Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Kryptoměna Gas

Oficiální web digitální měny

Oficiální web digitální měny

GAS je zkratka pro digitální token, který se používá v síti NEO. Síť funguje od roku 2014, ale až do června 2017 se tokeny GAS označovali jako ANC (AntCoins). Tokeny GAS v síti zastávají funkci klasické měny, takže se používají jako „palivo“ pro chytré kontrakty nebo třeba jako odměna pro těžaře. V síti existuje ještě jeden druh tokenů, který se označuje stejně jako sít – NEO.

Tokeny NEO jsou investiční tokeny a představují podíly sítě (něco jako firemní akcie). Držitelé NEO tokenů rozhodují o změnách v síti a také získávají dividendy v podobě GAS tokenů. Tokeny GAS nejsou předtěžené, takže se získávají těžením. Jejich počet je ale omezený, takže v budoucnu jich nebude více než 100 milionů. Jelikož je ale každý token GAS dělitelný na osm desetinných míst, tak nedostatek digitálních mincí opravdu nehrozí.

Vývoj hodnoty Gas (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Gas. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz GAS přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Gas je v současné době přibližně 27,645,984 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Gas

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Gas ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž GAS v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Gas obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Gas nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Broker Měna 1 Min. transakce Páka Čeština Demo účet  
1 FIAT měna, ve které je veden obchodní účet
Poslední aktualizace: Srpen 2018
Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty finančních prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.
Doporučujeme
Plus500
5/5
CZK - ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. 80,6% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, ETH, LTC, XRP, IOT
IQ Option
5/5
USD 1 USD ANO NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, BTG, ETH, ETC, DASH, XMR, LTC, ZEC, XRP, OMG, TRX, QTUM, XLM
Markets
5/5
USD, EUR 1 USD ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, LTC, XRP
Etoro
4,5/5
USD 50 USD NE NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, ETC, DASH, LTC, XRP
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Gas kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Gas GAS 2.73 $ 60.333 Kč 27,645,984 $

Aktualizace: 25.03. 2019 14:30
Gas kurz

Gas kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Gas se digitální mince označují zkratkou GAS. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 GAS) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Gas je aktuálně 2.73 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -2.24%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Gas obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz GAS vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu GAS v Českých korunách je přibližně 60.333 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Gas v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu GAS za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka pro přepočet měny na CZK/USD/EUR/BTC

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Gas a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry GAS/USD, GAS/EUR, GAS/CZK, ale také GAS/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Související kryptoměny

GAS kurz, graf, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu, cena, vývoj
4.9/5 (36)

Diskuze

Vložit komentář