Aktualizováno

Recenze Coinbase – zkušenosti, návod, bonus 10 USD, poplatky, diskuze

Hodnocení:
98%

Coinbase je kryptoměnová směnárna, která umožňuje jednoduchý nákup nebo prodej oblíbených kryptoměn přes internet. V nabídce Coinbase najdete kryptoměnu Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Nákup a prodej je možný za americké dolary nebo eura. Platformu Coinbase provozuje od června 2012 stejnojmenná americká společnost, která sídlí v Kalifornii, a její sesterská společnost z Londýna. Více v naší aktualizované recenzi.

Jak získat bonus 10 USD u Coinbase zdarma?
Pokud si otevřete účet u směnárny Coinbase prostřednictvím odkazu v této recenzi a nakoupíte či prodáte kryptoměny alespoň za 100 dolarů, obdržíte bonus 10 dolarů. Bonus vám bude připsán na váš obchodní účet u Coinbase zcela automaticky.

Coinbase – NÁVOD

Coinbase - registrace viz. návod

Coinbase – registrace viz. návod

Pokud se chystáte nakoupit nebo prodat digitální měnu přes platformu Coinbase, budete si muset vytvořit obchodní účet. Po vyplnění a potvrzení prvního formuláře (jméno, email a vaše budoucí heslo) obdržíte na email zprávu s potvrzovacím odkazem. Po kliknutí na odkaz se váš účet aktivuje. Následně si vyberete, zda chce vytvořit individuální nebo business účet, a vyplníte váš mobil, na který ihned obdržíte zprávu s potvrzovacím kódem.

Abyste mohli vkládat a vybírat peníze z účtu, musíte účet verifikovat. Při verifikaci vyplníte další osobní údaje (bydliště, narození…) a pomocí webkamery nafotíte pas, řidičský průkaz nebo občanský průkaz. Pokud chcete váš účet ještě dodatečně zabezpečit, můžete v sekci SECURITY aktivovat dvojfázovou autentizaci pomocí aplikace Authy nebo Google Authenticator. To funguje tak, že vám mobilní aplikace před každou transakcí vygeneruje kód, kterým transakci potvrdíte. Účet u Coinbase můžete zrušit v záložce SETTINGS – SECURITY.

Vklady a výběry peněz

Platební metody

Platební metody

Pro vklady a výběry peněz se nabízí dvě platební metody: bankovní převod nebo platební karty. Jak už bylo uvedeno v úvodu této recenze, Coinbase přijímá vklady v EUR nebo USD. Proto se pravděpodobně nevyhnete poplatkům za převod měny, které si banky obvykle účtují. Na svůj Coinbase účet můžete poslat ale také BTC/ETH/LTC z vaší virtuální peněženky. V účtu Coinbase proto máte hned čtyři peněženky: peněženku pro každou kryptoměnu a peněženku pro měnu účtu (EUR nebo USD).

Bankovní převod by neměl trvat déle než 3 pracovní dny. Platby kartami a kryptoměnami se zaúčtují obvykle do několika minut. Coinbase nabízí také partnerský program, kde si můžete vydělat peníze za přivedení nových (a aktivních) členů do systému. Pokud se někdo zaregistruje přes váš unikátní odkaz a nakoupí/prodá kryptoměny alespoň za 100 dolarů, tak dostanete bonus 10 dolarů. Stejnou částku dostane také vámi doporučený uživatel.

Nákup a prodej BTC/ETH/LTC a jejich uložení

Nákup kryptoměny

Nákup kryptoměny

V záložce DASHBOARD jsou aktuální cenové grafy pro všechny podporované kryptoměny. Spolu s grafem máte v záložce přehled vašich peněženek. Pro nákup nebo prodej kryptoměn otevřete záložku BUY/SELL. Pokud chcete kryptoměnu koupit, zvolte panel BUY. Při prodeji naopak zadejte příkaz v panelu SELL. V záložce si vyberete kryptoměnu, se kterou chcete obchodovat. U každé kryptoměny se zobrazuje aktuální směnný kurz. Následně zvolíte platební metodu a částku, kterou chcete koupit/prodat. Obchodování je omezeno týdenními limity, které lze ovšem v případě zájmu navýšit. Zaúčtování transakcí trvá několik minut až desítek minut.

Kromě nákupu a prodeje kryptoměn umožňuje Coinbase také uložení kryptoměn v online peněženkách. Pro bezpečnější uložení Coinbase nabízí uložení Trezor (VAULT). V minulosti už ovšem hackeři vykradli mnoho bitcoinových burz a směnáren a proto je mnohem bezpečnější, když si nakoupené bitcoiny uložíte třeba na vlastní hardwarovou peněženku.

Coinbase poplatky

Velikost poplatků se liší pro jednotlivé platební metody i pro jednotlivé země. Pro evropské uživatele jsou poplatky následující: standardní nákup nebo prodej 1,49 %, nákupu přes kreditní kartu 3,99 %. Coinbase si účtuje symbolický poplatek také za výběr přes SEPA bankovní převod ve výši 0,15 EUR. Za vklady a za výběry ve virtuálních měnách (např. vklad v bitcoinech) se poplatky neplatí.

Výše poplatků u Coinbase

Výše poplatků u Coinbase

Platforma Coinbase je jednoduchá a přehledná, nicméně poplatky za nákup/prodej jsou poměrně vysoké. Například téměř čtyřprocentní poplatek pro platební karty je opravdu hodně. Existuje ale způsob, jak se těmto poplatkům vyhnout. Platforma Coinbase vám totiž umožňuje zjednodušený přístup na kryptoměnovou burzu GDAX, kterou provozuje stejná společnost. Pokud si založíte účet u GDAX, tak můžete obchodovat s poplatkem 0,3 % nebo dokonce bez poplatku za transakci. To vše ale na úkor jednoduchosti a rychlosti, protože platforma GDAX je o poznání složitější. Mezi účty GDAX a Coinbase lze mimochodem navzájem velmi rychle a jednoduše převádět peníze.

Platforma

Platforma

Coinbase – zkušenosti a recenze

Recenze a zkušenosti s Coinbase

Recenze a zkušenosti s Coinbase

Coinbase je jedna z největších online směnáren pro kryptoměny, nicméně reference platformy napříč internetem nejsou příliš oslnivé. Negativní zkušenosti klientů směřují například na to, že společnost neposkytuje žádný zákaznický servis. Kritizované jsou také vysoké poplatky za obchodování. Stížnosti některých uživatelů zase poukazují na pomalou platformu a na nedostatek soukromí a anonymity kvůli vyžadované verifikaci. Té se však obchodníci nevyhnou ani u konkurenčních platforem.

Na druhé straně je ale potřeba vyzdvihnout kvalitní zabezpečení platformy, která bez větších problémů funguje už od roku 2012. Příznivé jsou také poplatky za SEPA platby a díky propojení s vysoce likvidní burzou GDAX se obchoduje s velmi zajímavými kurzy kryptoměn. V pozitivních recenzích klienti oceňují například implementaci nových kryptoměn nebo jednoduchost a srozumitelnost platformy.

Charakteristika směnárny

Název Coinbase (kryptoměnová směnárna)
Provozovatel Coinbase UK, Ltd (Velká Británie)
Rok založení 2012 (USA)
Fiat měny EUR, USD
Kryptoměny Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH)
Vklady/výběry bankovní převod, platební karty (fiat měny), virtuální peněženky (kryptoměny)
Minimální vklad/výběr Ne
Limity při obchodování Ano (individuální, lze navýšit)
Poskytování osobních dokumentů Povinné
Obchodní příkazy
Min. transakce 1 EUR
Poplatky Za SEPA výběry (0,15 EUR), za transakce (1,49 %-3,99 %)
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody 2FA, provize za přivedené klienty
Platby v CZK Ne
Čeština Ne
Investice do kryptoměn je spojena s rizikem ztráty finančních prostředků. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak kryptoměny fungují, a zda si můžete dovolit riziko ztráty finančních prostředků.

Diskuze, reference

 • ŠTEPA
  Publikováno 11.12.2017 16:54
  ŠTEPA
  Reagovat
  Autor

  Přidám vlastní zkušenost – pokud budete kupovat Bitcoiny kartou, máte je prakticky ihned, ale jsou tam vyšší poplatky. Já to řešil převodem přes účet, platba z CZ banky doputovala na účet Coinbase za den a půl. Co se týče verifikace, stačilo potvrdit došlý email a SMS kód, dále jsem pouze vyplnil své osobní údaje – nyní mám limit 15 000 EUR při platbě z bankovního účtu a 750 EUR při platbě kartou (jedná se o týdenní limity). Prostředí je velmi intuitivní, pro nákup Bitcoinu, Etherea či Litecoinu stačí kliknout na BUY a zadat množství nakupované měny. Mrzí mne jen dvě věci – nemožnost kupovat přímo na Coinbase další kryptoměny, to bych docela uvítal. Druhý problém jsou občasné výpadky při přetížení. Jinak jsem ale spokojen. Před tím jsem zkoušel burzu Poloniex, ale ta mi přišla dost komplikovaná, navíc neustále padala …
  PS: Díky za 10 doláčů. Hned jsem je směnil na Bitcoiny 🙂

 • Radek
  Publikováno 31.12.2017 14:41
  Radek
  Reagovat
  Autor

  Ověření totožnosti pomocí webkamery je prakticky neproveditelné. I po desítkách pokusů hlásí, že údaje jsou nečitelné.

  • Invest+
   Publikováno 31.12.2017 15:16
   Reagovat
   Autor

   U verifikace přes webkameru jsem měl stejný problém. Proto mi přijde nejlepší ověření přes mobilní telefon, tam to šlo hladce …

 • Dambik
  Publikováno 1.1.2018 17:08
  Dambik
  Reagovat
  Autor

  dobrý den
  chtěl jsem se zeptat zda máte zkušenosti s výběrem přes Coinbase na českou spořitelnu, jestli banka blokuje výběr nebo vše proběhne v pohodě a peníze se mi připíší na účet. díky za odpověď.

  • Invest+
   Publikováno 1.1.2018 17:09
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   zkušenosti s výběrem do ČS bohužel nemám. Ale například do AirBank jsou výběry bez problému …

 • Dambik
  Publikováno 1.1.2018 17:18
  Dambik
  Reagovat
  Autor

  ok
  myslím , že by v tom asi neměl být problém. Děkuji za rychlou odpověď

 • Honza
  Publikováno 16.1.2018 16:52
  Honza
  Reagovat
  Autor

  Dobré odpoledne,

  Ještě nejsem moc zběhlý se všemi funkcemi Coinbase.

  Chtěl jsem se proto zeptat. (Pravděpodobně) jsem si nastavil při první registraci platby z karty k českému účtu. Nakupuji v eurech. Chtěl bych to změnit a platit v USD. Poradí někdo jak to změnit? Neměl by to být problém. Banka stejně musí dělat konverzi, tam i tam.

  Díky moc.

  • InvestPlus
   Publikováno 16.1.2018 17:54
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   nevím jestli Vás správně chápu ale z Vaší otázky usuzuji, že hovoříte o EUR wallet, přes kterou probíhají SEPA transakce. Tuto peněženku na USD dle mého názoru nelze změnit. I když je hlavním sídlem Coinbase Kalifornie, tak uživatelům z EU nastavuje směnárna automaticky pro bankovní transakce EUR wallet.

   • Martin
    Publikováno 21.1.2018 23:34
    Martin
    Reagovat
    Autor

    Když do Coinbase EUR wallet pošlu přímo USD převodním příkazem z mého USD účtu, myslíte, že to EUR walet akceptuje nebo provede konverzi do EUR? Přece jen je pohodlnější směňovat BTC za USD.

    • InvestPlus
     Publikováno 23.1.2018 12:47
     Reagovat
     Autor

     Dobrý den,
     určitě to převedou na EUR.

    • abcz
     Publikováno 16.4.2018 10:58
     abcz
     Reagovat
     Autor

     na EUR to prevede uz tvoje banka. SEPA jinak nez v EUR posat nejde

  • Martin
   Publikováno 19.9.2019 14:03
   Martin
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,

   hledám na internetu odpověd na stejnou otázku.

   Zjistil někdo prosím infomaci o tom, zdali lze přidat i peněženka v USD nebo alespoň změnit z Eur na USD?

   Děkuji za reakce

   • InvestPlus
    Publikováno 19.9.2019 14:15
    Reagovat
    Autor

    Dobrý den, podle supportu je USD peněženka dostupná pouze pro verifikované US klienty. Jako evropané máme tedy smůlu. Nevím, z jakého důvodu potřebujete na platformě peněženku v USD, nicméně nepomohla by Vám peněženka stablecoinu USDC? Jde o kryptoměnu navázanou na americký dolar, kurz této kryptoměny je tedy stále 1 USDC = 1 USD.

 • printerJam
  Publikováno 18.1.2018 13:12
  printerJam
  Reagovat
  Autor

  Dobry den, kdyz chci prodat (poslat si penize na ucet). Jak to prosim udelam. Jelikoz jsem kupoval prez kartu poslu si i penize zpet na kartu. Jak dlouho vyber trva? Dekuji

  • InvestPlus
   Publikováno 18.1.2018 13:18
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   kryptoměny prodáte prostřednictvím odkazu Buy/Sell. Následný výběr prostředků realizujte prostřednictvím záložky Account, kde kliknete pod EUR Wallet na tlačítko Withdraw a postupujete dle instrukcí. Výběr na kartu jsem nerealizoval, takže nemohu říci, jak rychle probíhá. Měla by to být ale záležitost max. několika hodin.

 • petr kuhle
  Publikováno 18.1.2018 21:12
  petr kuhle
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,
  je možné že při poslání peněz (z era účtu- sepa) na coinbase 8.1. se mi ještě nepřipsali do peněženky na coinbase do dnešního dne 18.1? Děkuji Petr K

  • InvestPlus
   Publikováno 18.1.2018 21:20
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   to je zvláštní. Mne se obvykle SEPA platby u této směnárny připisují do 1-3 dnů. Zkuste napsat na support, zda jim ta platba došla.

 • Martin
  Publikováno 21.1.2018 23:21
  Martin
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den, má smysl posílat prostředky z účtu na coinbase přes transferwise, nebo jsou poplatky srovnatelné s “normálním” bankovním převodem? Díky.

  • InvestPlus
   Publikováno 9.2.2018 22:32
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   se službou zkušenosti nemám a nejsem si zcela jist, zda by platba přes Transferwise dorazila v pořádku. Co se týče poplatků, tak ty je možné si spočítat na webu služby a porovnat je s poplatky za SEPA platby dle sazebníku Vaší banky.

 • Miro.E
  Publikováno 25.1.2018 11:31
  Miro.E
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den, otevřel jsme si účet na Coinbase přímo, jelikož jsem tuhle recenzi četl pozdě. Vložil jsme si dnes z karty již 70EUR. Je možné při dalším dnešním nákupu (aby celková částka za den byla ekv. 100 USD) získat i tak bonus 10 USD? Děkuji

  • InvestPlus
   Publikováno 25.1.2018 11:36
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   bonus lze získat pouze při založení účtu přes speciální referenční odkaz (který je použit například v tomto článku). Pokud jste se přes referenční odkaz neregistroval, pak bonus bohužel nedostanete.

 • Petr V
  Publikováno 29.1.2018 23:31
  Petr V
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,
  mám problém se vkládáním peněz do peněženky EUR přes bankovní účet. Problém byl hned při první ověřovací platbě, která se mi asi po 7 dnech vrátila zpět, s tím, že název účtu neodpovídá účtu v Coinbase. Nevím proč. Mám tam svoje jméno a příjmení. Jen při odesílání SEPA platby, se automaticky název napíše bez diakritiky, s tím ale nic neudělám. Při další, ověřovací platbě, jsem do identifikace plátce vyplnil číslo pasu a platba prošla. Dokonce prošla i další platba na nákup bitcoinů. Dostel jsem i prémii 10 USD. Jaké však bylo mé překvapení, že další platba s vkladem do Coinbase, zase neprošla: “Jméno na bankovním účtu neodpovídá názvu uvedené na účtu Coinbase”. Přitom první platbu, která prošla, mám v bankovnictví uloženou jako šablonu, takže vůbec nechápu co je špatně. Navíc platím zbytečně poplatky za odeslání peněz a vlastně i za zpětné přijetí. Není kam se obrátit, kde by to bylo možno vyřešit. Vždy mi přijde jen odkaz na support, kde jsou ale zveřejněny jen obvyklé dotazy.

  • InvestPlus
   Publikováno 9.2.2018 22:20
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   popravdě jste první, kdo se na nás s podobnou záležitostí obrátil. S problémem Vám nepomohu, tohle musíte řešit přímo se směnárnou. Osobně bych to v takové situaci asi řešil založením účtu u Coinmate, ti mají bankovní účet dokonce u FIO, takže problémy s diakritikou tam nehrozí.

 • Vocko
  Publikováno 1.2.2018 19:34
  Vocko
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den, chci se zeptat jestli zaslaním svých osobních údajů při registraci moc neriskuji, nejde třeba alespon schovat rodné číslo, respektive nejde tato procedura nějak zejdnodušit nebo obejít.?

  • InvestPlus
   Publikováno 9.2.2018 22:23
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   směnárna vyžaduje jen údaje, které musí – nařizují jí to nadřazené orgány. U ostatních služeb po Vás budou chtít to samé. Obcházet tyto údaje důrazně nedoporučuji, ve většině případů to vede k blokaci či zavření obchodního konta.

 • AT
  Publikováno 6.2.2018 11:39
  AT
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,
  Mám problém s registrací na Coinbase. Jsem občanem SR, dlouhodobě žiju v ČR. Při registraci Coinbase detekuje, že jsem v ČR a nelze to změnit. Naskeonvání dokumentů přes mobil (Slovenská občanka/pas) v pořádku, nakonec po pár minutách dostávám chybu ve smyslu – nelze ověřit.
  Jak mám postupovat dál? Registrovat ze Slovenska? V čem je problém?
  Děkuji.

  • InvestPlus
   Publikováno 6.2.2018 11:43
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, s tímto Vám neporadím. Doporučuji obrátit se přímo na podporu směnárny.

 • Ondra
  Publikováno 7.2.2018 8:17
  Ondra
  Reagovat
  Autor

  Zdravím a děkuju za článek. Kupoval jsem zatím 2x kartou a sice je rychlost super, ale poplatky 20€ za nákup 500€ jsou fakt dost. Další dokup bych rád udělal pomocí SEPA, jen mám ohledně toho pár nejasností a budu moc rád za rady.

  Když na CoinBase avizuji SEPA platbu a pošlu peníze z účtu – po dokončení převodu (např. 2 dny) se mi poslaná částka připíše do EUR wallet nebo se připíšou rovnou BTC (případně za jaký kurz? Kurz, který byl ve chvíli avizování platby nebo ve chvíli, kdy platba dorazila?)

  Tipuju, že se připíší rovnou BTC za aktuální kurz, kdy platba dorazila. S ohledem na to aktuální rally je to ale dost rizikové.

  Moc děkuji za objasnění

  • InvestPlus
   Publikováno 7.2.2018 10:00
   Reagovat
   Autor

   Nikoliv, SEPA platba putuje nejdříve do EUR wallet. Následně ji pak směníte za požadovanou kryptoměnu.

 • Roman
  Publikováno 9.2.2018 18:24
  Roman
  Reagovat
  Autor

  Můžete mi prosím poradit, jak zadat s Coinbase SEPA? Jaké je číslo účtu? Kde vezmu IBAN?

  • InvestPlus
   Publikováno 9.2.2018 18:32
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   já už mám Coinbase s bankovním účtem svázaný, takže Vám nedám přesné instrukce, pouze nasměruji. SEPA platba se provádí přes záložku Accounts > EUR Wallet > Desposit. Coinbase Vám následně vypíše kompletní informace o tom, jak platbu provést včetně čísla účtu v mezinárodním formátu a referenčního čísla, které je nutné při platbě zadat (pouze díky němu směnárna pozná, že platba patří k Vašemu účtu).

 • Ivan
  Publikováno 28.2.2018 22:20
  Ivan
  Reagovat
  Autor

  Je uctovany poplatok za nakup cryptomeny z eur peňaženky? A je uctovany predaj cryptomeny do eur peňaženky?

  • InvestPlus
   Publikováno 28.2.2018 22:46
   Reagovat
   Autor

   Vše máte uvedeno v článku výše. Ve zkratce – standardní nákup nebo prodej 1,49 %.

 • Ivan
  Publikováno 2.3.2018 22:40
  Ivan
  Reagovat
  Autor

  Da sa poslat z coinbase kryptomena von, napr. na binance?

  • InvestPlus
   Publikováno 3.3.2018 10:34
   Reagovat
   Autor

   Samozřejmě. Stačí zjistit adresu BTC peněženky na Binance (FUNDS –> Deposits –> BTC) a do této pak následně odeslat prostředky z Coinbase. Pro vklad můžete samozřejmě použít i další kryptoměny z Coinbase, tedy BCC, ETC a LTC.

 • JM
  Publikováno 28.12.2018 23:31
  JM
  Reagovat
  Autor

  Dobrý deň Vám prajem,

  prosím Vás stretol sa už niekto s požiadavkou na overenie adresy cez výpis z účtu a podobne?

  S pozdravom

 • Lolík
  Publikováno 30.12.2018 17:23
  Lolík
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den , můžu poprosit o radu , verifikace tel.čísla se povedla ovšem další krok chtějí poslat nějaký dokument starý max.3 měsíce (důkaz o adrese ) co jim přesně mám odeslat ?? zatím všechny documenty s jménem a adresou zamítli , mooc děkuji !

  • InvestPlus
   Publikováno 30.12.2018 17:25
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, adresu lze ověřit například výpisem z bankovního účtu.

 • Lolík
  Publikováno 1.1.2019 19:24
  Lolík
  Reagovat
  Autor

  Přeji pěkný den
  Mám otázku : když mám na coinbase peníze v EUR a chci je poslat na bank.účet co vše proto musím udělat (stačí zadat číslo účtu ? ) stále tady čtu nějakou sepa platbu tak nevím … BTC nakupuji pouze přes kartu takže bank.učet jsem zatím jinak na coinbas nezadával .

  • InvestPlus
   Publikováno 1.1.2019 19:34
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   výběr EUR prostředků na bankovní účet se provádí přes záložku Accounts -> EUR Wallet -> Withdraw. Následně stačí zadat název banky, IBAN a SWIFT (pokud tedy ještě nemáte u Coinbase ověřený bankovní účet).

 • Lukyáš
  Publikováno 15.1.2019 11:15
  Lukyáš
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den , moc nechápu jak to funguje tak se optám jako naprostý hlupák … když například koupím BTC (za 1000kč) na kurzu 4000 dolarů a cena BTC půjde na 2000 dolarů tak budu mít na peněžence (-3000 kč ) ? a co když cena BTC uplně spadne na 0 , přijdu o všechny jednotky BTC , nebo co se stane ? , moc děkuji za odpověď . Lukyáš

  • InvestPlus
   Publikováno 16.1.2019 16:09
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   pokud kryptoměna ztratí půlku své hodnoty (kurz spadne ze 4000 USD na 2000 USD), přijdete i Vy o polovinu prostředků (tzn. místo 1000 Kč budete mít 500 Kč). Pokud spadne měna na 0 USD, bude i hodnota Vašich prostředků 0 Kč. Do mínusu se v peněžence nedostanete 🙂

   • Lukyášek
    Publikováno 19.3.2019 11:34
    Lukyášek
    Reagovat
    Autor

    Dobrý den , když teda cena spadne na nulu a pak znova vzroste tak mi znova začnou přičítat výdělek ? Nebo jsem o vloženou částku přišel ?

    • InvestPlus
     Publikováno 19.3.2019 11:39
     Reagovat
     Autor

     Dobrý den, pokud máte například u Coinbase uložen 1 Bitcoin a jeho cena spadne na nulu, bude hodnota vašeho portfolia taktéž nula. Pokud ale poté cena Bitcoinu vystoupá na 1000 USD, bude hodnota vašeho portfolia taktéž 1000 USD.

 • Anonym
  Publikováno 7.6.2019 14:58
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den

  Chtěl jsem se zeptat pokud řekněme v den D , kdy cena bitcoinu bude na ceně, která je pro mě přijatelná se rozhodnu prodat můj BTC na coinbase stačí jen poslat na btc peneženku, kterou mam na coinbase ve svém učtu a pak jen dát sell prodá se to za cenu co je zrovna aktualní. Jakmile se provede prodej tak do mé euro peněženky dostanu peníze za prodej a ty se pak převedu např. přes SEPA na svůj účet např aquabank. Jak jsem pochopil tak to dojde v Eurech na můj účet ?

  Děkuji za info Petr

  • InvestPlus
   Publikováno 7.6.2019 15:11
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, ano, je to tak. Co se týče výběru z EUR peněženky na Váš bankovní účet, tak tam samozřejmě musíte počítat s několikadenní prodlevou (peníze se v tuzemské bance objeví zpravidla do 3 pracovních dnů) a s tím, že dojde ke konverzi na měnu, v níž máte vedený bankovní účet (zpravidla tedy na CZK). Konverzi provádí Vaše banka, u větších objemů se proto vyplatí zvolit takovou banku, která Vám nabídne nejlepší kurz.

 • Prd…
  Publikováno 13.6.2019 7:03
  Prd...
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den, jaký dokument odeslat k ověření adresy, když Česká spořitelna na výpisu z b. účtu adresu nevadí. Děkuji

  • InvestPlus
   Publikováno 13.6.2019 9:03
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, v tom případě použijte například účet za energie či jiné služby (třeba telefon, internet atp.). Někdy postačí i faktura za zboží z eshopu. Zkrátka jakýkoliv dokument, na kterém je Vaše adresa.

 • Milan
  Publikováno 28.6.2019 8:49
  Milan
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den, když chci Withdraw, tak to po mně chce verifikovat můj bankovní účet – objeví se tabulka, která mi říká, že mám poslat nějaký malý obnos do nějaké banky v Estonsku. Tedy ze svého účtu, který chci verifikovat musím poslat nějakou částku v Eurech ? Kolik se má poslat tam ale nikde nevidím. Moc děkuji… Milan.

  • InvestPlus
   Publikováno 28.6.2019 9:03
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   účet jsem verifikoval před pár lety, takže si již nevzpomenu, zda se posílal přesný obnos. Předpokládám ale, že rozhodující je referenční číslo, které se přikládá do poznámky, nikoliv výše zaslaného obnosu.

 • Ale
  Publikováno 24.9.2019 10:44
  Ale
  Reagovat
  Autor

  Zdravím nemohl by mi prosím někdo poradit právě jsem si založil účet u coinbase A nevím jak spárovat banku s účtem na coin vaše mám banku Moneta děkuji za radu

  • InvestPlus
   Publikováno 24.9.2019 11:23
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, pokud Vám jde o vklad přes bankovní účet, pak zvolte záložku Accounts. U EUR Wallet (jde o virtuální peněženku, na níž budete mít uloženy prostředky v eurech pro nákup kryptoměn) klikněte na tlačítko pro vklad (DEPOSIT) a zadejte název Vaší banky, Vaše jméno a výši platby v EUR. Po potvrzení obdržíte referenční číslo (Reference Number), které vložíte při provádění platebního příkazu SEPA do kolonky Poznámka pro příjemce. Tak Coinbase pozná, že jde o peníze od Vás a přiřadí je k Vašemu účtu.

 • Honza
  Publikováno 17.11.2019 13:43
  Honza
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den, je možné vybrat peníze z coinbase na bankovní účet mého známého? Když jsme spolu kupovali BTC ,tak jestli je to možné. Že z účtu coinbase na mé jméno vyberu na účet na jeho jméno? Diky za odpoveď

  • InvestPlus
   Publikováno 17.11.2019 20:39
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   toto možné není. Zde odpověď ze supportu Coinbase: “Název vašeho bankovního účtu musí odpovídat názvu vašeho účtu u Coinbase. Pokud nemáte účet veden na firemní jméno, nelze využít ani transfer na firemní nebo institucionální bankovní účet.”

 • Daniel
  Publikováno 27.11.2019 9:36
  Daniel
  Reagovat
  Autor

  Dobry den, ked si z elektonickej penazenky Coinbase v mobile uschovam krypto do hardverovej penazenky uctuju sa nejake poplatky a aj pri opacnom presune. Ak ano, ake, ako pri nakupe/predaji? Alebo fee pausal?
  Dakujem

  • InvestPlus
   Publikováno 27.11.2019 9:48
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   za přesuny v rámci kryptoměn se směnárně nic neplatí. Hradí se tak pouze standardní poplatek za přesuny mezi peněženkami v kryptoměnové síti. Výše tohoto poplatku se liší v závislosti na vytíženosti sítě – například u Bitcoinu je to aktuálně cca 6 korun (bez ohledu na celkový objem transakce).

 • Vladimíra
  Publikováno 28.11.2019 19:51
  Vladimíra
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den
  Začínám s bitcoiny , založila jsem si coinbase a ukvapeně aniž jsem si vše v této peněžence pročetla jsem udělala chybu …
  V ” nástrojích ” jsem dala vytvořit novou adresu – tuto jsem zkopírovala a vložila do peněženky coinpot ,do kolonky ,že chci aby se mi do této adresy převedly nastřádané litecoiny z coinpotu
  Skutečně se to tam převedlo a kde to tedy ted je když v coinbase se to nikde nezobrazuje ?
  Děkuji za odpověd

  • InvestPlus
   Publikováno 28.11.2019 20:12
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   i když Váš dotaz vlastně s Coinbase vůbec nesouvisí, pokusím se odpovědět. Problémem je uváděná peněženka Coinpot, která Vás měla upozornit na to, že se snažíte odeslat LTC do BTC peněženky. Což nelze. Každá z uváděných kryptoměn totiž používá jinou strukturu adresy – tzv. prefix byte. Dobré platformy tuto záměnu rozpoznají a včas uživatele upozorní na to, že se snaží provést zcela nemožný transfer. Na Vašem místě bych co nejrychleji kontaktoval support Coinpotu a žádal vysvětlení.

 • Martin N.
  Publikováno 21.1.2020 14:41
  Martin N.
  Reagovat
  Autor

  Dobry den, moc rad bych zkusil investovani do kryptomen, a proto jsem velice rad za Vase stranky se spoustou uzitecnych rad.
  Jiz jsem si zridil ucet na Coinbase a dnes jsem zaslal SEPA platbou prvni castku k investovani (opravdu nekam do banky v pobalti). Rad bych nakupy provadel primo na burze GDAX (takze v brzke dobe ze sve strany ocekavam dalsi dotaz:) ). Chci se ale drive nez zacnu riskovat/zhodnocovatsve penize zeptat, 1. zda spravne chapu, ze muj ucet na Coinbase bude mou softverovou penezenkou, kde budu mit ulozeny a ukazany stavy jednotlivych nakoupenych kryptomen s jejich aktualnich prepoctem na EURA? Mym dotazem druhym dotazem a starosti dale je, jak tyto kryptomeny presunu do sve hardverove penezenky? Sam to doporucejete jako bezpecnejsi. Moc rad bych kryptomeny uchovaval ve svem Trezoru, ktery jsem si objednal. Moc dekuji za Vasi pomoc.

  • InvestPlus
   Publikováno 21.1.2020 16:52
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   díky za dotaz. Váš účet na Coinbase není softwarovou peněženkou, jedná se o virtuální konto. Prostředky jsou uloženy na peněženkách, které patří provozovateli Coinbase. Nicméně se svými prostředky si u Coinbase můžete samozřejmě dělat co chcete 🙂 Například si je převést na softwarovou či hardwarovou peněženku. O peněženkách máme samostatný článek zde https://investplus.cz/investice/penezenky-pro-kryptomeny-kde-uchovat-virtualni-meny-co-je-trezor/.

   Přesun kryptoměn z platformy Coinbase je snadný. Stačí kliknout na položku “Portfolio” v horním menu. Pak kliknout na danou kryptoměnu, kterou chcete převést a následně na tlačítko “Send”. Do formuláře, který se Vám zobrazí, pak vyplníte adresu Vaší peněženky a množství kryptoměny, které chcete do peněženky odeslat. Převod se pak provede zpravidla do několika minut.

 • Anonym
  Publikováno 22.1.2020 17:07
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den, právě se registruji na Coinbase a při registraci po mně chtějí 3 dokumenty občanku, řidičák a pas, je nutné naskenovat všechny 3? Jak dlouho trvá než identitu ověří a pokud jí zamítnou, přijde alespoň informační email? Děkuji.

  • InvestPlus
   Publikováno 22.1.2020 17:19
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, identita se určitě prokazuje jen jedním ze zmiňovaných dokumentů. Takže nahrajte pas, občanku nebo řidičák 🙂 Co se týče délky ověřovacího procesu, tak to záleží na vytíženosti Coinbase, zpravidla je to ale pár hodin/dnů. Pokud by byl s dokumenty jakýkoliv problém, určitě Vám dají vědět.

 • morPHeus
  Publikováno 8.2.2020 23:59
  morPHeus
  Reagovat
  Autor

  zdravim

  neviete ci coinbase poskytuje informacie o nakupoch kryptomien v ramci coinbase uctu danovemu uradu na slovensku?

  dakujem

  • InvestPlus
   Publikováno 10.2.2020 0:44
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, zatím jsem se nesetkal s jediným případem, kdy by FÚ tyto informace od platformy Coinbase požadoval. To ale samozřejmě neznamená, že se tak neděje, případně že k tomu nebude docházet v budoucnu.

 • Petr
  Publikováno 21.2.2020 19:20
  Petr
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den, chápu správně, že si Coinbase strhne 1,5% z obchodované částky (při malých objemech) a to jak při nákupu, tak i při prodeji? Jsou ještě nějaké další poplatky, například při převodu bitcoinu do trezoru, popřípadě zpět na Coinbase k prodeji?
  Děkuji.

  • InvestPlus
   Publikováno 21.2.2020 19:39
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, ano, chápete správně. Za převod kryptoměny na peněženku (a obráceně) se směnárně nic neplatí, nicméně nesmíte zapomenout na poplatek těžařům (kteří zajistí potvrzení transakce v síti). Tento poplatek ale činí cca pár korun.

 • Anonym
  Publikováno 10.3.2020 20:29
  Anonym
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den mám založen účet na coinbase a když odesílám krypto na peněženku tak je tam ověření pomocí SMS a na mobil mi přijdou 3 SMS krátce po sobě z různých čísel s různými kódy nikdy nevím který je ten správný, je to normální popřípadě prosím o vysvětlení proč tomu tak je děkuji.

  • InvestPlus
   Publikováno 10.3.2020 21:01
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, mám stejnou zkušenost. Důvod sám neznám, vyřešit to lze potvrzováním transakcí přes Google Autenticator viz toto vlákno.

 • Pavel
  Publikováno 13.3.2020 21:29
  Pavel
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den, chci se zeptat na limity pro nákup, mohu nakoupit maximálně za 1000€ týdně, dá se limit nějak navýšit?

  • InvestPlus
   Publikováno 13.3.2020 22:00
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,

   samozřejmě. Stačí ověřit totožnost v sekci Settings / Account levels a automaticky dojde k navýšení obchodních limitů.

 • David
  Publikováno 16.3.2020 21:36
  David
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den. Mám dotaz ohledně prodeje.
  Pokud bych měl 1 bitcoin a jeho cena by někdy v budoucnosti byla řekněme 1 mil. dolarů, a já jsem se ho rozhodl prodat, tak jak by to fungovalo?
  Je nějaký limit i co se týká prodeje?
  Do jaké doby by byla taková částka připsána a jak by to bylo s daněním v ČR?
  Děkuji.

  • InvestPlus
   Publikováno 16.3.2020 21:58
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, problém by to určitě nebyl. V přepočtu by šlo o cca 22 milionů korun, takové transakce se na kryptoměnových burzách realizují denně. Co se týče danění kryptoměn v ČR, tak tomuto tématu se věnujeme zde.

 • Petr
  Publikováno 27.3.2020 21:22
  Petr
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,dá se nainstalovat v češtině? Děkuji

  • InvestPlus
   Publikováno 27.3.2020 21:32
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, směnárna Coinbase bohužel není dostupná v české lokalizaci. Pokud je vám příjemnější směna kryptoměn na platformě v češtině, pak doporučuji českou směnárnu Simplecoin.

 • Adam
  Publikováno 6.4.2020 15:23
  Adam
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,
  při zakládání účtu je třeba doložit dokument, ze kterého by bylo patrné stáří maximálně 3 měsíce s adresou a jménem uživatele. Na výběr jsou zde tři varianty a to účet za energie, výpis z platební karty nebo výpis z účtu. Jelikož žádný takový účet nemám, tak jsem využil fakturu z eshopu která všechny tyto informace obsahuje a uložil ji jako účet, ale nebyla mi přijata. Poté jsem zkoušel přiložit výpis poplatků z bankovního účtu a zkusil to uložit jako obě zbývající varianty a ani tyto další pokusy mi nebyly schváleny. (Zkoušel jsem to i několikrát opakovat, ale bez výsledku)
  Kamarád zase zkoušel přiložit přímo požadovaný výpis z účtu ale také mu to nebylo přijato.(Ve stejný den)

  Nemají být tedy tyto dokumenty v angličtině?

  Psali jsme i na support kde nám odepsali, že nám bude odpovězeno za dva týdny, ale může to prý trvat i déle.

  Chtěl jsem se tedy zeptat, zda nemáte nějaký tip jak dále postupovat, případně nějakou zkušenost, kterou bychom mohli v tomto případě využít.

  Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den,

  Adam

  • InvestPlus
   Publikováno 6.4.2020 16:02
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   Coinbase dokumenty v češtině přijímá, v tomto určitě problém nebude. Jediné důležité informace u “proof of address” dokumentu jsou JMÉNO a REZIDENČNÍ ADRESA. Nic jiného se na tomto dokumentu neposuzuje. Pokud Vám tedy tyto údaje sedí, dokument MUSÍ projít. Tady jsem dohledal nějaké bližší požadavky směnárny na zasílaný dokument:

   – Dokument nesmí být starší než 3 měsíce
   – Dokument musí být psán latinou
   – Při fotografování nebo scanování dokumentu nesmí dojít k ořezu textové části
   – Scan dokumentu nesmí obsahovat vodoznak nebo logo scanovacího softwaru

   Pokud na verifikaci účtu spěcháte ale účet Vám podpora směnárny tímto způsobem blokuje, řešil bych to prozatímním kontem u konkurence. S přetíženými klientskými podporami se kvůli aktuální situaci setkáváme u téměř všech směnáren/burz/brokerů a kdo ví, jak dlouho to ještě potrvá.

   Z českých směnáren mohu doporučit například Simplecoin, kde aktuálně nepožadují verifikaci účtu u transakčních objemů do 200 EUR/10 dnů. Jsou-li pro Vás prioritou nízké poplatky, pak bych určitě doporučil krypto burzu Binance – ta nabízí obchodování kryptoměn s ještě nižšími poplatky než například Coinbase.

 • Pavel
  Publikováno 13.4.2020 12:35
  Pavel
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,
  Zakládal jsem účet na Coinbase, ale nedokončil jsem celou registraci. Registraci jsem ukončil při skenování bankovního účtu,jelikož mně nešel oskenovat, tak jsem se nakonec rozhodl pro CoinMate.
  Moje otázka zní. Je tento nedokončený účet aktivní nebo jde nějak zrušit, a tím smazat své zadané informace? Předpokládám, že je účet aktivní, když jsem obdržel potvrzovací email a SMS.
  Děkuji za odpověď.

  • InvestPlus
   Publikováno 13.4.2020 13:47
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   z toho co píšete usuzuji, že Váš účet u Coinbase je ve stavu NEOVĚŘENÝ. Jelikož u Coinbase nejsou žádné poplatky za vedení účtu nebo za neaktivitu, účet můžete nechat tak, jak je. Pokud jej chcete uzavřít (tj. deaktivovat), můžete tak učinit prostřednictvím sekce Settings -> Account activity, kde v dolní části stránky naleznete instrukce pro uzavření účtu.

   • Pavel
    Publikováno 13.4.2020 14:25
    Pavel
    Reagovat
    Autor

    Dobrý den,
    skončil jsem při ověřování své adresy (verify your address). Předpokládám,že to je hlavní důvod, proč nemám možnost sekci Settings – > Account activity. Považuje se tento účet za založený nebo je možné účet deaktivovat jinak?

    • InvestPlus
     Publikováno 13.4.2020 14:30
     Reagovat
     Autor

     V tom případě se budete muset obrátit na support. Nicméně jak jsem psal výše, osobně bych nechal ten účet být a neřešil to.

 • Pavel
  Publikováno 13.4.2020 15:48
  Pavel
  Reagovat
  Autor

  Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

 • Veru
  Publikováno 25.4.2020 0:20
  Veru
  Reagovat
  Autor

  Dobrý večer, mám dotaz. Máme účet na coinbase, ale dnes máme problém. Na účet se bez problemu prihlásíme, ale neukáže nám to žádné transakce, žádné peníze ani žádné nákupy. Máme ho měsíc, prihlašujeme se několikrát denně a proběhli i obchody. Účet s náma ale dnes komunikuje tak, jako při prvním přihlášení. Prosím, neví někdo co s tím? Děkuji

  • InvestPlus
   Publikováno 25.4.2020 9:15
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, u svého účtu tento problém nemám. Prošel jsem komunikační kanály směnárny, zda nejde o nějaký globální výpadek, ale vše vypadá OK. Pokud se situace nezmění, obraťte se na support směnárny.

 • Martin
  Publikováno 21.5.2020 9:44
  Martin
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den chtěl jsem zeptat jak mohu provést výběr peněz z Coinbase pomocí Bitcoinmatu děkuji

  • InvestPlus
   Publikováno 21.5.2020 11:15
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, pokud chcete směnit BTC na hotovost prostřednictvím Bitcoinmatu, stačí u libovolného Bitcoinmatu zvolit možnost “Prodej bitcoinu”, odsouhlasit obchodní podmínky a zadat celkový objem prodeje v CZK (bez nutnosti verifikace lze vybrat 1000 – 25000 Kč/den). Bitcoinmat vám vygeneruje lístek s údaji, které následně zadáte do Coinbase (nebo do kterékoliv jiné směnárny/burzy či do vaší peněženky). Kromě objemu transakce v BTC naleznete na vytištěném lístku i adresu peněženky, na kterou bitcoiny odešlete – ta je na lístku také v podobě QR kódu. Bitcoinmat vám také nabídne možnost nechat si zaslat informaci o potvrzení transakce přes SMS. Bitcoiny tedy odešlete dle zmíněných údajů a pak už jen čekáte na potvrzení transakce v síti. Pokud máte při zadávání transakce možnost nastavit platbu jako prioritní a učiníte tak, dojde k potvrzení do několika minut (u Coinbase se toto nastavuje globálně při zakládání účtu, pro jednotlivé transakce to tedy určit nelze). U neprioritních plateb dochází k potvrzení cca do 15 minut. Jakmile dojde k potvrzení transakce, stačí na Bitcoinmatu zvolit možnost “Vyplatit hotovost”, naskenovat QR kód z lístku a vybrat peníze.

 • Jana
  Publikováno 10.7.2020 8:31
  Jana
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,prosim o radu ,kde najdu seznam peněženěk na coibase v české verzy

  • InvestPlus
   Publikováno 10.7.2020 9:07
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   po přihlášení klikněte v menu na položku “Portfolio”. Pod nadpisem “Your assets” se Vám zobrazí přehled Vašich peněženek u Coinbase.

 • Fero
  Publikováno 9.9.2020 13:36
  Fero
  Reagovat
  Autor

  Zdravim ,chcem sa spytat,ked som poslal peniaze cez sepa platbu a zadal som zle referal number,tak tie peniaze asi neposlu automaticky spat na moj ucet?

 • Fero
  Publikováno 9.9.2020 13:43
  Fero
  Reagovat
  Autor

  Zdravim ,chcem sa spytat,ked som poslal peniaze cez sepa platbu a zadal som zle reference number,tak tie peniaze asi neposlu automaticky spat na moj ucet?

  • InvestPlus
   Publikováno 9.9.2020 14:48
   Reagovat
   Autor

   S tím Vám bohužel neporadím. Zkuste support směnárny, třeba to dokáží spárovat i bez Vašeho referenčního čísla.

 • J4MES
  Publikováno 29.9.2020 10:05
  J4MES
  Reagovat
  Autor

  Dobry den,
  mal by som 3 otazky:
  1. Ako dlho trva kym mi schvalia prijatu tranzakciu? Napriklad vcera mi typek poslal 36 euro vo forme bitcoinov, ale stale to je v stadiu “PENDING”.
  2. Tieto bitcoiny sa daju predat za real prachy ktore mi spadnu do “eur wallet” a tie si mozem zaslat iba na bankovy ucet?
  3. Ako dlho trva verifikacia bankoveho uctu? Poslal som im vcera 1 euro na im zadany ucet aj s referencnym cislom, snad to bude stacit.

  Za Vase zodpovedane otazky Vam vopred dakujem.

  • InvestPlus
   Publikováno 29.9.2020 10:15
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, k dotazům:
   1) Pokud myslíte schválení transakce v kryptoměnové síti, tak to je otázka minut/hodin (podle vytíženosti sítě a poplatku těžařům).
   2) Ano. BTC směníte jednoduše za EUR a ty pak převedete na bankovní účet.
   3) Stačit to určitě bude. Schválení účtu proběhne ihned po té, co jim dorazí referenční platba. Což je cca do 1 – 2 pracovních dnů.

 • Filek
  Publikováno 29.10.2020 16:00
  Filek
  Reagovat
  Autor

  Zdravím, prodal jsem BTC a poslal na EUR wallet. Jak získat peníze na účet v Raiffeisen Bank? Jak se přihlásit do EUR wallet?

  • InvestPlus
   Publikováno 29.10.2020 16:16
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, EUR wallet je zjednodušeně řečeno jedna z peněženek ve Vašem účtu u Coinbase. Naleznete ji pod odkazem “Portfolio” v záhlaví webu. Následně stačí kliknout na tuto peněženku a zadat u ní výběr “Withdraw”. Po zadání částky výběru se Vám zobrazí možnosti, zda peníze chcete vybrat na platební kartu nebo bankovní účet.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář