Aktualizováno

Binární opce – jde o podvod? Hrozby při opčním obchodování

Obchodování binárních opcí představuje velkou příležitost efektivně zhodnotit peníze, ale i riziko o tyto peníze lehce přijít – nejen vlastní chybou, ale také kvůli podvodu ze strany brokera.  Každý začátečník by se měl důkladně seznámit s binárními opcemi a se vším, co k nim patří. Jak rozeznat podvod spojený s binárními opcemi a jak mu předcházet se dočtete v následujícím příspěvku.

Začínáme …

Správného brokera poznáte také podle vztahu k ČNB - podvodné brokery totiž sama ČNB reportuje

Správného brokera poznáte také podle vztahu k ČNB - podvodné brokery totiž sama ČNB reportuje

Pokud se rozhodnete začít obchodovat binární opce, pravděpodobně si budete muset vybrat vhodnou obchodní platformu – brokera. Při volbě brokera musí být investor zvlášť opatrný. Vaše reálné peníze totiž svěřujete právě této společnosti. Žádné regulace ani licence nezaručují 100% jistotu, že jsou vaše peníze v bezpečí. Nezbývá tedy, než vybírat na základě recenzí a osobních zkušeností ostatních obchodníků. I zde je ovšem lepší být ve střehu. Setkat se můžete s osobami, jako jsou Adam Bříza, Tomáš Stodola či Martin Erben. Co mají tito pánové společného?  Všichni velmi rychle zbohatli pomocí binárních opcí a pomocí svých blogů propagují podvodné brokery, kterým je lepší se vyhnout. A ještě jedna maličkost tyto šťastlivce spojuje – jsou fiktivní. Brokeři nejen že mohou manipulovat s cenou podkladových aktiv, ale také mohou obchodníkovi zablokovat obchodní účet. Takové metody, kdy se broker obohacuje na úkor svých klientů, nejsou bohužel ojedinělé.

Ani lákavé vysoké vstupní bonusy a výše maximálního profitu nesmí hrát rozhodující roli při výběru brokera binárních opcí! Vhodným brokerem může být například IQ Option, který se pyšní (jako jeden z mála) licencí České Národní Banky.

“Zaručené” obchodní strategie

Nebezpečí podvodu také představují mnohé „zaručeně úspěšné“ obchodní strategie (jak správně vyhodnotit strategie u binárních opcí jsme již psali).  Už matematická pravděpodobnost existenci takové strategie zcela vylučuje. Také si můžete být jisti, že málokterý investor by takovou příležitost nevyužil. Příklad lze demonstrovat na strategii zvané Martingale.

Martingale je jednoduchá obchodní strategie, která se může jevit jako velmi výhodná a výnosná. Pojem bývá nejčastěji užíván v souvislosti s hazardními hrami. Stejného charakteru bude i obchodování při užití této strategie. Princip této strategie lze vysvětlit na klasické ruletě. Hráč vsází pouze na červenou barvu. Zvolí si malou částku, kterou v případě úspěchu nijak nezvyšuje. Pokud ovšem padne černá barva, zdvojnásobí hráč předchozí vsázku. To opakuje v každém neúspěšném kole, dokud nepadne opět červená barva. Hráč tak získá zpět všechny prohrané peníze. Největší hrozbou je exponenciální nárůst vsazené sumy v případě dlouhodobého neúspěchu, což zákonitě vede k bankrotu hráče.  Je nutné si také uvědomit, že v obchodování binárních opcí je zhodnocení, na rozdíl od uvedeného příkladu s ruletou, menší než 100%. Pokud bychom chtěli vykompenzovat ztráty z neúspěšných obchodů, museli bychom investovat více než dvojnásobek předchozí sumy.

Závěrem krátké shrnutí – samotné binární opce podvod nejsou. Jedná se o standardní finanční nástroj. Problémem jsou však podvodní brokeři a služby, které svým způsobem na binárních opcích tzv. parazitují.

Kde obchodovat opce?
Binární opce jsou od 2.7.2018 zakázány pro retailové investory, nadále s nimi mohou obchodovat pouze profesionální obchodníci. Nejste-li profesionální obchodník, opusťte tuto stránku nebo se informujte o alternativách binárních opcí, které jsou dostupné i pro běžné retailové klienty.

Nejlépe hodnocený broker s licencí ČNB, který umožňuje obchodování s binárními opcemi a FX opcemi:
Populární
 • Binární a FX opce pro vybrané měnové páry, indexy a komodity
 • Minimální vklad $10, jednotlivé investice od $1
 • Testovací účet s neomezeným kapitálem zdarma
 • Na trhu od roku 2013, licence, vklady obchodníků pojištěny
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze

 • houdini
  15.7.2017 12:23
  houdini
  Autor

  Zdravím, na internetu jsem narazil na stránku o společnosti na binární opce – Binatex – kde údajně nějaký pán vydělal stovky tisíc za měsíc. Nevíte, jestli je to skutečné, nebo jde o podvod?

  • Invest+
   17.8.2017 22:25
   Autor

   Dobrý den,
   všechny podobné stránky, které odkazují na brokerskou společnost Binatex, jsou samozřejmě podvod. Stejně jako samotný broker – psali jsme o tom zde – Binatex.

 • @
  27.10.2015 21:17
  @
  Autor

  Díky z upozornění na TOMÁŠE STODOLU,málem jsem na jeho web naletěl.

 • Martin
  23.8.2014 12:04
  Martin
  Autor

  Díky za super článek. Tohle jsou přesně informace, které jsem hledal.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář