GAS Kurz, graf, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu, cena, vývoj

Gas cena

17.48

USD
Kurz GAS v CZK

374.5964

CZK
Změna 24H

13%


USD

Kryptoměna Gas

Oficiální web digitální měny

Oficiální web digitální měny

GAS je zkratka pro digitální token, který se používá v síti NEO. Síť funguje od roku 2014, ale až do června 2017 se tokeny GAS označovali jako ANC (AntCoins). Tokeny GAS v síti zastávají funkci klasické měny, takže se používají jako „palivo“ pro chytré kontrakty nebo třeba jako odměna pro těžaře. V síti existuje ještě jeden druh tokenů, který se označuje stejně jako sít – NEO.

Tokeny NEO jsou investiční tokeny a představují podíly sítě (něco jako firemní akcie). Držitelé NEO tokenů rozhodují o změnách v síti a také získávají dividendy v podobě GAS tokenů. Tokeny GAS nejsou předtěžené, takže se získávají těžením. Jejich počet je ale omezený, takže v budoucnu jich nebude více než 100 milionů. Jelikož je ale každý token GAS dělitelný na osm desetinných míst, tak nedostatek digitálních mincí opravdu nehrozí.

Vývoj hodnoty Gas (graf ceny)

Jak používat graf Gas?

Graf zobrazuje vývoj GAS za vybrané období, které můžete měnit v levém dolním okraji. V pravém dolním okraji se nastavuje zobrazení svislé osy: klasické (auto), logaritmické (log) nebo procentuální (%).

Na horní liště najdete pokročilé nástroje, pomocí kterých se mění styl zobrazení grafu (čárový, svíčkový nebo sloupcový). Změnit můžete také časový interval mezi jednotlivými body/svíčkami v grafu. K dispozici je rozsah 1 minuta (1m) až 1 měsíc (M).

Pomocí symbolu plus v kroužku (⊕) můžete srovnat Gas s jiným instrumentem. Přes tlačítko fx do grafu vložíte technické indikátory.

NÁKUP: Jak a kde koupit Gas

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Gas ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž GAS v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Gas obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Gas nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled ověřených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
BROKER
ROKU
 • 16 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK
 • Testovací demo účet s kapitálem 200 000 Kč zdarma
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
98%
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • 16 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, V češtině
 • Demo účet s kapitálem 100 000 dolarů zdarma
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
97%
Služba CFD. 62% ztrácí peníze
 • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
95%
U 72% účtů investorů došlo ke ztrátě
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Gas kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Gas GAS 17.48 $ 374.5964 Kč 177,024,099 $

Aktualizace: 07.05. 2021 09:10
Gas kurz

Gas kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Gas se digitální mince označují zkratkou GAS. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 GAS) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Gas je aktuálně 17.48 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 13%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Gas obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz GAS vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu GAS v Českých korunách je přibližně 374.5964 Kč.

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Gas je v současné době přibližně 177,024,099 $.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Gas v průběhu času. Na online grafu je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu GAS za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka pro přepočet měny na CZK/USD/EUR/BTC

Kalkulačka výše funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Gas a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry GAS/USD, GAS/EUR, GAS/CZK, ale také GAS/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Prognóza pro Gas: Výhled a predikce vývoje

Nástroj Technical analysis od TradingView analyzuje desítky indikátorů včetně klouzavých průměrů, oscilátorů a pivotů. Pomocí nich se vypočítá výsledná prognóza pro zvolený časový rámec, který můžete měnit v rozsahu 1 minuta až 1 měsíc. Očekávaný vývoj ukazuje ručička indikátoru, přičemž modrá oblast předpovídá růst ceny Gas (Buy), zatímco červená zóna varuje před možným propadem ceny (Sell). Tyto informace lze použít jako základ pro prognózu a predikci vývoje kryptoměny Gas na zvolené období.

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Související kryptoměny

Diskuze, zkušenosti

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář