CoinMate je bitcoinová burza, která umožňuje jednoduchý nákup a prodej Bitcoinů přes internet. Internetovou platformu Coinmate provozuje anglická společnost CONFIRMO LTD, kterou v roce 2014 založili dva Češi (Roman Valihrach a Daniel Hruška). Není tak divu, že pro české obchodníky přináší Coinmate mnoho výhod, zejména pak možnost obchodovat v CZK. CoinMate má ovšem mnoho příznivců po celé Evropě, protože podporuje obchodování v eurech, nabízí bezpečnou platformu s výhodnými kurzy kryptoměn a navíc si neúčtuje vysoké poplatky.

Coinmate – NÁVOD

Verifikace u Coinmate (viz. návod)

Verifikace u Coinmate (viz. návod)

Na platformě Coinmate lze obchodovat BTC/CZK a BTC/EUR, ale také LTC/BTC. Abyste ovšem mohli služby Coinmate využívat, tak si musíte nejprve otevřít svůj obchodní účet. Registrace je velmi rychlá a hned po jejím dokončení můžete posílat platby mezi vaším účtem a vaší bitcoinovou virtuální peněženkou pro bitcoiny a litecoiny. Pokud ale chcete využívat bankovní převod nebo instantní platby Sofort, tak musíte svůj obchodní účet nejprve ověřit.

Založit účet u Coinmate.io

Transakční limity

Transakční limity

Ověření účtu má čtyři kroky, ale poslední dva kroky musíte splnit, jen pokud plánujete obchodovat s velkými částkami. Pokud vám stačí limit 26000 CZK/den (respektive 130 tisíc CZK/měsíc), tak musíte projít jen dva první kroky verifikace. Prvním krokem je vyplnění osobních údajů a druhým krokem je ověření přes video. K tomu budete potřebovat občanský průkaz a počítač s webkamerou nebo chytrý mobilní telefon.  Při video-hovoru pak jen nadiktujete požadované osobní údaje a ukážete občanský průkaz.

Vklady peněz a poplatky u Coinmate

Poplatky za vklady a výběry u Coinmate

Poplatky za vklady a výběry u Coinmate

Jakmile si vytvoříte účet a verifikujete jej, tak na něj můžete poslat peníze (EUR nebo CZK). Ty později směníte za bitcoiny nebo litecoiny. Stejně tak si na účet můžete poslat bitcoiny a ty směnit za tradiční měnu. Peníze na obchodní účet můžete poslat bankovním převodem nebo pomocí služby Sofort. Platby bankovním převod mohou trvat i několik dní, ale pokud máte stejně jako Coinmate účet u FIO banky, tak převod zabere jen chvíli. Za vklady se u bankovního převodu poplatky neplatí, za výběry je fixní poplatek 1 euro.

Založit účet u Coinmate.io

Rychlé platby umožňují služby Sofort a MoneyPolo. U těchto platebních metod jsou ale vyšší poplatky za vklady i výběry (viz tabulka poplatků). Pokud vkládáte digitální měnu (BTC nebo LTC) přes virtuální peněženky, tak za vklady poplatek nezaplatíte. Za výběr je poplatek 0,00075 BTC/0,0004 LTC.

Pro maximální zabezpečení účtu byste měli využít 2FA (dvoufázová autentizace), kterou lze aktivovat v záložce Security. Coinmate využívá autentizaci přes mobilní aplikaci Google Authenticator, kterou si stáhnete do mobilu a pomocí QR kódu ji propojíte s vaším účtem. Kdykoliv pak budete provádět důležité změny na účtu (výběr peněz, změna hesla…), tak budete muset zadat kód, který vám aplikace vygeneruje.

Obchodování

Platforma burzy Coinmate

Platforma burzy Coinmate

Pokud máte účet a už jste na něj vložili peníze, tak můžete začít obchodovat. Obchodní platformu najdete pod záložkou TRADE, ale pro snadný a rychlý nákup/prodej kryptoměn stačí otevřít záložku BUY/SELL. Coinmate rozlišuje dva typy objednávek: Limit a Market. U objednávky Limit si stanovíte cenu (Price) a množství (Size) kryptoměny, které chcete koupit (Buy) nebo prodat (Sell). Tato nabídka se zařadí do seznamu a čeká, až ji někdo přijme. U druhého typu objednávky (Market) se vyplňuje jen požadované množství.  Systém objednávku po odeslání ihned spáruje s nejvýhodnější nabídkou v seznamu. Objednávka Market se tedy zrealizuje za nejlepší dostupnou cenu, která je v danou chvíli k dispozici.

Založit účet u Coinmate.io

Transakční poplatky

Transakční poplatky

Coinmate je burza, takže spojuje nabídku a poptávku. Za zprostředkování transakcí se Coinmate účtuje poplatek ve výši maximálně 0,35 % z objemu transakce. Pokud do systému vkládáte vlastní nabídku na nákup nebo prodej kryptoměny přes příkaz Limit, tak platíte poplatek 0,05 % (BTC) nebo 0 % (LTC).  Když využijete nabídku jiného uživatele přes příkaz Market, tak zaplatíte poplatek 0,35 % (BTC) nebo 0,05 % (LTC). Jak můžete vidět, tak za transakce s litecoiny jsou poplatky nižší. Pro 10 nejaktivnějších obchodníků jsou zvýhodněné poplatky ale také u bitcoinu.

Coinmate: Zkušenosti a recenze

Recenze a zkušenosti s Coinmate

Recenze a zkušenosti s Coinmate

Coinmate patří mezi nejznámější evropské bitcoinové burzy. Platforma funguje již několik let, má mnoho spokojených klientů a díky stabilnímu základu a neustálým inovacím se může pochlubit vysokou úrovní bezpečnosti. Na internetu najdete velmi pozitivní recenze, ve kterých se kritizuje snad jen o něco nižší likvidita, což znamená, že počet nabídek na nákup a prodej BTC v systému není tak velký, jako u konkurenčních burz.

Založit účet u Coinmate.io

Charakteristika burzy Coinmate.io

Název Coinmate (burza kryptoměn)
Provozovatel CONFIRMO LTD (Anglie)
Rok založení 2014 (Česko)
Fiat měny EUR, CZK
Kryptoměny Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC)
Vklady/výběry bankovní převod, Sofort (fiat měny), virtuální peněženky (kryptoměny)
Minimální vklad/výběr Ne
Limity při obchodování Ano (26,000CZK denně/130,000CZK měsíčně, lze navýšit)
Poskytování osobních dokumentů Nepovinné (povinné pro bankovní převod/Sofort)
Obchodní příkazy Limit, Market
Min. transakce 26 CZK /1 EUR /0.0002 BTC
Poplatky Za výběry i za vklady, za transakce (0,05 %/0,35 %)
Zvýhodnění poplatků Ano (pro TOP10 obchodníků: 0 %/0,1 %)
Další výhody API rozhraní, 2FA
Platby v CZK Ano
Čeština Ne

Diskuze

 • Honza
  Publikováno 14.11.2017 15:22
  Honza
  Reagovat
  Autor

  Zdravím,

  abych mohl posílat peníze převodem, musel jsem podstoupit videoidentifikaci na coinmate.io. Myslel jsem, že ukážu občanku a bude to.
  Vzal jsem si vedle kolegu, co umí anglicky.
  Paní na druhém konci to odmítla, že musím být v místnosti sám, sám rozumět a sám anglicky mluvit.
  Takže nemohu obchodovat pomocí převodů, protože nemluvím anglicky.
  Nevíte, co tím sledují a zda to jde nějak obejít při konverzaci v češtině?

  Stav k 10/2017.
  Díky

  • Invest+
   Publikováno 14.11.2017 21:53
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   díky za postřeh. Před pár dny mi na email došla zpráva v podobnému duchu a dle mého názoru toto řešení nemá. Nejsem si zcela jistý, ale videoverifikace u Coinmate zřejmě “supluje” podmínku fyzické validace dle nového znění Zákona proti praní špinavých peněz pro vysokoobjemové transakce a je otázkou, zda nebude podobné řešení nutné i u ostatních subjektů, které umožňují online nákup kryptoměn. Obejít toto určitě nelze, leda využít jinou službu (u které, jak jsem již uváděl, může být toto opatření zavedeno později také).

   Případně obchodovat kryptoměny jako CFD u brokerů jako například Plus500, tam probíhá verifikace tak, že pouze zašlete fotku dokladu totožnosti (občanka, pas nebo řidičák) + fakturu či účet za služby (na které je uvedena vaše adresa). Platformu mají kompletně v češtině, takže není nutné umět cizí jazyk.

 • Vložit komentář