RaiBlocks - kryptoměna

RAIBLOCKS kurz, graf, vývoj, cena XRB, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu

RaiBlocks - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
RaiBlocks Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
RaiBlocks Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna RaiBlocks

NANO - oficiální web

NANO - oficiální web

RaiBlocks je decentralizovaná kryptoměna, která byla navržena s prioritou nízké latence a vysoké propustnosti sítě. Slovy začátečníka, vývojáři chtějí dosáhnout minimální prodlevy mezi odesláním a zaúčtováním platby a dobré škálovatelnosti, tedy schopnosti sítě zvládnout vysoké zatížení a přitom pracovat co nejefektivněji i při nízkém zatížení. Počet digitálních mincí XRB, které se v síti používají, je omezen na 340 milionů XRB. Projekt RaiBlocks se objevil v březnu 2016 a za jeho vznikem stojí Colin LeMahieu.

Kryptoměna funguje pomocí algoritmu Blake2b. Pro zaúčtování platby je potřeba vždy dvou transakcí: od odesílatele i příjemce. Odeslání a přijetí je asynchronní, takže i když je příjemce momentálně offline, tak platbu můžete odeslat. Jakmile se příjemce připojí a jeho peněženka odešle požadavek na přijetí platby, transakce se zaúčtuje. Každý uživatel tak uchovává a vytváří vlastní blockchain a celá síť díky tomu nemusí ověřovat každou transakci. Díky tomu se RaiBloacks netěží, takže uživatelé nemusí platit transakční poplatky. Výhodou je také to, že rychlost plateb neomezuje tzv. block-time (doba, za kterou se například u Bitcoinu vytěží jeden blok). K hromadnému konsenzu sítě dochází jen při neobvyklých aktivitách, mezi které patří i různé podvodné praktiky (např. double spending).

Vývoj hodnoty RaiBlocks (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny RaiBlocks. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz XRB přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny RaiBlocks je v současné době přibližně 0 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit RaiBlocks

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. RaiBlocks ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž XRB v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze RaiBlocks obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. RaiBlocks nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled nejlépe hodnocených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Neoblíbenější
  • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
  • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
  • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
  • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

RaiBlocks kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
RaiBlocks XRB 0 $ 0 Kč 0 $

Aktualizace: 23.10. 2019 13:31
RaiBlocks kurz

RaiBlocks kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny RaiBlocks se digitální mince označují zkratkou XRB. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 XRB) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz RaiBlocks je aktuálně 0 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 0%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se RaiBlocks obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz XRB vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu XRB v Českých korunách je přibližně 0 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu RaiBlocks v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu XRB za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka NANO/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou RaiBlocks a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry XRB/USD, XRB/EUR, XRB/CZK, ale také XRB/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

XRB – související kryptoměny

Diskuze , zkušenosti

Vložit komentář