Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Kryptoměna SALT

Oficiální web digitální měny

Oficiální web digitální měny

Salt Lending je platforma pro půjčování kryptoměn, která funguje od poloviny roku 2017. Platforma je určena pro ty, kteří mají své úspory uložené v kryptoměnách, ale potřebují náhle peníze v tradiční měně. Abyste v takovém případě nemuseli prodávat své kryptoměny, můžete je použít jako zálohu a půjčit si peníze přes platformu Salt. Jakmile vrátíte půjčené peníze, dostanete své kryptoměny zpět.

Abyste mohli službu Salt využívat, tak si budete muset koupit tokeny SALT. Tokenů SALT existuje omezené 120 milionů. Jedná se o standardní tokeny ERC20vytvořené pomocí chytrých kontraktů sítě Ethereum. Za tokeny si můžete koupit členství na platformě Salt, což vám zpřístupní již zmiňované služby. Členové si pak mohou půjčovat peníze nebo naopak mohou půjčovat peníze ostatním. Ručí se třeba Bitcoiny, Ethery a dalšími kryptoměny a tokeny, které fungují na bázi blockchainu.

Vývoj hodnoty SALT (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny SALT. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz SALT přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny SALT je v současné době přibližně 11,968,324 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit SALT

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. SALT ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž SALT v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze SALT obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. SALT nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Broker Měna 1 Min. transakce Páka Čeština Demo účet  
1 FIAT měna, ve které je veden obchodní účet
Poslední aktualizace: Srpen 2018
Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty finančních prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.
Doporučujeme
Plus500
5/5
CZK - ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. 80,6% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, ETH, LTC, XRP, IOT
IQ Option
5/5
USD 1 USD ANO NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, BTG, ETH, ETC, DASH, XMR, LTC, ZEC, XRP, OMG, TRX, QTUM, XLM
Markets
5/5
USD, EUR 1 USD ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, LTC, XRP
Etoro
4,5/5
USD 50 USD NE NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, ETC, DASH, LTC, XRP
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

SALT kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
SALT SALT 0.149076 $ 3.29458 Kč 11,968,324 $

Aktualizace: 25.03. 2019 13:35
SALT kurz

SALT kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny SALT se digitální mince označují zkratkou SALT. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 SALT) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz SALT je aktuálně 0.149076 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -1.76%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se SALT obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz SALT vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu SALT v Českých korunách je přibližně 3.29458 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu SALT v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu SALT za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka pro přepočet měny na CZK/USD/EUR/BTC

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou SALT a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry SALT/USD, SALT/EUR, SALT/CZK, ale také SALT/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Související kryptoměny

SALT kurz, graf, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu, cena, nákup, vývoj
5/5 (21)

Diskuze

Vložit komentář