Ardor - kryptoměna

ARDOR kurz, graf ARDR, vývoj, kalkulačka, kde koupit kryptoměnu, cena, nákup

Ardor - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
Ardor Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
Ardor Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna Ardor

ARDR - oficiální web

ARDR - oficiální web

Ardor je platforma, která umožňuje vytvářet vlastní postranní blockchainy (child chain) s libovolným nastavením pro vydávání digitálních aktiv (tokenů). Přes platformu si tak můžete vytvořit třeba vlastní kryptoměnu s vlastními digitálními mincemi. Bezpečnost těchto postranních řetězců zajišťuje hlavní blockchain Ardor. Ardor navazuje na projekt NXT, ale oproti svému předchůdci nabízí mnoho výhod nejen ve funkčnosti, ale také ve škálovatelnosti.

V hlavním blockchainu platformy Ardor se používají tokeny ARDR, které slouží pro placení poplatků za transakce. Počet mincí je omezen na jednu miliardu. Potvrzování transakcí a zabezpečování sítě zajišťuje model PoS (Proof-of-Stake). V každém postranním řetězci se ovšem využívají vlastní tokeny (a to i pro placení poplatků), takže uživatelé nemusí tokeny ARDR vůbec vlastnit.

Vývoj hodnoty Ardor (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Ardor. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz ARDR přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Ardor je v současné době přibližně 63,622,045 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Ardor

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Ardor ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž ARDR v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Ardor obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Ardor nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled nejlépe hodnocených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Neoblíbenější
  • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
  • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
  • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
  • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

Ardor kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Ardor ARDR 0.063686 $ 1.458409 Kč 63,622,045 $

Aktualizace: 24.08. 2019 02:56
Ardor kurz

Ardor kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Ardor se digitální mince označují zkratkou ARDR. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 ARDR) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Ardor je aktuálně 0.063686 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 11.83%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Ardor obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz ARDR vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu ARDR v Českých korunách je přibližně 1.458409 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Ardor v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu ARDR za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka ARDR/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Ardor a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry ARDR/USD, ARDR/EUR, ARDR/CZK, ale také ARDR/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

ARDR – související kryptoměny

Diskuze , zkušenosti

Vložit komentář