Aktualizováno

Jak vydělat peníze online na internetu? Z domova, rychle a bez práce? [Ověřené výdělky]

Mnoho lidí hledá způsob, jak vydělat peníze na internetu. Ideálně rychle, jednoduše a bez práce. Jenže i ve virtuálním světě je vydělávání peněz bez práce jen utopickou myšlenkou. Pokud chcete vytvořit skutečný online byznys, nečekejte jednoduchou cestu ani rychlý úspěch. Hodiny práce na internetu ovšem nemusí být stejně úmorné, jako fárání horníků v dole. Internet totiž nabízí nespočet různorodých způsobů, jak vydělat nebo zhodnotit peníze. Pokud se vám tedy podaří najít něco, co vám bude blízké a co vás bude bavit, tak se z vaší práce může stát hobby. V tomto článku naleznete přehledný seznam ověřených výdělků.

Ověřené online výdělky

1. Klikačky, emailovky a vyplňování dotazníků

Výdělek peněz prostřednictvím Neobux

Výdělek peněz prostřednictvím Neobux

Asi každý zná reklamní klikačky. Tyto systémy fungují tak, že klikáte na reklamy a za každou zobrazenou reklamu dostanete několik centů. Klikačky nevyžadují žádné investice ani zkušenosti a jsou (téměř) bez rizika. Výdělky jsou ovšem velmi nízké – obvykle desítky korun měsíčně. Některé společnosti vám navíc provize vůbec nevyplatí. Například proto, že vám přestanou po určité době posílat nové reklamní odkazy a vy tak nebudete mít možnost nasbírat minimální sumu potřebnou pro výběr peněz.

Podobně jako klikačky fungují takzvané emailovky. Zájemce se nejprve zaregistruje do reklamního systému, od kterého následně dostává reklamní emaily. Za otevření každého emailu je odměna několik haléřů. Ani tato metoda vám mnoho peněz nevydělá, ačkoliv času zabere spoustu.

Vyplňováním dotazníků rychle peníze nevyděláte

Vyplňováním dotazníků rychle peníze nevyděláte

Vydělávat přes internet se dá také vyplňováním anket a dotazníků. Ankety registrovaným uživatelům zasílají firmy, aby získaly přehled o trhu. Ověřenou společností je například MarketAgent, která za vyplněný dotazník nabízí až 2,5€. Dotazníky ovšem nechodí často, takže i v tomto případě jsou výdělky spíše symbolické.

2. Aukční portály a bazary – bez práce nejsou koláče ….

Vydělat peníze lze i prodejem na webu Aukro

Vydělat peníze lze i prodejem na webu Aukro

Mnoho zboží se dá pořídit levněji na zahraničních portálech (eBay,  Amazon) než u tuzemských prodejců. Někteří lidé toho využívají a skupují žádané zboží ze zahraničí, které posléze za vyšší cenu prodávají na českých portálech. Tato metoda vyžaduje znalost cizího jazyka pro komunikaci se zahraničním prodejcem. Samozřejmě je možné nakupovat zboží levně i na českých portálech (například na Aukru) a prodávat jej dráž.

Další možností jsou internetové bazary. Tam můžete prodat nepotřebné věci, které doma najdete. Byť se prodejem na bazaru asi neuživíte, minimálně tím podpoříte ekologii. Věci, které by jinak skončily na skládce, totiž najdou nové uplatnění.

3. Placené reklamy a affiliate marketing jako výdělek na internetu

Přivýdělek prostřednictvím Youtube je běh na dlouhou trať ...

Přivýdělek prostřednictvím Youtube je běh na dlouhou trať …

Pokud máte vlastní webovou stránku, můžete na ni umístit reklamní banner (např. přes službu Google AdSense) a tím vydělávat. Pokud na reklamní banner návštěvník vašeho webu klikne, získáte od inzerenta reklamy předem stanovenou provizi, obvykle několik haléřů. Placené reklamy lze umístit také k vašemu videu na serveru YouTube, nebo k příspěvku na sociální síti.

PPC (Pay per Click)

Inzerent vám platí za každé kliknutí na jeho reklamu. Náklady pro inzerenta za proklik se označují zkratkou CPC (Cost per Click) a v českém internetovém prostředí jsou opravdu různorodé.

PPV (Pay per View)

Inzerent platí za každé zobrazení reklamy. Cena/odměna se udává v Kč za 1000 zobrazení. Rozpětí je opět různé, ale obecně se pohybuje od 1 Kč (špatně cílený web) až po stovky Kč (tematický a dobře cílený web).

Mnoho firem (e-shopy, cestovní kanceláře, aukční portály…) také podporuje partnerský affiliate program. Tyto firmy vám zaplatí za propagaci jejich služeb nebo produktů, popřípadě za vložení jejich reklamy na vaši webovou stránku. Inzerenti platí za čas a pozici, kterou jejich reklamě na svém webu poskytnete, popřípadě využívají jeden z následujících modelů:

PPS (Pay per Sale)

Provize za uskutečnění nákupu v e-shopu přes váš partnerský odkaz. Pokud si návštěvník, který se do partnerského e-shopu dostane přes váš odkaz, něco koupí, získáte z prodeje provizi (obvykle do 5 % z nákupu). Můžete si tak vybudovat zajímavý pasivní příjem.

PPA (Pay per action)

PPA označuje systém provizí za zprostředkování určité akce pro partnerskou firmu. Touto akcí může být třeba registrace, vyplnění dotazníku, přihlášení k odběru novinek a podobně. Za tuto akci pak získáte příslušný výdělek. PPA využívají některé banky, brokerské společnosti a sázkové kanceláře k získání nových klientů.

4. Prodej zboží a homemade produktů

Česko je bez nadsázky e-shopová velmoc. Internetových obchodů v Česku najdete přes 40 tisíc, takže máme nejvíce e-shopů na počet obyvatel v Evropě. To znamená nejen velký výběr, ale také početnou konkurenci, což tlačí marže prodejců na minimum. Pokud chcete prodávat zboží přes internetový obchod, budete potřebovat nápad, dodavatele, nemalý vstupní kapitál, a hlavně silnou reklamu.

Nejvíce žádané produkty v e-shopech jsou obuv, móda a spotřební elektronika v čele s mobilními telefony. Internetový obchod si můžete nechat naprogramovat na míru, což je ovšem poměrně nákladné (až stovky tisíc korun). Levnější variantou jsou hotové platformy na provoz e-shopu.

Handmade výrobky prodáte například na tržišti FLER.cz

Handmade výrobky prodáte například na tržišti FLER.cz

Vlastní produkty

Méně nákladná a více kreativní je výroba a prodej vlastních homemade produktů. Nejvíce v tomto oboru lákají produkty pro děti a domácí mazlíčky, šperky, móda či dekorační produkty. Smutnou pravdou ovšem je, že s kvalitní reklamou dnes na internetu prodáte prakticky cokoliv, třeba i nekvalitní produkty. Pokud nemáte velký odbyt, tak si vystačíte s inzercí přes veřejné portály (Facebook, Ezebee nebo třeba Fler). Máte-li naopak hodně klientů a bohaté portfolio produktů, pak je vlastní e-shop ideálním řešením.

5. Multi-level marketing z domova? Spíše utopie …

Kontroverzní, avšak mezi lidmi populární metodou výdělku je víceúrovňový marketing. Firmy s MLM vyplácí provize za prodej jejich produktů. Jako prodejce v MLM systému jste odměněni také za přivedení dalších prodejců do systému a máte malou provizi i z jejich prodejů. Můžete si tedy vybudovat vlastní tým prodejců, který na vás bude vydělávat. Na víceúrovňový marketing narazíte i mimo internet. Například některé kosmetické značky (Oriflame, Avon, Mary Kay) a přírodní produkty (Herbalife) budují svůj byznys právě pomocí MLM.

Na principu MLM funguje například Oriflame

Na principu MLM funguje například Oriflame

MLM má ovšem i svoji temnou stránku. Některé podvodné firmy využívají MLM, ale nenabízí žádný reálný produkt. Typické jsou například projekty, které nabízí vysoké zhodnocení investic a provize za přivedení nových klientů. Tyto programy jsou známé pod zkratkou HYIP (High-Yield Investment Programs) a v drtivé většině se jedná o pyramidové podvody, které využívají tzv. ponziho schéma. Provize a údajné zisky se vyplácí z vkladů nových členů, takže ze začátku projekt působí věrohodně. Dříve nebo později se ovšem systém zhroutí: buď přestanou proudit peníze od nových klientů, nebo podvodníci i s penězi doslova zmizí.

6. Práce na volné noze

Využijte svůj talent, zkušenosti nebo zájmy pro skutečné zaměstnání. Nabídnout můžete prakticky cokoliv, co přesahuje do digitálního světa: tvorba webových stránek na zakázku, copywriting (psaní článků pro cizí weby), fotografování, programování, střih videa nebo třeba tvorba komerční hudby. Vysoká poptávka je také v oboru designu a grafiky, korektury textu a překladů do cizího jazyka. Své služby můžete nabízet na specializovaných portálech (freelancer, webtrh) nebo přes vlastní web.

Počítejte s tím, že v některých oborech je konkurence opravdu silná. Stačí se podívat, kolik amatérských fotografů si dnes díky cenově dostupným zrcadlovkám zakládá ateliéry nebo alespoň profesní facebookovou stránku.

7. Arbitráž

Arbitráž je (v ideálním případě) bezriziková investiční metoda, která využívá odlišných cen stejného produktu na dvou a více trzích. Arbitráž lze využít například u kurzového sázení nebo při obchodování na burze. Rozdíly v kurzech u jednotlivých brokerů ovšem bývají zanedbatelné, popřípadě trvají jen krátce. Výdělky jsou tedy minimální.

Arbitráž u kurzového sázení je poměrně známá. Smyslem je vsadit u jedné sázkové kanceláře (např. na vítězství týmu A), a u druhé sázkové kanceláře na opačný scénář u stejné události (vítězství týmu B). Kurzy musí být takové, aby v obou situacích investor vydělal. Arbitráž na burze funguje obdobně. Třeba ceny kryptoměn jsou na burzách často odlišné, takže můžete koupit BTC na jedné burze za nižší kurz, než za kterou BTC prodáte na druhé burze. Rozdíl kurzů (snížený o poplatky) bude váš zisk.

Speciální kategorií je PPC arbitráž, která se zaměřuje na různé ceny internetových reklam. Principem je vytvořit web a umístit na něj reklamy, u kterých vám bude inzerent platit vyšší odměnu za proklik. Sami pak na svůj web budete návštěvníky směřovat pomocí reklam, za které ale zaplatíte méně.

BONUS Čemu se vyvarovat? Peníze rychle či ihned jako varování …

Získat peníze rychle a bez práce? Téměř vždy jde o podvod!

Získat peníze rychle a bez práce? Téměř vždy jde o podvod!

Internet nabízí nespočet způsobů, jak vydělat peníze. Ani online podnikání ale není bez práce a pokud vám někdo tvrdí opak, pak je opatrnost na místě. Internet je plný podvodníků, kteří slibují snadné a vysoké zhodnocení investic, zázračné obchodní roboty nebo zaručeně ziskové strategie pro hazardní hry a sázení. Všechno jsou to ale jen lži a výmysly. Pokud měl někdo štěstí a odhalil způsob, jak na internetu zbohatnout, určitě nebude své knowhow veřejně sdílet. Tím by totiž výdělečnost svého systému zásadně ohrozil.

Nic nemůže začátečníka při vydělávání na internetu odradit více než peníze ztracené kvůli podvodu. Slibuje vám někdo “bezpracné” peníze rychle či dokonce ihned? Nenechte se zlákat vidinou snadného výdělku. Právě ty totiž představují největší riziko!

O autoroviFinančním trhům se aktivně věnuji od roku 2013. Tehdy jsem si poprvé uvědomil, že peníze musí pracovat pro nás, ne naopak. Jsem příznivcem dlouhodobých investic a swingového obchodování, u kterých se můžu opřít o fundamentální analýzu. Zaměřuji se na akciové indexy a ropu, ale jako fanoušek moderních technologií sleduji se zájmem také kryptoměny.
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.

Diskuze - jak vydělat peníze online

 • Anonym
  19.2.2020 10:51
  Anonym
  Autor

  výborný článek!

 • Filip
  26.8.2019 14:55
  Filip
  Autor

  Zajímavý článek, já osobně si také přivydělávám online :)

 • Fruitisimo
  25.11.2018 12:57
  Fruitisimo
  Autor

  Internet je plný “bezpracných” výdělků, udělejte tohleto čí támhleto a budete se mít jako prasátka v žitě. Tak určitě :) Jsou to jenom pasti na lidi a kdo se pořádně nezajímá o co konkrétně jde, tak většinou naletí. Proto díky za každej takovej článek, kterej toto téma ukazuje v reálném světle a neklame. Díky!

 • Danny117
  8.2.2018 22:22
  Danny117
  Autor

  Skvelý článok ako vždy. Oceňujem a zdieľam na facebooku. Dĺžka článku akurát, stručné a presné. Ideál. Len tak ďalej… :D

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář