UPOZORNĚNÍ
Dne 2.7. 2018 vstoupil v platnost zákaz binárních a digitálních opcí. Toto omezení se vztahuje pouze na neprofesionální obchodníky. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte, prosím, tuto stránku.
Podrobnosti: Kdo je profesionální obchodník? Alternativy k binárním opcím

Aktualizováno: Obchodování binárních opcí představuje velkou příležitost efektivně zhodnotit peníze, ale i riziko o tyto peníze lehce přijít - nejen vlastní chybou, ale také kvůli podvodu ze strany brokera.  Každý začátečník by se měl důkladně seznámit s binárními opcemi a se vším, co k nim patří. Jak rozeznat podvod spojený s binárními opcemi a jak mu předcházet se dočtete v následujícím příspěvku.

Pokud se rozhodnete začít obchodovat binární opce, pravděpodobně si budete muset vybrat vhodnou obchodní platformu - brokera. Při volbě brokera musí být investor zvlášť opatrný. Vaše reálné peníze totiž svěřujete právě této společnosti. Žádné regulace ani licence nezaručují 100% jistotu, že jsou vaše peníze v bezpečí. Nezbývá tedy, než vybírat na základě recenzí a osobních zkušeností ostatních obchodníků. I zde je ovšem lepší být ve střehu. Setkat se můžete s osobami, jako jsou Adam Bříza, Tomáš Stodola či Martin Erben. Co mají tito pánové společného?  Všichni velmi rychle zbohatli pomocí binárních opcí a pomocí svých blogů propagují podvodné brokery, kterým je lepší se vyhnout. A ještě jedna maličkost tyto šťastlivce spojuje – jsou fiktivní. Brokeři nejen že mohou manipulovat s cenou podkladových aktiv, ale také mohou obchodníkovi zablokovat obchodní účet. Takové metody, kdy se broker obohacuje na úkor svých klientů, nejsou bohužel ojedinělé.

 

Ani lákavé vysoké vstupní bonusy a výše maximálního profitu nesmí hrát rozhodující roli při výběru brokera binárních opcí! Vhodným brokerem může být například IQ Option, který se pyšní (jako jeden z mála) licencí České Národní Banky.

Jak se obchodují binární opce?

Nebezpečí podvodu také představují mnohé „zaručeně úspěšné“ obchodní strategie (jak správně vyhodnotit strategie u binárních opcí jsme již psali).  Už matematická pravděpodobnost existenci takové strategie zcela vylučuje. Také si můžete být jisti, že málokterý investor by takovou příležitost nevyužil. Příklad lze demonstrovat na strategii zvané Martingale.

 

Martingale je jednoduchá obchodní strategie, která se může jevit jako velmi výhodná a výnosná. Pojem bývá nejčastěji užíván v souvislosti s hazardními hrami. Stejného charakteru bude i obchodování při užití této strategie. Princip této strategie lze vysvětlit na klasické ruletě. Hráč vsází pouze na červenou barvu. Zvolí si malou částku, kterou v případě úspěchu nijak nezvyšuje. Pokud ovšem padne černá barva, zdvojnásobí hráč předchozí vsázku. To opakuje v každém neúspěšném kole, dokud nepadne opět červená barva. Hráč tak získá zpět všechny prohrané peníze. Největší hrozbou je exponenciální nárůst vsazené sumy v případě dlouhodobého neúspěchu, což zákonitě vede k bankrotu hráče.  Je nutné si také uvědomit, že v obchodování binárních opcí je zhodnocení, na rozdíl od uvedeného příkladu s ruletou, menší než 100%. Pokud bychom chtěli vykompenzovat ztráty z neúspěšných obchodů, museli bychom investovat více než dvojnásobek předchozí sumy.

 

Závěrem krátké shrnutí - samotné binární opce podvod nejsou. Jedná se o standardní finanční nástroj. Problémem jsou však podvodní brokeři a služby, které svým způsobem na binárních opcích tzv. parazitují.

Správného brokera poznáte také podle vztahu k ČNB - podvodné brokery totiž sama ČNB reportujeBinární opce – jde o podvod? Hrozby při opčním obchodování
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze

 • Martin
  Publikováno 23.8.2014 12:04
  Martin
  Reagovat
  Autor

  Díky za super článek. Tohle jsou přesně informace, které jsem hledal.

 • @
  Publikováno 27.10.2015 21:17
  @
  Reagovat
  Autor

  Díky z upozornění na TOMÁŠE STODOLU,málem jsem na jeho web naletěl.

 • houdini
  Publikováno 15.7.2017 12:23
  houdini
  Reagovat
  Autor

  Zdravím, na internetu jsem narazil na stránku o společnosti na binární opce – Binatex – kde údajně nějaký pán vydělal stovky tisíc za měsíc. Nevíte, jestli je to skutečné, nebo jde o podvod?

  • Invest+
   Publikováno 17.8.2017 22:25
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   všechny podobné stránky, které odkazují na brokerskou společnost Binatex, jsou samozřejmě podvod. Stejně jako samotný broker – psali jsme o tom zde – Binatex.

 • Vložit komentář