Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Kryptoměna Civic

CVC - oficiální web

CVC - oficiální web

Civic je speciální decentralizovaný systém vybudovaný na blockchainu, který umožňuje „přístup na vyžádání“. Platforma slouží poskytovatelům služeb, kteří své klienty ověřují nebo od nich vyžadují osobní data. Civic rozlišuje tři druhy uživatelů: ověřovatel, žadatel a klasický uživatel. Uživatelé přes platformu vyplní osobní údaje a informace. Ověřovatelé (třeba banky, brokerské společnosti, úřady atd.) tyto údaje zkontrolují a ověřená data uloží do blockchainu. Přístup k datům pak mají ti poskytovatelé služeb (žadatelé), kteří získají oprávnění od uživatele.

Příkladem praktického využití Civic mohou být třeba elektronické volby, kontrola věku, kontrola identity a další. Představte si, že chcete využívat nějakou službu, která vyžaduje ověření identity. Ověřování identity bývá zdlouhavé, ale pokud bude provozovatel dané služby podporovat službu Civic, tak to neplatí. Provozovatel (tedy žadatel) vám jednoduše pošle žádost o poskytnutí identity přes platformu této služby a vy ji potvrdíte. Jak vy, tak provozovatel tím ušetříte mnoho času, protože ověření identity může trvat jen pár sekund.

Na platformě Civic existují tokeny CVC. Token CVC je založený na Ethereu a používá se jako digitální měna. Poskytovatelé služeb, kteří z blockchainu čerpají údaje o uživatelích, používají CVC k placení poplatků. I s tímto malým poplatek je ale ověřování přes Civic pro žadatele úspornější, než vlastní ověřování. Poplatek se rozděluje mezi uživatele a ověřovatele. Třetina všech tokenů CVC (330 miliard) byla prodána investorům ještě před spuštěním sítě za cenu 0,1 USD/token.

Vývoj hodnoty Civic (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Civic. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz CVC přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Civic je v současné době přibližně 26,983,288 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Civic

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Civic ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž CVC v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Civic obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Civic nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Broker Měna 1 Min. transakce Páka Čeština Demo účet  
1 FIAT měna, ve které je veden obchodní účet
Poslední aktualizace: Srpen 2018
Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty finančních prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.
Doporučujeme
Plus500
5/5
CZK - ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. 80,6% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, ETH, LTC, XRP, IOT
IQ Option
5/5
USD 1 USD ANO NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, BTG, ETH, ETC, DASH, XMR, LTC, ZEC, XRP, OMG, TRX, QTUM, XLM
Markets
5/5
USD, EUR 1 USD ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, LTC, XRP
Etoro
4,5/5
USD 50 USD NE NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, ETC, DASH, LTC, XRP
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Civic kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Civic CVC 0.078737 $ 1.740088 Kč 26,983,288 $

Aktualizace: 25.03. 2019 14:21
Civic kurz

Civic kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Civic se digitální mince označují zkratkou CVC. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 CVC) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Civic je aktuálně 0.078737 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -2.13%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Civic obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz CVC vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu CVC v Českých korunách je přibližně 1.740088 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Civic v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu CVC za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka CVC/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Civic a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry CVC/USD, CVC/EUR, CVC/CZK, ale také CVC/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

CVC – související kryptoměny

CIVIC kurz, graf, vývoj CVC, cena, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu
4.9/5 (29)

Diskuze

Vložit komentář