SALT - kryptoměna

SALT kurz, graf, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu, cena, nákup, vývoj

SALT - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
SALT Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
SALT Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna SALT

Oficiální web digitální měny

Oficiální web digitální měny

Salt Lending je platforma pro půjčování kryptoměn, která funguje od poloviny roku 2017. Platforma je určena pro ty, kteří mají své úspory uložené v kryptoměnách, ale potřebují náhle peníze v tradiční měně. Abyste v takovém případě nemuseli prodávat své kryptoměny, můžete je použít jako zálohu a půjčit si peníze přes platformu Salt. Jakmile vrátíte půjčené peníze, dostanete své kryptoměny zpět.

Abyste mohli službu Salt využívat, tak si budete muset koupit tokeny SALT. Tokenů SALT existuje omezené 120 milionů. Jedná se o standardní tokeny ERC20vytvořené pomocí chytrých kontraktů sítě Ethereum. Za tokeny si můžete koupit členství na platformě Salt, což vám zpřístupní již zmiňované služby. Členové si pak mohou půjčovat peníze nebo naopak mohou půjčovat peníze ostatním. Ručí se třeba Bitcoiny, Ethery a dalšími kryptoměny a tokeny, které fungují na bázi blockchainu.

Vývoj hodnoty SALT (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny SALT. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz SALT přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny SALT je v současné době přibližně 12,907,081 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit SALT

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. SALT ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž SALT v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze SALT obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. SALT nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled nejlépe hodnocených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Neoblíbenější
  • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
  • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
  • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
  • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

SALT kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
SALT SALT 0.160769 $ 3.68161 Kč 12,907,081 $

Aktualizace: 24.08. 2019 02:05
SALT kurz

SALT kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny SALT se digitální mince označují zkratkou SALT. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 SALT) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz SALT je aktuálně 0.160769 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o 35.90%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se SALT obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz SALT vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu SALT v Českých korunách je přibližně 3.68161 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu SALT v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu SALT za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka pro přepočet měny na CZK/USD/EUR/BTC

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou SALT a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry SALT/USD, SALT/EUR, SALT/CZK, ale také SALT/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Související kryptoměny

Diskuze , zkušenosti

Vložit komentář