Aktualizováno

SERIÁL: Binární opce – strategie investování do binárních opcí

Při obchodování s binárními opcemi má investor na výběr mezi dvěma možnými scénáři.  Podle konkrétního typu opce spekulujeme, zda ceny podkladového aktiva porostou či klesnou, nebo jestli se cena udrží v určitém cenovém pásmu či nikoli. Pravděpodobnost, že námi předpovídaný scénář se stane skutečností, podstatně zvyšují různé obchodní strategie. Žádná z nich nezaručí bezrizikové obchodování, ale seznámit se s nimi by měl každý investor. 

Pro příklad si lze uvést několik odlišných strategií:

Hedging

Ukázka prostředí pro obchodování binárních opcí Topoption

Ukázka prostředí pro obchodování binárních opcí Topoption

Obchodování binárních opcí pomocí této strategie preferují zejména začátečníci. Princip strategie Hedging, označované jako zajištění vkladů, je poměrně jednoduchý. Investor pomocí dvou stejných opcí, kdy u každé z nich zvolí jeden z možných scénářů, zmenšuje riziko obchodu, ale i velikost maximálního zhodnocení. Například pomocí první opce předpokládá růst ceny a druhou opcí naopak pokles hodnoty podkladového aktiva. Podle vývoje trhu „vsázejí“ investoři větší částku pravděpodobnější scénář.

Reversal

Pokud se cena podkladového aktiva prudce vychýlí, lze předpokládat návrat do původní cenové hladiny. Podle strategie Reversal (metoda zvratu) investor při prudkém vzrůstu tržní ceny aktiva předpokládá pokles. Při abnormálním poklesu ceny potom investor volí možnost CALL, tudíž že cena bude stoupat.

TIP: Zajímá vás, jak je to u binárních opcí s podvody? Přečtěte si náš nový příspěvek.

Příklad opční strategie

Trendy

Pomocí historie vývoje ceny investor předpoví následující průběh. Vidí-li stabilní růst, bude předpokládat, že tržní cena bude i nadále stoupat. Investoři často kombinují tuto strategii s minutovými opcemi, jelikož pravděpodobnost, že stabilní růst dosáhne vrcholu v tak krátkém intervalu, je mnohem menší, než kdyby volili např. opci s dobou exspirace 60 minut.  Investor musí jinými slovy vysledovat trend ceny, která navzdory tomu, že neustále osciluje, má z dlouhodobého hlediska tendenci stoupat nebo klesat.  Strategie trendu je ovšem mnohem složitější a investor by se měl s principy této strategie seznámit podrobně, než pomocí této strategie začne obchodovat binární opce.

Při obchodování ale můžeme narazit i na strategie, jejichž dlouhodobé užívání může vést k bankrotu investora. Nejrozšířenější z nich je strategie Martingale.

Kde obchodovat opce?
Binární opce jsou od 2.7.2018 zakázány pro retailové investory, nadále s nimi mohou obchodovat pouze profesionální obchodníci. Nejste-li profesionální obchodník, opusťte tuto stránku nebo se informujte o alternativách binárních opcí, které jsou dostupné i pro běžné retailové klienty.

Nejlépe hodnocený broker s licencí ČNB, který umožňuje obchodování s binárními opcemi a FX opcemi:
Populární
  • Binární a FX opce pro vybrané měnové páry, indexy a komodity
  • Minimální vklad $10, jednotlivé investice od $1
  • Testovací účet s neomezeným kapitálem zdarma
  • Na trhu od roku 2013, licence, vklady obchodníků pojištěny
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze

Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář