Mnoho lidí hledá způsob, jak vydělat peníze na internetu. Hned na úvod musíme upozornit na to, že existuje nespočet podvodných projektů, které slibují rychlé zisky prakticky bez námahy a bez rizika. Jestli i vy chcete vydělávat z pohodlí domova, nečekejte jednoduchou cestu a rychlé stotisícové zisky. Při vydělávání přes internet je nutné postupovat systematicky, vše si pečlivě naplánovat nebo nastudovat a obrnit se trpělivostí. A hlavně, pokud objevíte lákavě vyhlížející nabídku, zjistěte si co nejvíce informací o provozovateli a ujistěte se, že se nejedná o pouhý podvod.

Klikačky a emailovky – bez práce nejsou koláče?

Mezi nejznámější způsoby vydělávání na internetu patří tzv. klikačky. Tyto reklamní systémy fungují tak, že klikáte na odkazy (reklamy) a za každou zobrazenou reklamu získáte obvykle několik centů. Tato metoda nevyžaduje žádné investice a je zcela bez rizika. Příjmy, které vám klikačky mohou zajistit, jsou ovšem velmi nízké. Některé společnosti navíc nevyplácejí dosažené zisky, takže je důležité zvolit ověřenou společnost (např. Neobux.com).

Výdělek peněz prostřednictvím Neobux

Výdělek peněz prostřednictvím Neobux

Podobnou metodou jsou emailovky. Zájemce se nejprve zaregistruje do reklamního systému, od kterého bude dostávat reklamní emaily. Za otevření každého emailu pak získá několik haléřů. Stejně jako u klikaček si ani touto metodou příliš nevyděláte a měsíční zisk se bude pohybovat v řádu korun.

Výdělek online obchodováním a investováním na burze

Je-li řeč o vydělávání přes internet, pak nesmíme opomenout obchodování na burze. Obchodováním se dá vydělat, uživit i zbohatnout, ale je zde také vysoké riziko. Výsledek totiž závisí na schopnostech obchodníka (a trochu i na štěstí).

Velmi populární jsou akcie, protože za každou akcii vám akciová společnost jednou ročně vyplatí dividendu. Jedna dividenda může přesahovat i desetinu hodnoty samotné akcie, z čehož už se dá budovat zajímavý pasivní příjem. Mnoho lidí ovšem vydělává aktivním nakupováním a prodáváním na burze. Hodně se dá vydělat na akciích, které jsou ale také více rizikové. Konzervativnější jsou komodity (např. zlato, ropa nebo káva), kde je trh stabilnější. Investovat můžete ale i do měn, fondů, burzovních indexů či kryptoměn.

Obchodování CFD si lze nezávazně vyzkoušet na demo účtu

Obchodování CFD si lze nezávazně vyzkoušet na demo účtu

Poměrně populární je také obchodování s CFD kontrakty. To funguje podobně jako obchodování na burze, nicméně nákupem kontraktu žádné měny, akcie ani komodity nezískáte. Hodnota kontraktu ale kopíruje hodnotu zvolené burzovní položky, takže kontrakt můžete kdykoliv prodat se stejným ziskem/ztrátou, jako při obchodování na skutečné burze. Výhodou CFD jsou menší poplatky a obchodování na páku. Logicky ale přicházíte o možnost získat dividendy a navíc se CFD nehodí pro dlouhodobé investice.

UPOZORNĚNÍ
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

FX opce

FX opce

Za zmínku stojí také FX opce, pomocí kterých lze vsázet na pokles nebo růst kurzu libovolné měny. V podstatě tipujete, zda bude hodnota měny v určitý okamžik (obvykle za 5-60 minut) vyšší nebo nižší, než předem stanovený kurz. A pak už jen čekáte a doufáte, že vaše předpověď byla správná. Velikost odměny za úspěšnou transakci závisí na tom, jak byl váš tip riskantní, a teoreticky může přesahovat i 500 %. Naopak při neúspěchu můžete ztratit i celou investici. Ta naštěstí nemusí být nijak vysoká a třeba u společnosti IQ Option lze vsadit i jediný dolar (asi 20 korun).

Podrobný návod jak obchodovat FX opce

Vydělávání peněz sázením přes internet

K internetovým výdělkům patří také kurzovní sázení, u kterého může sázející využít své vědomosti a přehled ke zvýšení šance na úspěch. Jenže proti sázejícím stojí obvykle sázkové kanceláře, které si upravují kurzy ve svůj prospěch. Při nízkém kurzu jsou zisky minimální, zvláště v porovnání se vsazenou sumou, kterou riskujete. Vysoký kurz naopak znamená velmi nízkou pravděpodobnost na úspěch. Obecně se předpokládá, že dlouhodbě dokáže ziskově sázet pouze 5% klientů sázkových kanceláří.

Fortuna je jednou z nejoblíbenějších sázkových kanceláří

Fortuna je jednou z nejoblíbenějších sázkových kanceláří

Aukční portály

Většina zboží se dá na zahraničních portálech (eBay,  Amazon) pořídit za podstatně nižší cenu, než u tuzemských internetových prodejců. Někteří lidé toho využívají a skupují žádané zboží ze zahraničí, které posléze za vyšší cenu prodávají na českých portálech. Tato metoda ovšem vyžaduje znalost cizího jazyka pro komunikaci se zahraničním prodejcem. Samozřejmě je možné nakupovat zboží levně i na českých portálech (například na Aukru) a prodávat jej dráž.

Vydělat peníze lze i prodejem na webu Aukro

Vydělat peníze lze i prodejem na webu Aukro

Vyplňováním dotazníků rychle peníze nevyděláte

Vydělávat přes internet se dá také vyplňováním anket a dotazníků. Ankety registrovaným uživatelům zasílají firmy, aby získaly přehled o trhu. Ověřenou společností je například Marketagent, která za vyplněný dotazník nabízí až 2,5€. Dotazníky ale zájemci nedostávají příliš často, takže i v tomto případě jsou výdělky opravdu nízké.

Vyplňováním dotazníků rychle peníze nevyděláte

Vyplňováním dotazníků rychle peníze nevyděláte

Placené reklamy a Affiliate marketing na internetu

Pokud máte vlastní webovou stránku, můžete na ni přes službu AdSense umístit reklamní banner. Pokud na zobrazenou reklamu návštěvník webu klikne, získá provozovatel webu předem stanovenou částku, obvykle několik haléřů. Placené reklamy lze umístit také k vašemu videu na serveru YouTube.

Přivýdělek prostřednictvím Youtube je běh na dlouhou trať ...

Přivýdělek prostřednictvím Youtube je běh na dlouhou trať …

Mnoho internetových projektů (eshopy, cestovní kanceláře, aukční portály…) také podporuje partnerský affiliate program. Smyslem této metody je odkazovat z vaší webové stránky na stránku partnera a zprostředkovat tak určitou zakázku. Pokud si návštěvník, který se například do partnerského e-shopu dostane přes váš odkaz, něco koupí, získáte z prodeje provizi a můžete si zajistit zajímavý pasivní příjem.

Investice dokryptoměnpro začátečníky
Přehledný průvodce investováním do kryptoměn. Proč jde o jednu z nejlepších příležitostí současnosti a jaký bude další vývoj kryptoměn?
Jak vydělat peníze přes internet? Z domova, rychle a bez práce?
4.5/5 (133)

Diskuze - jak vydělat peníze online

Vložit komentář