikla evropská pobočka ve Velké Británii. Provozující společnost ATC BROKERS LTD sídlí v Londýně a je regulovaná tamějším úřadem FCA, který dohlíží nad sektorem finančních služeb ve Velké Británii. Provozovatel brokera je vedený také v registru ČNB. Vklady klientů jsou uloženy na oddělených bankovních účtech, aby je broker nevyužíval na vlastní účely. Peníze obchodníků jsou navíc pojištěny proti úpadku brokera.

Broker využívá model STP, takže funguje jako prostředník mezi kupci a prodejci. Sám do obchodování nezasahuje, neobchoduje proti klientům a nemá důvod jakkoliv ovlivňovat výsledky. Mezi brokerem a klienty tak nevzniká střet zájmů, protože broker vydělává na předem smluvených poplatcích za zprostředkování transakce.

Homepage webu brokera ATC Brokers

Homepage webu brokera ATC Brokers

Poplatky a forex trading u ATC BROKERS

Spready jsou u ATC BROKERS nízké, variabilní (mění se) a jejich aktuální velikost se zobrazuje například na oficiálním webu brokera. Velikost spreadů u aktiv s vysokou likviditou se během dne pohybuje v řádu desetin (maximálně jednotek) pips. Například měnový pár EUR/USD lze reálně obchodovat se spready kolem 0.3 pips. Standardní poplatek, který si broker účtuje, je 30USD za proobchodovaný milion na jednu stranu (tj. 3$ za lot), což je srovnatelné s konkurenčními brokery.

Finanční páka je nastavená na 200:1, ale pro vysoké vklady (nad 250 tisíc USD) se může lišit. Minimální velikost transakce je 0.05 lotu, maximum broker nestanovuje. Na platformě je přes třicet měnových párů. Prostřednictvím CFDs mohou klienti obchodovat ale také komodity (včetně zlata a stříbra).

Obchodní platformy ATC

Broker poskytuje klasickou obchodní platformu MetaTrader 4 pro stolní počítače i pro mobilní telefony. Jedná se o jednu z nejrozšířenějších obchodních platforem. Platforma obsahuje nespočet technických indikátorů, analytické nástroje pro práci s grafy a široké možnosti pro přizpůsobení pracovní obrazovky. Množství nástrojů a funkcí má ale i svoji nevýhodu – platforma není příliš intuitivní ani jednoduchá.

Platforma umožňuje vytváření obchodních robotů a využívání automatických systémů (podpora EA). Scalping a hedging je u brokera ATC povolený. U příkazů StopLoss a TakeProfit broker negarantuje, že budou realizovány na zadané ceně. Obchodníkům, kteří spravují více portfolií současně, broker nabízí PAMM obchodní účty. Mobilní aplikace MT4 je samozřejmě trochu omezená, ale i přesto disponuje všemi základními obchodními příkazy, 30 technickými indikátory, ceny zobrazuje v reálném čase a umožňuje obchodování přímo z grafu.

Za zmínku stojí také rozšiřující plug-in MT4 Plus pro platformu MT4, který broker ATC nabízí. Plug-in umožňuje rychlé zadávání obchodních příkazů jedním kliknutím a také kombinování základních obchodních příkazů do složitějších. Mezi dalšími funkcemi je nastavitelný trailing stop, funkce breakeven, uzavření všech pozic současně atd. Plug-in si můžete vyzkoušet i na demo účtu, ale jen po omezenou dobu 60 dní.

Na webu jsou dostupné také FAQ ve slovenštině

Na webu jsou dostupné také FAQ ve slovenštině

Obchodní účty a platební metody

Broker nabízí tři typy obchodních účtů: osobní, společný a firemní. Stejně jako ostatní brokeři, i společnost ATC Brokers vyžaduje verifikaci klientů. Ta probíhá tak, že klienti brokerovi zašlou elektronické kopie osobních dokumentů. Tím obchodníci potvrdí nejen svoji identitu, ale také adresu vyplněnou při registraci.

Minimální velikost vkladu je 5000 USD, popřípadě ekvivalent v EUR nebo GBP. Vedení obchodního účtu v jiných měnách broker nepodporuje. Vklady se realizují pomocí bankovního převodu (až 5 pracovních dní) nebo platebních karet (1-2 pracovní dny). Stejné metody se nabízejí také pro výběr peněz z obchodního účtu. Výběr trvá vždy o několik dní déle než vklad, už jen proto, že broker musí nejprve žádost o výběr potvrdit, což trvá 1-2 pracovní dny.

Pokud zůstatek na účtu klesne pod 250$, dojde k zablokování některých funkcí a obchodníci nebudou moci obchodovat, dokud svůj zůstatek nenavýší. Vytvoření a vedení účtu je bezplatné. Broker si ale účtuje poplatek za neaktivitu. Neaktivní účet je ten, ze kterého nebyl proveden žádný obchod za posledních 6 měsíců. Poplatek za neaktivitu se strhává měsíčně, a pokud na účtu nezbudou žádné peníze, dojde k automatickému uzavření účtu.

Demo účet ATC BROKERS, výukové materiály a další výhody

Broker poskytuje cvičný demo účet, na kterém lze testovat různé strategie i funkce platformy. Testovací účet si ale nemůžete aktivovat sami, jak tomu bývá u většiny brokerů. U brokera ATC BROKERS si o demo účet zájemci musí zažádat prostřednictvím formuláře na webu brokera. Demo účet je aktivní na dobu 60 dní. Klienti se reálným účtem, kteří na skutečném účtu obchodují, mohou požádat o časově neomezený testovací účet.

V nabídce brokera najdete speciální program pro kopírování obchodů. Tento program umožňuje kopírování obchodních příkazů a automatických systémů mezi obchodními účty. Je určený pro správce kapitálu nebo distributory obchodních signálů. Při používání takzvaného Kopírovače nemusí mít obchodníci spuštěnou platformu a nepotřebují ani VPS. Kopírovač je totiž umístěn na serveru brokera, kde se také obchodní příkazy za pomocí kopírovače realizují.

Princip kopírování obchodů na platformě ATC Brokers

Princip kopírování obchodů na platformě ATC Brokers

Klientská podpora

Web ATC Brokers má tři jazykové verze: anglickou, čínskou a překvapivě i slovenskou. Právní dokumenty (smlouva, podmínky obchodování…) jsou ovšem dostupné jen v angličtině. Brokera lze kontaktovat emailem, přes live chat na oficiální webové stránce nebo telefonicky. Při komunikaci s brokerem se pravděpodobně neobejdete bez znalosti angličtiny.

Kde obchodovat?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří jsou prověřeni tisícemi českých obchodníků:
BROKER
ROKU
  • Jednoduchá platforma a nízký minimální vklad
  • Testovací demo účet zdarma, výukové materiály, semináře
  • Kompletně v češtině, CZ podpora, obchodování v CZK
  • Na trhu od roku 2002, licence, vklady obchodníků pojištěny
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
95%
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
  • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
  • Testovací demo účet s kapitálem 100 000 dolarů zdarma
  • Platforma v češtině
  • Na trhu od roku 2006, licence, vklady obchodníků pojištěny
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
90%
74% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze
  • Testovací účet zdarma
  • Na trhu od roku 2001, licence, vklady obchodníků pojištěny
85%
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika brokera Atcbrokers.cz

Typ brokera: STP
Provozovatel: ATC BROKERS LTD
Rok založení: 2014
Sídlo: Velká Británie
Regulace: FCA, ČNB (licence brokera na webu ČNB)
Minimální vklad: $5000
Minimální objem obchodu: mikro loty (od 0,05 lotu)
Demo: Ano (na vyžádání)
Platforma: MT 4
Platební brány: Kreditní/debetní karta, bankovní převod
Mobilní aplikace: Ano
Scalping/Hedging: Povoleno
Finanční páka: až 1:200
Spready: variabilní, cca od 0,2 pips
Bonusy: Ne
Čeština: Ne (slovenština)
Poplatky: Ano
Vedení účtu: USD, EUR, GBP
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, zkušenosti

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář