Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Kryptoměna Status

SNT - oficiální web

SNT - oficiální web

Status je open-source platforma pro komunikaci. Status současně funguje jako mobilní prohlížeč, který umožňuje interakci s decentralizovanými aplikacemi (DApps), které fungují na síti Ethereum. Pomocí platformy Status mohou uživatelé libovolně řídit a spravovat vlastní data, digitální bohatství a digitální identitu. Na platformě Status se používají tokeny SNT (Status Network Token). Tyto tokeny uživatelé potřebují k tomu, aby získali přístup k funkcím platformy Status. Projekt funguje od června 2017.

Token SNT je založený na Ethereu (standardizovaný token ERC20). Sítí koluje celkem 6,8 miliard SNT tokenů. Přibližně 2,8 miliard bylo rozprodáno ale ještě před spuštěním projektu v rámci ICO (tj. předprodej tokenů). Cena 1 tokenu v předprodeji byla průměrně 0,037 USD a vybráno bylo celkem 102 milionů USD. Na začátku roku 2018 se cena za jeden token vyšplhala na pětinásobnou hodnotu (0,2 USD).

Vývoj hodnoty Status (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Status. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz SNT přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Status je v současné době přibližně 79,464,405 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Status

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Status ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž SNT v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Status obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Status nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Broker Měna 1 Min. transakce Páka Čeština Demo účet  
1 FIAT měna, ve které je veden obchodní účet
Poslední aktualizace: Srpen 2018
Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty finančních prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailových investorů přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.
Doporučujeme
Plus500
5/5
CZK - ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. 80,6% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, ETH, LTC, XRP, IOT
IQ Option
5/5
USD 1 USD ANO NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, XBC, BTG, ETH, ETC, DASH, XMR, LTC, ZEC, XRP, OMG, TRX, QTUM, XLM
Markets
5/5
USD, EUR 1 USD ANO ANO ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, LTC, XRP
Etoro
4,5/5
USD 50 USD NE NE ANO Otevřít účet
Služba CFD. Až 89% ztrácí peníze
Recenze
BTC, ETH, ETC, DASH, LTC, XRP
Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?

Status kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Status SNT 0.022897 $ 0.506024 Kč 79,464,405 $

Aktualizace: 25.03. 2019 13:47
Status kurz

Status kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Status se digitální mince označují zkratkou SNT. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 SNT) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Status je aktuálně 0.022897 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -0.04%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Status obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz SNT vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu SNT v Českých korunách je přibližně 0.506024 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Status v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu SNT za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka SNT/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Status a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry SNT/USD, SNT/EUR, SNT/CZK, ale také SNT/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

SNT – související kryptoměny

STATUS kurz, graf, vývoj, cena SNT, nákup, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu
5/5 (22)

Diskuze

Vložit komentář