Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Kryptoměna MaidSafeCoin

MAID - oficiální web

MAID - oficiální web

MaidSafe Coin je plně decentralizovaná platforma, na které mohou vývojáři vytvářet a provozovat decentralizované aplikace (DApps). Aplikace lze provozovat přes síť SAFE, ve které jednotliví uživatelé přisívají k ukládání dat, k zabezpečování a k celkovému výpočetnímu výkonu.

V síti existují digitální tokeny Safecoin (MAID). Tyto tokeny se používají jako kryptoměna, takže jimi uživatelé platí za nabízené služby (třeba přístup k aplikacím, využití úložného prostoru atd.). Tokeny se začaly prodávat ještě před spuštěním sítě. Předprodej tokenů byl zahájen v dubnu 2014 a prodáno bylo 452 milionů MAID. Cena za jeden token byla 0,014 dolarů, takže celkem předprodej vynesl 6,4 milionů dolar. Během prvních deseti let se do oběhu dostane 4,3 miliard tokenů MAID.

SAFE se od ostatních projektů zásadně liší, jelikož nevyužívá blockchain. Namísto toho má každý Safecoin vlastní ID, které obsahuje kryptografický podpis současného a předchozího vlastníka. Další historie se maže a nelze ji dohledat. Díky tomu je SAFE síť, která respektuje soukromí a znemožňuje stopovat historii digitálních tokenů. Ověřování vlastnictví tokenů by zároveň mělo být podstatně rychlejší a snazší.

Vývoj hodnoty MaidSafeCoin (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny MaidSafeCoin. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz MAID přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny MaidSafeCoin je v současné době přibližně 57,613,921 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit MaidSafeCoin

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. MaidSafeCoin ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž MAID v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze MaidSafeCoin obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. MaidSafeCoin nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Broker Měna 1 Min. transakce Páka Čeština Demo účet  
1 FIAT měna, ve které je veden obchodní účet
Poslední aktualizace: Srpen 2018
Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty finančních prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.
Doporučujeme
Plus500
5/5
CZK - ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. 80,6% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, ETH, LTC, XRP, IOT
IQ Option
5/5
USD 1 USD ANO NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, BTG, ETH, ETC, DASH, XMR, LTC, ZEC, XRP, OMG, TRX, QTUM, XLM
Markets
5/5
USD, EUR 1 USD ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, LTC, XRP
Etoro
4,5/5
USD 50 USD NE NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, ETC, DASH, LTC, XRP
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

MaidSafeCoin kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
MaidSafeCoin MAID 0.127309 $ 2.813529 Kč 57,613,921 $

Aktualizace: 25.03. 2019 14:30
MaidSafeCoin kurz

MaidSafeCoin kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny MaidSafeCoin se digitální mince označují zkratkou MAID. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 MAID) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz MaidSafeCoin je aktuálně 0.127309 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -1.12%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se MaidSafeCoin obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz MAID vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu MAID v Českých korunách je přibližně 2.813529 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu MaidSafeCoin v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu MAID za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka MAID/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou MaidSafeCoin a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry MAID/USD, MAID/EUR, MAID/CZK, ale také MAID/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

MAID – související kryptoměny

MaidSafeCoin kurz, graf, jak koupit kryptoměnu, cena MAID, vývoj, kalkulačka, nákup
5/5 (33)

Diskuze

Vložit komentář