Aktualizováno

Recenze eToro – návod, zkušenosti, jak vydělat, poplatky, demo, kryptoměny, diskuze

Hodnocení:
98%
Služba CFD. 66% ztrácí peníze
OTEVŘÍT ÚČET

eToro je známá brokerská společnost, která umožňuje obchodování přes internet formou CFD. Broker funguje od roku 2007, aktuálně působí ve více než 140 zemích světa a jeho služby využívá přes 6 milionů uživatelů. Na činnost brokera dohlíží řada regulačních orgánů včetně kyperské komise CySEC. Od roku 2010 je broker registrovaný u ČNB a od roku 2018 podporuje češtinu.

Registrace účtu, vklady a výběry u eToro

Při registraci u eToro, která je pro obchodování nezbytná, musíte vyplnit několik formulářů s osobními údaji. Tyto údaje se následně ověřují, takže by měly být pravdivé. Ověřování probíhá tak, že na svůj účet nahrajete kopie několika osobních dokumentů (např. kopii občanky). Tento krok, který má zabránit praní špinavých peněz, vyžadují všichni regulovaní brokeři.

Vkladové metody

Vkladové metody

Vklad peněz na obchodní účet eToro můžete provést pomocí platebních karet, bankovního převodu nebo přes internetové platební systémy (Skrill, PayPal, Neteller, Webmoney, GiroPay atd.). Výše minimálního vkladu je aktuálně 200 USD. Vklady klientů jsou pojištěné do 20 tisíc EUR a uložené odděleně od peněz společnosti. Při výběru peněz z obchodního účtu je minimum 50 USD.

Obchodní platforma brokera

Obchodní platforma brokera

Obchodní platforma brokera

Klienti eToro obchodují přes webovou platformu, která nevyžaduje stahování ani instalaci. Spustíte ji totiž v obyčejném internetovém prohlížeči. Webová platforma eToro je rychlá, přehledná a existuje ve verzi pro chytré mobilní telefony (pro Android nebo iOS). Na platformě máte stovky burzovních aktiv, se kterými můžete obchodovat. U každého aktiva je aktuální cenový graf s nastavitelnými parametry, s technickými indikátory a s grafickými nástroji pro zakreslování pomocných linií.

Kryptoměny dostupné u eToro

Kryptoměny dostupné u eToro

Minimální velikost transakce je $25 a finanční páka je volitelná v rozmezí 1:1 až 1:30. Na platformě je k dispozici 47 měnových párů (např. EURUSD), téměř tisíc akcií (BMW, Microsoft, Apple, Facebook), 6 komodit (zlato, stříbro, ropa), 12 indexů, asi 60 ETF a 7 kryptoměn. Právě kryptoměny se těší velké popularitě a to navzdory tomu, že u nich nelze využít finanční páku. Konkurenční brokeři totiž kryptoměny často vůbec nepodporují. U eToro lze spekulovat na růst nebo pokles BTC, BCH, ETH, LTC, DASH, XRP nebo ETC.

Demo účet eToro

Na demo účtu eToro naleznete virtuální kapitál 100 000 USD

Na demo účtu eToro naleznete virtuální kapitál 100 000 USD

Platformu lze spustit v klasickém režimu (reálné portfolio) nebo v cvičném demo režimu (virtuální portfolio). Na demo účtu eToro, který není časově omezený, je virtuální vklad 100 000 USD. S těmito virtuálními penězi můžete libovolně obchodovat, kopírovat ostatní tradery a dosahovat tak stejných zisků/ztrát jako na reálném účtu. Jediný rozdíl je v tom, že zisky ani ztráty nejsou skutečné. Můžete si zkrátka všechno nejprve vyzkoušet a to nezávazně, bez rizika a bezplatně.

Návod: Jak na obchodování u eToro?

Návod jak obchodovat

Návod jak obchodovat

V záložce Obchodní trhy si vyberte, s čím chcete obchodovat. Pokud očekáváte růst hodnoty, tak zvolte možnost Koupit. Jestli ovšem očekáváte pokles ceny, zadejte objednávku přes funkci Prodat. Na obchodní platformě eToro je příkaz k okamžité transakci (Obchodovat) nebo k transakci, která se spustí, až když kurz dosáhne vámi požadované hodnoty (Objednat). U příkazu vyplníte vždy velikost investice (Částka) a velikost pákového efektu. Využít můžete bezplatné příkazy k automatickému ukončení transakce při dosažení určitého zisku (Take Profit) nebo ztráty (Stop Loss).

Copyfunds aneb kopírujte ostatních obchodníky

CopyFund je zajímavý investiční produkt

CopyFund je zajímavý investiční produkt

Unikátní funkcí eToro je platforma pro kopírování ostatních obchodníků. Broker má v databázi tisíce obchodníků, které můžete kopírovat. Při výběru lze obchodníky srovnávat podle jejich úspěšnosti, podle míry rizika jejich strategie, podle dosažených zisků nebo podle toho, s čím obchodují.

Pokud se rozhodnete kopírovat nějakého obchodníka, tak se každá jeho transakce automaticky uskuteční i na vašem účtu. Ke každému kopírovanému obchodníkovi přidělíte část kapitálu, který se ke kopírování bude používat (minimálně však 200 USD). Nastavit lze také maximální ztrátu, kterou může obchodník v případě neúspěchu vašemu účtu způsobit. Obdobně funguje také nástroj CopyFunds, kde ovšem nekopírujete jednotlivé obchodníky, ale celé skupiny obchodníků. Tyto skupiny se vytváří na základě různých kritérií z nejlepších obchodníků komunity eToro.

Poplatky

Broker si účtuje poplatky v podobě spreadů (tj. rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou). U měnových párů začínají spready od 2 pips (USD/JPY). U oblíbeného měnového páru EUR/USD je spread 3 pips. Broker eToro jako jeden z mála umožňuje obchodovat také Bitcoin a to s přijatelným spreadem 0,7 %. U ostatní kryptoměn je spread obvykle od 2 do 5 %. Pro akcie platí jednotný spread 0,09 %.

Broker si účtuje poplatek za výběr ($25), poplatek za převod měny při vkladu a poplatek za neaktivitu (5 USD/měsíc) pro účty, které jsou neaktivní déle než 4 měsíce. Poplatek za neaktivitu se uplatňuje jen tehdy, je-li na účtu dostatečný zůstatek. Aktuální výše všech poplatků je uvedena na webu eToro.

Zkušenosti s eToro

eToro - recenze a zkušenosti

eToro – recenze a zkušenosti

eToro patří mezi největší a nejznámější online brokery na světě. Důkazem jsou miliony aktivních klientů z celého světa nebo podpora 15 jazyků včetně češtiny. Češtinu ovšem broker na platformu zařadil teprve v únoru 2018, takže ještě není kompletní a například zákaznická linka češtinu zatím nepodporuje. Komunikace s klientskou podporou eToro probíhá převážně přes email. Právě klientská podpora bývá ale častým terčem kritiky, protože je podle klientů neprofesionální, pomalá anebo vůbec nereaguje. Stížností na eToro najdete na internetu poměrně hodně, což je ovšem úměrné velkému počtu klientů.

Při obchodování u eToro nezapomínejte na velké riziko, které patří k obchodování CFD. Bez vhodné strategie je dlouhodobý úspěch prakticky nereálný. Nelze spoléhat ani na to, že zbohatnete kopírování několika nejúspěšnějších obchodníků. Takto jednoduše to nefunguje. Chce to hledat, vzdělávat se, testovat. Ideální je začít na demo účtu. Dokud ale neuspějete na cvičném účtu, nemá smysl obchodovat se skutečnými penězi.

Charakteristika brokera eToro

Provozovatel eToro (Europe) Ltd
Sídlo Kypr
Vznik 2007
Regulace a licence CySEC, FCA, ČNB
Minimální vklad 200 USD
Minimální velikost transakce 25 USD (0,01 lotu)
Metody financování Bankovní převod, kreditní karta, Skrill, Neteller, PayPal…
Aktiva asi 1000 CFD (akcie, komodity, indexy, ETF, měny, kryptoměny)
Hedging Ne
Demo Ano (neomezené)
Bonus Ne
Mobilní aplikace Ano
Platformy WebTrader
Spready od 2 pipu pro měnové páry, (0,7 % pro Bitcoin)
Poplatky u eToro 25$ za výběr, za směnu při vkladu, za neaktivitu
Čeština Ano
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Diskuze , názory a hodnocení uživatelů

 • Martin
  Publikováno 17.6.2016 22:17
  Martin
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den.
  Narazil jsem na tuto firmu eToro a chtěl bych se Vás proto zeptat na pár věcí.

  1) Je to legální? Nejde o podvod? Přijde mi zvláštní, že se o tom moc nepíše. Navíc nemají web v češtině, což ve mne moc důvěru nevzbuzuje.
  2) Mohu obchodní účet “dobít” převodem z bankovního účtu a jak dlouho tento proces trvá?

  Děkuji

  • Invest+
   Publikováno 18.6.2016 12:29
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   k Vašim otázkám:
   1) EToro je broker, který vlastní licenci hned několika regulačních orgánů, včetně tuzemské ČNB. Tyto organizace dohlíži na korektnost obchodování u brokera eToro a zároveň ovlivňují jeho chování na trhu či ke svým klientům. Jde tedy o ověřenou společnost s mnohaletou tradicí. Co se týče absence češtiny na webových stránkách eToro, tak to je zřejmě způsobeno tím, že ČR není pro brokera prioritním trhem. Nicméně i v České republice jsou tradeři, kteří u brokera eToro obchodují. Platforma je intuitivní i přesto, že je dostupná pouze v anglickém či německém jazyce.

   2) Převod z bankovního účtu je samozřejmě možný i u brokera eToro. Peníze se na obchodním účtě objeví po cca 2-5 dnech v závislosti na Vašem bankovním ústavu.

 • Petr
  Publikováno 2.1.2018 23:16
  Petr
  Reagovat
  Autor

  Ahoj,

  chtel bych se prosim zeptat, jak dlouho trva overeni udaju, ktere se musi oskenovat a zaslat, kvuli identifikaci.

  A posledni dotaz… pisete, ze minimalni vklad je 50USD, mne to ukazuje 500USD, ikdyz dam prevod kartou atd… Zmenili to? Nebo delam neco spatne? A jinak, kdyz preposlu penize na eToro, za jak dlouho se prictou, v pripade tedy, ze dam prevod kreditni kartou?

  Predem dekuji za odpoved (mozna za blbe dotazy 🙂 ).

  • InvestPlus
   Publikováno 13.2.2018 10:54
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   verifikace je zpravidla vyřešena do několika dnů v případě, že jsou všechny zaslané podklady v pořádku. V opačném případě se pak verifikační proces logicky prodlužuje. Co se týče výše minimálního vkladu, tak ten je aktuálně stanoven na 200 USD. Při platbě kartou je vklad přičten prakticky ihned po odeslání. Podobně rychle se vklady připisují při použití platebních systémů PayPal, Skrill či Neteller. Při platbě bankovním převodem (v platformě je tato metoda pojmenována “Elektronický přenos”) trvá převod několik dnů. Bankovní převod lze urychlit zasláním prostředků ze stejné banky, která vklady pro eToro přijímá – například Sberbank.

 • Marek
  Publikováno 18.1.2018 1:48
  Marek
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,
  dá se zde nakoupit Dogecoin, popřípadě vyměnit za zde koupeny Bitcoin?

  • InvestPlus
   Publikováno 13.2.2018 10:46
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   brokerská společnost obchodování této kryptoměny prozatím nepodporuje. Jediným brokerem, u něhož lze kryptoměnu Dogecoin obchodovat, tak zůstává IQ Option.

 • Axl
  Publikováno 22.1.2018 11:43
  Axl
  Reagovat
  Autor

  Jak to je na eToro s daněním zisků?
  Když člověk investuje do akcií, komodit, měnových párů a kryptoměn a k tomu ještě kopíruje X jiných (i vysokofrekvenčních) traderů, tak mu tam za rok vzniknou i tisíce transakcí různého typu. Je potřeba pak těchto mnoho stran A4 pan nějak analyzovat a z toho pracně sestavovat daňové přiznání?

  A v jaký okamžik se daní? Každý rok, nebo až když zisky vyberu a pošlu si je na účet?

  Slyšel jsem i názor, že eToro sídlí na Kypru, což je daňový ráj. Zisky tam zdaní za vás (nulovou sazbou) a díky existenci dohody o zamezení dvojího zdanění pak již v ČR není danit potřeba, jen se do příslušné kolonky v přiznání napíše, že již bylo “zdaněno” na Kypru.

  Ale nevím, zda na tom něco je. Víte více?
  Představa, že bych měl každý rok procházet všechny transakce (i ty, které za mě udělali ti investoři, které kopíruji), je dost děsivá.

 • Palmok
  Publikováno 17.2.2019 16:22
  Palmok
  Reagovat
  Autor

  Zkouším brokera eToro první den.
  Zkopírovat jsem v demu několik obchodníků. Všichni měli vklad min. 200,což mi přijde rozumné a únosné.
  Výkyvy jsou zatím minimální.
  Koupil jsem i Bitcoiny, které jdou do minusu.
  Je tato platforma bezpečná? A co výběry?
  Děkuji

  • InvestPlus
   Publikováno 17.2.2019 16:28
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, eToro je prověřený broker, který má povolení pro provozování investičních služeb na území ČR a který funguje již řadu let. Co se týče sociálního obchodování, mají snad nejpropracovanější platformu a těžko byste hledal odpovídající konkurenci. Výběry jsou rychlé, obzvláště na elektronickou peněženku.

 • Davidsky
  Publikováno 11.9.2019 22:31
  Davidsky
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den – možná mi bude umět někdo pomoct, jelikož si myslím, že tuto problematiku bude řešit široká škála investoru z ČR – jak nahraju na eToro peníze bez nejmenší ztráty za převod měny – účet v bance mám vedený v CZK. Na eToro jsem si jako test vložil pár desítek tisíc skrze kartu, která je vedena k účtu v CZK (čsob). Strhlo mi to částku dle kurzovního lístku banky za “prodej”, pokud si peníze budu vybírat, zase mi to (si myslím) připíše částku za “nákup” tudíž budu X procent tratit na kurzových rozdílech i přesto, že obchoduji úspěšně. Jaký je nejlepší způsob vkladu peněz na eToro účet tak, abych nepocítil kurzový rozdíl – tedy nahrával za kurzový střed? U které banky v ČR je to nej a je to vůbec možné? Nejlepší by bylo založit si nějaký účet v dolarech např. u FIO banky, ale opět bych musel převádět CZK do USD za nějaký směnný kurz, je to tak nebo se tomu dá nějak vyhnout? Jde o to, že bych si chtěl na eToro nahrát pro začátek alespoň nějakých 200 000 CZK, ale nyní je to díky převodům měn velmi nevýhodné.

  Děkuji moc za jakoukoliv zkušenost

  • InvestPlus
   Publikováno 12.9.2019 9:07
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den, díky za užitečný dotaz! Finančním ztrátám za převod/konverzi se nikdy ani nikde nevyhnete, jde jen o to tyto ztráty co nejvíce minimalizovat.

   Začnu poplatky na straně brokera – je dobré si pohlídat, aby na Váš obchodní účet eToro putovali již směněné prostředky na USD. V opačném případě se nevyhnete poplatku za směnu / za konverzi, ke směně navíc dojde dle kurzovního lístku brokera. U vkladů prostředků v USD tedy nic dalšího neplatíte, za výběr v USD si broker účtuje 25 USD (jde o “motivační” poplatek – aby nedocházelo k výběrům v řádu několika dolarů).

   A teď k poplatkům, které vznikají mimo brokera. Kromě platební karty umožňuje eToro vklady a výběry formou bankovního převodu nebo prostřednictvím internetových peněženek – Skrill, PayPal, Neteller, Webmoney. Osobně používám Skrill, který mi v tomto ohledu vycházel dříve mnohem výhodněji než ostatní varianty. V poslední době ale pozoruji vyrovnávání transakčních nákladů napříč různými cestami. Nicméně i tak je pro mne Skrill v tomto ohledu nenahraditelný, jelikož s ním lze hradit nákupy po celém světě při relativně nízkých transakčních nákladech, navíc bez rizika zneužití platebních údajů (jako je to například u platebních karet). Podobně funguje samozřejmě také populární PayPal.

   Co se týče převodu z bankovního účtu nebo platby kartou, tak pokud máte více bankovních účtů, je samozřejmě na místě dohledat kurzy dle kurzovních lístků a zvolit tu banku, která Vám nabízí v tomto ohledu nejvýhodnější podmínky. V některých (zejména větších) bankách se na převod nabalují další poplatky (za směnu, za převod, za kartu, atp.), i to je tedy nutné pohlídat. Bankovní účty v cizích měnách není samozřejmě problém založit (např. u Airbank je to záležitost pár kliknutí), ale jelikož se opět nevyhnete směně (za kurzy dle kurzovního lístku), tak je otázka, zda se tento krok vyplatí. Opět to totiž záleží na konkrétní bance.

   Jak jsem tedy psal v úvodu, řešením je minimalizovat transakční náklady. Pokud tak chcete učinit, nezbude Vám nic jiného, než si propočítat náklady na vklad/výběr dle podmínek jednotlivých bankovních účtů, případně to porovnat s náklady u internetových peněženek. Ani po té však nemáte vyhráno – z vlastní zkušenosti vím, že bankovní domy a ostatně i internetové peněženky často transakční náklady mění a tak varianta, která je nejvýhodnější dnes, nemusí být nejvýhodnější za týden.

 • Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář