Coinbase je kryptoměnová směnárna, která umožňuje jednoduchý nákup nebo prodej oblíbených kryptoměn přes internet. V nabídce Coinbase najdete kryptoměnu Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Nákup a prodej je možný za americké dolary nebo eura. Platformu Coinbase provozuje od června 2012 stejnojmenná americká společnost, která sídlí v Kalifornii, a její sesterská společnost z Londýna.

Jak získat bonus 10 USD u Coinbase zdarma?
Pokud si otevřete účet u směnárny Coinbase prostřednictvím odkazu v této recenzi a nakoupíte či prodáte kryptoměny alespoň za 100 dolarů, obdržíte bonus 10 dolarů. Bonus vám bude připsán na váš obchodní účet u Coinbase zcela automaticky.
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Coinbase – NÁVOD

Coinbase - registrace viz. návod

Coinbase – registrace viz. návod

Pokud se chystáte nakoupit nebo prodat digitální měnu přes platformu Coinbase, budete si muset vytvořit obchodní účet. Po vyplnění a potvrzení prvního formuláře (jméno, email a vaše budoucí heslo) obdržíte na email zprávu s potvrzovacím odkazem. Po kliknutí na odkaz se váš účet aktivuje. Následně si vyberete, zda chce vytvořit individuální nebo business účet, a vyplníte váš mobil, na který ihned obdržíte zprávu s potvrzovacím kódem.

Založit účet u Coinbase a získat bonus 10 USD

Abyste mohli vkládat a vybírat peníze z účtu, musíte účet verifikovat. Při verifikaci vyplníte další osobní údaje (bydliště, narození…) a pomocí webkamery nafotíte pas, řidičský průkaz nebo občanský průkaz. Pokud chcete váš účet ještě dodatečně zabezpečit, můžete v sekci SECURITY aktivovat dvojfázovou autentizaci pomocí aplikace Authy nebo Google Authenticator. To funguje tak, že vám mobilní aplikace před každou transakcí vygeneruje kód, kterým transakci potvrdíte. Účet u Coinbase můžete zrušit v záložce SETTINGS – SECURITY.

Vklady a výběry peněz

Platební metody

Platební metody

Pro vklady a výběry peněz se nabízí dvě platební metody: bankovní převod nebo platební karty. Na účet můžete poslat peníze v EUR nebo USD, takže se asi nevyhnete poplatkům za převod měny, které si banky obvykle účtují. Na svůj Coinbase účet můžete poslat ale také BTC/ETH/LTC z vaší virtuální peněženky. V účtu Coinbase proto máte hned čtyři peněženky: peněženku pro každou kryptoměnu a peněženku pro měnu účtu (EUR nebo USD).

Založit účet u Coinbase a získat bonus 10 USD

Bankovní převod by neměl trvat déle než 3 pracovní dny. Platby kartami a kryptoměnami se zaúčtují obvykle do několika minut. Coinbase nabízí také partnerský program, kde si můžete vydělat peníze za přivedení nových (a aktivních) členů do systému. Pokud se někdo zaregistruje přes váš unikátní odkaz a nakoupí/prodá kryptoměny alespoň za 100 dolarů, tak dostanete bonus 10 dolarů. Stejnou částku dostane také vámi doporučený uživatel.

Nákup a prodej BTC/ETH/LTC a jejich uložení

Nákup kryptoměny

Nákup kryptoměny

V záložce DASHBOARD jsou aktuální cenové grafy pro všechny podporované kryptoměny. Spolu s grafem máte v záložce přehled vašich peněženek. Pro nákup nebo prodej kryptoměn otevřete záložku BUY/SELL. Pokud chcete kryptoměnu koupit, zvolte panel BUY. Při prodeji naopak zadejte příkaz v panelu SELL. V záložce si vyberete kryptoměnu, se kterou chcete obchodovat. U každé kryptoměny se zobrazuje aktuální směnný kurz. Následně zvolíte platební metodu a částku, kterou chcete koupit/prodat. Obchodování je omezeno týdenními limity, které lze ovšem v případě zájmu navýšit. Zaúčtování transakcí trvá několik minut až desítek minut.

Založit účet u Coinbase a získat bonus 10 USD

Kromě nákupu a prodeje kryptoměn umožňuje Coinbase také uložení kryptoměn v online peněženkách. Pro bezpečnější uložení Coinbase nabízí uložení Trezor (VAULT). V minulosti už ovšem hackeři vykradli mnoho bitcoinových burz a směnáren a proto je mnohem bezpečnější, když si nakoupené bitcoiny uložíte třeba na vlastní hardwarovou peněženku.

Coinbase poplatky

Velikost poplatků se liší pro jednotlivé platební metody i pro jednotlivé země. Pro evropské uživatele jsou poplatky následující: standardní nákup nebo prodej 1,49 %, nákupu přes kreditní kartu 3,99 %. Coinbase si účtuje symbolický poplatek také za výběr přes SEPA bankovní převod ve výši 0,15 EUR. Za vklady a za výběry ve virtuálních měnách (např. vklad v bitcoinech) se poplatky neplatí.

Výše poplatků u Coinbase

Výše poplatků u Coinbase

Platforma Coinbase je jednoduchá a přehledná, nicméně poplatky za nákup/prodej jsou poměrně vysoké. Například téměř čtyřprocentní poplatek pro platební karty je opravdu hodně. Existuje ale způsob, jak se těmto poplatkům vyhnout. Platforma Coinbase vám totiž umožňuje zjednodušený přístup na kryptoměnovou burzu GDAX, kterou provozuje stejná společnost. Pokud si založíte účet u GDAX, tak můžete obchodovat s poplatkem 0,3 % nebo dokonce bez poplatku za transakci. To vše ale na úkor jednoduchosti a rychlosti, protože platforma GDAX je o poznání složitější. Mezi účty GDAX a Coinbase lze mimochodem navzájem velmi rychle a jednoduše převádět peníze.

Platforma

Platforma

Coinbase – zkušenosti a recenze

Recenze a zkušenosti s Coinbase

Recenze a zkušenosti s Coinbase

Coinbase je jedna z největších online směnáren pro kryptoměny, nicméně reference platformy napříč internetem nejsou příliš oslnivé. Klienti si například často stěžují na to, že společnost neposkytuje žádný zákaznický servis. Kritizované jsou také vysoké poplatky za obchodování. Stížnosti některých uživatelů zase poukazují na pomalou platformu a na nedostatek soukromí a anonymity kvůli vyžadované verifikaci.

Na druhé straně je ale potřeba vyzdvihnout kvalitní zabezpečení platformy, která bez větších problémů funguje už od roku 2012. Příznivé jsou také poplatky za SEPA platby a díky propojení s vysoce likvidní burzou GDAX se obchoduje s velmi zajímavými kurzy kryptoměn.

Založit účet u Coinbase a získat bonus 10 USD

Charakteristika směnárny

Název Coinbase (kryptoměnová směnárna)
Provozovatel Coinbase UK, Ltd (Velká Británie)
Rok založení 2012 (USA)
Fiat měny EUR, USD
Kryptoměny Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH)
Vklady/výběry bankovní převod, platební karty (fiat měny), virtuální peněženky (kryptoměny)
Minimální vklad/výběr Ne
Limity při obchodování Ano (individuální, lze navýšit)
Poskytování osobních dokumentů Povinné
Obchodní příkazy
Min. transakce 1 EUR
Poplatky Za SEPA výběry (0,15 EUR), za transakce (1,49 %-3,99 %)
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody 2FA, provize za přivedené klienty
Platby v CZK Ne
Čeština Ne
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Diskuze

 • ŠTEPA
  Publikováno 11.12.2017 16:54
  ŠTEPA
  Reagovat
  Autor

  Přidám vlastní zkušenost – pokud budete kupovat Bitcoiny kartou, máte je prakticky ihned, ale jsou tam vyšší poplatky. Já to řešil převodem přes účet, platba z CZ banky doputovala na účet Coinbase za den a půl. Co se týče verifikace, stačilo potvrdit došlý email a SMS kód, dále jsem pouze vyplnil své osobní údaje – nyní mám limit 15 000 EUR při platbě z bankovního účtu a 750 EUR při platbě kartou (jedná se o týdenní limity). Prostředí je velmi intuitivní, pro nákup Bitcoinu, Etherea či Litecoinu stačí kliknout na BUY a zadat množství nakupované měny. Mrzí mne jen dvě věci – nemožnost kupovat přímo na Coinbase další kryptoměny, to bych docela uvítal. Druhý problém jsou občasné výpadky při přetížení. Jinak jsem ale spokojen. Před tím jsem zkoušel burzu Poloniex, ale ta mi přišla dost komplikovaná, navíc neustále padala …
  PS: Díky za 10 doláčů. Hned jsem je směnil na Bitcoiny 🙂

 • Radek
  Publikováno 31.12.2017 14:41
  Radek
  Reagovat
  Autor

  Ověření totožnosti pomocí webkamery je prakticky neproveditelné. I po desítkách pokusů hlásí, že údaje jsou nečitelné.

  • Invest+
   Publikováno 31.12.2017 15:16
   Reagovat
   Autor

   U verifikace přes webkameru jsem měl stejný problém. Proto mi přijde nejlepší ověření přes mobilní telefon, tam to šlo hladce …

 • Dambik
  Publikováno 1.1.2018 17:08
  Dambik
  Reagovat
  Autor

  dobrý den
  chtěl jsem se zeptat zda máte zkušenosti s výběrem přes Coinbase na českou spořitelnu, jestli banka blokuje výběr nebo vše proběhne v pohodě a peníze se mi připíší na účet. díky za odpověď.

  • Invest+
   Publikováno 1.1.2018 17:09
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   zkušenosti s výběrem do ČS bohužel nemám. Ale například do AirBank jsou výběry bez problému …

 • Dambik
  Publikováno 1.1.2018 17:18
  Dambik
  Reagovat
  Autor

  ok
  myslím , že by v tom asi neměl být problém. Děkuji za rychlou odpověď

 • Honza
  Publikováno 16.1.2018 16:52
  Honza
  Reagovat
  Autor

  Dobré odpoledne,

  Ještě nejsem moc zběhlý se všemi funkcemi Coinbase.

  Chtěl jsem se proto zeptat. (Pravděpodobně) jsem si nastavil při první registraci platby z karty k českému účtu. Nakupuji v eurech. Chtěl bych to změnit a platit v USD. Poradí někdo jak to změnit? Neměl by to být problém. Banka stejně musí dělat konverzi, tam i tam.

  Díky moc.

  • InvestPlus
   Publikováno 16.1.2018 17:54
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   nevím jestli Vás správně chápu ale z Vaší otázky usuzuji, že hovoříte o EUR wallet, přes kterou probíhají SEPA transakce. Tuto peněženku na USD dle mého názoru nelze změnit. I když je hlavním sídlem Coinbase Kalifornie, tak uživatelům z EU nastavuje směnárna automaticky pro bankovní transakce EUR wallet.

 • printerJam
  Publikováno 18.1.2018 13:12
  printerJam
  Reagovat
  Autor

  Dobry den, kdyz chci prodat (poslat si penize na ucet). Jak to prosim udelam. Jelikoz jsem kupoval prez kartu poslu si i penize zpet na kartu. Jak dlouho vyber trva? Dekuji

  • InvestPlus
   Publikováno 18.1.2018 13:18
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   kryptoměny prodáte prostřednictvím odkazu Buy/Sell. Následný výběr prostředků realizujte prostřednictvím záložky Account, kde kliknete pod EUR Wallet na tlačítko Withdraw a postupujete dle instrukcí. Výběr na kartu jsem nerealizoval, takže nemohu říci, jak rychle probíhá. Měla by to být ale záležitost max. několika hodin.

 • petr kuhle
  Publikováno 18.1.2018 21:12
  petr kuhle
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,
  je možné že při poslání peněz (z era účtu- sepa) na coinbase 8.1. se mi ještě nepřipsali do peněženky na coinbase do dnešního dne 18.1? Děkuji Petr K

  • InvestPlus
   Publikováno 18.1.2018 21:20
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   to je zvláštní. Mne se obvykle SEPA platby u této směnárny připisují do 1-3 dnů. Zkuste napsat na support, zda jim ta platba došla.

 • Vložit komentář