Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Kryptoměna RaiBlocks

XRB - oficiální web

XRB - oficiální web

RaiBlocks je decentralizovaná kryptoměna, která byla navržena s prioritou nízké latence a vysoké propustnosti sítě. Slovy začátečníka, vývojáři chtějí dosáhnout minimální prodlevy mezi odesláním a zaúčtováním platby a dobré škálovatelnosti, tedy schopnosti sítě zvládnout vysoké zatížení a přitom pracovat co nejefektivněji i při nízkém zatížení. Počet digitálních mincí XRB, které se v síti používají, je omezen na 340 milionů XRB. Projekt RaiBlocks se objevil v březnu 2016 a za jeho vznikem stojí Colin LeMahieu.

Kryptoměna funguje pomocí algoritmu Blake2b. Pro zaúčtování platby je potřeba vždy dvou transakcí: od odesílatele i příjemce. Odeslání a přijetí je asynchronní, takže i když je příjemce momentálně offline, tak platbu můžete odeslat. Jakmile se příjemce připojí a jeho peněženka odešle požadavek na přijetí platby, transakce se zaúčtuje. Každý uživatel tak uchovává a vytváří vlastní blockchain a celá síť díky tomu nemusí ověřovat každou transakci. Díky tomu se RaiBloacks netěží, takže uživatelé nemusí platit transakční poplatky. Výhodou je také to, že rychlost plateb neomezuje tzv. block-time (doba, za kterou se například u Bitcoinu vytěží jeden blok). K hromadnému konsenzu sítě dochází jen při neobvyklých aktivitách, mezi které patří i různé podvodné praktiky (např. double spending).

Vývoj hodnoty RaiBlocks (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny RaiBlocks. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz XRB přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny RaiBlocks je v současné době přibližně 1,270,278,593 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit RaiBlocks

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. RaiBlocks ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž XRB v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze RaiBlocks obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. RaiBlocks nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Broker Měna 1 Min. transakce Páka Čeština Demo účet  
1 FIAT měna, ve které je veden obchodní účet
Poslední aktualizace: Srpen 2018
Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty finančních prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.
Doporučujeme
Plus500
5/5
CZK - ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. 80,6% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, ETH, LTC, XRP, IOT
IQ Option
5/5
USD 1 USD ANO NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, BTG, ETH, ETC, DASH, XMR, LTC, ZEC, XRP, OMG, TRX, QTUM, XLM
Markets
5/5
USD, EUR 1 USD ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, LTC, XRP
Etoro
4,5/5
USD 50 USD NE NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, ETC, DASH, LTC, XRP
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

RaiBlocks kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
RaiBlocks XRB 9.53 $ 202.989 Kč 1,270,278,593 $

Aktualizace: 25.03. 2019 13:47
RaiBlocks kurz

RaiBlocks kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny RaiBlocks se digitální mince označují zkratkou XRB. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 XRB) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz RaiBlocks je aktuálně 9.53 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -0.18%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se RaiBlocks obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz XRB vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu XRB v Českých korunách je přibližně 202.989 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu RaiBlocks v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu XRB za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka XRB/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou RaiBlocks a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry XRB/USD, XRB/EUR, XRB/CZK, ale také XRB/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

XRB – související kryptoměny

RAIBLOCKS kurz, graf, vývoj, cena XRB, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu
4.9/5 (36)

Diskuze

Vložit komentář