Gas - kryptoměna

GAS kurz, graf, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu, cena, vývoj

Gas - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
Gas Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
Gas Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna Gas

Oficiální web digitální měny

Oficiální web digitální měny

GAS je zkratka pro digitální token, který se používá v síti NEO. Síť funguje od roku 2014, ale až do června 2017 se tokeny GAS označovali jako ANC (AntCoins). Tokeny GAS v síti zastávají funkci klasické měny, takže se používají jako „palivo“ pro chytré kontrakty nebo třeba jako odměna pro těžaře. V síti existuje ještě jeden druh tokenů, který se označuje stejně jako sít – NEO.

Tokeny NEO jsou investiční tokeny a představují podíly sítě (něco jako firemní akcie). Držitelé NEO tokenů rozhodují o změnách v síti a také získávají dividendy v podobě GAS tokenů. Tokeny GAS nejsou předtěžené, takže se získávají těžením. Jejich počet je ale omezený, takže v budoucnu jich nebude více než 100 milionů. Jelikož je ale každý token GAS dělitelný na osm desetinných míst, tak nedostatek digitálních mincí opravdu nehrozí.

Vývoj hodnoty Gas (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Gas. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz GAS přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Gas je v současné době přibližně 13,873,517 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Gas

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Gas ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž GAS v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Gas obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Gas nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled nejlépe hodnocených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Neoblíbenější
  • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
  • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
  • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
  • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

Gas kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Gas GAS 1.37 $ 31.373 Kč 13,873,517 $

Aktualizace: 19.09. 2019 15:05
Gas kurz

Gas kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Gas se digitální mince označují zkratkou GAS. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 GAS) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Gas je aktuálně 1.37 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -0.20%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Gas obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz GAS vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu GAS v Českých korunách je přibližně 31.373 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Gas v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu GAS za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka pro přepočet měny na CZK/USD/EUR/BTC

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Gas a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry GAS/USD, GAS/EUR, GAS/CZK, ale také GAS/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Související kryptoměny

Diskuze , zkušenosti

Vložit komentář