Aktualizováno

eToro CopyFunds – recenze platformy od kyperského brokera, zkušenosti

Kyperský broker eToro spustil 8. listopadu 2016 nový investiční produkt nazvaný eToro CopyFunds. Nový produkt by měl umožnit profesionální investování i snadnější diverzifikaci portfolia a to bez jakýchkoliv dalších poplatků. 

CopyFunds funguje v souladu s platnými předpisy a regulacemi kontrolních úřadů FCA a CySEC. Produkt najdete na obchodní platformě pro sociální obchodování Social Trading Platform eToro. Je tedy patrné, že se jedná o další nástroj pro sociální obchodování a automatické kopírování obchodních transakcí. Právě na sociální obchodování ostatně eToro klade velký důraz a inovativní nástroj CopyFunds to jen potvrzuje.

Co nového eToro CopyFunds přináší?

Vstupní obrazovka eToro CopyFunds

Vstupní obrazovka eToro CopyFunds

Až donedávna eToro umožňoval běžné investování pomocí obchodní platformy a kopírování ostatních obchodníků prostřednictvím platformy pro sociální obchodování (viz. eToro zkušenosti). Nyní broker rozšířil nabídku o speciální investiční fondy. Tyto fondy (CopyFunds) se dělí do dvou základních kategorií podle typu portfolia. První kategorií je Market CopyFunds, která zahrnuje skupiny komodit, indexů, CFD akcií a další aktiv. Druhá kategorie Top Trader CopyFunds je tvořena skupinami skutečných obchodníků eToro.

Obchodníci tak mohou prostřednictvím CopyFunds investovat do více aktiv současně. Aktiva se totiž spojují do jednotlivých skupin podle různých faktorů. Investovat můžete například do skupiny „Big Banks“ (velké banky) nebo „Tech Companies“ (technologické společnosti). Skupiny netvoří ovšem jen aktiva, ale také již zmiňovaní obchodníci eToro. Těchto skupin zatím CopyFunds mnoho nenabízí, ale již nyní lze investovat například do skupiny aktivních obchodníků („Active Traders“).

Jednotlivé fondy sestavuje broker na základě přísných kritérií, stejně tak jako obchodní algoritmus. Klienti si mohou zvolit prakticky jen fond, do kterého chtějí investovat. Vložené peníze se využijí k automatickému obchodování podle vybraného algoritmu. U každého fondu je k dispozici stručný popis strategie, statistika za posledních 6 měsíců, ale také výsledky backtestu. Ani to vám ale nezaručí, že vámi zvolený fond bude v budoucnu ziskový. 

Inovativní, ale …

U každého fondu jsou dostupné podrobné statistiky

U každého fondu jsou dostupné podrobné statistiky

CopyFunds znamená pro klienty eToro nové možnosti obchodování, jenže ne pro všechny. Pro používání CopyFunds totiž musíte vložit alespoň $5000, což rozhodně není málo. Broker vysoký minimální vklad zdůvodňuje vysokou mírou diverzifikace, která je pro CopyFunds charakteristická.  CopyFunds může totiž automaticky otevřít i několik desítek různých obchodních pozic. Minimální vklad 5000 USD by podle brokera měl zajistit, aby na obchodním účtu byl dostatečný kapitál pro kopírování obchodních pozic.

Za zmínku stojí také využití finanční páky. U fondů se totiž s pákovým efektem obvykle nesetkáte. U eToro CopyFunds je tomu ale naopak, takže můžete své zisky použitím finanční páky efektivně navýšit. Využitím páky se ale navyšují i případné ztráty, takže míra rizika je znatelně vyšší.

CopyFunds funguje jen několik týdnů. Nelze tedy dělat žádné závěry o tom, zda je nový produkt užitečný a ziskový nebo ne. Už nyní je ale jisté, že stejně jako u sociálního obchodování a kopírování ostatních obchodníků, je nutné počítat s vysokým rizikem i v případě CopyFunds. 

Kde obchodovat?
Přehled populárních brokerů, kteří jsou prověřeni tisícemi českých obchodníků:
BROKER
ROKU
 • Jednoduchá platforma a nízký minimální vklad
 • Testovací demo účet zdarma, výukové materiály, semináře
 • Kompletně v češtině, CZ podpora, obchodování v CZK
 • Na trhu od roku 2002, licence, vklady obchodníků pojištěny
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
98%
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Testovací demo účet s kapitálem 100 000 dolarů zdarma
 • Platforma v češtině
 • Na trhu od roku 2006, licence, vklady obchodníků pojištěny
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
97%
Služba CFD. 62% ztrácí peníze
 • Neomezený demo účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Na trhu od roku 2008, licence, vklady obchodníků pojištěny
95%
U 72% účtů investorů došlo ke ztrátě
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Diskuze, reference

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář