Civic - kryptoměna

CIVIC kurz, graf, vývoj CVC, cena, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu

Civic - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
Civic Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
Civic Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna Civic

CVC - oficiální web

CVC - oficiální web

Civic je speciální decentralizovaný systém vybudovaný na blockchainu, který umožňuje „přístup na vyžádání“. Platforma slouží poskytovatelům služeb, kteří své klienty ověřují nebo od nich vyžadují osobní data. Civic rozlišuje tři druhy uživatelů: ověřovatel, žadatel a klasický uživatel. Uživatelé přes platformu vyplní osobní údaje a informace. Ověřovatelé (třeba banky, brokerské společnosti, úřady atd.) tyto údaje zkontrolují a ověřená data uloží do blockchainu. Přístup k datům pak mají ti poskytovatelé služeb (žadatelé), kteří získají oprávnění od uživatele.

Příkladem praktického využití Civic mohou být třeba elektronické volby, kontrola věku, kontrola identity a další. Představte si, že chcete využívat nějakou službu, která vyžaduje ověření identity. Ověřování identity bývá zdlouhavé, ale pokud bude provozovatel dané služby podporovat službu Civic, tak to neplatí. Provozovatel (tedy žadatel) vám jednoduše pošle žádost o poskytnutí identity přes platformu této služby a vy ji potvrdíte. Jak vy, tak provozovatel tím ušetříte mnoho času, protože ověření identity může trvat jen pár sekund.

Na platformě Civic existují tokeny CVC. Token CVC je založený na Ethereu a používá se jako digitální měna. Poskytovatelé služeb, kteří z blockchainu čerpají údaje o uživatelích, používají CVC k placení poplatků. I s tímto malým poplatek je ale ověřování přes Civic pro žadatele úspornější, než vlastní ověřování. Poplatek se rozděluje mezi uživatele a ověřovatele. Třetina všech tokenů CVC (330 miliard) byla prodána investorům ještě před spuštěním sítě za cenu 0,1 USD/token.

Vývoj hodnoty Civic (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Civic. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz CVC přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Civic je v současné době přibližně 13,787,586 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Civic

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Civic ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž CVC v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Civic obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Civic nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled nejlépe hodnocených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Neoblíbenější
  • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
  • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
  • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
  • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

Civic kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Civic CVC 0.040232 $ 0.921313 Kč 13,787,586 $

Aktualizace: 24.08. 2019 02:50
Civic kurz

Civic kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Civic se digitální mince označují zkratkou CVC. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 CVC) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Civic je aktuálně 0.040232 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 1.95%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Civic obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz CVC vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu CVC v Českých korunách je přibližně 0.921313 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Civic v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu CVC za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka CVC/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Civic a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry CVC/USD, CVC/EUR, CVC/CZK, ale také CVC/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

CVC – související kryptoměny

Diskuze , zkušenosti

Vložit komentář