Status - kryptoměna

STATUS kurz, graf, vývoj, cena SNT, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu

Status - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
Status Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
Status Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna Status

SNT - oficiální web

SNT - oficiální web

Status je open-source platforma pro komunikaci. Status současně funguje jako mobilní prohlížeč, který umožňuje interakci s decentralizovanými aplikacemi (DApps), které fungují na síti Ethereum. Pomocí platformy Status mohou uživatelé libovolně řídit a spravovat vlastní data, digitální bohatství a digitální identitu. Na platformě Status se používají tokeny SNT (Status Network Token). Tyto tokeny uživatelé potřebují k tomu, aby získali přístup k funkcím platformy Status. Projekt funguje od června 2017.

Token SNT je založený na Ethereu (standardizovaný token ERC20). Sítí koluje celkem 6,8 miliard SNT tokenů. Přibližně 2,8 miliard bylo rozprodáno ale ještě před spuštěním projektu v rámci ICO (tj. předprodej tokenů). Cena 1 tokenu v předprodeji byla průměrně 0,037 USD a vybráno bylo celkem 102 milionů USD. Na začátku roku 2018 se cena za jeden token vyšplhala na pětinásobnou hodnotu (0,2 USD).

Vývoj hodnoty Status (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Status. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz SNT přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Status je v současné době přibližně 40,907,634 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Status

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Status ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž SNT v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Status obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Status nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled nejlépe hodnocených CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
Neoblíbenější
  • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
  • Neomezený testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
  • 14 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 76% ztrácí peníze
  • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 80% ztrácí peníze

Status kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Status SNT 0.011787 $ 0.269922 Kč 40,907,634 $

Aktualizace: 23.10. 2019 14:25
Status kurz

Status kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Status se digitální mince označují zkratkou SNT. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 SNT) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Status je aktuálně 0.011787 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -5.00%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Status obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz SNT vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu SNT v Českých korunách je přibližně 0.269922 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Status v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu SNT za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka SNT/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Status a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry SNT/USD, SNT/EUR, SNT/CZK, ale také SNT/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

SNT – související kryptoměny

Diskuze , zkušenosti

Vložit komentář