0x - kryptoměna

0x kurz, nákup, kalkulačka, cena, vývoj, graf ZRX, jak koupit kryptoměnu

0x - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
0x Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
0x Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna 0x

ZRX - oficiální web

ZRX - oficiální web

0x je universální a otevřený protokol, který umožňuje vytvářet decentralizované aplikace a obchodovat s tokeny typu ERC-20 na blockchainu Ethereum. Aplikace se vytváří pomocí Javascriptu. Prostřednictvím 0x lze směňovat různé tokeny, které mohou představovat digitální aktiva, fiat měny nebo třeba fyzické zboží. Ve své podstatě se tedy jedná (nejen) o decentralizovanou burzu, která může nahradit současné centralizované burzy (Bitfinex, Poloniex...). Jednou z mnoha výhod tohoto konceptu je vysoká úroveň zabezpečení, která prakticky znemožňuje hackerské útoky.

V rámci sítě 0x se uplatňují tokeny ZRX. Jejich majitelé mohou hlasovat o změnách v síti. Současně se tyto tokeny využívají také k hrazení poplatků. Prvotní vize byla zveřejněna v roce 2016, ale na síti Ethereum funguje protokol od roku 2017.

Vývoj hodnoty 0x (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny 0x. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz ZRX přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny 0x je v současné době přibližně 163,028,817 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit 0x

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. 0x ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž ZRX v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze 0x obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. 0x nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled nejlépe hodnocených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Neoblíbenější
  • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
  • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
  • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
  • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

0x kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
0x ZRX 0.271173 $ 6.209862 Kč 163,028,817 $

Aktualizace: 13.10. 2019 13:01
0x kurz

0x kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny 0x se digitální mince označují zkratkou ZRX. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 ZRX) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz 0x je aktuálně 0.271173 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 5.35%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se 0x obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz ZRX vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu ZRX v Českých korunách je přibližně 6.209862 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu 0x v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu ZRX za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka ZRX/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou 0x a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry ZRX/USD, ZRX/EUR, ZRX/CZK, ale také ZRX/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

ZRX – související kryptoměny

Diskuze , zkušenosti

Vložit komentář