Coinbase je kryptoměnová směnárna, která umožňuje jednoduchý nákup nebo prodej oblíbených kryptoměn přes internet. V nabídce Coinbase najdete kryptoměnu Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Nákup a prodej je možný za americké dolary nebo eura. Platformu Coinbase provozuje od června 2012 stejnojmenná americká společnost, která sídlí v Kalifornii, a její sesterská společnost z Londýna.

Jak získat bonus 10 USD u Coinbase zdarma?
Pokud si otevřete účet u směnárny Coinbase prostřednictvím odkazu v této recenzi a nakoupíte či prodáte kryptoměny alespoň za 100 dolarů, obdržíte bonus 10 dolarů. Bonus vám bude připsán na váš obchodní účet u Coinbase zcela automaticky.

Coinbase – NÁVOD

Coinbase - registrace viz. návod

Coinbase – registrace viz. návod

Pokud se chystáte nakoupit nebo prodat digitální měnu přes platformu Coinbase, budete si muset vytvořit obchodní účet. Po vyplnění a potvrzení prvního formuláře (jméno, email a vaše budoucí heslo) obdržíte na email zprávu s potvrzovacím odkazem. Po kliknutí na odkaz se váš účet aktivuje. Následně si vyberete, zda chce vytvořit individuální nebo business účet, a vyplníte váš mobil, na který ihned obdržíte zprávu s potvrzovacím kódem.

Založit účet u Coinbase a získat bonus 10 USD

Abyste mohli vkládat a vybírat peníze z účtu, musíte účet verifikovat. Při verifikaci vyplníte další osobní údaje (bydliště, narození…) a pomocí webkamery nafotíte pas, řidičský průkaz nebo občanský průkaz. Pokud chcete váš účet ještě dodatečně zabezpečit, můžete v sekci SECURITY aktivovat dvojfázovou autentizaci pomocí aplikace Authy nebo Google Authenticator. To funguje tak, že vám mobilní aplikace před každou transakcí vygeneruje kód, kterým transakci potvrdíte. Účet u Coinbase můžete zrušit v záložce SETTINGS – SECURITY.

Vklady a výběry peněz

Platební metody

Platební metody

Pro vklady a výběry peněz se nabízí dvě platební metody: bankovní převod nebo platební karty. Na účet můžete poslat peníze v EUR nebo USD, takže se asi nevyhnete poplatkům za převod měny, které si banky obvykle účtují. Na svůj Coinbase účet můžete poslat ale také BTC/ETH/LTC z vaší virtuální peněženky. V účtu Coinbase proto máte hned čtyři peněženky: peněženku pro každou kryptoměnu a peněženku pro měnu účtu (EUR nebo USD).

Založit účet u Coinbase a získat bonus 10 USD

Bankovní převod by neměl trvat déle než 3 pracovní dny. Platby kartami a kryptoměnami se zaúčtují obvykle do několika minut. Coinbase nabízí také partnerský program, kde si můžete vydělat peníze za přivedení nových (a aktivních) členů do systému. Pokud se někdo zaregistruje přes váš unikátní odkaz a nakoupí/prodá kryptoměny alespoň za 100 dolarů, tak dostanete bonus 10 dolarů. Stejnou částku dostane také vámi doporučený uživatel.

Nákup a prodej BTC/ETH/LTC a jejich uložení

Nákup kryptoměny

Nákup kryptoměny

V záložce DASHBOARD jsou aktuální cenové grafy pro všechny podporované kryptoměny. Spolu s grafem máte v záložce přehled vašich peněženek. Pro nákup nebo prodej kryptoměn otevřete záložku BUY/SELL. Pokud chcete kryptoměnu koupit, zvolte panel BUY. Při prodeji naopak zadejte příkaz v panelu SELL. V záložce si vyberete kryptoměnu, se kterou chcete obchodovat. U každé kryptoměny se zobrazuje aktuální směnný kurz. Následně zvolíte platební metodu a částku, kterou chcete koupit/prodat. Obchodování je omezeno týdenními limity, které lze ovšem v případě zájmu navýšit. Zaúčtování transakcí trvá několik minut až desítek minut.

Založit účet u Coinbase a získat bonus 10 USD

Kromě nákupu a prodeje kryptoměn umožňuje Coinbase také uložení kryptoměn v online peněženkách. Pro bezpečnější uložení Coinbase nabízí uložení Trezor (VAULT). V minulosti už ovšem hackeři vykradli mnoho bitcoinových burz a směnáren a proto je mnohem bezpečnější, když si nakoupené bitcoiny uložíte třeba na vlastní hardwarovou peněženku.

Coinbase poplatky

Velikost poplatků se liší pro jednotlivé platební metody i pro jednotlivé země. Pro evropské uživatele jsou poplatky následující: standardní nákup nebo prodej 1,49 %, nákupu přes kreditní kartu 3,99 %. Coinbase si účtuje symbolický poplatek také za výběr přes SEPA bankovní převod ve výši 0,15 EUR. Za vklady a za výběry ve virtuálních měnách (např. vklad v bitcoinech) se poplatky neplatí.

Výše poplatků u Coinbase

Výše poplatků u Coinbase

Platforma Coinbase je jednoduchá a přehledná, nicméně poplatky za nákup/prodej jsou poměrně vysoké. Například téměř čtyřprocentní poplatek pro platební karty je opravdu hodně. Existuje ale způsob, jak se těmto poplatkům vyhnout. Platforma Coinbase vám totiž umožňuje zjednodušený přístup na kryptoměnovou burzu GDAX, kterou provozuje stejná společnost. Pokud si založíte účet u GDAX, tak můžete obchodovat s poplatkem 0,3 % nebo dokonce bez poplatku za trasnkaci. To vše ale na úkor jednoduchosti a rychlosti, protože platforma GDAX je o poznání složitější. Mezi účty GDAX a Coinbase lze mimochodem navzájem velmi rychle a jednoduše převádět peníze.

Platforma

Platforma

Coinbase – zkušenosti a recenze

Recenze a zkušenosti s Coinbase

Recenze a zkušenosti s Coinbase

Coinbase je jedna z největších online směnáren pro kryptoměny, nicméně reference platformy napříč internetem nejsou příliš oslnivé. Klienti si například často stěžují na to, že společnost neposkytuje žádný zákaznický servis. Kritizované jsou také vysoké poplatky za obchodování. Stížnosti některých uživatelů zase poukazují na pomalou platformu a na nedostatek soukromí a anonymity kvůli vyžadované verifikaci.

Na druhé straně je ale potřeba vyzdvihnout kvalitní zabezpečení platformy, která bez větších problémů funguje už od roku 2012. Příznivé jsou také poplatky za SEPA platby a díky propojení s vysoce likvidní burzou GDAX se obchoduje s velmi zajímavými kurzy kryptoměn.

Založit účet u Coinbase a získat bonus 10 USD

Charakteristika směnárny

Název Coinbase (kryptoměnová směnárna)
Provozovatel Coinbase UK, Ltd (Velká Británie)
Rok založení 2012 (USA)
Fiat měny EUR, USD
Kryptoměny Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH)
Vklady/výběry bankovní převod, platební karty (fiat měny), virtuální peněženky (kryptoměny)
Minimální vklad/výběr Ne
Limity při obchodování Ano (individuální, lze navýšit)
Poskytování osobních dokumentů Povinné
Obchodní příkazy
Min. transakce 1 EUR
Poplatky Za SEPA výběry (0,15 EUR), za transakce (1,49 %-3,99 %)
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody 2FA, provize za přivedené klienty
Platby v CZK Ne
Čeština Ne

Diskuze

Vložit komentář