Factom - kryptoměna

FACTOM kurz, graf, vývoj FCT, cena, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu

Factom - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
Factom Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
Factom Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna Factom

FCT - oficiální web

FCT - oficiální web

Factom je systém, který umožňuje vést miliony záznamů v reálném čase pomocí blockchainu Bitcoinu. Vývojáři tvrdí, že systém najde široké uplatnění v praxi, jelikož zajišťuje nezaměnitelné vytváření a vedení různých záznamů a dat. Firmy a vládní aparáty mohou Factom využívat k dokumentaci informací, které nepůjde změnit ani smazat. Uživatelé mají k dispozici řadu nástrojů pro vytváření libovolných aplikací, takže Factom najde využití například pro záznamy auditů, lékařské záznamy, řízení dodavatelského řetězce, finanční nebo volební systémy atd.

Factom funguje od roku 2015. Protokol Factom je transparentní, nikdo jej neřídí (je decentralizovaný) a funguje jako vrstva ukotvená na blockchain Bitcoinu. Zatímco bitcoin je ale navržen k ukládání záznamů o transakcích, Factom ukládá libovolná data. V systému Factom se využívají digitální tokeny Factoids (FCT). Tyto tokeny umožňují uživatelům přidávat data do sítě a slouží jako ochrana proti spamům.

Vývoj hodnoty Factom (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Factom. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz FCT přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Factom je v současné době přibližně 36,624,161 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Factom

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Factom ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž FCT v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Factom obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Factom nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled nejlépe hodnocených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Neoblíbenější
  • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
  • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
  • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
  • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

Factom kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Factom FCT 3.77 $ 86.333 Kč 36,624,161 $

Aktualizace: 24.08. 2019 01:00
Factom kurz

Factom kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Factom se digitální mince označují zkratkou FCT. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 FCT) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Factom je aktuálně 3.77 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 3.00%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Factom obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz FCT vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu FCT v Českých korunách je přibližně 86.333 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Factom v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu FCT za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka FCT/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Factom a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry FCT/USD, FCT/EUR, FCT/CZK, ale také FCT/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

FCT – související kryptoměny

Diskuze , zkušenosti

Vložit komentář