MAIDSAFECOIN Kurz, graf, jak koupit kryptoměnu, cena MAID, vývoj, kalkulačka, nákup

MaidSafeCoin cena

0.24

USD
Kurz MAID v CZK

5.9688

CZK
Změna 24H

-4.00%


USD

Kryptoměna MaidSafeCoin

MAID - oficiální web

MAID - oficiální web

MaidSafe Coin je plně decentralizovaná platforma, na které mohou vývojáři vytvářet a provozovat decentralizované aplikace (DApps). Aplikace lze provozovat přes síť SAFE, ve které jednotliví uživatelé přisívají k ukládání dat, k zabezpečování a k celkovému výpočetnímu výkonu.

V síti existují digitální tokeny Safecoin (MAID). Tyto tokeny se používají jako kryptoměna, takže jimi uživatelé platí za nabízené služby (třeba přístup k aplikacím, využití úložného prostoru atd.). Tokeny se začaly prodávat ještě před spuštěním sítě. Předprodej tokenů byl zahájen v dubnu 2014 a prodáno bylo 452 milionů MAID. Cena za jeden token byla 0,014 dolarů, takže celkem předprodej vynesl 6,4 milionů dolar. Během prvních deseti let se do oběhu dostane 4,3 miliard tokenů MAID.

SAFE se od ostatních projektů zásadně liší, jelikož nevyužívá blockchain. Namísto toho má každý Safecoin vlastní ID, které obsahuje kryptografický podpis současného a předchozího vlastníka. Další historie se maže a nelze ji dohledat. Díky tomu je SAFE síť, která respektuje soukromí a znemožňuje stopovat historii digitálních tokenů. Ověřování vlastnictví tokenů by zároveň mělo být podstatně rychlejší a snazší.

Vývoj hodnoty MaidSafeCoin (graf ceny)

Jak používat graf MaidSafeCoin?

Graf zobrazuje vývoj MAID za vybrané období, které můžete měnit v levém dolním okraji. V pravém dolním okraji se nastavuje zobrazení svislé osy: klasické (auto), logaritmické (log) nebo procentuální (%).

Na horní liště najdete pokročilé nástroje, pomocí kterých se mění styl zobrazení grafu (čárový, svíčkový nebo sloupcový). Změnit můžete také časový interval mezi jednotlivými body/svíčkami v grafu. K dispozici je rozsah 1 minuta (1m) až 1 měsíc (M).

Pomocí symbolu plus v kroužku (⊕) můžete srovnat MaidSafeCoin s jiným instrumentem. Přes tlačítko fx do grafu vložíte technické indikátory.

NÁKUP: Jak a kde koupit MaidSafeCoin

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. MaidSafeCoin ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž MAID v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze MaidSafeCoin obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. MaidSafeCoin nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled ověřených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
ZPŮSOB ŘAZENÍ
1

XTB

Broker roku
95
Měna účtu
CZK, USD, EUR
Počet kryptoměn
10+
Minimální vklad
0 Kč ($0)
Čeština
ANO
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF a CFD
 • Nízké nebo nulové poplatky
 • Zlomkové akcie (investice od €1)
 • Podporuje češtinu a platby v CZK
 • Poplatek za výběry pod 3 000 Kč
 • Vyšší zdanění českých dividend
Recenze
Vyzkoušet XTB
4000+ našich čtenářů si vybralo XTB
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
2

eToro

90
Měna účtu
USD
Počet kryptoměn
80+
Minimální vklad
$100
Čeština
Částečně
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF, krypto a CFD
 • Reálné akcie a ETF bez poplatků
 • Zlomkové akcie (investice od $10)
 • Kopírování ostatních obchodníků
 • Čeština není kompletní
 • Účet je vedený v dolarech
 • Nepodporuje výběry v CZK
 • Složité výběry kryptoměn
Recenze
Vyzkoušet eToro
2000+ našich čtenářů si vybralo eToro
51% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze
Měna účtu
CZK, EUR
Počet kryptoměn
10+
Minimální vklad
30 Kč (€1)
Čeština
ANO
Demo účet
ANO

Výhody / nevýhody

 • Licencovaný broker
 • Nabízí akcie, ETF a CFD
 • Reálné akcie a ETF bez poplatků
 • Zlomkové akcie (investice od 25 Kč)
 • Podporuje češtinu a platby v CZK
 • Vyšší swapy u některých CFDs
 • Nenabízí české akcie
 • Akcie nelze převést k jinému brokerovi
Recenze
Služba CFD. 68% ztrácí peníze

MaidSafeCoin kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
MaidSafeCoin MAID 0.24 $ 5.9688 Kč 111,140,000 $

Aktualizace: 26.05. 2024 12:35
MaidSafeCoin kurz

MaidSafeCoin kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny MaidSafeCoin se digitální mince označují zkratkou MAID. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 MAID) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz MaidSafeCoin je aktuálně 0.24 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -4.00%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se MaidSafeCoin obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz MAID vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu MAID v Českých korunách je přibližně 5.9688 Kč.

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny MaidSafeCoin je v současné době přibližně 111,140,000 $.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu MaidSafeCoin v průběhu času. Na online grafu je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu MAID za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka MAID/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka výše funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou MaidSafeCoin a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry MAID/USD, MAID/EUR, MAID/CZK, ale také MAID/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Prognóza pro MaidSafeCoin: Výhled a predikce vývoje

Nástroj Technical analysis od TradingView analyzuje desítky indikátorů včetně klouzavých průměrů, oscilátorů a pivotů. Pomocí nich se vypočítá výsledná prognóza pro zvolený časový rámec, který můžete měnit v rozsahu 1 minuta až 1 měsíc. Očekávaný vývoj ukazuje ručička indikátoru, přičemž modrá oblast předpovídá růst ceny MaidSafeCoin (Buy), zatímco červená zóna varuje před možným propadem ceny (Sell). Tyto informace lze použít jako základ pro prognózu a predikci vývoje kryptoměny MaidSafeCoin na zvolené období.

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

MAID – související kryptoměny

Diskuze, zkušenosti

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář