Aktualizováno

eToro CopyPortfolio – recenze platformy od kyperského brokera, zkušenosti

Kyperský broker eToro spustil 8. listopadu 2016 nový investiční produkt, který by měl umožnit profesionální investování i snadnější diverzifikaci portfolia a to bez jakýchkoliv dalších poplatků. 

CopyPortfolio funguje v souladu s platnými předpisy a regulacemi kontrolních úřadů FCA a CySEC. Produkt najdete na obchodní platformě pro sociální obchodování Social Trading Platform eToro. Je tedy patrné, že se jedná o další nástroj pro sociální obchodování a automatické kopírování obchodních transakcí. Právě na sociální obchodování ostatně eToro klade velký důraz a inovativní nástroj CopyPortfolio to jen potvrzuje.

Co nového eToro CopyPortfolio přináší?

Vstupní obrazovka služby

Vstupní obrazovka služby

Až donedávna eToro umožňoval běžné investování pomocí obchodní platformy a kopírování ostatních obchodníků prostřednictvím platformy pro sociální obchodování (viz. eToro zkušenosti). Nyní broker rozšířil nabídku o speciální investiční fondy. Tyto fondy (CopyPortfolio) se dělí do dvou základních kategorií podle typu portfolia. První kategorií je Market CopyPortfolio, která zahrnuje skupiny komodit, indexů, CFD akcií a další aktiv. Druhá kategorie Top Trader CopyPortfolio je tvořena skupinami skutečných obchodníků eToro.

Obchodníci tak mohou prostřednictvím CopyPortfolio investovat do více aktiv současně. Aktiva se totiž spojují do jednotlivých skupin podle různých faktorů. Investovat můžete například do skupiny „Big Banks“ (velké banky) nebo „Tech Companies“ (technologické společnosti). Skupiny netvoří ovšem jen aktiva, ale také již zmiňovaní obchodníci eToro. Těchto skupin zatím CopyPortfolio mnoho nenabízí, ale již nyní lze investovat například do skupiny aktivních obchodníků („Active Traders“).

Jednotlivé fondy sestavuje broker na základě přísných kritérií, stejně tak jako obchodní algoritmus. Klienti si mohou zvolit prakticky jen fond, do kterého chtějí investovat. Vložené peníze se využijí k automatickému obchodování podle vybraného algoritmu. U každého fondu je k dispozici stručný popis strategie, statistika za posledních 6 měsíců, ale také výsledky backtestu. Ani to vám ale nezaručí, že vámi zvolený fond bude v budoucnu ziskový. 

Inovativní, ale …

U každého fondu jsou dostupné podrobné statistiky / Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

U každého fondu jsou dostupné podrobné statistiky / Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

CopyPortfolio znamená pro klienty eToro nové možnosti obchodování, jenže ne pro všechny. Pro používání CopyPortfolio totiž musíte vložit alespoň $500, což rozhodně není málo. Broker vysoký minimální vklad zdůvodňuje vysokou mírou diverzifikace, která je pro CopyPortfolio charakteristická. CopyPortfolio může totiž automaticky otevřít i několik desítek různých obchodních pozic. Minimální vklad 500 USD by podle brokera měl zajistit, aby na obchodním účtu byl dostatečný kapitál pro kopírování obchodních pozic.

Za zmínku stojí také využití finanční páky. U fondů se totiž s pákovým efektem obvykle nesetkáte. U eToro CopyPortfolio je tomu ale naopak, takže můžete své zisky použitím finanční páky efektivně navýšit. Využitím páky se ale navyšují i případné ztráty, takže míra rizika je znatelně vyšší.

CopyPortfolio funguje jen několik týdnů. Nelze tedy dělat žádné závěry o tom, zda je nový produkt užitečný a ziskový nebo ne. Už nyní je ale jisté, že stejně jako u sociálního obchodování a kopírování ostatních obchodníků, je nutné počítat s vysokým rizikem i v případě CopyPortfolio. 

SmartPortfolios je produkt, který může zahrnovat CFD. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze 51% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
eToro je platforma s mnoha aktivy, která nabízí jak investování do akcií a kryptoměn, tak i obchodování s CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a je s nimi spojeno vysoké riziko rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze 51% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 úplných let a nemusí stačit jako základ pro investiční rozhodnutí.

Copy Trading nepředstavuje investiční poradenství. Hodnota vašich investic může stoupat nebo klesat. Váš kapitál je ohrožen.

Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU neregulované. Bez ochrany spotřebitelů. Může být uplatněna daň ze zisku.

eToro USA LLC nenabízí CFD a nečiní žádná prohlášení a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, která byla vytvořena provozovatelem portálu Investplus.cz s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro a které nejsou specifické pro subjekty.

Diskuze, reference

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář