MaidSafeCoin - kryptoměna

MaidSafeCoin kurz, graf, jak koupit kryptoměnu, cena MAID, vývoj, kalkulačka, nákup

MaidSafeCoin - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
MaidSafeCoin Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
MaidSafeCoin Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna MaidSafeCoin

MAID - oficiální web

MAID - oficiální web

MaidSafe Coin je plně decentralizovaná platforma, na které mohou vývojáři vytvářet a provozovat decentralizované aplikace (DApps). Aplikace lze provozovat přes síť SAFE, ve které jednotliví uživatelé přisívají k ukládání dat, k zabezpečování a k celkovému výpočetnímu výkonu.

V síti existují digitální tokeny Safecoin (MAID). Tyto tokeny se používají jako kryptoměna, takže jimi uživatelé platí za nabízené služby (třeba přístup k aplikacím, využití úložného prostoru atd.). Tokeny se začaly prodávat ještě před spuštěním sítě. Předprodej tokenů byl zahájen v dubnu 2014 a prodáno bylo 452 milionů MAID. Cena za jeden token byla 0,014 dolarů, takže celkem předprodej vynesl 6,4 milionů dolar. Během prvních deseti let se do oběhu dostane 4,3 miliard tokenů MAID.

SAFE se od ostatních projektů zásadně liší, jelikož nevyužívá blockchain. Namísto toho má každý Safecoin vlastní ID, které obsahuje kryptografický podpis současného a předchozího vlastníka. Další historie se maže a nelze ji dohledat. Díky tomu je SAFE síť, která respektuje soukromí a znemožňuje stopovat historii digitálních tokenů. Ověřování vlastnictví tokenů by zároveň mělo být podstatně rychlejší a snazší.

Vývoj hodnoty MaidSafeCoin (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny MaidSafeCoin. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz MAID přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny MaidSafeCoin je v současné době přibližně 75,721,085 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit MaidSafeCoin

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. MaidSafeCoin ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž MAID v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze MaidSafeCoin obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. MaidSafeCoin nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled nejlépe hodnocených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Neoblíbenější
  • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
  • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
  • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
  • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

MaidSafeCoin kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
MaidSafeCoin MAID 0.16732 $ 3.831628 Kč 75,721,085 $

Aktualizace: 24.08. 2019 03:00
MaidSafeCoin kurz

MaidSafeCoin kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny MaidSafeCoin se digitální mince označují zkratkou MAID. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 MAID) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz MaidSafeCoin je aktuálně 0.16732 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 6.32%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se MaidSafeCoin obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz MAID vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu MAID v Českých korunách je přibližně 3.831628 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu MaidSafeCoin v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu MAID za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka MAID/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou MaidSafeCoin a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry MAID/USD, MAID/EUR, MAID/CZK, ale také MAID/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

MAID – související kryptoměny

Diskuze , zkušenosti

Vložit komentář