Aktualizováno

Podvod Pattern Trader: Recenze obchodního systému, zkušenosti, diskuze

Obchodování binárních opcí spočívá v tipování, jestli hodnota například zlata bude za určitou dobu vyšší nebo nižší, než je aktuální hodnota. Správný odhad znamená výhru peněz, špatný odhad naopak ztrátu. A právě na vydělávání peněz pomocí binárních opcí láká podvodný software Pattern Trader, jehož uživatelé si mají přijít minimálně na 2200 eur denně.

Pattern Trader je aplikace, která automaticky obchoduje binární opce. Její uživatelé se tak nemusí o nic starat, protože Pattern Trader obchoduje úplně samostatně. Podle autora softwaru obchoduje Pattern Trader s vysokou úspěšností, takže může vydělávat peníze každému, bez ohledu na věk, finanční situaci i předchozí zkušenosti s obchodováním. Program vám ale slibované peníze nevydělá. Jde totiž o propracovaný podvod.

Platforma programu Pattern Trader

Platforma programu Pattern Trader

Jak Pattern Trader vznikl?

Autorem projektu Pattern Trader a zároveň výkonným ředitelem provozující společnosti je Pavel Buřič. Ten v propagačním videu na webu Pattern Trader tvrdí, že na projektu začal pracovat už před pěti lety spolu s „nejlepšími programátory a špičkovými analytiky“. Po čtyřech letech vývoje představil Buřič beta verzi obchodního programu a vybral 50 dobrovolníků pro otestování programu. Díky velkému úspěchu se nyní rozhodl program poskytnout veřejně za symbolický poplatek (10 centů za každou úspěšnou transakci).

Program dosahuje podle slov autora úspěšnosti 90% (9 z deseti provedených transakcí končí úspěšně). Ve videu také zazní, že nepotřebujete žádné zkušenosti s obchodováním ani speciální dovednosti při práci s počítačem. Obchodování vám navíc zabere jen 5-10 minut denně. Taková nabídka je ale až příliš výhodná na to, aby byla pravdivá.

„Zaregistrujte se, ale rychle!“

Podvodné projekty, které lákají k obchodování binárních opcí, mají mnoho společných znaků. Jedním z nich je například tvrzení, že je projekt určen pro omezený počet lidí. I v případě Pattern Traderu je denně poskytnuto prý jen několik licencí a proto musíte provést vklad rychle. To má obchodníky přimět k rychlé a nerozvážné registraci a ke vkladu peněz. Pokud se ale nad projektem zastavíte a začnete hledat pravdu, budete nepříjemně překvapeni.

Nátlak a plané sliby mají přesvědčity ty, kdo váhají ...

Nátlak a plané sliby mají přesvědčity ty, kdo váhají …

Tak například web Pattern Trader existuje v ruštině, angličtině, němčině, polštině a v dalších překladech. I když všechny nabízejí tentýž program, každý web uvádí jako autora programu někoho jiného. Podle českého webu je autorem již zmiňovaný Pavel Buřič, ale podle anglického webu aplikaci vytvořil Jeff Robbins, podle německé verze webu je autorem Philipp Schneider atd. Žádný z těchto pánů ale neexistuje a všichni jsou jen vymyšlení.

Zakladatelem má být Pavel Buřič ale u německé verze je to Philip Schneider

Zakladatelem má být Pavel Buřič ale u německé verze je to Philip Schneider

Pattern Trader a neexistující obchodníci

Smyšlená jména autorů ale nejsou vše. Ani obchodníci, jejichž recenze si můžete přečíst na webu Pattern Trader, neexistují. Všechny překlady webu Pattern Trader totiž obsahují fotografie stejných lidí, ale jména u fotografií jsou vždy jiná. Fotografie údajných klientů jsou totiž stažené z cizích webových stránek a jména i text recenzí si podvodníci museli vymyslet.

Zde je jasný důkaz, že je Pattern Trader podvod

Zde je jasný důkaz, že je Pattern Trader podvod

Dalším varováním by mělo být i to, že si klienti nemohou vybrat brokera libovolně. Aplikace Pattern Trader totiž funguje prý jen u brokera, který vám bude doporučen. Pro české obchodníky je tímto brokerem společnost TopBinary. Tím se dostáváme k jádru věci, jelikož celý projekt Pattern Trader nevznikl za účelem vydělávání peněz náhodným lidem, ale za účelem získat co nejvíce klientů k určitému brokerovi. To, že se broker spojí s podobným podvodným projektem z něj činí naprosto nedůvěryhodnou společnost, i proto jsme mu dali v recenzi hodnocení 1,5/5.

Jak poznat podvod a seriózní projekt?

Podvodníci s oblibou slibují nezkušeným obchodníkům obchodního robota nebo úspěšnou strategii, díky které každý „zbohatne“.   Ukázkovým příkladem je třeba projekt Czech Method, který stejně jako Pattern Trader nabízí obchodní program na binární opce. Slibování snadného zbohatnutí, které ale vyžaduje registraci u konkrétního brokera, je poznávacím znamením podvodu.

Patern Trader nějak zapomněl na demo účet, kde lze obchodování vyzkoušet bez vkladu ...

Patern Trader nějak zapomněl na demo účet, kde lze obchodování vyzkoušet bez vkladu …

Pamatujte si, že vydělávání na binárních opcích není snadné, ale není to ani nic nemožného. Binární opce sami o sobě nejsou podvod, ale mnoho podvodníků tento obchodní nástroj zneužívá. Chcete-li na binárních opcích vydělat, nehledejte „zázračné obchodní metody“, ale raději věnujte čas vzdělávání a cvičnému obchodování na demo účtu.

Demo účet můžete mimochodem použít také k odhalení skutečné úspěšnosti Pattern Trader. Po přihlášení do platformy Pattern Trader se vám totiž zobrazí sloupec s obchodními signály. Jedná se o doporučení, které vám program zasílá, a podle kterých můžete obchodovat. Pokud budete podle těchto signálů obchodovat na demo účtu, sami zjistíte, jaká je skutečná úspěšnost programu. A jelikož se na demo účtu obchoduje s virtuálními (cvičnými) penězi, nebude vás to sát ani korunu.

Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze a zkušenosti: Patern Trader

 • Bolek
  15.3.2023 12:33
  Bolek
  Autor

  Ked sa prihlasite na registraciu, dostanete nasl informaciu o prevode. Ci to vyzera, ako moznost na investiciu, za ktorim stoji seriozna investicna spolocnost… posudte to sami.

  Platba Převodem
  Příjemce: Jozef Benčík
  IBAN: LT55 3250 0659 6891 6095
  BIC/SWIFT/Reference: REVOLT21
  Suma: 100 EUR
  Zprava pro příjemce: Vaše jméno a příjmení

 • Naivka z hor
  24.10.2022 17:02
  Naivka z hor
  Autor

  Dobrý den,jsem jedna z podvedených naivek, která uvěřila milému podvodníkovi,vyčistil mi ale úplne účet. Přišla jsem o celý dôchod, debet,takže 1500 e už asi neuvidím, anebo to mám nahlásit jako podvod na Polícii ? Prosím poraďte.

 • Naivny
  7.7.2022 14:13
  Naivny
  Autor

  Jeden taky podvodnik je aj deltasream… neslubuju take nezmysli ako tento a posobia ovela realnejsie…vlozil som 250$ a onedlho mi ich znasobili…problem je ze sa neda vybrat ani cent…pocul som ze vraj je postup taky ze ked mi zarobia riadny majetok pytaju proviziu a potom sa odmlcia… ja som sa az tak daleko nedostal a aj tak s tym uctom neviem pohnut…viem ze mi s tym policia nepomoze ale aj tak neviete kde by sa dali nahlasit na nejaky urad…mozno ich aspoň bloknut alebo co …

 • Překladatelka
  14.6.2022 18:21
  Překladatelka
  Autor

  No tak to se mi nelíbí. Dostala jsem zakázku přeložit asi dvoustránkový text právě od patterntraderu ze španělštiny do češtiny. Tak jsem to udělala a dostala zaplaceno. A byla jsem zvědavá, co je ten patterntrader zač a teda nedozvídám se hezké věci. Ten text mi přišel hodně podvodný, to ano, ale teda koukám, že to v Česku je asi dlouho už

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář