Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Kryptoměna BitShares

BTS - oficiální web

BTS - oficiální web

BitShares je open-source software založený na technologii blockchainu. Pomocí BitShares lze vytvářet decentralizované autonomní společnosti (DACs), které mají veřejně dostupné podíly (něco jako digitální akcie). DACs generují zisky a ty se rozdělují mezi držitele podílů. První aplikací DAC byla Hong-Kongská decentralizovaná směnárna BitSharesX. BitShares využívá algoritmus PoS, takže vytvoření nového bloku obstará uživatel, který je zvolen na základě určitých kritérii. Třeba Bitcoin využívá algoritmus PoW, kde všichni uživatelé (těžaři) řeší složitou matematickou úlohu a nový blok vytvoří ten uživatel, který jako první úlohu vyřeší. Systém BitShares dokáže díky škálovatelnosti zpracovat přes 100 tisíc transakcí za sekundu.

Historie BitShares se začala psát v roce 2014. Původně kryptoměna fungovala pod názvem ProtoShares (PTS), ale v listopadu 2014 došlo k přejmenování na dnešní BitShares (BTS). Základními tokeny platformy BitShares jsou BTS, jejichž počet je omezen na 2,5 miliardy. Přibližně 14 % tokenů bylo rozprodáno v rámci ICO ještě před spuštěním platformy. Předprodejní cena byla 0,01 USD za token a vybralo se přibližně 3,6 milionů dolarů.

Vývoj hodnoty BitShares (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny BitShares. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz BTS přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny BitShares je v současné době přibližně 166,460,053 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit BitShares

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. BitShares ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž BTS v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze BitShares obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. BitShares nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Broker Měna 1 Min. transakce Páka Čeština Demo účet  
1 FIAT měna, ve které je veden obchodní účet
Poslední aktualizace: Srpen 2018
Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty finančních prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.
Doporučujeme
Plus500
5/5
CZK - ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. 80,6% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, ETH, LTC, XRP, IOT
IQ Option
5/5
USD 1 USD ANO NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, BTG, ETH, ETC, DASH, XMR, LTC, ZEC, XRP, OMG, TRX, QTUM, XLM
Markets
5/5
USD, EUR 1 USD ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, LTC, XRP
Etoro
4,5/5
USD 50 USD NE NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, ETC, DASH, LTC, XRP
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

BitShares kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
BitShares BTS 0.061626 $ 1.361935 Kč 166,460,053 $

Aktualizace: 25.03. 2019 14:13
BitShares kurz

BitShares kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny BitShares se digitální mince označují zkratkou BTS. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 BTS) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz BitShares je aktuálně 0.061626 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 17.26%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se BitShares obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz BTS vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu BTS v Českých korunách je přibližně 1.361935 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu BitShares v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu BTS za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka BTS/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou BitShares a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry BTS/USD, BTS/EUR, BTS/CZK, ale také BTS/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

BTS – související kryptoměny

BITSHARES kurz, graf BTS, vývoj, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu, cena, nákup
5/5 (24)

Diskuze

Vložit komentář