Aktualizováno

Recenze COINMATE Zkušenosti s burzou, poplatky, návod, vklady a výběry

Hodnocení:
95%

V této recenzi se podrobně seznámíme s internetovou burzou Coinmate, která umožňuje nákup a prodej populárních kryptoměn za koruny nebo eura. Ukážeme si nabídku Coinmate, všechny poplatky, ale také výhody, nevýhody a zkušenosti ostatních obchodníků.

Recenze Coinmate ve zkratce

Coinmate je kryptoměnová burza, která funguje od roku 2014. Přes burzu můžete nakupovat a prodávat 7 populárních kryptoměn za CZK nebo EUR. Mezi dostupnými kryptoměnami je Bitcoin, Ethereum, Ripple, ale také Litecoin a Bitcoin Cash.

Obchodování přes Coinmate je jednoduché a díky nízkým poplatkům i poměrně levné. Je tu ale jedna nevýhoda. Bez ověřeného účtu vám Coinmate nepovolí vklady ani výběry. Nákupy bez registrace vám tedy na burze neprojdou.

Burza Coinmate

Burza Coinmate

Za každou transakci si Coinmate naúčtuje malý poplatek ve výši 0.05 až 0.25 %. Do nákladů se ovšem promítne také spread (cca 0.5 až 1 %). Obvykle se ale náklady za objednávku vtěsnají pod 1 %, takže levnější burzu pro nákup bitcoinu za CZK byste asi nenašli.

Nevýhodou je, že Coinmate nepodporuje češtinu. Alespoň základní znalost angličtiny nebo němčiny je tedy nutností. Více v následující části recenze.

Výhody

 • Spolehlivá burza
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK nebo EUR
 • Nízké poplatky

Nevýhody

 • Aktuálně nepodporuje výběry v CZK
 • Nelze obchodovat bez registrace
 • Nepodporuje češtinu

Hodnocení burzy Coinmate: 95%

Základní informace o Coinmate

Název Coinmate
Provozovatel CONFIRMO s.r.o. (Bratislava, Slovensko)
Rok založení 2014
Čeština Ano
Fiat měny 2 (CZK, EUR)
Kryptoměny 7 (BTC, BCH, LTC, ETH, DASH, XRP, DAI)
Platební metody Bankovní převod, krypto, GoPay
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ne
Podporované funkce Nákup, prodej a uložení kryptoměn
Minimální objednávka 27 Kč / 1 € / 0.0002 BTC
Obchodní limity Ano
Poplatek směnárny do 1 %
Další poplatky Ano
Zvýhodnění poplatků Ano

Nabídka burzy Coinmate

Coinmate nabízí 6 populárních kryptoměn. Přes burzu můžete obchodovat Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP) a Dash (DASH).

Všechny kryptoměny můžete nakupovat i prodávat za koruny nebo eura. Altcoiny lze obchodovat také v páru s Bitcoinem. Burza podporuje také stablecoin DAI ($dai), který funguje jako virtuální alternativa k americkému dolaru. DAI můžete koupit za eura a následně jej využít k nákupu Bitcoinu nebo Etherea.

Abychom to tedy shrnuli, Coinmate vám umožní:

Zakoupené kryptoměny si můžete uložit přímo u Coinmate, popřípadě můžete využít vlastní kryptoměnovou peněženku (např. Electrum nebo Coinomi).

Objednávky a platby

Pro vklad peněz se nabízejí 4 platební metody:

Metody vkladu

Metody vkladu

Také výběry lze zadávat v korunách, v eurech nebo v kryptoměnách. Výběry v eurech se realizují pomocí SEPA platby nebo na předplacenou kartu Revolut.

Koruny vyberete přes ThePay, což je v podstatě výběr bankovním převodem. Je tu ovšem jedna podmínka. Peníze lze odeslat pouze na propojený bankovní účet, který jste použili při vkladu. Nejprve tedy musíte přes ThePay provést alespoň symbolický vklad.

Minimální objednávka u Coinmate je 1 EUR, 27 CZK nebo 0.0002 BTC.

Poplatky u Coinmate

Poplatky u Coinmate nejsou vysoké, ale je dobré o nich vědět. Při obchodování se do nákladů promítne především poplatek směnárny a spread. Burza si ovšem účtuje také poplatky za vklady a výběry peněz. Jednotlivé poplatky si nyní stručně představíme.

 • Poplatek směnárny: Za každou zprostředkovanou objednávku si Coinmate naúčtuje poplatek. Základní (nejvyšší) hodnota je 0.25 % / 0.12 % (taker / maker). Pokud budete obchodovat ve velkém, tak vám burza poplatky zvýhodní až na 0.05 % / 0 %.

  Co je to MAKER/TAKER poplatek? Pokud vaše objednávka zvyšuje likviditu trhu, tak se jedná o MAKER objednávku. Pokud objednávka naopak likviditu odebere (tzn. okamžitě se zrealizuje), tak spadá do kategorie TAKER.

 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread): Spready jsou tržní, takže jejich hodnoty se neustále mění podle nabídky a poptávky. Celkově jsou spready poměrně nízké a například pro páry s CZK byste výhodnější spready hledali opravdu těžko.
Kryptoměna BTC XRP LTC BCH ETH DASH
Spread (CZK) 0.5 % 1.5 % 3 % 1.7 % 1 % 1 %
Spread (EUR) 0.3 % 3.2 % 1.1 % 2.9 % 1 % 2.5 %
Spready ze dne 2.1.2020
 • Transakční poplatek: Tento poplatek zaplatíte, pokud si zakoupené coiny pošlete na vlastní kryptoměnovou peněženku. Poplatek funguje jako odměna pro těžaře za zpracování transakce. (tzn. poplatek si neúčtuje burza, ale je součástí kryptoměnové sítě). Velikost poplatku se zobrazuje při zadávání platby.
 • Poplatek za vklad: Za vklad bankovním převodem (SEPA) zaplatíte 1 euro. Vklady přes platební bránu GoPay i vklady pomocí kryptoměn jsou zdarma.
 • Poplatek za výběr: Za každý výběr zaplatíte malý poplatek. U SEPA platby je poplatek 1 euro, za výběry v BTC se platí přibližně stokoruna.

Kompletní a aktuální ceník najdete na oficiální webové stránce Coinmate.io v sekci Fees.

Je lepší kryptoměnová burza nebo směnárna? U kryptoměnové burzy klienti obchodují mezi sebou a burza je pouhý zprostředkovatel. Naproti tomu u kryptoměnové směnárny nakupujete digitální mince přímo od provozovatele směnárny. Nákup přes směnárny je díky tomu jednodušší, ale také dražší.

Platformy Coinmate.io

U Coinmate máte k dispozici dvě obchodní aplikace, které spustíte i v klasickém internetovém prohlížeči. Nic se tedy nemusí stahovat ani instalovat.

První aplikace je opravdu jednoduchá a najdete ji pod tlačítkem BUY/SELL. Tato platforma má prakticky jen dvě funkce: Quick buy (rychlý nákup) a Quick sell (rychlý prodej). V aplikaci uvidíte aktuální kurz, kolonku Amount pro nastavení velikosti objednávky a tlačítko CONFIRM pro potvrzení.

Zjednodušená platforma Coinmate

Zjednodušená platforma Coinmate

Pokud patříte mezi náročnější obchodníky, tak oceníte spíše platformu TRADE. Na této platformě najdete mnohem více nástrojů, jednoduchý graf a vedle něj také knihu objednávek (Ask/Bid), kde se zobrazují všechny čekající objednávky na trhu.

Plnohodnotná platforma Coinmate

Plnohodnotná platforma Coinmate

Objednávky se zadávají přes tři různé pokyny:

 • Market order (tržní objednávka) – Pokyn pro okamžitý nákup nebo prodej kryptoměny, u kterého vyplníte jen požadovaný objem, tj. kolik coinů kupujete nebo prodáváte. Po odeslání se objednávka ihned zrealizuje za nejlepší cenu, která je v daný okamžik na burze dostupná.
 • Limit order (Limitní objednávka) – Pokyn pro ty, kteří s nákupem nespěchají a chtějí si počkat na lepší cenu. U limitní objednávky vyplníte kromě objemu také požadovaný kurz. Objednávka se po odeslání zařadí do knihy objednávek, kde čeká na vhodnou protinabídku. Pokud kurz klesne / vzroste na vámi požadovanou hodnotu, tak se objednávka zrealizuje. Vytvořit můžete také skrytou limitní objednávku, která se v knize objednávek nezobrazí (Hidden).
 • Limit+Stop order – Tento pokročilý příkaz kombinuje limitní objednávku a stop loss. Nastavíte si tedy požadovanou cenu pro nákup nebo prodej, při které se objednávka spustí. Zároveň ale zvolíte stop cenu, která spuštěnou objednávku v případě nepříznivého vývoje ukončí.

Mobilní aplikaci Coinmate nemá, nicméně webová aplikace je optimalizovaná i pro mobilní telefony.

Jak nakupovat u Coinmate

Nákup i prodej kryptoměn přes Coinmate je záležitost na pár minut. Není na tom opravdu nic složitého, ale pro začátečníky může být překážkou třeba všudypřítomná angličtina. Pojďme si tedy krok za krokem ukázat, jak nákup přes Coinmate probíhá.

Návod Nákup a prodej Bitcoinu u Coinmate

 1. Vytvořte si obchodní účet u Coinmate (návod najdete níže).
 2. Pošlete na účet peníze. Vklad můžete provést pomocí bankovního převodu (EUR, CZK), platební brány GoPay (CZK) nebo přes kryptoměny.
 3. Metody vkladu

  Metody vkladu

 4. Otevřete obchodní platformu a vyberte měnový pár, který chcete obchodovat. Pokud plánujete nakoupit nebo prodat Bitcoin za koruny, tak vyberte BTC/CZK.
 5. Pro nákup kryptoměny zadejte celkovou částku nákupu (kolonka Total), pro prodej zadejte množství kryptoměny, které prodáváte (kolonka Size).
 6. Návod: Nákup a prodej BTC u Coinmate

  Návod: Nákup a prodej BTC u Coinmate

 7. Potvrďte objednávku kliknutím na zelené tlačítko Buy BTC (koupit Bitcoin) nebo červené tlačítko Sell BTC (prodat Bitcoinu).
 8. Počkejte na připsání zakoupené kryptoměny (popřípadě fiat měny) na obchodní účet.
 9. Hotovo! Zakoupené coiny můžete nechat přímo u Coinmate nebo je můžete zaslat na vlastní kryptoměnovou peněženku přes záložku Withdrawal.

Registrace a ověření klienta

Služby Coinmate mohou využívat pouze registrovaní klienti. Nákup bez registrace vám burza neumožní. V následující části si proto ukážeme, jak registrace probíhá a jaké dokumenty bude Coinmate v rámci ověřování účtu vyžadovat.

Návod: Jak se zaregistrovat u Coinmate?

Prvním krokem je registrační formulář na webu Coinmate, kde vyplníte zemi, email a libovolné heslo. Po odeslání formuláře obdržíte ověřovací email, pomocí kterého účet aktivujete. K účtu se přihlásíte pomocí zvoleného hesla a jednorázového kódu, který obdržíte emailem.

Po prvním přihlášení vás čeká verifikace, kterou tvoří čtyři části. Bez verifikace nemůžete vkládat ani vybírat peníze (fiat ani krypto), takže se verifikaci opravdu nevyhnete.

A jak tedy verifikace probíhá?

V první řadě musíte vyplnit osobní a kontaktní údaje. Hned potom vám Coinmate pošle SMS zprávu s ověřovacím kódem, pomocí kterého ověříte svůj telefon. Další krok je asi nejvíce komplikovaný. Musíte totiž nafotit svůj občanský průkaz nebo pas pomocí mobilní aplikace IDnow. Aplikace bude vyžadovat také jedno selfíčko. Samotná aplikace vás bude v průběhu verifikace navádět, což práci hodně usnadní.

Ověřování zákazníků vyžadují evropské směrnice a předpisy (AML, KYC). Jejich cílem je zabránit nelegálním aktivitám, jako je například praní špinavých peněz.

Verifikaci zakončíte krátkým dotazníkem o plánovaných transakcích a předchozích zkušenostech s obchodováním. Výhodou je, že ověření účtu zabere asi jen 15 minut a hned potom vám Coinmate zpřístupní vklady a výběry.

S ověřeným účtem můžete vkládat nebo vybírat do limitu 1,000 EUR denně / měsíčně. Není to moc, ale limity lze naštěstí navýšit. Musíte ovšem vyplnit další formuláře a dotazníky (ohledně zaměstnání a příjmů). I v této fázi bude Coinmate vyžadovat kopie dalších dokumentů (např. výpis z bankovního účtu a podobně).

Pro navýšení limitů je nutná kompletní verifikace

Pro navýšení limitů je nutná kompletní verifikace

O společnosti Coinmate

Internetovou platformu Coinmate provozovala anglická společnost CONFIRMO Limited, kterou v roce 2014 založili dva Češi (Roman Valihrach a Daniel Hruška). To je také důvod, proč se Coinmate zaměřuje z velké části na české klienty.

Z důvodu Brexitu se burza v lednu 2021 přesunula pod slovenskou společnost Confirmo s.r.o.

Klientskou podporu Coinmate můžete kontaktovat pouze přes kontaktní formulář. Telefonní číslo ani emailovou adresu bohužel na webu Coinmate nenajdete.

O zabezpečení účtu se stará dvoufaktorová autentizace (2FA). To znamená, že kromě vlastního hesla budete zadávat také jednorázové heslo, které vám vygeneruje aplikace Google Authenticator nebo které obdržíte emailem. Dvojité ověřování se vyžaduje při výběrech nebo pokud měníte nastavení účtu.

Zkušenosti s Coinmate

Podle internetových recenzí je Coinmate.io jedna z nejlepších burz pro nákup nebo prodej Bitcoinu za české koruny. Pojďme se ale podívat, jak hodnotí Coinmate obchodníci a investoři.

Burza má v online diskusích především kladná hodnocení a zkušenosti. Klienti vychvalují například kvalitní zákaznický servis, automatickou verifikaci nebo rychlé a levní platby.

Recenze a zkušenosti s burzou Coinmate

Recenze a zkušenosti s burzou Coinmate

Najdete ale i několik stížností. V nich klienti kritizují například nízké obchodní limity, omezenou nabídku kryptoměn nebo chybějící výběry v CZK. Platforma podle obchodníků funguje dobře, ale při extrémním vytížení je nestabilní a padá. S tím máme ostatně vlastní zkušenosti ze začátku ledna 2021, kdy jsme kvůli neustálým výpadkům museli výběrový formulář vyplňovat hned natřikrát. Po odeslání se ovšem kryptoměny převedly do pár minut.

Recenze a zkušenosti klientů

?Zdroj referencí: Investplus, Trustpilot
Lukáš Ondriš napsal

Tato burza má velmi spolehlivou zákaznickou podporu, kterou tvoří skuteční lidi. Měl jsem problém a oni ho vyřešili během několika hodin. Porovnejte to s automatickou podporou ve stylu Q&A, kterou má Binance.
Poplatky a spready jsou konkurenceschopné. Proces verifikace možná odradí méně technicky zdatné lidi, ale pro mě to nebyl žádný problém. Jen doufám, že se vrátí možnost vybírat v Kč. Taky by mohli podporovat víc kryptoměn, ale ty hlavní sami o sobě vystačí. Zabezpečení vypadá dobře, je tu verifikace a dvoufázové ověření.

C. napsal

Otravný registrační proces.

S. C. napsal

Velmi jednoduché k nákupu kryptoměn. Všechno je srozumitelné a jasné. Líbí se mi jejich stránka a můžu je jenom doporučit! A taky mají českou podporu. Nevýhody: Mělo by tam být více kryptoměn.

P. S. napsal

Už dvakrát jsem vyplnil údaje potřebné k verifikaci a navýšení limitů, ale podpora mi neodpověděla, co dělám špatně nebo co dalšího bych měl doplnit. Na verifikaci čekám už 5 dní místo jednoho, tak jak píše Coinmate na své stránce. Všechny potřebné údaje klidně hnedka dodám, ale podpora mi vůbec neodpovídá. Co je to za spolupráci?

C. napsal

Využívám je [Coinmate] už několik let a nikdy jsem neměl žádné problémy.

JB napsal

Převod peněz z mého účtu u Raiffeisenbank proběhl rychle. Chybí mi mobilní aplikace, ale poplatky jsou nízké a uživatelské rozhraní je jednoduché.

Co klienti oceňují:

 • Nízké a přehledné poplatky
 • Jednoduchost

Co klienti kritizují:

 • Nízká likvidita u některých měnových párů.
 • Nepodporuje výběry v CZK

Na co si dát pozor?

 • Vklady a výběry peněz (krypto i fiat) jsou dostupné jen pro verifikované klienty.
 • Pozor na malé objednávky. Kvůli transakčnímu poplatku se můžou hodně prodražit!

Závěrečné shrnutí

Coinmate je spolehlivá a důvěryhodná burza kryptoměn s českými kořeny. Otázkou ale zůstává, pro koho bude nabídka Coinmate ideální.

Pokud hledáte ověřenou kryptoměnovou burzu s podporou CZK, pak byste lepší asi nenašli. Burza sice podporuje jenom 7 kryptoměn, ale většinu obchodníků bude zajímat hlavně Bitcoin. A ten burza nabízí se solidním spreadem a s nízkými poplatky.

K dispozici jsou navíc dvě obchodní aplikace. Jedna je extrémně jednoduchá pro začátečníky, druhá je komplexní pro pokročilé a zkušené tradery. Coinmate v tomto ohledu nedělá žádné kompromisy, a za to si zaslouží palec nahoru.

Výhodou je také možnost spárovat obchodní účet s hardwarovou peněženkou TREZOR.

Zmínit musíme ale i 3 slabé stránky. Burza nepodporuje češtinu, výběry v CZK ani nákup bez registrace. Pokud jsou pro vás tyto služby prioritní, tak se budete muset porozhlédnout jinde (například SimpleCoin).

Máte vlastní zkušenosti s Coinmate? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám níže do komentářů!

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
1831 našich čtenářů si vybralo Binance
99%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
98%
 • Směnárna kryptoměn BTC, BCH, LTC a ETH
 • Bonus 10 dolarů při nákupu kryptoměn nad 100 USD
 • Minimální transakce 1 dolar
98%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové; investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, reference

 • Pavel
  28.7.2021 7:05
  Pavel
  Autor

  Dobra zprava pro uzivatele/zajemce o Coinmate. Opet lze vybirat (withdrawal) penize z Coinmate prevodem Kc do ceskych bank. Zkusebne jsem prevedl 1000 Kc z Coinmate do Fio – poplatek byl 25 Kc (2.5%) a na uctu byly penize do druheho dne.

  • Pavel
   31.8.2021 10:54
   Pavel
   Autor

   … ten poplatek je 1 Euro (aby nekoho nevydesila 2.5%, ktera jsem uvadel u zkusebniho prevodu 1000 Kc).

 • Rudolf
  28.6.2021 9:40
  Rudolf
  Autor

  Dobrý den,
  posílal jsem do Coinmate deposit. Třikrát proběhla transakce bez problémů. Počtvrté – s časovým odstupem – jsem místo CZK zaslal EUR a provedl to jako opakování předchozí platby z mého účtu se změnou částky a měny (což asi nebyl správný postup). Částka nebyla na straně Coinmate připsána a nebyla ani vrácena. Je to již více než měsíc a přes rozsáhlou komunikaci s jejich podporou se nic neděje. Pouze mě řekli, že jsem neměl korektní variabilní symbol a že je to věc Gopay.
  Máte nějaké zkušenosti tohoto rázu a můžete mě poradit, jak to řešit?
  Děkuji

  • InvestPlus
   28.6.2021 9:44
   Autor

   A řešil jste to s Gopay?

   • Rudolf
    28.6.2021 13:00
    Rudolf
    Autor

    No zatím neřešil, protože mě v Coinmate nedali žádné kontakty s kým to tam řešit. Čekám, jestli mě nějaké kontakty dají.

    • InvestPlus
     28.6.2021 13:01
     Autor

     Zkuste mail podpora@gopay.cz, případně telefon +420 387 685 123.

     • Rudolf
      13.7.2021 10:32
      Rudolf
      Autor

      Dobrý den,
      ano, Gopay peníze vrátili.
      Díky

 • Adam
  24.5.2021 18:40
  Adam
  Autor

  Převod bez poplatku přes GoPay, platba připsaná během cca 3 hodin ve stavu “completed”, zobrazuje se v celkovém portfoliu jako CZK, bohužel přišlo vystřízlivění, když zbytek systému zobrazuje 0, takže nemůžu nic nakoupit.. Takže budu čekat a čekat a uvidíme, třeba mi podpora odepíše, nebo se to doufám spraví samo.

  • InvestPlus
   24.5.2021 21:49
   Autor

   Dobrý den, tak to rozhodně není běžný postup. Okamžitě bych na to upozornil jejich podporu.

 • Pavel
  10.5.2021 15:17
  Pavel
  Autor

  Mel bych dva dotazy: Kdyz budu prevadet Bitcoin na Ethereum, tak platim poplatek smenarny + spread? A jsme v tom okamziku taker nebo maker?

  Kdyz nakupuji kryptomenu za CZK, jsem taker nebo maker?

  Dekuji

  • InvestPlus
   10.5.2021 19:38
   Autor

   Dobrý den,

   za každou objednávku zaplatíte poplatek směnárny + polovinu spreadu.

   O tom, jestli zaplatíte poplatek MAKER nebo TAKER, nerozhoduje měnový pár. Je tedy úplně jedno, jakou kryptoměnu kupujete a čím zrovna platíte. Důležité je, jestli vaše objednávka sníží nebo zvýší likviditu trhu. Zkusím to trochu rozvést:

   Kdy platím poplatek MAKER?
   Když vytvořím objednávku, ke které není na trhu vhodná protinabídka. Objednávka se zařadí se do knihy objednávek, kde čeká na vhodnou protinabídku (příkladem je limitní objednávka LIMIT).

   Kdy platím poplatek TAKER?
   Když vytvořím objednávku, která se zrealizuje ihned (na trhu už existovala vhodná protinabídka). Příkladem jsou tržní objednávky MARKET.

 • Pavel
  10.5.2021 14:53
  Pavel
  Autor

  Diky za perfektni recenzi a trpelive odpovedi na dotazy v diskusi (jsou tu, koukak, misty jeste vetsi lamove nez ja ;-)

 • Anonym
  20.4.2021 17:22
  Anonym
  Autor

  Dobrý den,
  Chtěl bych se zeptat na výběr peněz z Coinmate na peněženku. Překvapilo mě, že například z 500, za které jsem koupil ETH mně do peněženky přišlo necelých 300 Kč? Je to všechno v pořádku? Přijde mně, že ten transakční poplatek je hodně vysoký. Dále bych se chtěl zeptat, zda-li to na jiných burzách je zhruba stejné, co se týče těch poplatků a jestli jde kdyžtak ten poplatek nějak snížit? Pokud ne, tak se vyplatí spíše kupovat jednorázově za víc peněz, než kupovat pravidelně každý měsíc za míň? Děkuji za odpověď.

  • InvestPlus
   20.4.2021 17:27
   Autor

   Dobrý den,
   transakční poplatek je napříč burzami podobný a jeho výše záleží zejména na aktuálním vytížení kryptoměnové sítě. Poplatku se můžete samozřejmě vyhnout tak, že si zakoupené kryptoměny ponecháte na burze či směnárně. Daná burza/směnárna však musí podporovat ukládání kryptoměn – tuto funkcionalitu naleznete například u Coinmate, Binance nebo Coinbase.

 • John
  14.4.2021 4:35
  John
  Autor

  Coinmate určitě nedoporučuji. Schvalovací proces víc než na týden.. ověření občanky přes externí aplikaci ok ale pak chtějí stejně naskenovat občánku a poslat přílohou.. docela mi to smrdí .. firma Slovenska a v obchodním rejstříku nevidíte ani majitel… Ale jak jsem psal na začátku nejvíc mi vadí ta šílená čekací doba víc než týden

  • InvestPlus
   14.4.2021 10:17
   Autor

   Dobrý den, nepletete si firmu? U Coinmate probíhá verifikace defacto v reálném čase, do 15 minut je vše hotovo. A co se týče toho obchodního rejstříku, tak tam majitelé samozřejmě dohledatelní jsou – viz portál Finstat. Příště, než budete někoho takto veřejně hanit, si informaci ověřte. Tím spíše, že jste zcela totožný komentář vložil i na další weby …

 • Martin
  1.4.2021 7:57
  Martin
  Autor

  Dobrý den, vím že to sem do diskuze nepatří, ale mám už několik hodin problém se přihlásit ke avému účtu na coinmate. K přihlášení se používají 3 kroky. Prvním z nich je zadání uživatelského jména a hesla. Jako druhý krok je odeslání hesla pro přihlášení na můj email. A tady vzniknul problém. Zkouším to již několik hodin a přihlašovací email od coinmate pořád nepřichází… Není ani ve SPAM poště… Poradíte prosím co dělat? Máte s tim někdo zkušenosti? Na support jsem již psal, zatim bez reakce…

  • InvestPlus
   1.4.2021 11:04
   Autor

   Dobrý den, zkoušel jsem se přihlásit na můj účet a vše běží jak má. Pokud problém přetrvává, obraťte se na support, určitě Vám rádi pomohou.

 • maredvor
  14.3.2021 22:39
  maredvor
  Autor

  Dobry den, chtel bych se zeptat jak postupovat kdyz bych chtel vybrat penize. Deposit jsem udela pres GOPAY v CZK. Kdyz se pokusim o withdrawal, tak me to pise, ze mam 0EUR. V pravem rohu me sviti dostupnych par desitek tisic CZK. SEPA eur si to neprepocita z CZK na EUR? Aktualne to vypada, ze nejsem schopen vybrat. diky za odpoved

  • InvestPlus
   14.3.2021 23:09
   Autor

   Dobrý den,
   platí to, co je uvedeno výše v recenzi – vklady jsou možné v CZK i EUR ale výběry pouze v EUR. Pokud tedy chcete vybrat FIAT, směňte prostředky přes libovolnou kryptoměnu na EUR a proveďte výběr formou SEPA platby na Váš bankovní účet nebo na Revolut.

 • Anonym
  10.2.2021 3:32
  Anonym
  Autor

  Musím přidat kladný komentář na Coinmate. Zákaznická podpora funguje perfektně i když jen přes formulář na webu. Problém který jsem měl při převodu peněz se mi aktivně snažili vyřešit. Nakonec to samozdřejmě byla chyba na mé straně… :) mohu jen doporučit

 • Mira
  25.1.2021 13:16
  Mira
  Autor

  zdravim, tak sem se rozhodl koupit bitcoin pres coinmate a nestacim se divit. nakoupil sem za nejakych 600 korun a na moji krypto penezenku dorazily bitcoiny za necelych 400 korun. nechapu kde se penize ztratily kdyz coinmate rika ze si uctuje jenom nejaky maly procento. me zmizela cela tretina!!!! nehorazna zlodejina

  • InvestPlus
   25.1.2021 13:33
   Autor

   Dobrý den,
   tento poplatek si neúčtuje Coinmate. Je to poplatek v bitcoinové síti, který zaplatíte za výběr bitcoinu. Velikost poplatku se mimochodem zobrazuje při odesílání BTC na externí peněženku.
   Velikost transakčního poplatku se mění podle vytíženosti sítě, ale je stejná pro malé i velké objednávky. Osobně bych se tedy objednávkám za pár stovek korun vyvaroval, protože vyjdou opravdu draze. Není to ale problém Coinmate, protože ostatní burzy i směnárny (např. SimpleCoin) to mají úplně stejně.

  • Anonym
   29.3.2021 12:18
   Anonym
   Autor

   To je právě ten problém, který NIKDO v žádných recenzích nezdůrazňuje. Ale zákazníka zajímá jedno – výdělek/prodělek komplexní. Ve světě FIAT proto zavedli RPSN. Což tady jaksi ještě není. Doufám že bude.
   Proto bych si přál při recenzích upozornit nějak graficky – za co vše platím. Protože jak říkáte – vložíte 600 a 1/3 je v prdeli a někdo si ji ukrojí.
   Ale jako zákazníka je mně to jedno – prostě ty peníze nemám.
   Takže správná recenze by měla ukázat příklad skutečný a ještě uvést i datum recenze.

   • InvestPlus
    29.3.2021 12:59
    Autor

    Dobrý den, informace o transakčním poplatku v naší recenzi samozřejmě naleznete. A na burze Coinmate je výše tohoto poplatku uvedena taktéž. Dokonce i s přepočtem na CZK. To Vám přijde málo???

    • Anonym
     20.4.2021 17:04
     Anonym
     Autor

     Takže, když koupím Bitcoin dejme tomu za těch 600 Kč na jakékoliv jiné burze, tak ten transakční poplatek z burzy na peněženku bude u všech podobný? Taky jsem se divil, že je to tak hodně. A popřípadě jde to nějak udělat, aby poplatek byl menší? Chtěl jsem každý měsíc přikupovat Bitcoin po menších částkách, vyplatí se to tedy vzhledem k těm velkým transakčním poplatkům? Děkuji za odpověď.

     • InvestPlus
      20.4.2021 17:15
      Autor

      Dobrý den,
      transakční poplatek je napříč burzami podobný a jeho výše záleží zejména na aktuálním vytížení kryptoměnové sítě. Poplatku se můžete samozřejmě vyhnout tak, že si zakoupené kryptoměny ponecháte na burze či směnárně. Daná burza/směnárna však musí podporovat ukládání kryptoměn – tuto funkcionalitu naleznete například u Coinmate, Binance nebo Coinbase.

 • Danny
  24.1.2021 8:12
  Danny
  Autor

  V posledních měsících jsem si všiml zajímavé věci. Cena Bitcoinu na Coinmate nekoreluje s cenami na velkých burzách. Ty rozdíly jsou chvílemi i v řádu stovek dolarů. Chápu, že teď je trh hodně divoký, ale není přece možné, aby ty rozdíly byly až tak velké.

  • InvestPlus
   24.1.2021 13:32
   Autor

   Dobrý den,
   obávám se, že to možné je. Každá burza totiž představuje nezávislé tržiště, takže ani ceny na větších burzách nejsou 100% shodné. Cenu netvoří burza, ale klienti, kteří na ni obchodují. Pravdou ale je, že obchodní objemy u Coinmate v posledních měsících výrazně poklesly kvůli nefunkčnímu bankovnímu převodu, což se zákonitě odrazilo na likviditě trhu.

 • Luboš P.
  22.1.2021 10:46
  Luboš P.
  Autor

  Registrace není složitá, ale ty jejich dotazníky a formuláře, to je jak u výslechu. Kolik plánujete investovat, kupovat, vybrat, kde pracujete, kolik vyděláváte, kde jste vzali peníze… Nějaké respektování soukromí, to jim asi nic neříká. Nedělám žádný pochybný obchody, prostě chci jen tak zainvestovat do bitcoinu. Tohle je ale za hranou. Mám sto chutí účet zrušit a nakoupit jinde…

  • InvestPlus
   22.1.2021 23:29
   Autor

   Dobrý den,
   tohle vás bohužel čeká skoro všude. Pár směnáren vám umožní nakoupit i bez registrace (např. SimpleCoin), ale limity jsou v takovém případě hodně nízké.
   Musím ovšem zdůraznit, že tyto údaje nevyžaduje Coinmate z vlastní iniciativy. Vyžadují to evropské směrnice (AML) a předpisy (KYC). Z toho důvodu je také verifikace povinná u všech burz, na kterých se obchoduje s fiat měnami.

 • Aji
  8.1.2021 11:21
  Aji
  Autor

  Dobrý den, zhruba v roce 2014,15 jsem měla účet na coinmate,m ěla jsem tam pár drobných, nedávno jsem si vzpomněla, a chtěla se na účet přihlásit ale chtělo to po mě dvoufázové ověřování google authenticator, to kdysi nebylo, pokusila jsem si jej stáhnout do mobilu,ale generované kody z té app mi coinmate nebral, asi s tím neumím, neumím to propojit nebo jak….samozřejmě jsem zkoušela při přihlašování i druhou možnost, volbu:nemám google authenticator, tam to po mě chtělo ID které nevím, po komunikaci se suportem mi bylo sděleno, že je to ID získané po ověření videem, to tenkrát také nebylo, ověřovala se totožnost pouze zasláním dokladů….ted už jsem ve fázi, kdy se nedostanu při přihlašování na stránku požadující dvoufázové ověření, jakoby to nechtělo číst ani mé heslo, tak jsem dala reset hesla, ta změna hesla proběhne úspěšně, ale už mě to ani to nové heslo nevezme, takže jsem na tom ještě hůře nežli před tím…a jelikož nejsem uplně zdatná v angličtině, snažím se přes translate komunikovat s podporou, ale moc nadějí si nedělám…..vím, že jsem na účtě měla pár bitcouinů, ale tenkrát to ještě nebyla zajímavá měna….poradíte prosím, co s tím mám dělat? Prý kvůli Brexitu se bude coinmate zavádět brzy i na Slovensku, taktřeba tam, že by mi lépe poradili?už fakt nevím, co s tím….děkuji za odpověď

  • InvestPlus
   8.1.2021 16:14
   Autor

   Dobrý den, přesídlení burzy na Slovensko je pouze formalita, která nebude mít na provoz burzy téměř žádný vliv. Podle mého názoru Vám opravdu nezbude nic jiného, než tento problém vyřešit na zákaznické podpoře. V Coinmate jsou určitě na ztrátu přihlašovacích údajů připraveni a dokáží účet obnovit. Jde-li o již verifikován účet, nemělo by to být příliš složité.

 • David
  4.1.2021 15:00
  David
  Autor

  Poslední dobou velmi špatná funkčnost celé platformy. Mnohokrát denně se ukáže hláška Error. Převod vkladu (přestože sami uvádějí cca 15 minut z oveřeného účtu) trvá hodiny. A jako vrchol všeho mi dají ban bez jakéhokoli důvodu. Neuvěřitelné. NEDOPORUČUJI. Vyberu si peníze a jdu jinam.

  • Anonym
   4.1.2021 19:17
   Anonym
   Autor

   Mám stejnou zkušenost :)

 • Daniel
  10.11.2020 15:15
  Daniel
  Autor

  Dobrý den, mám dotaz ohledně výběru CZK z burzy zpět na účet. Víc než 6mesicu není možné převést tuto transakci. Zatím jsem ještě nenašel způsob.Krypto peněženku nemám a nevím jak se dostat k penězům co mám na CoinMate účtu. Jestli je nějaká cesta z tohoto východiska, prosím o radu. To je asi jediná věc, která mi vadí u burzy. Jinak jsem maximálně spokojený. CoinMate používám necelé dva roky. Předem dekuji

  • InvestPlus
   10.11.2020 16:58
   Autor

   Dobrý den, v CZK lze u Coinmate aktuálně provádět pouze pouze vklady (GoPay). Výběry jsou možné pouze v EUR prostřednictvím SEPA platby nebo na Revolut. Nejlepší řešení je tak zaslání prostředků na bankovní účet v EUR nebo na Revolut účet. SEPA platbu lze také samozřejmě směřovat na bankovní účet vedený v CZK, ale tam je nutné počítat s poplatkem za konverzi měny ve Vaší bance.

   Jinak Coinmate již několik měsíců slibuje znovuzavedení výběrů v CZK, tak snad se již konečně dočkáme.

   • p
    17.12.2020 21:39
    p
    Autor

    Dobrý den, jak prosím převést na účet peníze v EUR, pokud na Coinmate jsou v CZK?

    • InvestPlus
     18.12.2020 12:52
     Autor

     Dobrý den, asi nejjednodušší (i když trochu krkolomné) řešení je nákup BTC za CZK a následný prodej BTC za EUR. Tím získáte eura, která si pak následně odešlete na účet.

   • Ludva
    21.1.2021 23:21
    Ludva
    Autor

    Do dnešního dne stále možnost výběru v CZK bohužel není. Též by mi to velmi usnadnilo život a doufám, že se k tomu nastavení výběrů v CZK znovu a co nejdříve(!) dopracují. Nevíte, prosím, někdo aktuální stav a předpoklad, kdy by k tomu mělo dojít? Děkuji.

 • Radivojevicz
  7.5.2020 19:52
  Radivojevicz
  Autor

  Tak to vypadá, že na Coinmate bude opět dostupný FIAT. Sice už to nebude CZK (podle oficiálních informací plánují zavést podporu vkladů/výběrů EUR), ale on to vlastně není až takovej problém, vzhledem k tomu, jak jde koruna v posledních dnech totálně do kytek …

 • radekk
  26.4.2020 17:56
  radekk
  Autor

  Dobrý den,

  jaká je možnost nyní vybrat peníze z coinmate.io? V korunách mi to nejde vybrat, zkoušel jsem převíst na eura, ale ani SEPA eur nemám při výběru na výběr. Jsem trošku v pasti a nevím, jak dál (možná hloupý dotaz, jsem v kryptoměnách nováček). Za každou radu děkuji.

  Radek

  • InvestPlus
   26.4.2020 18:46
   Autor

   Dobrý den, jak správně uvádíte, Coinmate aktuálně nepodporuje výběr ve FIAT měně. Proto je pro výběr nutné odeslat prostředky směněné například na BTC do jiné směnárny či burzy, z níž výběr ve FIAT měně možný je. Z osobní zkušenosti mohu doporučit například burzu BINANCE (podporuje CZK, výhodnější kurzy) nebo směnárny SIMPLECOIN (česká služba, pro transakce do 200EUR/10 dnů není nutná verifikace) či COINBASE (zahraniční směnárna).

 • Koczka
  5.4.2020 8:28
  Koczka
  Autor

  Zdravím.
  Na Coinmate již nějakou dobu obchoduji a nikdy jsem neměl žádný problém, čili rozhodně doporučuji. Bohužel momentální situace ohledně Fio banky mě dost rozmrzutěla. Rád bych přikoupil nějaké měny dokud je příznivý kurz, ale bohužel burza mi od 1.4. neumožnujě žádný finanční vklad (€/CZK) pouze V. Měny. Nemáte někdo tušení o vývoji této nemilé situace. Je nějaká reálná šance na brzké znovuzprovoznění doposud skvěle komfortního a rychlého fiat depositu? Předem děkuji za odpověď.

  • InvestPlus
   5.4.2020 10:15
   Autor

   Dobrý den, Coinmate na nápravě stále pracuje. Podle oficiálních informací se snaží dohodnout s jiným bankovním ústavem, kterým by tak nahradil FIO banku. Pokud se Vám ale nechce čekat, doporučuji přejít jinam, například k Binance. Na kryptoměnové burze Binance lze taktéž obchodovat krypto s nízkými poplatky, oproti Coinmate ale nabízí řádově více kryptoměn (aktuálně přes 150) a umožňuje nákup krypta přímou platbou z karty. Díky podpoře CZK se navíc vyhnete poplatku za konverzi na jinou FIAT měnu.

 • 2fa
  29.3.2020 1:34
  2fa
  Autor

  To Anonym:
  Nejspis uplne nechapu vasi situaci,ale pokud jste resetovala trezor, mate i presto stale stejny pristupovy kod k trezoru,tudiz pristup na coinmate by mel byt zachován,coinmate nema sparovany 2fa s vasim trezorem, vse se odehrává primo na trezoru jako takovem..Coinmate funguje jen jako prostredi pro přihlášení,nebo alespon takto to chápu..Kdyz jsem ztratil mobilni telefon i s nastavenou 2fa autorizaci a samozrejme jsem si zapomnel poznamenat kod pro obnovení pro authentificator ucet coinmate,musel jsem projit znovu verifikaci, tentokrat jen uploadem OP na strankach Coinmate,pote byl ucet resetovan a deaktivovana 2fa.. Doporucuji tudiz urgovat podporu coinmate, nebot po 30.3. uz si zustatek v czk na účet nepošlete.. Coinmate byla odebrano partnerstvi s FIO bankou, musela byste od 1.4. zaslat BTC na jinou burzu a tam obchodovat v jinych parech USD, EUR, GBP a pote si zaslat vybery ve fiat měně na ucet napr. ,,revolut,, nebo bitcoinmatovou adresu,pripadne SEPA platbu na ucet

 • Anonym
  20.3.2020 18:58
  Anonym
  Autor

  Dobry den, hledam cloveka, co by mi pomohl. Tento tyden se mi povedla verifikace na coinmate, vklad z fio a nakup BTC. Protoze jsem chtela mit ucet na coinmate bezpecny, dala jsem si tam 2FA na trezor. Bohužel jsem se softwarovou penezenkou zacinala a tak jsem nejspis udelala chybu. Na trezoru mi svitilo backup faild a toho jsem se chtela zbavit. Resetovala jsem trezor a samozrejme mi nedoslo, ze tim zrusim ulezeny 2FA kod na coinmate. Takze vysledek? Na ucet coinmate se nedostanu. Pisu si s podporou coinmate 2 dny a zadam je o zruseni 2FA ochrany na mem ucte z jejich strany. Co jineho bych mohla delat? Uz jsem mela radost, že se mi podarilo koupit BTC za skvelou cenu 4886, ale ted nemam pristup na ucet coinmate a ani BTC nemam na trezoru. CO byste delali na mem miste???

  • InvestPlus
   20.3.2020 23:51
   Autor

   Dobrý den, rozumím Vám ale pomoct Vám nemohu. Coinmate na svém webu píše toto: “Where you have lost your credentials, contact us immediately. We may require further documentation to authenticate that you are the account holder.” Předpokládám tedy, že pokud prokážete, že je účet skutečně Váš, tak Vám 2FA deaktivují.

 • Mates
  15.1.2020 19:36
  Mates
  Autor

  kde si můžu zakoupené BTC uložit pokud chci pomocí jich chci platit ? nebo si je vybrat v BTC bankomatu ?

 • Jirka
  6.9.2019 12:36
  Jirka
  Autor

  Dobrý den, mám dotaz ohledně funkcionality “Limit+Stop”. Potřeboval bych si nastavit částku, pod kterou nechci jít (což chápu jako čásktu “Stop”) a následně částku limit orderu, který chci vystřelit v momentě překročení hranice “Stop”. Nicméně systém se takhle vůbec nechová. Chování dle mého názoru neodpovídá ani popisku v našeptávači. V praxi to funguje takto: Tržní cena například 250tis za BTC. Nastavím STOP=230tis a LIMIT=231tis. Očekávám, že v momentě poklesu tržní ceny pod hranici 230tis systém automaticky vytvoří limit order na 231tis. To se ale nestane. Celé se to chová úplně stejně, jako bych dával limit order = okamžitě prodám za limit 231tis. Jaký smysl pak má ta částka STOP?

  • InvestPlus
   6.9.2019 16:47
   Autor

   Dobrý den, díky za dotaz. Pokusím se vysvětlit, co se stane, pokud nastavíte hodnoty tak, jak uvádíte (STOP 230, LIMIT 231):

   Až trh klesne na 231, spustí se limitní objednávka. Tím se otevře obchodní pozice, která se ukončí v případě, že cena klesne pod stop (230). Systém příkazy tedy vždy zpracovává tak, že nejprve provede příkaz LIMIT a až po té provede příkaz STOP. Co se týče příkazu STOP, tak ten značí stoploss. Pokud jsem to správně pochopil, tak chcete, aby se provedl příkaz stoploss u transakce, která se ještě ani nespustila, což samozřejmě nedává smysl.

   • Standa
    17.2.2020 19:59
    Standa
    Autor

    Dobrý den,
    mám situaci na trhu: aktuální cena: 8900€/BTC
    Chci prodat ideálně za 9300€ a nechci prodat za méně než 9100€
    Pokud to tedy dobře chápu, postup je následující?
    Price nastavím na žádaných 9300€ a Stop na 9100€?

    Pokud však cena dosáhne max. 9200€ a začne opět klesat, třeba až na 8600€, co se stane?
    Druhý případ. Cena půjde na 9150€ potom klesne na 9090€ (tedy pod hladinu 9100€) a následně vystřelí na 9400€. Prodej se při takovém nastavení limit+stop spustí při prvním pádu na cenovou hladinu 9100€?

    Je vůbec pomocí f-ce limit+stop/nebo jiné nastavit mnou požadovanou akci?

    Předem děkuji za radu

    • InvestPlus
     29.2.2020 23:54
     Autor

     Dobrý den,
     objednávka Limit+Stop je kombinací klasické limitní objednávky a stoplossu. Při prodeji BTC tedy funguje následovně: Price představuje cílovou cenu, za kterou chcete BTC prodat (ve vašem případě 9300). Jakmile trh dosáhne cílové ceny, spustí se objednávka a dojde k prodeji. Stop funguje jako pojistka pro případ nepříznivého vývoje trhu a musí být NIŽŠÍ než aktuální cena. Jako Stop tedy vyplníte cenu, při které se mají BTC prodat v případě, že trh bude klesat.

     Vámi požadovaná akce má jeden zásadní nedostatek. Nechcete prodat “za méně než 9100”, ale aktuální cena je 8900. A to je v daný okamžik nereálné. Z toho důvodu neexistuje ani žádný jiný příkaz, který by požadovanou akci zrealizoval.

     Částečným řešením je dynamický stoploss (objednávka Limit+Stop s možností Trailing). I Trailing Stop musí být samozřejmě pod aktuální cenou, ale má jednu zásadní výhodu. Pokud se bude trh pohybovat ve Váš prospěch (cena BTC poroste), tak se bude stejnou rychlostí posunovat i hranice Stoplossu. Jakmile se začne trh propadat, hranice SL se zastaví. Při nastavování dynamického stoplossu je ovšem nezbytné zohlednit vysokou volatilitu kryptoměn.

 • Petr
  19.8.2019 10:08
  Petr
  Autor

  Díky za recenzi. Coinmate používám už asi měsíc, účet jsem si otevřel poté, co mne jedna česká směnárna opakovaně blokovala výběry mých prostředků. Moje zkušenost je veskrze pozitivní a na obchodování BTC, resp. LTC, ETH, XRP, DASH, BCH je burza plně dostačující. Kromě svižné a přehledná platformy je pro mne velkou předností i účet v CZK. No a samozřejmě nízké poplatky, ta úspora oproti směnárnám je opravdu super :)

 • Martin
  4.2.2018 13:50
  Martin
  Autor

  Ahoj, od 2009 – 2015 jsem obchodoval na americke burze INDEXY. Po obrovskem psychickem vypeti jsem musel prestat. Ted uz mi neni ouvej :-) a rad bych se do financniho sektoru vratil pres BITCOINY. Na webu je spousty informaci o desitkach smenaren s kryptomenami. Zacal jsem studovat COINBASE(smenarna) a skoro kazdy uzivatel si stezoval na vypadky, nepravdive spready(rozdil mezi nakupem a prodejem) a malou likvidotou(pocet ucastniku v trhu). Proto jsem se rozhodl zajimat o COINMATE. Je tu nekdo se zkusenostmi s realnymi penezi a castkami aspon nad 5.ooo Kč pres Coinmate smenarnu? Dekuji, Martin

  • InvestPlus
   4.2.2018 14:22
   Autor

   Co konkrétně Vás zajímá? Coinmate je špičková a bezproblémová platforma, navíc podporuje CZK prostřednictvím FIO banky. U Coinbase byly výpadky skutečně velmi časté, ale toto je už minulost. Za poslední cca 2 měsíce jsem se nesetkal s jediným problémem. A na likviditu si u největší světové směnárny asi stěžovat taky nelze … Oproti Coinmate navíc umožňuje nákup ETH, což se hodí například při nákupu tokenů v rámci ICO.

  • Dan
   19.2.2018 10:13
   Dan
   Autor

   Dobrý den, ano mám čerstvou zkušenost z postupných obchodů v řádu dohromady více než 100 tis. Kč. Coinmate obratem připisuje poslané peníze z FIO banky (v minutách). V záložce buy/sell obratem směňujete na BTC, příp. BCH, LTC, v sekundách – velmi komfortní. Záložka Trade pro plánování nákupu/prodeje přehledná. Výběry na banku jsou již pomalejší – řádově 12-24 hodin. Převod na crypto peněženky běžnou rychlostí. Potup vše OK a spokojenost. Co mě ale vyloženě vytáčí je opakovaná zkušnost (70% případů), kdy ve zlomku sekundy, kdy zadávám v Buy/Sell příkaz se ZMĚNÍ směnný kurz v MŮJ NEPROSPĚCH!!!!! – rozumějte – chvilku to trvá vyťukat všechna ta čísla do příkazu ať už kupujete i prodáváte a během těch pár okamžiků opravdu v 70% došlo ke změně kurzu a vždy proti mě. To mě upřímně mimořádně sere a cítím to hodně nefér a ne náhodu.

   • InvestPlus
    19.2.2018 10:27
    Autor

    Dobrý den,
    mne spíš štvalo, že mi to kvůli změně kurzu často neuzavřelo objednávku. Proto je dle mého názoru lepší obchodovat přímo v záložce “TRADE”, kde si přes příkaz LIMIT cenu sám zvolíte nebo přes příkaz MARKET necháte burzu vyhodnotit nejvýhodnější nabídku.

 • Dominik
  16.1.2018 18:14
  Dominik
  Autor

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč cena při koupi i prodeji se neúměrně zvyšuje i snižuje.
  Jde mi o to, že ve jednou stejnou chvíli se btc prodával za 271,444.11 Kč a jeho prodej vyšla na 265,500.02 Kč. Rozdíl mezi částkami za nákup a prodej byl 2, 19% procent. Jindy se btc prodával za 271,444.01 Kč, ale jeho prodej stál pouze 271,442.03 Kč. Zde byl mezi buy a sell (opět ve stejném) okamžiku rozdíl rozdíl jen 0,01%. Chtěl bych se zeptat, 1. proč má koinmate uvedené jako poplatky 0,5 – 0,35 %, 2. kde má zmíněny vysoké rozdíly mezi buy/sell a 3. proč jsou rozdíly neúměrné? Je možné, že jsem to nepochopil správně…
  Děkuji za vysvětlení

  • InvestPlus
   16.1.2018 18:24
   Autor

   Dobrý den,
   máte to trochu popletené. Rozdíl mezi cenami BUY a SELL je spread, ten se u většiny obchodníků v čase mění. Nicméně u Coinmate vychází spread v průměru na 0.9% (porovnat si tuto hodnotu můžete v tabulce burz/směnáren v příspěvku nákup kryptoměn). Vámi uváděná hodnota 0 – 0.35% je výše poplatku za jednotlivé transakce.

 • Sidi
  18.11.2017 11:40
  Sidi
  Autor

  Dobrý den, zajímalo by mě jestli má někdo podobnou zkušenost jako já…Začala jsem se zajímat o obchodování s BTC a burza coinmate mi byla doporučena jako bezpečná a seriózní. I přes mojí nedobrou angličtinu jsem úspěšně zvládla verifikaci. Byla jsem celkem spokojená až na to, že převody peněz do banky trvají i několik dní což mě hlavně na začátku trochu děsilo. Nicméně mě stále zajímal “virtuální svobodný svět”. Bohužel o té “svobodě” si opravdu nechte jenom zdát…už po mě chtějí vědět téměř velikost bot. Dokládání původu peněz si myslím splňuje už vklad do banky (asi to nestačí), dále původ vašich vložených BTC (to je komplikovanější…alespoň pro nováčka)…dále třeba proč obchodujete, jaké máte ekonomické záměry atd. A dokud jim to nedodáte budou vám zadržovat peníze…praktiky, které tedy v tomto předčí i leckterý finanční úřad! Výmluvy na zákon o praní špinavých peněz mi opravdu nestačí…Člověk, který si pouze pár transakcemi chtěl vyzkoušet jak funguje obchod v praxi a jinak nemá ani nezaplacenou pokutu za parkování může být opravdu rozčarován…já stále věřím, že se tato situace co nejrychleji vyřeší a pak vám sem napíšu jak to dopadlo.Pokud máte někdo podobnou zkušenost, radu napište prosím i pro ostatní. Ještě doplním, že žádná z těchto pár transakcí nepřesáhla 15tis. €

  • Invest+
   18.11.2017 11:46
   Autor

   Dobrý den,
   bohužel, tohle je skutečně dáno zákonem o praní špinavých peněz a Coinmate s tím nic nenadělá. Podobné informace budete muset sdělit také u všech ostatních institucí – a tím nemyslím pouze burzy a směnárny ale také například banky – tam se aktuálně vyplňuje poměrně dlouhý dotazník s touto tématikou. Banky navíc monitorují všechny příchozí transakce a v případě, že Vám dojde vyšší částka, chtějí vědět, za co platba je. Ale jak jsem již psal – nejedná se o výmysl těch kterých institucí, ale o nařízení “shora”.

   PS: U limitu 26000 CZK/den (respektive 130 tisíc CZK/měsíc) prozatím postačuje u Coinmate vyplnění osobních údajů + videoverifikace.

 • Honza
  14.11.2017 15:22
  Honza
  Autor

  Zdravím,

  abych mohl posílat peníze převodem, musel jsem podstoupit videoidentifikaci na coinmate.io. Myslel jsem, že ukážu občanku a bude to.
  Vzal jsem si vedle kolegu, co umí anglicky.
  Paní na druhém konci to odmítla, že musím být v místnosti sám, sám rozumět a sám anglicky mluvit.
  Takže nemohu obchodovat pomocí převodů, protože nemluvím anglicky.
  Nevíte, co tím sledují a zda to jde nějak obejít při konverzaci v češtině?

  Stav k 10/2017.
  Díky

  • Invest+
   14.11.2017 21:53
   Autor

   Dobrý den,
   díky za postřeh. Před pár dny mi na email došla zpráva v podobnému duchu a dle mého názoru toto řešení nemá. Nejsem si zcela jistý, ale videoverifikace u Coinmate zřejmě “supluje” podmínku fyzické validace dle nového znění Zákona proti praní špinavých peněz pro vysokoobjemové transakce a je otázkou, zda nebude podobné řešení nutné i u ostatních subjektů, které umožňují online nákup kryptoměn. Obejít toto určitě nelze, leda využít jinou službu (u které, jak jsem již uváděl, může být toto opatření zavedeno později také).

   Případně obchodovat kryptoměny jako CFD u brokerů jako například Plus500, tam probíhá verifikace tak, že pouze zašlete fotku dokladu totožnosti (občanka, pas nebo řidičák) + fakturu či účet za služby (na které je uvedena vaše adresa). Platformu mají kompletně v češtině, takže není nutné umět cizí jazyk.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář